Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jeanne d'Arc

Jó cikk és nagyon hasznos!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#2) Roxbury


Roxbury
őstag

Röhely ez az egy év garancia. Viszont, hogy azonnal cserélik az rendben van nagyon.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#3) alkatraz3000 válasza Roxbury (#2) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

és akkor viszont az átadástól számított 1 évnek újra kell indulnia, mert ez is benne van a jogszabályban.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#4) energy4ever válasza Roxbury (#2) üzenetére


energy4ever
addikt

Hiaba van mashol 2 ev. Az elso ev a hardverre, a masodik csak a szoftverre terjed ki. Szoval mas gyartoknal is csak 1 ev van. (Mondom ezt Samsung Galaxy Note 4 tulajkent)

(#5) batai15 válasza Roxbury (#2) üzenetére


batai15
félisten

viszont én úgy tudom hogy ilyenkor nem vatta új telefont kapol hanem felújjítottat..

(#6) Jeanne d'Arc válasza energy4ever (#4) üzenetére

Ezt hogy? A Samsung 2. évben cserélt nekem kijelzőt. Az első évben van full mindenre, a 2. évben pedig a telefonra és a tartozékokra nem ( pl akku) 1 éve még így volt azóta változott?

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#7) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Köszönjük, nagyon hasznos cikk, rengeteg ember segítségére is lesz! :R

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#8) alkatraz3000 válasza batai15 (#5) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

az alaplap elméletben régi (ellenőrzött), minden más új. szerintem azért ez így elég jó kis garancia :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#9) energy4ever válasza Jeanne d'Arc (#6) üzenetére


energy4ever
addikt

Rozsaszin szolgaltatotol vettem a Note 4-em. Nem hozzajuk szol a garancia hanem a hivatalos Samsung-hoz. A szolgaltato vasarlaskor igy tajekoztatott. 1-ev teljeskoru Premium garancia(hazhoz jonnek amikor neked is megfelel, ha helyben nem javithato a keszulek, akkor cserelik, es egybol kapsz masikat), a masodik ev pedig csak szoftveres garancia(vagyis nagy semmi).

(#10) Jeanne d'Arc válasza energy4ever (#9) üzenetére

Érdekes...

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#11) Roxbury válasza energy4ever (#9) üzenetére


Roxbury
őstag

2 év van a telóra mindenkinel, samunal is. Viszont a töltőre, akksira, fulesre valoban egy ev. Minden masra 2.

Pontositok. Xperia Z1 Compactnal az akksira is 2 ev. De ezek szerint az osszes unibodyra, de sz nem biztos.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#12) energy4ever válasza Roxbury (#11) üzenetére


energy4ever
addikt

(#13) jezusom


jezusom
csendes tag

Én a másfél éves 5S készülékemet vittem be hivatalos szervizbe, mert a kijelző a jobb felső saroknál kb 2 mm-t mozgott. Most hívtak a szervizből, hogy kapok másik készüléket, szó nélkül cserélik a szavatosság alapján. A készülék a magenta szolgáltatónál lett vásárolva.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van...

(#14) batai15 válasza alkatraz3000 (#8) üzenetére


batai15
félisten

valóban azt, csak meg inkább hozzá fűztem :R

(#15) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

Hasznos olvasmány, habár, a topicokat rendszeresen olvasók már összerakhatták magukban ezeket az infókat. :R

U.i.: az csak nekem fura, hogyha, a cég van feltüntetve, mint szerző a cikk végén, akkor jönnek a " de gázos ez a reklám" trollok, de így Bocha nevével olyan kis nyugodt a légkör :D

