Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sirály69


sirály69
őstag

8 óra sot? :Y

Szerver Hosting Debrecenben

(#52) ,


,
addikt

AMOLED témával kapcsolatban jegyezném meg, hogy nekem a kb 8 éves Nokia N8 kijelzője még 8 év alatt sem égett be. 0-24-ben be van kapcsolva mióta megvettem (tehát kb 8 éve), és ha épp nem használom, az időt és a dátumot mutatja (fekete háttéren fehér számokkal). Beégésnek nyoma sincs.

(#53) talamasca válasza feliks (#36) üzenetére


talamasca
senior tag

"A kijelző miért lenne jobb a 8Plusban?"

Látod a "tényleges" kijelző méretet. Magyarán, a hasznosat. Plusz a 8+ Full HD.

De hiába mondom neked, mert te már megmagyaráztad magadnak, hogy az XR tuti. Nem is rossz, de ha valakinek fontos egy iPhone képminősége és a PWM is zavarja, annak nem az igazi. És lehet, hogy a felbontást nem veszed észre, de a kisebb videóméretet igen. (8 Plusról váltottam XS-re, tudom mi a helyzet)

"Az XR fő kamerája sokkal jobb, mint a 8-é, ha az alap lencsét nézzük"

Azt a sokkalt megmagyarázhatnád.

"90%-ban az 1x nagyítást használja az ember"

Erre nincs statisztika, viszont tény, hogy nincs az XR-ben. 😎
Én speciel sokat használom.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#54) domos válasza Fr3eWar (#49) üzenetére


domos
senior tag

Az AMOLED pont hogy sötétebb tud lenni, mint az IPS, hiszen teljesen ki is lehet kapcsolni a pixeleket, az IPS-nél viszont a háttérvilágítás mindig bekapcsolva marad.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#55) nuke7 válasza hruodnand (#45) üzenetére


nuke7
veterán

plazma valóban a legjobb házimozira :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#56) adamssss


adamssss
veterán

Nekem nagyon kapora jott az iras mert pont a ket telefon kozott vacillalok igy viszont nyugodtabb szivvel dontok az xr mellett.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#57) Reverend


Reverend
tag

Nagyon vicces olvasni, hogy az emberek a saját ízlésüket abszolút igazságokká formálják. El sem tudják képzelni, hogy valakinek egy új technológia mondjuk pont nem jön be. Sőt vicces olvasni az új technológia, tehát jobb érveket is. Most egy csomó ellenérvet tudnék írni, de már elég öreg és tapasztalt vagyok ahhoz, hogy ne próbáljak meg győzködni fixa idea-s embereket :-D. Inkább leírom az én történetem, aminek, bár nem pont azonos szempontok alapján, de ugyanígy Xr lett a vége.

Nekem Xr-em van, 8 plus-ról váltottam. Amikor megjelent az Xs nem tetszett (már az X sem). Nekem hiányzik a plus telefonok elfordíthatósága, mert rosszul látok, és fektetve sokszor kényelmesebb olvasni. Ott van ellenben az Xs Max, ami viszont akár lehetett volna befutó is. Sokáig ott lebegett a sorsa valóban, de gondoltam, megvárom az Xr-t, megnézzük milyen. És amikor megejent, tudtam, hogy ez az enyém, igen.
#1 nekem szebb kijelző. Most itt ragozhatnám napestig, hogy pentile meg amoled meg mindenféle érv, de nem akarok érvelni. Ez egy egyszerű szubjektív érzet. Amikor nézegettem a X széria kijelzőjét, valahogy sose tetszett igazán. Mellé tettem a 8 plus-t akkor meg még annyira sem tetszett. Nem tudom miért, leszarom a mögöttes technológiát, egyszerűen nem volt jó nézni. Az Xr-rel nem volt ez a negatív érzetem.
#2 felbontás. Ha valaki nem érti az iOS azon tulajdonságát, hogy PPI osztályok vannak (x2, x3), akkor azzal nem lehet mit tenni. A lényeg, hogy ha nem ekkora a felbontás, akkor másfélszer ekkora kellene. Nem jó a fullhd, mert új PPI osztályt igényelne! Az, hogy miért nem lett másfélszer ekkora nem tudom, talán az IPS-nek már sok lett volna a szubpixel. De ahogy említettem, nem túl jó a szemem, ergo pont nem láttam a felbontás beli különbséget az Xs javára.
#3 kamera. 8 plus tulajként 1 évig volt dupla kamerás iOS telefonom. Két esetet tudtam felidézni, amikor a zoom kamerát használtam, és egy esetet amikor a portré módot. (Ide most a próbálkozások és a játék az új cuccal nem tartozik bele). Ez kevésnek bizonyult ahhoz, hogy érv legyen.
#4 ram. Sosem volt bajom a 3 GB-al (8 plusban is annyi van). Egy dolog érdekel, hogy a RAM miatt ne legyen idő előtt kukázva a készülék a támogatásból. Mivel a sima X is 3 GB-os, úgy gondolom, hogy még sokáig lesz támogatott.
#5 káva. És most fura lesz, de nekem ez az ultimate érv az Xr mellett. Nem vagyok ügyetlen fickó, de olykor vannak kétbalkezes napjaim, és akkor mindent leejtek, eltörök, tönkre teszek. Én emiatt armor tokkal használok minden telefont (és nem érdekel, hogy Te nem). Nos, amikor az X és Xs szériát néztem, kiderült, hogy armor tokok mellett (olyannál amit én használok) nagyon kényelmetlen lehúzni a sarokból a vezérlőközpontot. Azt pedig gyakran használom, ezért is nagyon ódzkodtam az X/Xs-től. Az Xr vastagabb kávája kapóra jött.

