Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Mennyi volt az annyi? Télleg jók a régi ipodok is(ezekben még volt anyag), leszámítva azokat a már említett bosszúságokat..

[ Szerkesztve ]

(#2) luw2win válasza Lotusomega (#1) üzenetére


luw2win
őstag

50k környékén ahogy elnézem [link]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Hát, a 16GB-os iPhone-ommal kezdenek problémák lenni, főleg amikor már FLAC-ben gondolkodik az ember, de 160GB-al nem kell spórolni. :DDD

Grat hozzá, jó vétel volt!

(#4) icecave


icecave
nagyúr

"műanyag tartó-szerű dolog ami magától nem áll meg"

Az egy dock adapter, ha lesz egy ilyened, abba belepattintod, és töltöd az ipod-od, ha meg van más apple terméked, akkor annak is van dokk adapterje, ami jó bele.
Nekem van ilyen, jó,hasznos, de a távirányítót eladtam, teljesen felesleges (persze lehet csak nekem).

Jhonny06: Ja, gondolkozhatsz FLAC-ben, csak épp nem Apple cuccoknál, mert egyik sem tudja. Van külön Apple Losless formátum, lehet konvertálgatni :(((

[ Szerkesztve ]

(#5) Jhonny06 válasza icecave (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pár másodperc alatt megcsinál egy albumot, ez még nagyban gondolkozva is baromi kevés idő, tehát nincs probléma. Gyakorlatilag nem is megy végbe konvertálás, a lényegen nem is változtat, csak a fájlformátumot írja át. Az a +20 másodperc egy albumnál senkit sem érdekel. Mármint engem nem, cserébe viszont nekem jóval többet nyújt egy Apple cucc, de ebbe most ne menjünk bele.

dBpoweramp Music Converter

[ Szerkesztve ]

(#6) icecave válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


icecave
nagyúr

"cserébe viszont nekem jóval többet nyújt egy Apple cucc"

A hangminőséget kivéve ezt alá is támaszthatom (mivel nekem is volt pár iPod-om).

(#7) Jhonny06 válasza icecave (#6) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hangminőség? Egy megfelelő fülhallgatóval kiváló. Milyet használsz?

(#8) icecave válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


icecave
nagyúr

Sennheiser cx500. Nem úgy értem, hanem úgy, hogy ugyanazzal a fülessel hallgass megy egy sony-t, méginkább egy Meizu M6-ot, utána meg egy iPod-t, egyből rájössz, miről beszélek...
Az Apple szép, az Apple jó, de aki TÉNYLEG hangminőséget akar, nem azt veszi (igen, aki meg azt szeretné, hogy mindenki megnézze, megtapizza, meg Ő legyen a menő, és leszarja a hangminőséget, annak jó).
Hozzáteszem, ezzel nem azt akarom mondani, hogy ipodok hangchipjei és ezáltal a hangzásuk a béka segge alatt van, hanem azt, hogy csak egy jó középkategória, semmi más.
Mi sem magyarázza ezt meg jobban, hogy most is van Apple termékem, nevezetesen iPhone 3GS, mégis inkább külön zenelejátszót cipelek magammal.
Nem kell a nagyokra gondolni, pl. most Meizu M6-ot, ami a hype helyett egyetlen dologra fektette a hangsúlyt, amire alapból is veszel egy ilyen terméket: a zenehallgatás élményére.

Az általános konzekvencia, amíg nem hallgattál meg mást, addig kiváló az iPod is egy jó fülessel, én is így voltam. Ilyenkor gondolkodom el, milyen lehet az, amit aztán tényleg az abszolút felső kategória ( a hangminőségre értem most is, nem arra, hogy ki milyen ügyesen tudja nyomogatni a click wheelt, meg a touchscreen-t).

[ Szerkesztve ]

(#9) BloodRay válasza icecave (#8) üzenetére


BloodRay
veterán

Tökéletesen egyetértek a véleményeddel! :R
Egyébként az írást köszönöm, bár a képek eléggé "mobilosak" lettek. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#10) Jhonny06 válasza icecave (#8) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezt már nekem is sokan mondták, bár kicsit luxusnak tartom, hogy emellé még vegyek egy másikat csak a zene miatt, akkor már inkább egy még komolyabb füles. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) madstunt


madstunt
addikt

Gondolhattam volna hogy nem telefont kéne zenelejátszóként használni, mert hamar tönkremegy.
milyen teló volt az. elég sok zeneteló van a környezetemben ami 3-4 éves legalább (van 2004es E398 is. még mindig jól működik pedig zenehallgatásra is használva van/volt rendesen)

(#12) 33as válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


33as
senior tag

icecave-nek teljesen igaza van, az iPhone, iPod, Touch párosok csak közepes (jóindulattal) hangchip-el vannak szerelve.
Persze aki nem halott még az életében egy minőségi anyagokból kialakított rendszert (és most csak egy alap rendszerre gondolok) annak persze ez is jól szól.

