Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Igen, ezt az egyet irigylem ezektől a gépektől, a fólia nélküli érintőkijelzőt..
Egyébként gratula hozzá, jó kis élménybeszámoló. :)

(#2) bwoay


bwoay
nagyúr

"hozzáláncolod magad az iTunes-hoz is, mert természetesen mással nem lehet szinkronizálni"

no, azért ez így, ebben a formában...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3) Kasza08


Kasza08
őstag

Köszi, tovább fájdítod a szívem :O
Tetszik az írás, véleménynek és beszámolónak tökéletes. Bár lehetne egy picit hosszabb, de így is jó ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) marcias


marcias
őstag

Mennyi az annyi ebben az esetben? :B

Steam: marcias88

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz kütyü én is sokszor taperoltam már egy ilyet, most 2.gen nano-t használok, sokszor gondolkodtam már egy ilyen itouch váltásra, de mindig rájöttem, hogy én a kijelzőt nem nagyon használom így sem, csak szóljon oszt jólvan ember vagyok, ezért nekem nem ér meg +pénzt:)
Viszont a füles nagyon rossz, sajnos nem európai időjárásra van tervezve, ezáltal a vezeték olyan kemény lesz még -fokok felett is, hogy egyszerűen kifordítja a fülhallgatót a fülemből, ha elfordítom a fejem, nameg a gumi része ami ott tartaná, természetesen levált az egész :D szóval kukába hajítani egyáltalán nem sajnálom, mert még a hangzása is borzasztó... :D

(#6) Solten


Solten
addikt

WTF? Nyerted? Te +%""+!%+'"/= mázlista! :D Vagyis édesanyád nyerte... :) Jó lett az ismertető :C Ismerősömnek volt (túladott rajta) egy példány, vásárolt hozzá "gumikeretet", szépen megóvta a készüléket.

Saor Alba

(#7) szuper-t


szuper-t
senior tag

hmm én is tanultam ma valamit:D szép kis írás:D :C

(#8) vPhis


vPhis
aktív tag

én miért nem tudok nyerni?

ja de tavaly egy snickers-szel nyertem egy másikat. profi vagyok.

(#9) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sztem nagyon jó az írás a stílusa rendben van, tetszik! :R Ja és mázlista vagy. :)

(#10) Zolli77


Zolli77
csendes tag

Szevasztok!

Köszönöm szépen a kritikákat és a dicséreteket, frissítettem is kicsit az írást (Hangszóró, billentyűzet) hogy egy kicsit részletesebb legyen.

@Kasza08: Nem akartam nagyon mélyen belemenni, szerintem már helyenként így is nagyon sikerült. De ha valami érdekel csak kérdezz nyugodtan.

@marcias: Ez az a kérdés amit nem nagyon értek....

@Solten: Végülis igen én meg "megnyertem" tőle. :)

@WonderCSabo: Köszönöm. :R

Üdv.

(#11) luw2win


luw2win
őstag

Egyszóval süt ról a minőség.
hmm? :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#12) Zolli77 válasza luw2win (#11) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Azaz látszik rajta hogy nem egy gagyin összeszerelt termékről van szó.

Üdv.

(#13) bwoay válasza Zolli77 (#12) üzenetére


bwoay
nagyúr

egy betű hiányzik, erre próbált utalni

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14) forras2


forras2
őstag

Nagyon jó kis írás lett,és minden kérdést kielégítő!Gratu hozzá! :R

De bennem mégis felmerült 1 kérdés! :U
A giroszkóp az mi is? :B Miért is van ez benne,mire is szolgál,mit is lehet vele csinálni? :U

(#15) Zolli77 válasza bwoay (#13) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Oh, tényleg. Akkor én kérek elnézést. :(
Jó vak vagyok hogy ezt nem vettem észre. :W

@forras2: Pótolva. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#16) sekli


sekli
addikt

Nem túl nagy zsebrevágni még egy mobil mellé...? Nem tudom, de én telefonról hallgatom a zenét, de ha mindenképp mp3-lejátszót akarnék venni, biztos, hogy minnél apróbbat keresnék..., farmerzsebben tárolom a pénztárcámat, a mobilomat, két tollat és néhány zsebkendőt, szerintem ez már így sok lenne...