Szóval igen, sokfélék vagyunk, sok érvünk lehet valami mellett vagy ellenében. Szubjektív érvekkel meg csak húlyék vitatkoznak.

(Még mielőtt..: az ár nem volt motiváló tényező)

Szerk: typo

[ Szerkesztve ]

(#58) feliks válasza domos (#54) üzenetére


feliks
senior tag

Lehet, hogy a lehetőség a technológiát illetően megvan, hogy sötétebb lehessen egy-egy pixel az amoled esetében, de az XS / XR esetében ha letolod a fényerőt minimumra mindkettőn, akkor a sötétben az arcodra eső fény az XR esetében lesz kevesebb. LEhet, hogy ez nem a technológia, hanem a készüléks sajátossága, de ettől még így van :) [mondanám, hogy csinálok róla összehasonlító képet, de tegnap elvitték az XS-t :DDD )

[Be Happy]

(#59) feliks válasza Reverend (#57) üzenetére


feliks
senior tag

Köszönöm a megjegyzést, úgy látom, akkor szerencsér nm egyediek a tapasztataltaim, illetve jó, hogy így a 8 Plusról is esett egy kevés szó :)

[Be Happy]

(#60) janeszgol válasza feliks (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

"Ennek az az oka, hogy az X/XS sokaknak tetszik (nekem is), de használni nem igazán jó. Az XR-t használni viszont jó."

Én ezt tökéletesen értem. A nővérem cégese egy A7 2018. Jó telefon. Jó a hardver, jó a kamera, kitűnő az anyagminősége és összerakása, a gombok minősége, szép a kijelző. Igen szép a kijelző. Csak használni kényelmetlen (most nem a teló méretére gondolok). De maga a telefon elképesztően jó minőségű.
Annyival kiegészítenélek, hogy akkor jó a PWM, ha minél magasabb frekvencián rezeg. A Samsung jellemzően 240 Hzeset használ. 500Hz felett már nagyon kevés ember érzékeli, 2000 Hz felett meg jelenleg nem tudnak emberről, akinél gondot okoz. És PWM IPSnél is lehet, illetve van olyan Oledes telefon, ahol nem tudtak PWMet mérni (Lumia 650).

[ Szerkesztve ]

(#61) feliks válasza talamasca (#53) üzenetére


feliks
senior tag

A kijelző minősége (vagyis hogy melyik jobb) alatt eszembe nem jutott, hogy a méretére gondolsz, filmnézés közben. - de akkor ha jól értem, te nem is erre gondoltál, bár (nekem) egy kijelző attól jobb, ha jobb a színhűsége, vagy élessége, betekintési szöge, max fényereje, min fényereje, szemre káros hatása, minimum fényereje, az elhasználódási ideje, sérülékenysége, stbstb.