(#16) HarleyCustom válasza alkatraz3000 (#3) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Akkor nekem miért mondta a telefonba,a szájával,a fiú,hogy csak folytatódik a gari?Tehát nem hosszabbodik.
(Az apple-t hívtam gari ügyben kb. 2 héttel ezelőtt)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#17) alkatraz3000 válasza HarleyCustom (#16) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

ez megint hülyeség, mert ha a gari végén cseréled ki a telefont, akkor ők elméletileg 90 napot adnak. a fiú a telefonban azt mondja, amit a cége diktál. barátnőmnek 2 hete cserélték a telefonját, 2016 júli xy van gari végének írva az apple oldalán.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#18) LurkerSheik válasza alkatraz3000 (#17) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Alapvetően úgy különül el a független és szolgáltatós teló garanciája, hogy 1(+1) évet adnak, ahogy a cikk is említi.
Függetlennél folytatódik ha cserélik, (de minimum 3 hónap) szolgáltatónál újraindul. (itt jegyzem meg, hogy nem tudod megtenni ,hogy mondjuk a 11. hónapban ismét beviszed a cserélt telefont, hogy kicseréljék, mert azért nem fizettél már, így más feltételek vonatkoznak legjobb tudomásom szerint.)
A 2. évben a szavatosság nálam úgy adódott, hogy szolgáltatós és független telefont is javítanak a PR-ek (istyle, stb...), ahogy fentebb írták cserélték a másfél éves T-s 5S-t.
Ellenben szükséges a számla megléte, imei, s/n-el.
Összességében itt esnek ki a bolti garis telók, az adásvételivel (eu, uk telefonok), a 12 hónap után az ingyenes javítás (szavatosság) alól!

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#19) alkatraz3000 válasza LurkerSheik (#18) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

de miért különül el? es a cserélt késtülék esetén hogyan és miért mentesülnek a kötelező 1 év alól?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#20) TH448


TH448
csendes tag

Akkor nekem azt mondja el valaki legyen szíves, hogy az hogy lehet, hogy: nekem is cseréltek jótállásban gyári független telefont, de mivel még több, mint 3 hónap jótállás van rá, azt mondták, nem hosszabbodik a garancia. Viszont ha beírom a szériaszámot a keresőbe a linkelt oldalon, aszerint meg újraindult a garancia.
Ki hazudik?

Mondjuk a jogszabályi pontos hátteret nem ismerem, de az tényleg eszméletlen gázos, ha pont a gyári független telóknál nem mindig hosszabbodik a garancia...

(#21) Beri78 válasza energy4ever (#12) üzenetére


Beri78
őstag

pl a telenornál is két év: link

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#22) llaszlo válasza energy4ever (#12) üzenetére


llaszlo
veterán

Ott van "2 év teljeskörű garancia a készülékre" Tök nyóc, hogy a csamcsung mit írkál az oldalán, nem tőlük vetted a telefont, hanem a T-től és csak ez számít.
[link]

Jerusalem: Azért, mert az apple nem illeszkedik egyedileg az országok jogszabályaihoz. Nálunk ha fődarab vagy készülékcsere történik, akkor a jogszabályok értelmében újra kell indulni a garanciának. De nem csak ők nem alkalmazkodnak. Viszont ha perled őket, akkor úgyis neked lesz igazad.

[ Szerkesztve ]

(#23) HarleyCustom válasza llaszlo (#22) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szóval újra "kell"indulnia a garinak.
Sajnos nem vagyok tisztában az erre vonatkozó jogszabályokkal,ráadásul nekem telefonon ezt a tájékoztatást adták.Ezt hogy van bátorságuk megtenni?
Végülis nem hinném,hogy biróságra rohangálna mindenki,én sem mennék,bár ennek tudatában,amit mondtál,már lehet elgondolkoznék egy per indításán.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#24) alkatraz3000 válasza HarleyCustom (#23) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nem fog elmenni senki a perig megnyugodhatsz. Panaszkonyv, békéltető testület, fogyasztóvédelem es itt meg is kapod ami illet :) fontos, a cserekor kapott dokumentumot rakd el.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#25) Koda #1 válasza alkatraz3000 (#8) üzenetére


