Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Én az iPhone 4-en csak hátlapot cseréltem, mivel ahhoz nem kell nagy tudás, de egy komolyabb műveletnek biztos nem állnék neki házilag. Mondjuk néhány szerviz horror árakon dolgozik és az emberek szívesebben mennek a hardveraprón található szakikhoz. Az alkatrészekről meg annyit, hogy tudomásom szerint nincs eredeti Apple alkatrész forgalomba, ezért mindenki "szinte" ugyanazokkal dolgozik.

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Ez is biztos olyan, mint az autót márkaszervízbe hordani. Mikor valami elektromos/kompjuteres vizsgálat kell, akkor nem tudsz mit tenni, de egy olajcserét féláron meguszol máshol és ahhoz nem kell nagy tudás. :-)

(#3) rbence


rbence
senior tag

Nekem a szervizekkel kapcsolatban is nagyon vegyesek a tapasztalataim, anno amikor a 3GS-en hátlapcsere után csak fehéren világított a kijelző, az első szervizben azt mondták, hogy alaplaphibás, kuka a telefon, a második helyen azt is mondták, hogy meg van csavarodva az alaplap :F , a harmadik helyen meg 15 perc alatt cseréltek benne kijelzőt és az örömöm addig tartott, amíg hazaértem és nem ment a wifi...
Az otthoni barkácsolásnak is megvan persze a varázsa, de egy bizonyos összeg fölött már nem esnék neki otthon

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#4) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

A haverom se nem szerviz, se nem képzett szakember, de eddig minden alkalommal hibátlanul megcsinált akármit. Nincs kivétel, amit igényesen ne tudna megjavítani. Bezzeg az iSamuraiban meg fordítva sikerült kicserélni a 4s-ben a bekapcsológombot. Nem mind1 hova viszi az ember rohadtul, mert mondhatják, hogy nem is a javítás miatt rossz, hanem valami teljesen más.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#5) rotobot


rotobot
tag

Nem javításra, hanem cserére vannak tervezve.
Az LG Magyarországnál és a vele kapcsolatban álló szervizeknél mocskosabb nincsen!

(#6) #09819904


#09819904
törölt tag

Csodálatos közhelyekkel tarkított, mindent szentnek érzésű cikk. :U

(#7) Simi87


Simi87
senior tag

Ezt gondolom megint az írta mint a múltkori bullshit-et. De ennek legalább van valóságalapja.

(#8) Spoortcyty


Spoortcyty
tag

Még sosem olvastam ennyire pongyolán megfogalamzott, közhelyekkel teli cikket mobilarénán :(
Szvsz egy minimális műszakiérzékkel rendelkező ember simán megtudja csinálni bármelyik komponens cseréjét megfelelő szerszámokkal és odafigyeléssel.

[ Szerkesztve ]

nexus5

(#9) pengwin


pengwin
addikt

Új cikkíró? :))

Üdv, pengwin

(#10) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szánalmas , hogy csak így lehet burkoltan reklámozni magukat .Az oldal végén kerestem a tovább gombot ...

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#11) Touch-ko


Touch-ko
őstag

En biztos nem allnek neki otthon barkacsolni az iPhone-om :). Van garancia es biztositasom, szoval egyreszt felesleges, masreszt meg ha elszurok valamit akkor szopok..

(#12) haddent


haddent
addikt

NEM leszólni szeretném az üzletet és semmi bajom velük, dolgom sem volt még soha velük, ha itt publikálhatnak akkor biztosan jók...
..de ez nagyon brutálisan erőltetetten reklámszagú nekem. Mondom, elismerésem látatlanban is, meg vagy győzödve róla, hogy jó munkát végeznek, de kezdjük már ott, hogy nincs hivatalos Apple szervíz országunkban.
Garanciát intéz ugye 1-2 cég, köztük anno iStyle. A srác nekem (előttem..) szétkapta a készüléket a pulton, hogy átnézze megvannak -e a csavarok stb. Kérdezem: ezt biztos szabad nektek? Tudtommal nagyon nem.. Ő válltig állította az igazát majd egy kellemes beszélgetés után az Apple.hu igazolt, hogy ilyenhez semmi joga :(((
Na most itt nyilvánvalóan garanciaidő lejárta utáni javításokról beszélünk, de továbbra is eléggé hivatalosnak van beállítva a dolog, pedig szerintem az Apple nem is örülne a dolognak, ha kiderülne. sőt...
A másik észrevételem, hogy ez egy elég régi közösség és tele vannak a fórumok (nagyon helyes!) egyéni munkákkal, bütykölésekkel, szerelésekkel. Nekem ez a cikk itt nagyon kirívó és hangsúlyozottan eltántorító, reklám.