De igen, ha innen nézed, akkor van igazság abban amit írsz, a 8 Plus-on fektetett nézetben, a fotózott képernyőaránnyal nagyobb képet ad - Monjduk más képernyőaránnyal ez már nem igaz (pl 18:9-es tartalmak egyre sűrűbben jelennek meg youtubeon, stb), de összességében én nem a fektetett képernyő melletti tartalomfogyasztás mérete alapján ítélem meg a képernyő minőségét, hanem (mivel jellemzően levelezek, levelezést/cikkeket olvasok, fotózok, zenát hallgatok, böngészek, navigálok, ügyintézek) a jellemző felhasználás során a képminőséget, élességet és általános használhatóságot - ami a képernyő arányától teljesen független.

Példakép 18:9-es arányú videó esetében (sajnos hagyományos képarányt nem tudok mutatni, mert olyanom már nincs.):

Ha gondolod, ebből van a képernyőkép, összehasonlítható, hogy mennyiven adhat többet az XR-nél a 8 Plus :)

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#62) feliks válasza hruodnand (#38) üzenetére


feliks
senior tag

Igen, mintha ezt még a cikkben én is megemlítettem volna, ez megoldást jelent bizonyos mértékben.. Viszont ez csak 50%-os fényerő fölött megoldás. Nade este, sötétebb szobában, utcán már félhomályban, este egy bárban, otthon lekapcsolt lámpával a tv mellett, télen amikor sötétben indulsz és sötétben érsz haza? Akkor sajnos ez nem megoldás, mert kb 20-30%-os fényerő az optimális.

[Be Happy]

(#63) CsabaZz válasza feliks (#14) üzenetére


CsabaZz
tag

Nekem tetszett az írás, érdekes más szemével látni a dolgokat. Jelenleg egy i8-at használok, de amióta kijött a Pie az S8-ra, csábulok vissza. Nekem az i8 kijelzője baromira bántja a szememet, szúrós. Most már bajos a kicsi kijelző is, eleinte a többéves Note mánia után abszolút előny volt, akárcsak az iOS a béna Samsung soft mellett... de ez a One UI gyors, mint amilyen a Samsung Experience volt a Note 7-en. Elő is rendeltem az S10+-t, azt hiszem azzal boldog leszek... egy időre. :)

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#64) Chaser válasza domos (#2) üzenetére


Chaser
titán

mondjuk annak, aki hányik a pwm-es sz@roktól - már elnézést -, ingyen se kellene ha azzal a feltételleladnáh h használnom kell, ha eladhatom akkor persze elfogadnám ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) hunluki válasza nkmedve (#41) üzenetére


hunluki
senior tag

+sok.

Én is inkább kiadok érte többet, de akkor tudjam le 4-5 évre. Valahogy ez a szaladós évente új széria szerintem csak agyonüti a fejlesztést, ma már lehet jobb lenne ha feleznék a tempót és 2 vagy akár több évente adnának ki egy olyan telefont ami tényleg előrelépés és nem csak a tavalyi reszelése.

De ahogy fentebb is írták vannak akik évente cserélnek mert nekik meg ez fekszik. Amúgy 5S méret nálam is lélektani, viszont 5S méretű mindenféle jósággal (dupla kamera, A12, teljes kijelző, faceID, sztereó hangszóró és barátai) megkent SE-t szívesen vennék. Talán mire legyártják már meg is érik a csere a jelenlegi SE-ről :)

Az hogy lcd vagy amoled... Mivel sokat használok waze-t ezért para hogy beégne az amoled, illetve én is félnék hogy 4-5 év alatt előjönnek a bajai míg egy LCD kényelmesen menne akkor is. Filmet/videót nem nagyon nézek telefonon szóval a mély feketék ilyen szempontból nem nyomnak annyira sokat nálam.

(#66) Chaser válasza doooo (#42) üzenetére


Chaser
titán

annyira azért nem ritka, és már bocs, ilyen kategóriában viccnek is rossz, h nem tudják pwm mentesen megoldani
még x év, és nem csak a philips fogja ezt taglalni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67) #84694144 válasza Jeanne d'Arc (#35) üzenetére


#84694144
törölt tag

+1

(#68) Silenzio


Silenzio
addikt

Dicséretes, hogy a cikk alapvető vállalása az volt, hogy józanabb, kevésbé a hype-ra és az érzelmekre támaszkodó megállapításokat tegyen.