De aki belehallgatott már egy Cowon-HeadAmp-Ultimate Ears rendszerbe, az minimum lefossa a bokáját a hangminőségtől!

Pl:

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#13) B4MbOo válasza madstunt (#11) üzenetére


B4MbOo
tag

W880i, amit még mindig használok. A csatlakozójánál van vmi probléma, minden fülessel csak a fele szól..

icecave: "(igen, aki meg azt szeretné, hogy mindenki megnézze, megtapizza, meg Ő legyen a menő, és leszarja a hangminőséget, annak jó)."

Ez azért csúnya mondat volt. És szerintem nem is igaz. A touchra illik inkább ez a mondat. Mellesleg egy átlag júzernek teljesen kielégítő a hangzás (egy normálisabb fülessel).

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#14) Alex91 válasza B4MbOo (#13) üzenetére


Alex91
félisten

Ez azért csúnya mondat volt. És szerintem nem is igaz. A touchra illik inkább ez a mondat.

Azert neki is van egy divat hypolt iPhone-ja :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15) icecave válasza B4MbOo (#13) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is átlag user vagyok...de ide illik az, amit már írtunk: amíg nem próbálál jobbat az ember addig jó ez is ( és itt nem gonolok drágább cuccra).

(#16) madstunt válasza B4MbOo (#13) üzenetére


madstunt
addikt

érdekes. szomszédban napi több órát használják a megjelenése óta meg is van. vételkor volt vele probléma,azóta nem

(#17) jookomak válasza 33as (#12) üzenetére


jookomak
őstag

Azért egy ilyen kompozíciót nem szívesen hordanék nyáron a rövidgatyámban.
Én ipod shuffle-t vettem, egy sennheiser cx-55-el, bkv-ra jó ez is, metró zaja úgyis elnyomja a különbséget.

(#18) Jhonny06 válasza 33as (#12) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért el ne ájulj..

(#19) ku-cu válasza 33as (#12) üzenetére


ku-cu
tag

Had szólaljak fel az ipodok védelmében. Lehet hogy a beépített füles erősítőjük csak közepes,de van egy nagy előnyük, (pl a D2+-oddal szemben) ez pedig a line out dock. Akár ha te "szettedbe" bekötnénk mondjuk egy rockboxolt ipod videot LOD kábellel,a végeredmény mindenképp jobb lenne. Tehát szerintem az ipodokat az igazán igényes zenehallgatóknak (is) találták ki, akik szívesen költenek száz dollárokat fülesre, erősítőre, de a végén legalább nem kétszer erősített hangot hallanak. (mint a te esetedben)

ui: Irigylem a fülesed (superfi 5eb ugye?)

(#20) Chosen válasza 33as (#12) üzenetére


Chosen
addikt

és ki az aki képes egy vízhűtés-rendszerről zenét hallgatni minden nap? ;]

iPod Touch-om van, életem egyik legjobb készüléke (Az iPhone után) :P Van mellette egy Nokia XM zenetelóm is, de a Touch sokkal jobban szól.

[ Szerkesztve ]

(#21) 33as


33as
senior tag

jookomak:

Hidd el én sem a gatyámba hordom, arra egy kisebbet használok! :)

Jhonny06:

Nem értem.....? Miért ájulnék el. :U

ku-cu:

Teljesen igazad van, de ahoz hogy kijöjjön a szebb hangzás a LOD miatt (próbáltam) minimum kell egy Beyerdynamic fejhallgató! :K

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#22) k.


k.
őstag

Nekem mint Sony fan két vágyam van, hordozható audió terén:
RH1:

Minidisc, iszonyat profi hangminőség.
X:

Sokak szerint a legjobb hangminőségű MP3 lejátszó.
Fülesben a jövőben egy ilyet fogok venni:

Sony EX-500. Az ára kb 15 ropi, de szerintem megéri:)

Egyébként sokáig én is szemeztem egy ipod classiccal, csak ekkora kapacitás nem kell, igyhát inkább telefont-i8910- vettem.

(#23) Gyurry


Gyurry
csendes tag

Nekem egy dolog hiányzik a cikkből.