Koda #1
tag

Hat nem tudom... En szivtam anno 4S-el. Kaptam egy refourb-ot gari lejarta elott egy honappal es ra masfel honappal elromlott a sim card reader... Fasza :D anno hiaba vittem istyeba hogy 90 nap gari meg van, de elhajtottak. Na azota kerulom Horvath Andriskaekat. pont ezt elkerulendo inteztem ezek utan, hogy iCentre-be mar csak szakvelemenyt kertem az i6-ra es igy a telenorba ketszer is csereltek full stock dobozra miutan vittem a regi telot es az osszes tartozekot a dobozaval. A legjobb, hogy a mostaninak is huppog a kijlezoje... Mint az elsonek a masodik meg alaplap hibas volt... Vagy en vagyok nagyon "szerencses" vagy a sima 5 mellett a 6 lett a legramatyabb osszeszerelesi minosegu keszuleke az applenek. Mindenesetre amig ilyen modon csereli nekem a telenor addig nem parazok, mert igy tenyleg ujra indul a gari. Csak az iTunes-bol kell mindig levalasztani a regi eszkozt es ezt evente csak egyszer lehet, vagy max irni az applenek hogy ok tegyek meg. Az 5 helyem mar betelt es most keszulok uj apple cuccot venni, de a masodik 6-ost nem tudom iden levalaszani :D

[ Szerkesztve ]

(#26) llaszlo válasza HarleyCustom (#23) üzenetére


llaszlo
veterán

Bármilyen kérdésed van részletes választ kapsz jogszabállyal alátámasztva. Kb évi 2-3-4 alkalommal írok nekik. Legutóbb pont egy fődarabcserés kérdést tettem fel. [link]

(#27) Tibee86 válasza HarleyCustom (#16) üzenetére


Tibee86
veterán

Azért mondhatta, mert biztos nem hazai hivatalos viszonteladótól származik a telefonod. Kizárólag a magyarországi hivatalos viszonteladótól származó telefonoknál indul újra az egy év cserénél, a többi esetén ha 90 napnál több van még hátra a garanciádból akkor marad az eredeti dátum, ha kevesebb, akkor a cserétől számítva 90 nap.
"Többletjogok az Apple Egy (1) Éves Korlátozott Jótálláshoz képest magyarországi hivatalos vásárlás esetén:
a cserélt alkatrészre vagy készülékre 1 év jótállás vonatkozik 90 nap helyett
fogyasztók (olyan természetes személyek, akik szakmájuk, önálló foglalkozásuk vagy üzleti tevékenységük körén kívül járnak el) számára a vásárlástól számított 2 évig van lehetőség garanciális javításra"
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28) kiiso


kiiso
tag

Fontos hogy a 2014. márc 15. előtt vásárolt készülékek esetén a fogyasztó a második évben, azaz a szavatosságon belül az eladóhoz fordulhat. 2014. március 15. után vásárolt eszközök esetén szavatossági jogát a vásárló a gyártóval szemben is támaszthatja.

[ Szerkesztve ]

(#29) alkatraz3000 válasza Tibee86 (#27) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De az EU-ban vásárolt készülékekre is egységesen 2 ev "valami" jár.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#30) kali válasza energy4ever (#4) üzenetére


kali
legenda

rosszul tudod ám!
12 hónap (egy év) kötelező - kapcsolódó hazai jogszabály által előírt - jótállás, ami teljes körű - tehát nem csak a készülékekre, hanem a tartozékokra is vonatkozik -, amit a gyártó kiegészített további 12 hónap kiterjesztett korlátozott jótállással, ez is vonatkozik a hardverre is, viszont csak a készülékre, a tartozékokra már nem, illetve alább bemásolom majd a többi részletet is.
hazai szolgáltatós készüléknél alapban jár a második 12 hónap is - mert azok biztosan megfelelő forrásból származnak adott szempontból -, független készülékeknél viszont regisztrációhoz köti a gyártó - hazai képviselete -, annak ellenőrzése végett, hogy rajta keresztül lett értékesítve - és ekkor megadja a második 12 hónapot -, vagy nem - ekkor nem jár csak a kötelező első egy év, de az is csak megfelelő feltételek esetén, tehát minimum egy korrekt számla kell hozzá, hogy külföldön megfelelő forrásból vásárolták, nem pedig egy hazai gsm üzlet hozta be busmániából, nem megfelelő helyen kiállított darab volt és nem direktben értékesítették...stb.
infók; link
kivágtam a lényeget;