Mégsem sikerült szerintem maradéktalanul. Az ilyen mondatoknak még a cikk inerciarendszerén belül sincs sok értelme:
"Vettem egy nagy levegőt..és egy XS-t. Ha az Apple bele meri a telefonjába tenni az AMOLED-et, biztos jobb, mint amikkel eddig találkoztam." Mi az, hogy "bele meri tenni"? Az AMOLED technológiához eddig nem voltak elég jók az Apple telefonok? Az AMOLED valami csodafegyver, amire még nem érett meg teljesen a világ? A technológia már majd' 10 éve jelen van pl. a Samsungnál, nem rocket science, nem mérföldkő, nem megugrandó cél... Nem is értem ezt a felvetést.
"biztos jobb, mint amikkel eddig találkoztam" - Mi jobb, minél? Miben? Mit mihez viszonyítunk ebben a mondatban? A 4S pl. a maga idejében valószínűleg minőségibb, fluidabb érzés volt, mint egy felső kategóriás droidos telefon. Volt egy exkluzivitás faktora, amit az Apple idő közben elveszített.

A lineup-ot sem értem. Az emberek az év lineup-ját nem a cég üzleti évéhez igazítják. Az iPhone XS és XR szerintem a felhasználók szemében a 2018-as lineup.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#69) Noukoum válasza Silenzio (#68) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem ismered azt a mondást hogy azelőtt azért nem volt amoled az iphoneokban mert nem volt elég jó a technológia, DE mostmár az apple megalkotta a messiásként várt tökéletes oledet, szóval vége a sötét korszaknak. :))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#70) domos válasza Silenzio (#68) üzenetére


domos
senior tag

Az írása csak az érzelmekre alapozott. Az XS (Max) és XR viszont tényleg a 2018-as lineup.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#71) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Azért kellhet egyfajta márkahűség ahhoz, hogy valaki megvegyen egy Xr-t.
Épp néztem Telenornál, az M-es csomagomban annyiba kerül a 64GB-os, mint egy Note 9.
Csak abban dupla tárhely, dupla ram, dupla kamera, ~dupla felbontás, +1000mAh, meg egy jack csati is van, és még bővíthető is. :D

(#72) INGJOKE válasza <Lacy85> (#71) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ehhez is kell egy elkötelezettség, hogy ennyi pénzért samut vegyél...:D

A cikk szerintem jó, mikor én tavaly azon gondolkoztam, mire cseréljem le a I6-t, akkor jó lett volna. Bár a telefon árából, most van egy telefon meg egy lapi és tökéletesen elégedett vagyok. :D Sokáig én is hű voltam az almához, de "szerencsére" felnőttem és nem érdekel már a márka, csak a termék.

Egyébként is: Orange is the new black, Xiaomi is the new apple. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73) Silenzio válasza <Lacy85> (#71) üzenetére


Silenzio
addikt

Egyedül a dupla kamera releváns, no meg a dupla tárhely. A felbontás hasznossága erősen véleményes, ha zabálja az aksit, az iOS takarékosabb az akkuval és a RAM-mal is, igaz, máshogy számolja a kijelzőidőt. A jack és a bővíthetőség mindenképp jó pont, de Androidnál folyamatos lehetőség a varia miatti szopásfaktor. A Samsung pl. kivette az Pie főverzióból a manuális videózás lehetőségét a telómnál és Note 9-nél is, ami nekem perdöntő volt a vásárlásnál. Gyakorlatilag értelmetlenné vált a 270 ezerért vett telefonom, mert egyéb igényeimet egy 50 ezres vas is kielégíti. 3rd party app persze még mindig alkalmas rá, de a droid tiltja a második kamera használatát, ellentétben az iOS-szel. Szóval a fentebb felsorolt érveid a platform kiszámíthatósága miatt szvsz mégis az alma felé billentik a mérleg nyelvét, pedig 4 éve nem volt Apple telefonom. (Ugyanitt S9+ eladó :W .)

A lényeg: hiába kínál jobb képminőséget számos gyártó, még mindig az iPhone a videósok mekkája, mert a többi gyártó valahogy mindig aládb@sz egy nagyot, még ha olykor nem is akarattal.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#74) <Lacy85> válasza Silenzio (#73) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Kétlem, hogy így fog maradni a videózás Pie alatt. Azért kicsit meredek lenne a max. 1080p videó egy mostani flagship telónál. :D
Mondjuk én sem értem, mi lehet ennek az oka...