Ha tévedtem és az Apple tud erről, jóváhagyta stb.. Akkor elnézést, én az ~1 évvel ezelőtti állásról nyilatkoztam, az viszont teljes bizonysággal így volt akkor.

jozefgucci1 örülök, hogy nem csak nekem szúrt szemet :F

[ Szerkesztve ]

(#13) Szabie93


Szabie93
tag

Addig jó ameddig ilyen "szakemberek" dolgoznak ennél a híres-neves cégnél, egy rakat ügyfelük átjött már hozzám, mert lusták voltak jobban megnézni mi a gond. :DD

Csak így tovább srácok jól keresek rajtatok! :DDD

(#14) #09819904


#09819904
törölt tag

Végre egy topic ahol mások is hasonlóan kritikusan nyomják, mint én. ;] ;] ;]

(#15) saelin válasza Szabie93 (#13) üzenetére


saelin
veterán

A hibakeresés a gyengéje a legtöbb szerviznek... egyszerűen nem szánnak rá megfelelő időt. Prestigio tabletem elküldtem szervizbe, mert össze vissza érzékelt a kijelző, ha töltőre volt csatlakoztatva. Erre cseréltek egy töltőt és visszaküldték, de a hiba változatlan volt (néztem más lakás konnektorában is, és ott is produkálta)... nem is tesztelték le. Visszaküldtem még egyszer, ekkor már kijelzőt cseréltek benne és problem solved... lett volna, ha nem pixelhibás kijelzőt tettek volna bele. Nem írom ez melyik szerviz volt (ijavitom), de azóta inkább ismerősnél szervizeltetek olcsóbb kütyüket. A fenének hiányzik, hogy egy hónapig ingázzon az eszköze otthon és a szerviz között.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#16) #84490496 válasza Szabie93 (#13) üzenetére


#84490496
törölt tag

+1 :D

(#17) #47982080


#47982080
törölt tag

"Nem kell óriási hibát keresni, általában csak az üveg IC széle törik meg, amit bár csak mikroszkóp alatt lehet látni, a készüléket használhatatlanná teszi."

Milyen üveg IC? Vagy én értelmezek rosszul?

(#18) lacix76


lacix76
őstag

http://iphoneszervizbuda.hu/garancia
6 hónap garancia egy Iphone javítására? :D
Egy zugkereskedésben adnak ennyit. :D

(#19) #09819904 válasza #47982080 (#17) üzenetére


#09819904
törölt tag

Elméletileg erdőbe sem szabad menni, mert elkaphat a Slenderman. Ami láthatatlan amúgy, de megölhet váratlanul.

Viccet félretéve jogos a kérdés!

(#20) kiiso válasza haddent (#12) üzenetére


kiiso
tag

Van Magyarországon hivatalos Apple szervíz. Az Andrássy úton az iStyle ilyen.
A cikkben sugalltakkal ellentétben az iSzerviz Buda nem hivatalos Apple szervíz és nem tud hivatalosan gyári Apple alkatrészeket beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#21) SteveJobs válasza kiiso (#20) üzenetére


SteveJobs
őstag

Milyen gyári alkatrészről beszélünk? :F Mindent Kinába csinálnak.
Egy a lényeg ha javítasz mindig úgy csináld mintha a tied lenne és lelki ismeretesen.
Ez az én véleményem.
Sajnos a szervizek nagy többsége egy fos szarnak rá,hogy csinálják.
A lényeg,hogy összehányják meg horror árat kérjenek.

(#22) sicli


sicli
tag

Minden szervizt nem ismer az ember, de magukat megbízhatónak mondták Westendben az iSamurai-nál, vagy mi a neve. i5-öt szétszedték, összerakták, csak 3 benyomódás volt utána a szerelés helyén alul. Nem csak kopás, konkrétan látszott a feszegetés. Jöttek a hülye szövegükkel, hogy másképp nem lehet. Na ja, akkor másnak miért sikerül?