Ez lehet, hogy a saját negatív tapasztalatom, de:

Iszonyú gáz, hogy nem lehet a fájlstruktúrát átmenteni és a könyvtárakban böngészni.

Nekem van kb 600-800 albumom, ebből kb 200 olyan, amit nem adtak ki hivatalosan, és esélytelen id3 tag-et találni hozzá, főleg képet.
Nagyon kiakasztó, hogy az Apple az alternatívát se hagyta meg.

És ez nem minden. van egy megoldás a problémára: Rockbox.
Azonban a 6th Gen Ipod firmware-ét Steve Jobs bácsi titkosjtotta, nehogy fel lehessen rakni Rockboxot, vagy Ipodlinuxot.

Most ott tartok, hogy van az unknown artistba 40 db Track1, Track2 stb.
A hangminőséggel abszolút elégedett vagyok, mondjuk a Senheisser fülhallgató megteszi a magáét, de az id3 kényszer miatt lehet, hogy eladom.

Én 230 Euro-ért vettem a 160GB-osat Írországban.

(#24) madstunt válasza Gyurry (#23) üzenetére


madstunt
addikt

erre szoktam azt mondani hogy nem kötelező applét haználni:D
utolsó ipod amit megvennék vagy4 éve jelent meg minimum...:D

(#25) icecave válasza Chosen (#20) üzenetére


icecave
nagyúr

Milyen fajta az az XM teló? Pl. 5800-nak jobb hangja van, mint bármelyik iPodnak, tudom, teszteltem... (persze, attól is függ, milyen zenét hallgatsz, meg egy 128-as mp3-on aztán amúgy sem sok "minőség hallatszik".
Mondjuk,ha iPhone a mérce a touch-hoz akkor tényleg nem sok a minőségbeli különbség...

k.: A Sony-k nagyon jól szólnak, nekem S széria volt, az is nagyon szépen szól. X-eket nem tudom, én is több helyen olvastam, hogy az mégjobb. Mivel nem próbáltam, ezt alátámasztani nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#26) B4MbOo válasza Gyurry (#23) üzenetére


B4MbOo
tag

Nekem is át kellett írni jópár tracklistát, a track1 track2 roppant idegesítő. De engem csak a videóknál zavar, hogy nem lehet mappákat létrehozni.

icecave: akkor inkább nem próbálok ki jobbat mert még a végén tényleg elégedetlen leszek a hangzásával :)

[ Szerkesztve ]

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#27) Napfénysüti

Érdekes írás. A füles kellene. :)

Més que un club!

(#28) ko9


ko9
addikt

Hali!
Háát jól leszóltál :DD
Fórumon írták hogy az alapon kívül minden más torzít, ez nem igaz! Én írtam... Szóval az a tapasztalatom még mindig, hogy bármely EQ-n recseg egy sz*rrá kódolt 128as mp3-on, de viszont egy ALAC-on (Apple Lossless) már egyik EQ se torzít! Ennyit az MP3ról...

Én személy szerint egy AKG K324p-t használok hozzá, tökéletesen meg vagyok vele elégedve...

Videók: Én úgy csinálom, hogy iTunesban a videó tulajdonságaiban az Options fül alatt átállítom Music Videora a Media Kindot, és akkor rendezi előadók szerint, mint a zenéket.

Gyurry: iTunesba kilehet tölteni ID3 tagokat... Elég egyszerűen... Mért nem csinálod meg őket? Viszont a Rockboxot kipróbálom, 5th gen iPod Video-ra még jó :D

Amúgy én használtan vettem 13ezerért a 30gigás iPod Video-t... Ár/érték arányban szerintem rohattul megérte... És eléggé jó állapotban van, a hátúlján van 1-2 karc.

Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#29) geezer válasza ko9 (#28) üzenetére


geezer
aktív tag

"Ennyit az MP3ról..."