(#75) Silenzio válasza <Lacy85> (#74) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem csak az a baj, hogy 1080p, hanem hogy csak automatikus lehet a fehéregyensúly, ISO, kontraszt, expozíció, és még a fókusz is. Alternatíva bőven van, de akkor meg egyre csökken a hátlapi kamerák száma. A szoftver fordítása arra utal, hogy véletlen, a szövegezésben ugyanis épp csak manuális fotózásról nem írnak, csak videózásról. :D Ami igaz, az igaz, a Pie-jal máskülönben elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#76) <Lacy85> válasza Silenzio (#75) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ja hogy ennyire gáz lett. Nekem csak a 1080p felbontás tűnt fel. Páromnak van Note 9, de nem igazán szoktam bújni a telóját. Az S8+-omon meg még Oreo van.
De szerintem jön majd erre frissítés. Érdekes lenne, ha így lebutítanák a kamerát.

(#77) Silenzio válasza <Lacy85> (#76) üzenetére


Silenzio
addikt

A felbontásváltás benne van, csak elég jól elrejtették. :P

Amúgy viccen kívül, ha ez a malőr tartós lesz, jó eséllyel visszamegyek iOS-re, és az XR egyelőre elég szimpatikusnak tűnik. Vagy a sima X.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#78) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a hasznos írást!

(#79) feliks válasza Silenzio (#68) üzenetére


feliks
senior tag

Mi az, hogy "bele meri tenni"? Az AMOLED technológiához eddig nem voltak elég jók az Apple telefonok? Az AMOLED valami csodafegyver, amire még nem érett meg teljesen a világ? A technológia már majd' 10 éve jelen van pl. a Samsungnál, nem rocket science, nem mérföldkő, nem megugrandó cél... Nem is értem ezt a felvetést.

Azért fogalmaztam így, mert bár sok éve létezik, mégis az apple eddig konzekvensen kitartott az IPS mellett, amit megtört az X-zel. Másrészt van valami halvány olyan emlékem, hogy korábban az Amoled valamelyik tulajdonságára tettek volna negatív megjegyzést (talán a beégésre), így nekem az jött le, hogy az Apple nem kifejezetten szívlelte az amoled paneleket az X előtt, ezért feltételeztem, hogy mostanra valami változott, amitől megváltozott a panel megítélése náluk.

Nem az üzleti évhez gondoltam viszonyítani, amikor "idei lineup"-ként hivatkoztam rájuk, egyszerűen ezek a modellek lesznek megvásárolhatóak az év nagyobbik felében, így inkább érzem ideinek, mint tavalyinak.

[Be Happy]

(#80) feliks válasza <Lacy85> (#71) üzenetére


feliks
senior tag

Ez nem márkahűség kérdése, egyszerűen az eddigi tapasztalataim alapján ha droidot használok, jellemzően évente ingerenciám támad lecserélni a friss darabokra, iPhoneoknál viszont 2-3 évig nem érzem a késztetést, hogy váltsak, ezért egyszerűen racionálisabb döntés az én lelkivilágommal iPhonet használni.
Nomeg az iOS-t is jobban szeretem, a kötöttségei pedig nem zavarnak.

A felsorolás nem áll meg, csak részben.
- A ram mérete akkor számít, ha annak hiánya használatbeli gondot okoz. Az iOS úgy kezeli a ramot, hogy elég legyen amennyi van, így ezen felül fölösleges foglalkozni azzal, hogy mennyi az annyi, ami elég. (a processzormag is kevesebb, mégsem lesz ettől gyengébb a vas)
- Az akkumulátor szintén nem mérvadó. Egy nyomógombos Nokia kis túlzással 1000mAh-val is évekig elvan, a Note9 és az XR pedig teljesen más hw, más-más fogyasztással.(Egy rakat teszt szerint az XR húzza tovább, de akár így van, akár nem, a puszta mAh különbség az égadta világon semmit nem számít egymagában.)
- És még bővíthető is: Ez nem tudom, mennyire érték a 64-128-256gb-s telefonok világában. A kártyák sokkal lassabbak a belső tárolóknál, akinek igénye van, az felárért vehet nagyobbat (szvsz én androidon sem voltam híve a bővítésnek, csak ha recovery mentést akartam csinálni)
- A felbontás szerintem parasztvakítás, ez is, az is éles, szép, így nem látom be, mi pluszt kapok a felbontáskülönbséggel :)

Ami valóban áll és a Note 9 előnye, az a dupla kamera (bár nekem ritkán hiányzik, de belátom, hogy ez hiányosság), illetve rohadjon meg aki leszedte a jacket a jack csatlakozó valóban egy fájó hiányosság.

