Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) drizzt1666


drizzt1666
tag

Eléggé elgondolkoznék, h ennyi pénzért ennyi tudás megéri e nekem. OK, Apple: csecse, stb + a hamis "minőséget vettem" érzés. Hát :U
Ennyiből vettem volna egy se p1i-t, vagy valamelyik okosabb nokiát. Ezekben van minden és nem 20$ egy szoftver rá :D Sőt, még "multitáccs"-ot is varázsolhatsz rá. Vagy veszek egy psp-t: Wifi van, zene van + mellé még játszani is tudsz, a programok szintén ingyenesek. Meglehet méretben nem az igazi egyik sem, de sztem ezt fel lehet áldozni a használhatóság oltárán :)

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#2) BloodRay


BloodRay
veterán

Tetszett az írás! :R
Nem kényelmetlen e mellett még egy telefont is cipelned?
A másik, hogy kicsit drága szerintem a tudásához képest, de ezt gondolom te is tudod. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3) JoeYi


JoeYi
őstag

megbántad, hogy ilyet vettél?

(egyébként tessék félretenni a márkahűséget, és SE fronton tuti találsz olyan mobilt ami jó zenelejátszásra is. Nekem k850i-m van és nincs sistergés, minden fajta tömörítést visz, és háttérbe is rakható :)) )

(#4) TH448


TH448
csendes tag

Tehát szépen sorjában:

drizzt1666: gondolhatod, nem is kicsit elgondolkoztam rajta. Viszont az ingyenes progik meg nokia meg ilyen, nos a nokiákon se futtathatsz alapból akármit. Nekem ez jött be, és a második részében kitérek rá, hogy drága eléggé, de hasonló tudású eszközt sem kapsz meg max 10-20e-rel olcsóbban, de abban nincs wifi, vagy akkora, mint egy psp... N-es nokiák új árairól már ne is beszéljünk. Más érdekesség, hogy a második részben jönnek olyan érdekességek, amiket más konkurencia nem igazán. Pont azért, mert sokan veszik, sok progi is készül rá (majd február SDK, akkor meg főleg...), de a majd mindent szépen kifejtek. Egyébként minőségileg sztem nincs vele gond.

BloodRay: Köszi, örülök. :) Háát, ugye a v3i elég vékony telefon, meg azt mostmár nem zsebben, hanem a táskában hordom, így semmi gond. :) Inkább az, hogy a kettőt ugye töltögetni külön-külön, volt már, hogy megfeletkeztem az egyikről. ;) :) Tényleg drága, de azért ha azt nézed, hogy PDA szintű cuccról van szó, már érthetőbb.

JoeYi: Nem, nem bántam meg, csak meg kell szokni pár dolgot. Úgy tűnik, az első rész lett inkább ilyen negatív... A másodikban is lesz, szóval például iTunes szerintem hulladék. Márkahűség: ez az első Apple termékem, eddig nagyon ockodtam tőlük, de ez megtetszett, elég sokat olvastam utána mielőtt megvettem. Igen, ha csak zenére kellene, akkor van elég sok alternatíva, de nekem wifi meg korrekt böngésző is fontos volt.

(#5) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Azt hiszem hogy ennyi pénz már sok egy ilyen kütyüért, enniért már kapsz gps-es, wifi-s PDA-t egy kvesebbért már teló is van benne.
Én azért P2-t vettem mert azt a pénzt még rászánom (48k-4G 60k körül van a 8GB).
Az apple hangminsőge a kategóriatársai alatt van, és a fülese se a legjobb.

"Csak úgy mondom"

(#6) almamaki


almamaki
csendes tag

Az télleg igaz hogy csak minket szivat a kedves Apple mert otkinn a táccs 8 gigás 55 ezer Ft!!... :W ...amugy ennyiért bárhol meg lehet szerezni Magyarországon is GARANCIÁVAl mivel az Apple nemzetközi garanciát vállal minden termékére... :D .

Sun

(#7) Napster


Napster
tag

OMG ! Szép és jó is na de ennyiért... :Y :Y :Y
Én inkább gyüjtöttem volna még, és egy iPhonet inkább, legalább akkor nem kell kölün telót is cipelni ! /na meg hogy még hálózati töltőt se adnak hozzá :(

...N@PsTeR***

(#8) LordDragon


LordDragon
csendes tag

Nyilván itthon elég nagy pénzkidobás a dolog, de ha az amerikai árakat nézzük, nekem megérte (én 16gigásat vettem).
Sajnos tudjuk a párhuzamot, hogy nálunk minden sokkal drágább, ráadásul ez prémiumkategória az USÁ-ban is a "harapottalma" jelecske miatt.

