Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) saelin


saelin
veterán

Fizetett hirdetés ide vagy oda, ezt tetszett. Szép cikk lett. :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Pont most vennék BELKIN F8Z689CW szivargyújtó töltőt. Valakinek van ilyen? "MADE FOR IPOD/IPHONE/IPAD CERTIFICATION" van feltüntetve az oldalukon. Azt olvastam, hogy ha nem gyári kábelt használunk egy idő után az iPhone letiltja a töltést. Remélem nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#3) hodostamas


hodostamas
addikt

A PM IC hőmérséklete a 35 Celsius fokot is elérheti, ami üzemi hőfokának felső határa, ha ennél magasabb tartományba lép, az már zárlatot jelent valahol a készülékben, ami károsodáshoz vezet.

ez most komoly? :U

(#4) Tidzsimon válasza pinnacle (#2) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Most már tudom hogyan kapjam szét az ismerősök, telefonjait.
O:)

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#5) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Az alaplap melegedése esetén meg kell szüntetni a zárlat felé haladó áramforrást, majd át kell hidalni

Halad az áramforrás :D :D

(#6) GregOlah


GregOlah
csendes tag

Ezt a 35 fokot ugye nem gondolják komolyan? Egy telefon zsebben hordva mindenféle használat nélkül is van kb 30 fokos, most tegyük hozzá hogy süt a nap és süti a nadrágom zsebét. Biztos hogy eléri a 35 fokot a hőmérséklete, és akkor még nem is nyúltam hozzá, de már károsodik az alaplap? Azért egy ilyen cuccnak szerintem legalább 50 fokig bírnia kéne. A Nexus 4-em volt már 58 fokos is, töltőn, megy a navigáció, max fényerő és süti a nap. Tudom hogy ennél nem nagyon lehetne jobban melegíteni és nagyon ki van sarkítva, de még ez is teljesen rendeltetésszerű használat.
Egyébként a cikk jól sikerült, és jó ezeket tudni.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Tab S8 Ultra

(#7) ollie válasza hodostamas (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az sajnos nincs leírva, hogy milyen környezeti hőmérsékleten, mert ugye nyáron, 35 fokban eleve onnan indul.

***

(#8) eventus


eventus
veterán

Ennyi pénzért jár egy kis izgalom ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9) Kinder


Kinder
senior tag

2013 márciusa óta van Iphone-om, ( 5, majd 5S ), de a másfél év alatt sosem találkoztam a higanyszállal.
Pedig használom, és melegszik is néha rendesen.
De az androidos telefonjaim is melegedtek ( Sony Xperia S, LG 4x, Defy+ ), ebben semmi extra nincs.

(#10) saelin válasza GregOlah (#6) üzenetére


saelin
veterán

Az a 35 celsius fok egy apple hülyeség. [link]
Bírna az többet is, de ha átlépi a 35-öt, akkor kikapcsol az iphone és a cikkben is látható jelenség fogad.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#11) eventus válasza saelin (#10) üzenetére


eventus
veterán

:C :C

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#12) ollie válasza saelin (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tényleg kikapcsol 35 foknál? Hát akkor sok sírás lesz a nyári melegben...

***

(#13) galaxys80 válasza eventus (#8) üzenetére


galaxys80
veterán

Minden Iphone cikkhez beböffentesz valami hülyeséget, de ha valaki megmeri említeni egy BB-s cikknél ,hogy neki valamiért nem jön be a készülék, akkor te már vérben forgó szemekkel trollt üvöltesz.

(#12) ollie
Dehogy kapcsol ki. Ez a cikk egy méretes baromság úgy ahogy van.
A múltkor az autós tartóban felejtettem egy rövid időre az I5-öt. Szép napsütéses idő volt. Gondolom nem kell részleteznem, hogy kicsit több volt a telefon hőmérséklete, mint 35 fok.

[ Szerkesztve ]

(#14) saelin válasza ollie (#12) üzenetére


saelin
veterán

Nem 35 foknál, hanem felette és kicsit rosszul fogalmaztam. Nem kikapcsol, hanem ezt a képernyőt jeleníti meg, ahol csak a segélyhívás érhető el.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#15) eventus válasza galaxys80 (#13) üzenetére


eventus
veterán

Ilyen kultusz nélkül nem lenne ekkora ciki :) Akkor nem folytatom :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16) galaxys80 válasza eventus (#15) üzenetére


galaxys80
veterán

Ciki akkor lehetne, ha igaz lenne. ;)

(#17) saelin válasza galaxys80 (#16) üzenetére


saelin
veterán

Attól hogy neked még nem jelentkezett, még nem azt jelenti, hogy nem is létezik... nézz már utána mielőtt hülyeségeket írsz. :U Az előző hsz félrevezető volt elismerem, de utána javítottam. Részemről befejeztem. Nem trollokodni akartam/akarok, csak megemlítettem, hogy van ilyen is, amit az apple egy túlmelegedésből adódó kár miatt tett a rendszerbe.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#18) galaxys80 válasza saelin (#17) üzenetére


galaxys80
veterán

Semmi hülyeség nincsen benne amit írtam. Hiszen, ha igaz lenne amit állítasz, hogy 35 fok felett kikapcsol, akkor nálam is jelentkeznie kellett volna.
Ha ennyire lenne belőve a biztonsági hőfok, akkor nincs olyan, hogy van akinél kikapcsol és van akinél nem.
Bizonyos hőfok felett biztos, hogy életbe lép ez a biztonsági beállítás, de 35 foktól nagyon messze van.