De ha a +1 kamera és a jack meglétét állítom szembe a saját preferenciáimmal (iOS, nem amoled stbstb), akkor nem kell márkahűség, ahhoz, hogy ezeket feláldozzam. (persze a jackért ejtek egy könnycseppet, de az AirPods elég jó gyógyír a dologra)

[Be Happy]

(#81) <Lacy85> válasza feliks (#79) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Semmi nem változott, ami miatt hirtelen jó lett nekik az Amoled, mindössze tavaly már vérciki lett volna sima IPS kijelzővel kiadni az összes telefont, amikor nagyjából már minden gyártó oled-et ad a felső kategóriában.

"iPhoneoknál viszont 2-3 évig nem érzem a késztetést, hogy váltsak"

Azt elhiszem. Mivel 3-4 évig marad a dizájn (a rendszer kinézete meg vagy 8 évig), így én sem akarnék 2 évente egy ugyanolyan telefont, mint az előző volt.

"A ram mérete akkor számít, ha annak hiánya használatbeli gondot okoz. Az iOS úgy kezeli a ramot, hogy elég legyen amennyi van, így ezen felül fölösleges foglalkozni azzal, hogy mennyi az annyi, ami elég."

A 3GB már tavaly is szűkös volt bizonyos esetekben a X-nél. Nem véletlenül kapott idén 4GB-ot a Xs.
A legendás ram kezelés már nagyjából a múlté. Épp úgy, mint MacOS alatt. Utóbbinál fut a háttérben a mail app, meg 2 tabon egy Safari. Ez jelenleg 3,3GB ramba kerül. Ennyit még a Windows sem eszik meg.
Szóval az a 3GB elég karcsú lesz hosszabb távon.

"Az akkumulátor szintén nem mérvadó. Egy nyomógombos Nokia kis túlzással 1000mAh-val is évekig elvan, a Note9 és az XR pedig teljesen más hw, más-más fogyasztással."

Mi más benne? A SoC. Minden más (modem, wifi, kijelző, ramok, háttértár, stb.) ugyanolyan tucattermék, ami minden mobilban ott van. Vagy szerinted az Apple újra írta a fizika törvényeit, és harmad akkora fogyasztásból kihozzák ugyanazt a teljesítményt?

"(Egy rakat teszt szerint az XR húzza tovább, de akár így van, akár nem, a puszta mAh különbség az égadta világon semmit nem számít egymagában.)"

Mire gondolsz? Az ilyen youtube-os appnyitogatós tesztekre? A gsmarena szerint valahogy mégis 78 vs. 97 óra a Note javára. Ami cirka 25% különbség.

"A felbontás szerintem parasztvakítás"

Ha iPhone-on kívül mást nem használtál az elmúlt pár évben, akkor elhiszem, hogy annak tartod. :D

"De ha a +1 kamera és a jack meglétét állítom szembe a saját preferenciáimmal (iOS, nem amoled stbstb), akkor nem kell márkahűség, ahhoz, hogy ezeket feláldozzam."

Valami indokot biztos találnak az emberek, hogy méregdrágán a rosszabbat vegyék (itt most a X-re, Xs-re gondolok a Xr-rel szemben), különben egy darabot nem adna el belőle az Apple.

(#82) ncc1701 válasza feliks (#79) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha 400-ért vennék telefont, én sem cserélgetném évente. :)

(#83) natë válasza <Lacy85> (#81) üzenetére


natë
nagyúr

Logikus, az Apple kiad 1 telefont (többet) 3 Gb rammal, aztán gyorsan ír hozzá egy szoftvert, aminek 4 kell.