Ami magát a készüléket illeti, azt hiszem fölösleges róla áradoznom. Én a mai napig nem bántam meg hogy megvettem. Alapvetően nem vagyok híve a "mindentegybe" filozófiának, ezért sem gondoltam az iPhone-ra, nameg azért, mert az még két raklap pénzzel drágább, és ugyebár még itthon eléggé necces használni is normálisan.
Ami nekem ebben fontos volt: wifi, képnézegetés, mp3 és hogy ne legyen benne mozgó alkatrész (ugyebár a nagyobb iPodokban már winyó van).
Az, hogy emellett még szép, egy csomó baromi praktikus dolgot tud, és nem utolsósorban "trendi", az csak hab a tortán. :DDD

De hogy negatívumot is írjak: iTunes, borzalom... :(((

/This time it's personal!/

(#9) TH448


TH448
csendes tag

Csapi007: viszont általában a PDA-k nagyobbak és nehezebbek is... Ezen kívül egy nyálcsorgató PDA (nekem az Asus p535 volt ilyen, az meg amikor utoljára néztem, még jócskán 100e fölött...). Egyébként ha azt nézed, hogy 60-krörül van a 8 gigás Samsung, akkor szerintem nem akkora lépés a wifi-hez, meg normális böngészőhöz képest, vagyis meg kell fizetni, ennyi.

almamaki: hááát, én is találkoztam amcsiból behozott cuccal, viszont annyiért sosem kapod meg... Amiket hirdetnek össze-vissza, az olyan 70e-körül (persze, ha nagybácsi behozza amcsiból az más...), és nekem kellett számla, úgyhogy majdnem ugyanott vagyunk... Jah, és ahogy olvastam, nem túl rég még nagyon húzták a szájukat az Apple képviseletnél, ha bevittél amcsiból importált cuccot, állítólag volt, akit elküldtek, mert világgarancia ide vagy oda, nem volt hivatalos márkaképviselet, csak az általuk importált cuccokkal foglalkoztak rendesen. Azóta ez lehet változott, ezt nem tudom, de azért nem mind1, ha esetleg javítani kiküldik a cuccodat amcsiba...

(#10) TH448 válasza LordDragon (#8) üzenetére


TH448
csendes tag

Érdekes, én pont azért gondolkoztam, hogy mégsem veszem meg, mert "trendy". :)

(#11) Csapi007 válasza TH448 (#9) üzenetére


Csapi007
veterán

Onnan tényleg nem sok de szerintem nem egy kategória. pl. aki egy 2G-osat vesz az nem is álmodik egy touchról...

"Csak úgy mondom"

(#12) TH448 válasza Csapi007 (#11) üzenetére


TH448
csendes tag

Persze, ez látszik az áron is. A Samsung mp3 felől közelít felfelé, a Touch meg az iPhone-tól lefelé. Wifi és egyebek... Egyébként lett volna Samsungban wifi meg böngésző, lehet azt vettem volna...

(#13) LordDragon válasza TH448 (#10) üzenetére


LordDragon
csendes tag

Hát nekem sem ez volt az elsődleges, de azért nem rossz érzés, amikor előveszem, mert számot váltok, vagy meg akarok valakinek mutatni valamit, és 5 percig kapargatja az állát a padlóról :Y Főleg ha villantok neki egy kis zoomolást, vagy cover flow-t (amit egyébként a kisebb iPodok is már tudnak, csak nem kézzel "cibálva") :DDD

/This time it's personal!/

(#14) TH448 válasza LordDragon (#13) üzenetére


TH448
csendes tag

Érdekes, itt látszik, mennyire különbözünk, én a cover flow-nak nem látom értelmét, a zoomolás meg elsőre poén, de a böngészőn kívül (ott meg dupla tapp...) sosem szoktam használni. :)
Mondjuk én a hátulját se tükrösre csináltam volna, túl feltűnő szerintem.

(#15) LordDragon válasza TH448 (#14) üzenetére


LordDragon
csendes tag

Naigen, meg baromi könnyen karcolódik, Én megpróbálok vigyázni rá, de már így is botrányosan néz ki...
Egyébként a fémnek hőleadó szerepe is van, kérdés hogy nem lett volna célszerűbb egy matt felület vagy ilyesmi.
Amúgy a cover flow-t meg a zoom-ot is mint álleejtős látványelemet emeltem ki. A praktikusság számomra sem ezekre vonatkozik :D

/This time it's personal!/

(#16) #16741888


#16741888
törölt tag

Nekem nincs szükségem mp3játszóra, és nem is igazán néztem utána sajnos, mert az internetböngésző hasznos lenne nagyon, ugyanakkor úgyis mindenhova notival megyek.

Haveromnak hoztam, Heathrow Duty free 80gigás CLassicot az említett töltővel 150font volt ami olyan 54ezer ft.:) A touch ha jól emlékszem 162font volt, azaz olyan 57ezer.

Előtte egy hónappal amikor kintvoltunk másik haverom Oxford streeten vett rendes boltba ilyen touchot, 180font volt, magyar árakhoz képest az is parádés, de igazán nagyot a vámmentesbe lehet szakítani.

Én kicsit undorodom az Appletől, garanciát külön meg kell venni, így már 190font lett volna a 135 fontos classic, igaz világgari, amiben viszont nem vagyok biztos hogy Mo.n érvényes.

A töltő a duty freebe 15font volt 5000körül.:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.