Ez a cikk pedig csak egy reklám, nem vélemény:)

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#23) sicli válasza Szabie93 (#13) üzenetére


sicli
tag

Ez azért így elég csúnya:) Véleményt mondjon az ügyfél, ne a konkurencia:)

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#24) Entryy


Entryy
aktív tag

i4 kijelzőcsere

Nem atomfizika ez. Egy csöpp műszaki érzékkel otthon is elvégezhető minden.
A normális alkatrész beszerzése, normális áron inkább nehezebb, mint maga a szerelés.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#25) totj80


totj80
tag

Én kérdeztem az Idoki-t ,ök azt mondták náluk eredeti alkatrészek vannak,legalábbis 5s-hez eredeti elölapot mondtak és ugy is hirdetik az oldalukon. Ök be tudnak szerezni eredetit? Nekem ez fontos,hogy az legyen ,nem akarom utángyártottra cserélni. Van valakinek tapasztalata velük?

(#26) Glenda


Glenda
addikt

Az (x) hiányzik a címből. Főleg hogy körülötte ott a hirdetés is. Csak feedlyből nem látszik.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#27) sicli válasza totj80 (#25) üzenetére


sicli
tag

Én is úgy tudom, hogy eredeti nincsen és az apple ezért javít, hanem kicseréli a garis telót

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#28) sicli válasza sicli (#27) üzenetére


sicli
tag

A nem kimaradt. Apple ezért nem javít...

[ Szerkesztve ]

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#29) totj80 válasza sicli (#27) üzenetére


totj80
tag

Na fasza,akkor vagy át akarnak baszni vagy nem értem miért mondják és irják. De sajnos ezt gariba nem tudom megcsinálni,mert a kijelzö törött be. Ezt cserélni kell. De ha nincs eredeti akkor szivás és még át is akarnak verni. Honnan tudom megállapitani ha esetleg tényleg azt mondják ,hogy eredeti és mégsem az?

(#30) kali válasza totj80 (#25) üzenetére


kali
legenda

nem az idoki kapcsán írom, őket nem ismerem, viszont tudok olyan "szervizről", ahol tényleg eredeti alkatrészeket építenek be, csak épp nem újakat, hanem ázott, törött...stb készülékekből származókat, amely darabokat sikerült olcsón felvásárolniuk... :( :(((

(#31) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

A színe sárgás, nem stimmel a felbontás minősége.
Amugy most mar javít telefont az apple, gondolj csak az iPhone 5 több visszahívására is. Ezeket csak javítják, de nem cserélik. Kereskedelmi forgalomban viszont teljességgel kizárt, hogy lenne eredeti alkatrész. Még az istyle sem adna semmit. Szóval egyedül a bontott a megbizható , ha normális helyről van.
Speedshopban többször vásároltunk gyarinak mondott alkatrészt anno, de köze nem volt hozza, mikor egymás melle raktuk a két cuccot.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#32) totj80 válasza kali (#30) üzenetére


totj80
tag

Nekem az is megfelelne,ha teljesen jo állapotu,csak ne utángyártott legyen,mert ahogy itt is irták elképzelhetö,hogy nem jo a felbontás vagy más a szine. Ezt nem akarom. Ez igy jo nagy szivás,nem tudtam,hogy ennyire nehéz kicserélni,a büdös........ba

[ Szerkesztve ]

(#33) alkatraz3000 válasza totj80 (#32) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Kicserélni nem nehéz, haverom autodidakta módon megcsinal akármit, csak a beszerzés a lényeges szempont.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#34) totj80 válasza alkatraz3000 (#33) üzenetére


totj80
tag

De beszerezni sem lehet ezek szerint. Pedig nem akarok szart beletenni. Olyan legyen mint amilyen volt eredetileg,ugy akarom használni,nem fos szar alkatrésszel.

[ Szerkesztve ]

(#35) Szabie93


Szabie93
tag

A sok tévhittel ellentétben be lehet szerezni gyárit, nekem is gyári kijelzőim vannak, csak az üveg utángyártott rajtuk, de mivel az "csak" üveg ezért szerintem lényegtelen, saját készülékembe is építettem be, és nem csalódtam.

Persze az original cuccért meg kell keresni a jó beszállítót és nem 60usd lesz egy kijelző, hanem 90-100, de nem fog visszajönni az ügyfél, hogy miért fakóbb a képe, mint a másiknak, meg miért kisebb a betekintési szöge, szóval mindent meg lehet oldani, ha akarjuk :)

(#36) kiiso válasza SteveJobs (#21) üzenetére


kiiso
tag

Gyári=Apple által gyártatott, jó minőségű. Nem gyári= másolt, hamisított, rossz minőségű. Pl. egy nem gyári kijelző nem színhelyes.