(#84) feliks válasza <Lacy85> (#81) üzenetére


feliks
senior tag

Azt elhiszem. Mivel 3-4 évig marad a dizájn (a rendszer kinézete meg vagy 8 évig), így én sem akarnék 2 évente egy ugyanolyan telefont, mint az előző volt.
Ez igaz, és valóban így van. Az, hogy ez jó, vagy rossz, már úgy látom ízlés dolga (én pl. nem szeretek olyat használni aminél azt érzem, hogy igényem lenne többre.) Persze nem vagyunk egyformák, de nekem ez inkább pro, mint kontra. :)

“A 3gb már tavaly is elég szűkös volt...”
mondjuk úgy, tavaly szűkös volt. Az iOS11 olyan szégyenfoltja az Apple-nek, hogy egy időre nálam is átkerült másik telefonba a sim. De ott nem a 3gb volt a probléma szerintem, hanem hogy egy beta1 szintű cuccot adtak ki, ami ezer sebből vérzett - többek közt a ramot is ette. Idén az iOS12 esetén nem lehet hallani olyanokat, hogy kevés lenne az -ben a ram, és ugyanez igaz az XR-re is.

Mi más benne...
A rendszer, ami az erőforrást manageli, és a kijelző ami alacsonyabb felbontású és vélhetően sokkal kevesebbet eszik.

Mire gondolsz, ilyen youtube appnyitogatós tesztekre?
Azokra. A GSMarena tesztje nem tudom mennyire életszerű, a youtube x óra, játék y óra, videó z óra jellegű tesztek nekem elég életszerűnek tűnnek. Persze lehet én tévedek, de ha azt nézzük, hányszor jön ki az XR, és hányszor a note9 nyertesnek, akkor semmiképp nem állíthatjuk, hogx hátrányban lenne az XR. :)

“ha az iphoneon kívül mást nem használtál....
Gyakorló mobilbolondként használtam. Sőt, a cikkalany XS esetén sem állítható, hogy ne lenne magas a felbontása.. Csak egyszerűen nincs jelentősége, mert az XR-től nagyobb felbontású kijelzőknél nem hidzem, hogy a felbontáskülönbséget észleli a júzer (ajánlom a cikkemben lévő fullhd vs XR vaktesztes videót :) )

[Be Happy]

(#85) hwtvennek válasza domos (#2) üzenetére


hwtvennek
tag

Te nem olvastad el ezt a cikket, ugye? Írta, hogy a PWM miatt az OLED neki nem előny... :W :W :W

(#86) hwtvennek válasza Syl (#8) üzenetére


hwtvennek
tag

Azt mondod, hogy nem látszik, nem észrevehető, de azért legyen benne a nagyobb felbontású. Ugye érzed, hogy ez mekkora pocsékolás?

Egyébként nem tudtok olvasni emberek? Komolyan kérdezem, nem ellensége az OLED, egyszerűen a PWM-et nem bírja a szeme... ha bírná, vagy ha PWM-free lenne az OLED, akkor ez a cikk nem született volna meg.

(#87) hwtvennek válasza <Lacy85> (#71) üzenetére


hwtvennek
tag

Ez baromi jól hangzik! Lehet váltok is erre a bizonyos Note 8-ra ami mindenben 2x jobb. Melyik iOS fut rajta aktuálisan egyébként?

Csak azért kérdezem, mert rákerestem, és nem találok erre vonatkozó információt. Valami Androidos rendszert emlegetnek, de gondolom iOS is megy rajta, hogy ha egy olyan helyen ajánlod ezt a telefont, ahol alapvetően iOS-t használnak az emberek.

"Azt elhiszem. Mivel 3-4 évig marad a dizájn (a rendszer kinézete meg vagy 8 évig), így én sem akarnék 2 évente egy ugyanolyan telefont, mint az előző volt."

Ha valami ugyanúgy néz ki mint az előző évi telefont, akkor az azt jelenti, hogy az teljesen ugyanaz a telefon? Arra nem gondolsz, hogy belül változott valami esetleg?

Miért baj, ha az ember nem akarja évente lecserélni a telefonját? Mikor én 2-3 évesen eladok egy iPhonet a lehető legcsekélyebb buktával egy másik 2-3 éves androidos flagshiphez képest, akkor azt a következő tulaj általában 2-3 évig használja minumum. Miért termeljük feleslegesen az elektronikai hulladékot, azért mert Ti droid fanok félévente-évente cserélgetitek a telefonokat amiket vesztek mert elégedetlenek vagytok vele?

Én azt veszem meg amivel tudom, hogy elégedett leszek és 2-3 évig nálam marad. Ellenben hülye birkának tartom azokat a magánszemélyeket, akik pár havonta cserélnek mert ráuntak. Felnőtt ember, de nem tudja eldönteni mit akar.