Másrészről az az albumborítós lapozás nagyon tetszik... :)

(#17) JoeYi


JoeYi
őstag

jó kis írás.

Amúgy ingyé' én is bevállalnám, ilyen olcsón szemethúny az ember minden kis hiba felett :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Hát az írás jó, tulajdonképp minden benne van de ilyen szintű írásból rengeteg van a neten. Több személyes tapasztalatot, használatot kellett volna beletenned.

A füles nekem se jött be.
És szerintem ha ragaszkodunk a prohardveres matricákhoz akkor különösen ajánlott, hiszen ennél már csak egy iphone lenne jobb a feladatok ellátására.
Viszont az ára még mindig a prémium kategóriába sorolja, csakúgy mint a legtöbb Apple terméket.

"Csak úgy mondom"

(#19) Zolli77 válasza sekli (#16) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Nem mert a mobilt és a pénztárcát is a táskámban tartom. (Különben gondolkozok a P1 eladásán mert emellé már kihasználatlannak érzem a tudását.)

@Csapi007: Megpróbálom.

Üdv.

(#20) 33as


33as
senior tag

"Nekem azt kell mondanom az eddigi legjobban hordható darab, nem túl hosszú a kábel, könnyű. A hangzásvilág is egész jó bár a mélyek lehetnének erőteljesebbek is. Egy „In-Ear” fülessel ezt is ki lehetne küszöbölni de nekem megfelelő a gyári füles is"

Ezen az utolsó mondaton elgondolkodnék a helyedben.... igenis nagyon sokat számít egy minőségi füles (pláne a iPodok esetében sajnos nem egy audiophile minőségű lejátszó) és itt a 20 ezer forint feletti kategóriára gondolok.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#21) 33as válasza forras2 (#14) üzenetére


33as
senior tag

Végül is szabad fordításban mozgásérzékelő szenzor.

Itt egy videó a giroszkóp működéséről: Katt ide

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#22) Zolli77


Zolli77
csendes tag

Köszönöm 33as Kollégának a kiegészítéseket.

Az írásba bekerült két videó, saját vélemények, PC-s oldal, hangszóróról leírás, giroszkópról leírás. Többet ígérem nem javítok bele, jó olvasást mindenkinek. :B

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#23) marcias válasza Zolli77 (#10) üzenetére


marcias
őstag

Mennyi az ára, ha így érthetőbb. ;)

Steam: marcias88

(#24) Kasza08 válasza marcias (#23) üzenetére


Kasza08
őstag

Ennek te is utána tudsz nézni, ő nyerte. Gondolom ingyen:U Legalábbis ez lenne a logikus...

(#25) Zolli77 válasza marcias (#23) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Igen teljes mértékben ingyen került hozzánk.
Amúgy amikor megérkezett olyan 65 körül mozgott az ára a 8Gb-os verziónak, most a rossza valutaárfolyamok miatt olyan 70 környékén szerezhető be hivatalos forrásból (kereskedőtől).

Üdv.

(#26) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Headset maximum az iPhone-hoz van, maradjunk inkább a fülesnél. Nem tudom, hogy ezt minek szántad, tesztnek? Csakmert gyk a gyártó oldaláról kimásolgatott információk, kicsit semmilyen. :F

(#27) twollah


twollah
nagyúr

iTunes helyett hasznalhatjatok az iTunes Agentet is.

Bovebb info itt van rola.

(#28) Dr. Oid válasza bwoay (#2) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

ja, csak egy peldat mondok: Poddox. en nano-tol elkezdve shuffle-ig mindennel hasznaltam, gyorsabb, mint az itunes, nem kell installalni, tokeletes. ja, es masolni is tud ipod-rol pc-re.

a leiras amugy korrekt, koszi!

(#29) Zolli77 válasza twollah (#27) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Na szerintem ez az aminek semmi keresnivalója nincs itt.

@Bozodi János: Kipróbáltam de nekem azt írja hogy "no iPod detected".
Különben ahogy olvastam sok ilyen progi az összes iPod-al működik kivéve iTouc/iPhne-al.