j

a csak szoftveres garancia csak a gsm boltok agyszüleménye, jogszabályilag csak jótállás és szavatosság létezik - a vásárló szemszögéből a jótállás a jobb -, és ha a gyártó azt mondja, hogy 12 + 12 hónap jótállás, akkor ott mind a 2 * 12 hónap hardveres, az alábbi megkötésekkel;

„Korlátozott Samsung jótállás”: a Samsung az általa forgalomba hozott termékekre 12 hónap teljes körű kötelező jótállást és további 12 hónap „korlátozott Samsung jótállást” biztosít. A „korlátozott Samsung jótállás” alapján a jótállás kizárólag a készülék kijavítására vonatkozik, és nem terjed ki a készülékkel együtt értékesített tartozékokra, továbbá a kötelező jótállási időt (12 hónap) követően történő fődarab csere esetén a jótállási idő nem indul újra.

az általad belinkelt jótállási jegyen is olvashatsz a kiterjesztett jótállásról.

[ Szerkesztve ]

(#31) Tibee86 válasza alkatraz3000 (#29) üzenetére


Tibee86
veterán

De hol állítottam ennek az ellenkezőjét? A kimásolt rész az iStyle oldaláról van, nem én találtam ki.
"EU-ban vásárolt készülékekre is egységesen 2 ev "valami" jár."
Valami hivatalos forrás erről, vagy hogy mi az a "valami", vagy csak gondolod hogy így van, mint azt, hogy minden telefon esetében cserénél újraindul a garancia?

[ Szerkesztve ]

(#32) ToniSoprano válasza energy4ever (#4) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nem értenek hozzá, hülyeséget beszélnek. Pl. Mediamarktban hosszan vitatkoztak az eladók. Az egyik váltig állította, Lumia 640-re már csak egy év gari van. Végül nagy nehezen megnézte saját honlapját és 2 év van feltüntetve, ilyen egyszerű az egész... De akár megnézhették volna a gyártó honlapját is, ott is ez van.
Már szinte minden gyártó 2 év garit ad alapból, annyi hogy a plusz 1 év a tartozékokra nem vonatkozik pl.töltő akku, fülhallgató csak a készülékre.
De ez nem EU előírás, egyszerűen ez a korrekt a vásárlóval szemben.

[ Szerkesztve ]

(#33) alkatraz3000 válasza Tibee86 (#31) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Felkelés után csak neked kikerestem. Külön részben ki van emelve :)
[link]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#34) Tibee86 válasza alkatraz3000 (#33) üzenetére


Tibee86
veterán

Köszi! :R (csak annyi balgaság terjeng a fórumokon, hogy én már csak forrással megjelölt "tényeket" vagyok hajlandó elhinni :) )
Akkor az a "valami" a 2. évben a szavatosságot fogja jelenteni.

(#35) Jeanne d'Arc

Sajnos itthon full hulyenek nezik az embereket

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#36) ToniSoprano válasza alkatraz3000 (#33) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ebben az van, hogy az egy év jótállás a kötelező, a +1, vagy 2 év szavatosságot a gyártó önkéntesen hatarozza meg. A mobilarena cikk is 1 év jótállásról szól csak.