(#37) totj80 válasza Szabie93 (#35) üzenetére


totj80
tag

Nem hiszem,hogy azon 30-40 usd fog az ember szarozni,amikor eredetit akar. Ha valakinek kell a normális gyári alkatrész az ki fogja fizetni. Nem a fos minöséget választja. Nekem totál gyári kellene,mert használni akarom a telot,ugy ahogyan megvettem.

(#38) alkatraz3000 válasza Szabie93 (#35) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De akkor az mar hogyan gyári? Te ragasztod össze az üveggel az LCD-t?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#39) Szabie93 válasza totj80 (#37) üzenetére


Szabie93
tag

Én pont ezért kínálom fel mindenkinek a lehetőséget, hogy Xezért tegyünk be jó minőségű utángyártottat (nem fakul, színhelyes, nem tft, hanem valóban ips panel van benne ergo szinte, mint a gyári), vagy X+4-5ezerért legyen-e benne gyári kijelző, gondolhatod melyiket szokták választani :)

(#40) Szabie93 válasza alkatraz3000 (#38) üzenetére


Szabie93
tag

Úgy, hogy a kijelző az gyári. Az hogy egy üveg lap van előtte mit számít? iPhone esetében nem az üveg s digitizer. Nem én ragasztom össze, hanem egy olyan partner cég akik ugyanazzal a vákum teschonlógiával dolgoznak, mint a Foxconn. Nem tudod megkülönböztetni semmilyen téren, mert mind kinézetben mind szolgáltarásban ugyanazt nyújtja (hiszen a panel gyári benne).

(#41) alkatraz3000 válasza Szabie93 (#40) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A lényegen nem változtat, ha a gyarival meg is egyezik, az nem eredeti :) nyilván nem rossz a tied sem, de mégsem ugyanaz.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#42) totj80


totj80
tag

Komolyan ezek után elgondolkodtam,hogy megcsináltatom valahol ahol adnak rá garit és eladom,azt veszek mást,pedig én totál apple mániás vagyok,de ez sok.
1 honapos a Telefon és ennyi szart ezzel a kijelzö cserével,már most elegem van belöle,miért nem lehet egyszerüen gyárit árulni?

(#43) Szabie93 válasza alkatraz3000 (#41) üzenetére


Szabie93
tag

Most nem fogok elkezdeni kötekedni, DE ha egyszer gyári panel van benne akkor miért nem gyári? Ha kiszerelnék egy 5s kijelzőt és egymás mellé tenném, nem mondanád meg, hogy melyik a melyik, és beszerelés után sem. Attól pl nem gyári a gyári készülékház, ha az alján meg a tetején kicserélem azt a kis üveg lapot? :) Egy olyan dologról beszélünk, aminek funkcionalitása nem számottevő, ha levágatnám a panelről az üveget úgy is működne tökéletesen a készülék :)

Részemről ennyi, innentől csak olvasok :) :R

[ Szerkesztve ]

(#44) alkatraz3000 válasza Szabie93 (#43) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nem kotekedesnek szántam, csak vannak olyan emberek,mint en akinek a gyári az az ami az apple-tol származik 100%.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#45) Szabie93 válasza alkatraz3000 (#44) üzenetére


Szabie93
tag

Jelenleg iPhone 6-os szériához van olyan ami a gyárból került ki, de elég kicsi mennyiség, ergo szinte lehetetlen másképpen megoldani :)

(#46) totj80 válasza alkatraz3000 (#44) üzenetére


totj80
tag

Szintén ,nekem is az a gyári ami magátol a gyártotol származik 100 % ban.

Szabie93: Attol még elhiszem,hogy a tied is az csak az üveg nem és nálam már sajnos kilöve igy.Pedig jo lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#47) #09819904


#09819904
törölt tag

Csak nekem furcsa, hogy Mister iSzervizBuda ide egy árva választ nem írt? :U
Tudtommal nem minősül üzleti titoknak a forrás. Elvégre a szolgáltatást (értsd szerelés) tételesen kell a számlára feltüntetni.
Engem érdekelne ilyen dolog is...

(#48) totj80 válasza #09819904 (#47) üzenetére


totj80
tag

Én is vártam volna tölük esetleg valamit,hátha tudnak okosat mondani és megoldást ...

(#49) #09819904 válasza totj80 (#48) üzenetére


#09819904
törölt tag

Hallgatnak! Ez legalább ugyanolyan "jó" forrás, mint az XXL GSM akikről írtunk az S5 topicban.

(#50) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Akárhogy is ezt a blogot jegelni törölni kellene , mert semmi más a mondanivalója csak a reklám . Tiszta Gorillamarketing !

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.