Üdv.

(#30) bwoay válasza Dr. Oid (#28) üzenetére


bwoay
nagyúr

én yamipodot, sharepodot próbáltam (előbbi touch-hoz biztosan nem jó),
jelenleg meg a foobarhoz való foo_dop plug-int használom nanohoz, touch-hoz,
de megnézem ezt a poddoxot is thx

más:
vajon az volt a nagyobb ökörség, amikor kitalálták, hogy a Touch-ra nemigen kellenek lejátszást vezérlő hw-es gombok, vagy az, amikor rájöttek, hogy ez így nem az igazi,
és a második generációsra raktak hw-es hangerőgombokat, de mást nem.
Ha kiderül, hogy a következő gen. lejátszóin már lesz play/stop gomb,
szétröhögöm magam, mert igazából ennek a hiánya teszi számomra
a Touch-t egy nagyon elbaltázott lejátszóvá, amit végtelenül körülményes
használni, ha az ember nem a kezében tartja folyamatosan, hanem mondjuk zsebrevágja.
A kijelző lezár a beállított idő után, egy gombnyomás, amíg felélesztem,
aztán fel kell oldani a zárat, és utána lehet kezelni az érintőkijelzőt, amit muszáj nézni,
nem lehet vakon elnavigálgatni vele.
Más lejátszón meg kitapogatja az ember a gombot a zsebében,
és pikk-pakk tud számot indítani, leállítani, léptetni...

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#31) Blaise7


Blaise7
tag

"Ez azzal jár, hogy hálózati töltőt ne is keress, mert az egyszerűen nincs."

Akkor miről lehet tölteni? (USB-ről?)

(#32) bwoay válasza Blaise7 (#31) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#33) 3aTi3 válasza bwoay (#30) üzenetére


3aTi3
tag

A start/stop gomb hiánya tényleg zavaró, csak a pontosság kedvéért egészítem ki amit írtál: nem kell unlockolni, ha csak zenét kezelsz, dupla 'katt' a home gombon, és megjelennek a kezelőszervek a lock-screenen.

Amúgy most fedeztem fel Cydiában a PwnPlayert, naggyon-nagyon ötletes; beépül a lock-screebe, és innen gesztusokkal, tehát zsebből is lehet kezelni. A kezelőszervek ott jelennek meg, ahol érintesz, tehát nem kell látni a gombokat. például ha jobbra húzod a kezed, számot vált, ha felfelé, akkor hangosít. az epölösöknek is eszébe juthatott volna ilyesmi, mert mégiscsak az lenne az igazi.
saját számokat és itunesból szinkronizáltakat is lejástzik, tehát elvileg kiválthatná a beépítettet, de persze nem olyan polírozott az összhatás.

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#34) bwoay válasza 3aTi3 (#33) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, ez jogos, mondjuk pont ugyanannyi gombnyomás, de valamivel egyszerűbb.
ez a Pwn player jó lenne, de 2nd genre még hol van a normális jailbreak

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#35) joci5


joci5
csendes tag

Hello
Az ipod touch 2g és az iphone 3g között mi a különbség azon kívül hogy az iphone-nal telefonálni is lehet.
Milyen más dolgokat tud még az iphone 3g?
Üdv
Jó lett az írásod ;)

(#36) KoPy89


KoPy89
tag

Haveromtól kölcsön kaptam egy ilyet pár napra, nekem kib@szottul felb@szta az agyam az érintőkijelző, soha nem vennék ilyet...
Egy sima ipod classicon gondolkozom inkább!

(#37) Zolli77 válasza joci5 (#35) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Hát a telefonáláson kívül még a kamera az ami lejön a fícsörök közül onnastól kezdve egy és ugyanaz. Max még a kis szenzort lehet ide sorolni ami iPhone-nál ha a füledhez emeled leviszi a kijelző fényét. De a touch-ot nem nagyon emelgeti az ember a füléhez. :)

Üdv.

(#38) negyedes


negyedes
addikt

Jo nagy makod volt az mar biztos. :C . Erdekes cikk jo volt olvasni, hogy valakinek tetszik az ilyen.