(#38) Dreimus válasza ToniSoprano (#32) üzenetére


Dreimus
senior tag

A Nokia, Microsoft termékekre már csak 1 év a jótállás, a garjegyen módosult a weboldal nem. Sajnos belefutottam én is, tehát az egyik eladónak volt igaza, mert a jótállási jegy az ami a hivatalos dokumentum.

Illetve bemásolom ide is amit találhatott a másik a Microsoft oldalán az Ő általuk vállalt Korlátozott garancia. Tehát alapvetően 1 év amit a törvény előír a többi az adott szervizesen múlik majd, hogy betartja a linkelt dolgot, de nem köteles.

[ Szerkesztve ]

(#39) llaszlo válasza Dreimus (#38) üzenetére


llaszlo
veterán

Hát nem. Ami a fogyasztónak kedvezőbb azt kell figyelembe venni. Mivel ez a vásárló megtévesztése. Gondolom nem ismeretlen ez a fogalom. Nem közölhetnek mást. Én egyszer nekimentem egy ilyen miatt a T-nek végül inkább szervizeltek.

(#40) Dreimus válasza llaszlo (#39) üzenetére


Dreimus
senior tag

Hát igen, ilyenkor nem irigylem az ügyfélszolgálatosokat a cégeknél Ők aztán nem tehetnek az ilyen balfasz telefoncégekkel szemben aztán amikor meg rákérdeznek mi a helyzet azt se tudják mi van.

(#41) khron78


khron78
őstag

Ez egy korrekt és összeszedett írás! Nagyon hasznos!

(#42) rika28


rika28
csendes tag

Sziasztok ! 2014 márciusában vettem egy I5s-t. Tavaly nyáron szépen besárgult a kijelző ,visszavittem Istyleba pár nap múlva írtak, hogy készen van mehetek érte. Kaptam egy újat zacskóból .... Kívül új belül viszont gondolom nem ,mivel azóta is vacakol . A Garancia teljesen újraindult ! Most készülök visszavinni mert borzalmas amiket csinál ,pl hívnak csörög de a kijelzőn nem jelez semmit ,készenléti módban van. Igazából a kérdésem az lenne, hogy lehet az ,hogy ismerőseim körében teljesen új készüléket kaptak polcról egyik 5s volt igaz az Münchenben, a másik 6s Bp. Nekem meg adtak egy zacskós telefont ami nem is jó.Ez normális dolog ? el kell fogadni? Nekem se időm se kedvem nincsen mindig cserélgetni járni főleg ,hogy az előző kis telóm teljesen jó volt belül :( Válaszotok előre is köszönöm :)

(#43) Tibee86 válasza rika28 (#42) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem adnak új telefont, refurbished készüléket kapsz garanciális cserénél.

(#44) rika28 válasza Tibee86 (#43) üzenetére


rika28
csendes tag

Köszönöm a választ ! :)

(#45) phobos86


phobos86
csendes tag

Sziasztok, most akkor 1 év után de a 2. éven belül javítanak iphone-t garanciában vagy sem?

(#46) mcdennis válasza Koda #1 (#25) üzenetére


mcdennis
tag

Szerintem a Telenor a legszarabb I6-okat kapta meg, mert nekem is egy felhorpadt kijelzőjűt adtak aztán cserélték is. Mostaninak is eléggé kattog a home gombja. nehogy a garancia előtt megelégeljem ezt a prémium termékhez nem méltó kattogást :D

(#47) Stanley-B. válasza phobos86 (#45) üzenetére


Stanley-B.
őstag

javítanak, a gyakorlat azt mutatja, méghozzá szó nélkül, nem kell bizonygatnod semmit.
Családban meghalt egy iPhone 5c teljesen (be sem kapcsolt), 23 hónapos volt a készülék, szóval pont egy hó garancia volt még rá. Elküldtük, szó nélkül megjavították.

(#48) Bitmill


Bitmill
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy "sarkiGSM"-től vásárolt iPhone szervizeltetése hogyan alakul, ki végzi el?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.