A válasz: Cowon (lehet D2, vagy még inkább S9, vagy sok más).
Az S9-esemen az mp3-ak olyan gyönyörűen szólnak, hogy az embernek irreálisan nagyra tud tágulni a szeme a csodálkozástól (Sennheiser fülessel leginkább).
És akkor még ugye erre ver rá egy jobbfajta FLAC zene ugyanezen a lejátszón.
De a lényeg, hogy van olyan, ahol a sima mp3 is jól szól.
Jobban, mint az ipod-on.
De ettől függetlenül kellemes kis gépnek tűnik, gratula hozzá!
:R

[ Szerkesztve ]

(#30) bwoay válasza ku-cu (#19) üzenetére


bwoay
nagyúr

Annak, hogy a rendszercsatin kijön a vonalszintű hang, a számtalan iPod dokkolós ébresztőóra, mini audio torony, gumicsónak, kávéfőző, stb az oka. És ha attól eltekintünk, hogy az iPod userek max 1%-a áldoz annyit a hangminőségért, hogy képes egy hordozható erősítőt is magával hordani, még mindig ott tartunk, hogy első körben be kell szereznie egy LOD-t, amit az Apple nemigen gyárt, plusz érdemes felraknia a RB-t, ami ugye nem megy fel az 5.5-ösöknél újabbakra. Szóval ez a kijelentés, hogy az igazán igényes zenehallgatóknak is találták ki, kb olyan, mint az, hogy a Opel Calibrát egy komoly driftautónak (is) szánták, "csak" kell bele egy másik motor, meg custom futómű, stb, stb, és akkor bezzeg milyen jó.

Ezt leszámítva igaz, amit írtál, csak nem látom akkora előnynek. Az egy dolog, hogy a Classic "transportnak" jó, de van elég nála jóval olcsóbb lejátszó, amikből szintén ki lehet hozni a vonalszintű jelet a rendszercsatlakozón keresztül (sőt, korábbi iRivereken optikai (!) line-out volt), nomeg alapból kezelik a vorbist, FLAC-et, és ha kell, gond nélkül felmegy rájuk a RB.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#31) Kleroo


Kleroo
veterán

Az ipod baromi jó. tök jó featureök,jó használni,életérzés ect.
Viszont számomra két dologban bukik el.
-Hangminőség(ilyen árért cserébe szörnyű)még az 5800ám is jobban szól(meglepően faxa)
-Itunes használata(én utálom)

A FLAC tök felesleges rá.Mp3nál is bőven hallani hogy nem egy bajnok
Aki nem hiszi hallgasson meg egy minőségi terméket(ami nem drágább,sőt olcsóbb...)

De gratulálok hozzá ;). évek múlva is jó lesz Rack-nek :P

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#32) Toninho13 válasza Kleroo (#31) üzenetére


Toninho13
aktív tag

A mostani Ipodoknak nincs olyan programjuk, ami megakadályozza, hogy "pendriveként" használd?

A hangminősége az nekem is hagyott kívánni valókat maga után.A márkaboltban ki volt állítva egy Classic és egy Touch is.A Classicot hangban jobbnak éreztem, mint a touch-ot.(Persze ez valószínűleg a füles miatt volt.)Viszont kipróbáltam a telómmal (Nokia N82 is a fülest(, amit később meg is vettem) és szólt olyan jól, mint az Ipodokkal (szerintem jobban is).További aggályom még a keresés..Egy 1000számos listából valamit megtalálni egy zenét, aminek csak a címére emlékszel, az előadójára nem, szerintem esélytelen.

A flaces dologhoz én annyit fűznék hozzá, hogy Flac és egy normális 320-as mp3 között szerintem elég nehéz kihallani a különbséget.Pláne, ha esetleg a városban sétálsz vele...

(#33) B4MbOo válasza Toninho13 (#32) üzenetére


B4MbOo
tag

Nincs, simán használhatod pendriveként. A szám megtalálására meg több megoldás van. 1. itunes, 2. az ipodon tudod a számokat is ABC sorrendben nézni.

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#34) Toninho13 válasza B4MbOo (#33) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Esetleg a cikket ki tudnád bővíteni egy kis iTunes gyorstalpalóval?
Az abc sorrenddel az a bajom, hogy 30ezer számból elég nehéz vele keresni, ha csak a cím közepéről tudsz egy szót....Ez nem Ipod ellenesség, csak egy meglátás.
A füles viszont jónak tűnik.Pláne, hogy örök élet gari van rá, ha jól sejtem.