De ettol fuggetlenul nem vennek , egyebkent twollah linkje miert nem idevalo? :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#39) orionstar válasza joci5 (#35) üzenetére


orionstar
csendes tag

szia
itt nem azt jelenti a 2G mint a telefonoknál...
A second generation itt a tulajdonságaira utal (nem a GSM, GPRS hálózatkezelésre)

részletek:
http://en.wikipedia.org/wiki/IPod_Touch#Models

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#40) Zolli77 válasza negyedes (#38) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Mert amit ő linkelt csak egy kiegészítés az iTunes-hoz hogy más ezközöke tis tudjon kezelni (pl. mobil) és épp az iTunes-t helyettesítő szoftverekről volt szó. De ettől függetlenül jó.

Üdv.

(#41) negyedes válasza Zolli77 (#40) üzenetére


negyedes
addikt

Ja ertem.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#42) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Nekem nagybátyám él hal mindenért,ami iPod :D Előszőr 1G,aztán arról 3G,Nano 1G,4G 80GB,Touch 1G. Tegyük hozzá,hogy mindezt még különféle gumi keretekkel,képernyő fóliákkal,normális fülhallgatóval,hordtáskákkal egészíti ki,és amerikából rendeli ezeket az E-bayen,szóval már egy vagyon van a szenvedélye mögött. :)

(#43) 33as válasza bwoay (#30) üzenetére


33as
senior tag

Én a SharePod használom és már fel van készítve iPhone supportra is!

Én feldobom a Touch-ra a progit és onnan futtatom, tök egyszerű a kezelése ja és persze ez akkor nagyon hasznos ha más gépén töltök rá zenéket.


nagyban

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#44) bwoay válasza 33as (#43) üzenetére


bwoay
nagyúr

sharepodot nanoval még ki tudtam próbálni, emlékeim szerint valamiért a yami nekem jobban bejött, talán a jóval egyszerűbb GUI...
de a touch nem jelenik meg nálam külső meghajtóként, így ott nem jutottam el idáig

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45) twollah


twollah
nagyúr

A MediaMonkey is tamogatja a iPodokat.

Bovebb info itt.

(#46) asbi_ válasza hemaka (#5) üzenetére


asbi_
tag

"Viszont a füles nagyon rossz, sajnos nem európai időjárásra van tervezve, ezáltal a vezeték olyan kemény lesz még -fokok felett is, hogy egyszerűen kifordítja a fülhallgatót a fülemből"

ismerős.. iPhone-om van, a hidegben egyszerűen megfagy a mikrofon, amit lehetne nyomogatni számváltás miatt, meg ha hívást kell fogadni..
de nincs szívem lecserélni a gomb miatt.. jó, hogy buszon meg ilyen helyeken nem kell elővenni, ha valamit akarok. (volt már olyan, hogy belémkötöttek a telefont látva.)

[ Szerkesztve ]

(#47) twollah válasza asbi_ (#46) üzenetére


twollah
nagyúr

A Sony fulhallgatommal is ugyan ez a problema.

Hideg idoben merev lesz a muanyagja.

(#48) Elmör válasza Blaise7 (#31) üzenetére


Elmör
senior tag

Ma már lehet kapni USB-s hálózati töltőt is, szerintem kompatibilis bármivel. ;)

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#49) Zolli77 válasza Elmör (#48) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Hát sajnos nem ilyen rózsás a helyzet, mindenhol azt olvasom hogy alig van egy-két ilyen töltő amivel működne, mert kiírja hogy nem hozzá való onnastól nem is tölti. Egy eredeti meg majdnem 10k HUF. :(

Üdv.

(#50) sgery válasza asbi_ (#46) üzenetére


sgery
őstag

gyári füles hosszabító mikrofonnal és kapcsolóval kemény 4e ft. Egy SE agybadugós füles 3e ft. tehát 7e-ből már van egy nagyon jó kis fülesed gombal..
én a gyárit nem használtam hozzá, valami eszméletlen szar, sose értettem hogy van képük egy mp3 lejátszóhoz ilyen szar fülest kidobni:S Kényelmetlen, nem szépek a hangok, és minden beszűrődik a külvilágból..

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.