Ha már valaki cserélgeti, akkor írjon cikkeket, meg ossza meg a tapasztalatid, és akkor annak lesz haszna is.

[ Szerkesztve ]

(#88) Keni21


Keni21
tag

Nekem is XR-el van bár először az XS Max-öt akartam, de sok lett volna annyiért. Pitaka tok és teli kijelzős fólia. 8 óra feletti kijelző idő simán megvan( hihetetlen volt elsőre). Nekem se kell meg OLED ezért választottam ezt. Remelem 3 évig bírja majd ez is.

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#89) Syl válasza hwtvennek (#86) üzenetére


Syl
nagyúr

> Egyébként nem tudtok olvasni emberek?

Ez rád is érvényes, mert úgy tűnik te sem érted azt amit leírtam :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#90) janeszgol válasza hwtvennek (#86) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezzel a hozzászólással tökéletesen egyetértek. Tényleg nem az Oledet pocskondiázta, hanem a pwm megoldást vette górcső alá. Az én szemem is sérti. Heti 8 v 10 óra még talán nem okoz gondot. Ez napi kb 1 óra. De bizony 2.5 óra olvasás már nem esett jól.

(#91) Medocsabi válasza Syl (#8) üzenetére


Medocsabi
addikt

"ennyi pénzért igazán beleférhetett volna a magasabb részletességű kijelző"
Nem csak az, de egy komplett váltó is a mondeómhoz! ;]

(#92) feliks válasza Medocsabi (#91) üzenetére


feliks
senior tag

Ezne hangosan felröhögtem :DD :DDD :C :))

[Be Happy]

(#93) <Lacy85> válasza feliks (#84) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Az, hogy ez jó, vagy rossz, már úgy látom ízlés dolga (én pl. nem szeretek olyat használni aminél azt érzem, hogy igényem lenne többre.) Persze nem vagyunk egyformák, de nekem ez inkább pro, mint kontra. "

Ez a "varázs" már androidnál sem nagyon van meg. S8+-om van. Amikor kijött az S9, egy vállrándítással elrendeztem, hogy "ilyen is van". Semmi érdemleges újítás.
Aztán itt a Note 9. Kicsit nagyobb, kicsit szögletesebb, aztán használat során ki is merültek a különbségek.
Most meg jött az S10. Ezzel meg úgy vagyok, hogy majd ~1,5 év múlva jó lesz, ha kikopik az S8.
Ez se hoz lázba, mert egyszerűen nincs már olyan újítás, ami miatt azt mondanám, hogy váltani akarok.

(#94) Medocsabi válasza <Lacy85> (#93) üzenetére


Medocsabi
addikt

Abszolút egyetértek.

(#95) hunluki válasza <Lacy85> (#93) üzenetére


hunluki
senior tag

+sok.

Én is úgy érzem hogy tökéletesen kiszolgál a jelenlegi kütyü, az újítások nagy része totálisan nem talált be nálam. Lehet valakinek fontos és lecsap az újdonságra, szereti cserélgetni a kütyüket, én ezt pain in the ass kategóriába raknám kb. Legyen meg, működjön, tudja azt amire vettem de azt viszont üzembiztosan és kényelmesen.

Amik érdekelnének azok a jobb üzemidő, strapabíróság meg valami olyan design amire ha ránézek akkor arra azt mondjam hogy igen, ha ezt bambulom még 4-5 évig akkor a legutolsó napon is örömmel veszem a kezembe. A mostani design irányok viszont pontosan ellentétes irányba mennek, egyszerűen rondának tartom az új telefonokat.

(#96) ruarua


ruarua
tag

Én is váltottam xs-ről XR-re. Ugyanabban a cipőben jártam mint te. Hiába jobb mindenben az xs, kifolyt a szemem.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#97) UnA válasza ruarua (#96) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor már csak az aláírásod nem jó ;]

(#98) hwtvennek válasza ruarua (#96) üzenetére


hwtvennek
tag

Te OLED hater!!!!!4!4!4

(#99) ruarua válasza UnA (#97) üzenetére


ruarua
tag

Javítottam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#100) ruarua válasza hwtvennek (#98) üzenetére


ruarua
tag

Volt Samsung amoledem. Azzal nem volt gondom. De ez a kijelző sok.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.