(#35) Kleroo válasza Toninho13 (#32) üzenetére


Kleroo
veterán

Én is így vagyok vele.
A lame konvertáló remek. 200 körüli bitrátánál már baromi jó minőséget produkál(FLACBŐL). Az mp3 igazából csak akkor lsz gázos ha nagyon-nagyon-nagyon hangosan hallgatod a zenét.Ott a 320as Mp3/Flac szól,az rosszab mp3 pedig "bömböl"

Sztem a legjobb kombó: FLACet letölteni otthoni használatra,ha van elég jó hangszet.
Jó minőségű(creative és társai) mp3-ashoz lammel 320as bitrátával lekonvertálni(nem fast eljárással).
Átlagosabb használatra pedig elégg 220kb/s-el is. Próbáljátok ki. Igazából már a 220as is baromi jó minőség.200k alatti hangcuccon nem igazán hallani különbséget.De drágább rendszeren meg már nem az a kérdés hogy mp3,vagy natív cd,hanem dts96/24;dts-ma,dvd-audio,sacd. szóval oda maga a cd szabvány ratyi eleve...... :)

Egyébként nekem ezek voltak:
Creative nano plus
Creative ZEN micro
Creative ZEN VISION:M
Nokia 5800(utcán,cx500al hallgatva igazából tök ugyanazt az élményt kapom vele mint a zen vision m-mel :) )
Sennheiser cx300-cx500

Anno egy ipod classicra felraktam a zenéimet,és meghökkentem,hogy első pillanattól elszomorodtam milyen markánsan...rossz.Hisz sokszor csak nüanszokról beszélhetünk,de it...csalódtam.később egy ipod nanonak adtam esélyt,de az már tényleg elborzasztott. Persze mindezt az ár/hangminőség szempontjából

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#36) Zoli71


Zoli71
tag

A cikken felbuzdulva most vettem egy KOSS keb20-at. Lehet, hogy nagyon audiofil vagyok, mert ez nekem nem jött be. Ezekután kipróbáltam pár 10e ft körüli hasonló terméket és egyik sem tetszett.
Akit érdekel keressen privát (emailt hamarabb olvasom). 3000-ért ajánlva postázom. Számla van róla (4e-ft-s).

[ Szerkesztve ]

Zoli

(#37) ku-cu válasza bwoay (#30) üzenetére


ku-cu
tag

Persze lehet hogy ki lehet hozni olcsóbb, régebbi lejátszókból is komoly dolgokat, de ezek már nem túl könnyen beszerezhetők. Valamint, ha az ember szeretne komoly memóriát is a lejátszójába, akkor (szerintem) az ipodok egyetlen konkurense az Iriver x5.(ami ugye nehezebben beszerezhető mint mondjuk egy ipod video + egy kicsit drágább is) Tehát olyan fene sok alternatíva nem marad, persze ismét elvonatkoztattam az átlag userektől.

Az is igaz hogy vannak jobb hangú lejátszók az ipodoknál, viszont akinek nagy tárhely is kell, ugye... (mutasson valaki 160 gigás lejátszót 50 ererért!) Azt meg azért senki ne mondja már hogy az ipodoknál jobb hangú lejátszók (cowon, sony) fillérekbe kerülnek.

Toninho13: Tudom megint csak kötözködöm, de volt N82-őm, és ha valaminek sz@r hangja van, akkor az az.

[ Szerkesztve ]

(#38) Kleroo válasza ku-cu (#37) üzenetére


Kleroo
veterán

160gigát sztem senki nem tud megtölteni :D
~30giga bőven tökéletes.Ez is vagy 200óra zene 320as mp3nál :D. Kinek kéne ennél több adott időre?Ennyi zenét nem lehet full egyszerre használni. Én egyszerre mondjuk 1-2giga zenét tudok egyszerre "szeretni",a kedvemtől függően
Akinek ez a szempont,az sztem ezzel csak menőzik.
Akinek pedig telik 160gigás lejátszóra,annak telik nagy merevlemezre is :)

Szóval sztem a 160giga adathordozásra jó,vagy jampizásra az osztályban hogy szááááhatvan gigás ájpodom van Bélus.
vagy az 1% aki extra zenebuzi,és ez a hobbija

SZVSZ :)

Egyébként nekem N73 Music editionöm volt,amit horror felárral vettem sima n73hoz képest,és hihetlenül xarul,és halkan szólt :( (persze mobil szinten megállta a helyét),ezért is akadtam ki mire képes az 5800 :-O :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#39) Toninho13 válasza ku-cu (#37) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Alapból retek hangja van.LCG jukebox-szal stb.Ha beállítod rendesen a gyári lejátszót, akkor jó.