[ Szerkesztve ]

(#19) Crafter32


Crafter32
őstag

Azok az iphone tulajok akik kipróbálták a mikrohullámú sütőben való töltést milyen melegedésről számoltak be? Több volt, mint 35 fok? :))

(#20) ^Boss


^Boss
őstag

nekem még a 4S-nél volt egyszer ilyen kép. nyáron, GPS + töltés + tűző nap az ablakon át. megfogni sem lehetett a telefont. 2 perc után rendbejött.
szóval remélem ezúttal nem jön el az a hsz, hogy: prémium apple, 35 fokig bírja :DDD :C

(#21) Touch-ko válasza ollie (#12) üzenetére


Touch-ko
őstag

Sosem kapcsolt meg ki..
Pedig melegebb mint 35 fokban is voltam mar telefonnal:)

(#22) halkow


halkow
őstag

Hiánypótló cikk jó lett :R

Az én telóm sajnos napos időben 40-50 C° ot is eléri puszta videózástól :(

a régi 990-es Alcatelemet meg a nap 60 C° ra is fel tudja hevíteni nyáron úgy szedtem le az ablakból hogy már kezdett füstölni :DDD

Alcatel onetouch idol2s the king

(#23) gyborsos


gyborsos
csendes tag

Szakmailag hajmeresztő!
Kondenzátor tartja a teljesítményt, IC-ből fogyasztó!
Akár az ezermesterbe is írhatták volna. A zárlat fogalmáról nem is beszélve.

Jó ez az ájfonosoknak. Vigyék csak be hozzájuk.

(#24) BlackSoft válasza pinnacle (#2) üzenetére


BlackSoft
addikt

APR-ekben kapni autós töltőt, és az bizony Belkin... Szóval nincs ok az aggodalomra :N

Ez nagyon jónak tűnik

Ez kicsit egyszerűbb

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#25) pinnacle válasza BlackSoft (#24) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Végül a korábban linkeltet vettem meg. iPad 2, iPhone 4S szinkronizálás, hálózati töltés működik. Szivargyújtót még nem próbáltam. Olvastam, egy idő után érzékeli, hogy nem gyári a kábel (nem tudom ezt, hogy csinálja) és letiltja a töltést. Remélem nem lesz ilyen probléma, ha az App Storeban is árulják.

(#26) rbalint88


rbalint88
addikt

EGYSZER sikerült elérni a 4S-nél a hőmérős képernyőt, 7 órányi folyamatos töltés+navigáció+bt+zene lejátszás során autóban, szélvédőre cuppantva, úgy, hogy közben sütötte a Nap is , kb 30-35C közötti külső hőmérséklet mellett. De az tuti, hogy nem 35C volt, mert megfogni alig bírtam, olyan forró volt. Aztán beraktuk szellőzőrostély elé, ahol fújta a klíma, onnantól szépen nyugiban tette a dolgát.
Szóval ez a melegedős bullshit azért erősen túlreagált probléma.

(#27) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Amúgy mi az oka annak, hogy:

Vettem ma 3db iPhone-t. Első töltés. Asztalon vannak (sík, nem brutál hőraktározó ágy,párna stb), és mindegyik kb 50-60 C hőmérséklet körül van :U
Annó a 4S is meleg tudott lenni, de ezek most még melegebbek, mint az "Új iPad", ami kimondottan egy rohadtul melegedni tudó valami volt. Tehát csak töltés, kijelző off, 1 órája vannak fenn, és lassan kigyullad az asztal :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#28) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Milyen programmal lehet mérni az iPhone hőmérsékletét?

(#29) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Korrekten össze van szedve.

:)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) bjoco2 válasza BlackSoft (#24) üzenetére


bjoco2
újonc

gyborsos Hozzászólásodra reagálva ez a cikk nem a szakmabelieknek készült! A cél az, hogy a hétköznapi emberek is megértsék ne csak a műszerészek. Úgy látom az iPhone-t használóknak próbáltak ezzel segíteni, hogy nagyjából be tudják határolni mi lehet az oka a telefonjuk melegedésének. Kedves nejem is olvasta a cikket és megértette miről szól és nem kellet fel lapoznia semmilyen értelmező kéziszótárat vagy engem zaklatnia hülye kérdésekkel. Sőt ő hívta fel erre a cikkre a figyelmem, ugyanis Debrecenben 15 éve szervizelek és megszoktam a sok hozzá nem értő kérdést illetve leírásokat. Itt is vannak kisebb hibák de ha úgy vesszük, hogy laikusoknak készült nagyon jó a cikk!

[ Szerkesztve ]

(#31) joey04 válasza ollie (#12) üzenetére


joey04
titán

nem kapcsol ki.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) Luck Dragon

Szeretem az ilyen cikket ahol belátást mutatnak a hétköznap felhasználóknak. Az legyen most Apple vagy egyéb telefon márkák. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) gyborsos válasza bjoco2 (#30) üzenetére


gyborsos
csendes tag

Kedves bjoco2!

Köszi, igazad van!
Jó ez, de azért ezeken a paneleken bármilyen javítást eszközölni kvázi lehetetlen, pláne ha tényleg tizen x rétegű. (szerintem)

Üdv!

(#34) SáFi127


SáFi127
csendes tag

Sziasztok, én ma találkoztam ezzel az üzenettel. Elsőnek a telefonon majd utána az iPad-en is.
Az érdekesség ebben az, hogy -8 fok van kinn..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.