(#40) bwoay válasza ku-cu (#37) üzenetére


bwoay
nagyúr

iRiver X5? az valami komoly kooperáció eredménye lehet ;] Egyébként igaz, hogy ha nagy tárhely kell, akkor gyakorlatilag nemigen van más alternatíva (kérdés, hogy kinek van valós szüksége 160 GB-ra). Viszont a szóbanforgó iPod Video emlékeim szerint 30 és 60 GB között mozgott. Ekkora tárhelyhez meg ma már nem feltétlenül kell merevlemez. Egy SanDisk Sansa Fuze 8 GB-os változata 2x rugó, és microSD-vel bővíthető akár 40 GB-ig.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#41) B4MbOo válasza Kleroo (#38) üzenetére


B4MbOo
tag

a 160GB számomra azt jelenti hogy nem kell törődnöm a kapacitással. Szerintem mindenkinek folyamatosan gyarapodik a zeneállománya, és kényelmes dolog ha nem kell letörölned a régieket, nem kell kompromisszumokat kötnöd. Jól esik néha igazán régi zenét elővenni, amit különben nem vehetnél elő az új zenéid miatt..

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#42) Toninho13 válasza bwoay (#40) üzenetére


Toninho13
aktív tag

A tárhelyről kár vitázni, mert egy 32gb-os memóriakártyát nem kapsz itthon...A 16-ossal mondjuk viszont már egész jó tárhelyet lehet elérni.Kinek a pap, kinek a paplan. :DD

(#43) bwoay válasza Toninho13 (#42) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha úgy látod, hogy én a tárhelyről vitázok, akkor én kérek elnézést, hogy te nem értetted meg a hozzászólást. egyébként annak szerintem különösebb jelentősége nincs, hogy itthon nem kapható 32 GB-os kártya, az érvelés egész érdekes.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#44) schawo


schawo
titán

Az iPod ezzel a Kossal pont megtalálja a közös hangot...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) ko9 válasza B4MbOo (#33) üzenetére


ko9
addikt

Kihagytad, hogy van kereső is! Beforgatod a betűket, és folyamatosan írja ki a megfelelő találatokat!

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#46) B4MbOo válasza ko9 (#45) üzenetére


B4MbOo
tag

igazad van, de a cikkben bennevan:)

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#47) ku-cu válasza bwoay (#40) üzenetére


ku-cu
tag

Na most cowon vagy iriver egyre megy... :B
Egyébként persze meg lehet oldani memória kártyákkal is, bár egyenlőre aránytalanul drágák. (itt a 32 gigásra célzok) És még ezek között a bővíthető lejátszók között sincs túl sok konkurense az ipodnak. A fuze pl lehet egy közülük.
Ipod video 5.5-ből volt 80 gb-os is

Én végül is csak arra akarok célozni, hogy van létjogosultságuk az ipodoknak (főleg a classic-nak) a piacon, és nem csak a sznob hülyegyerekek a célközönség.

Toninho13: Sajnos nekem nem volt túl sok időm megismerkedni az n82-vel, szűk 2 hónap után ellopták. Ezek szerint ki lehet hozni belőle egy elviselhető kis mp3 lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#48) bwoay válasza ku-cu (#47) üzenetére


bwoay
nagyúr

a 80 GB-os az vastagabb kivitel volt, nem? mert az nálam szóba sem jöhet... persze, van létjogosultsága a Classicnek, hiszen egy érdemes hardver, korlátozott softverrel, és középszerű erősítővel. ezzel most nem a tulajokat akarom megbántani, hiszen nekem is van egy 120-as, de azt nehéz az előnyök közé sorolni, hogy ha rárakod az RB-t, meg ha veszel hozzá LOD-t és erősítőt (meg egy durva fül/fejhallgatót, amivel ezek előnyeit élvezni tudod), akkor egy kiváló szet lesz belőle, hiszen akkor már eléggé elrugaszkodtunk a gyári terméktől, nem beszélve az Apple üzleti koncepciójától.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#49) B4MbOo válasza bwoay (#48) üzenetére


B4MbOo
tag

[link]
eszerint a 160GB-os a vastagabb, de szerintem ez vagy fordítva van, vagy azóta kijött egy vékonyabb 160GB-os classic, ugyanis egymás mellé fektetve a w880i-vel majdnem ugyanolyan vékonyak (a w880i méretei: 103 x 46,5 x 9,5 mm)

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#50) icecave válasza B4MbOo (#49) üzenetére


icecave
nagyúr

De ez a 6. generáció... azóta kijött a 120-as, ami ugyanolyan vastag, mint a 80-as, majd még utána egy utolsó generáció, a 160-as, ami szintén ugyanolyan vastagságú maradt, mint a 6. genes 80-as.

Na, ez szép mondat lett :D

A lényeg, a 6. generációs 80-as, a 7. generációs 120-as, és az utolsó generációs 160-as ugyanolyan vastagságú.
Valaki javítson, ha tévedek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.