Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pantal


Pantal
senior tag

Érdekes írás, elgondolkoztató! Grat hozzá! :R

(#2) Jassz


Jassz
tag

Nagyon jól összeszedted. Végre valaki nem azt találgatja, hogy 8Mpixel vagy 12Mpixel, x proci vagy y proci. Jó lesz látni a közeljövőben, hogy mi az amit az egyszeri paraszt innovatívnak gondol, és mi az amit a gyártók annak gondolnak. Az érdekes az hogy eddig főleg a "vasak" versenye volt, de mellé felzárkózik lassan a méret kérdése, hiszen 3"-10"-ig ma már minden szegmensben van versenyző, hívják azt okostelefonnak, vagy tabletnek.

(#3) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

Az új formavilág eljövetelére utalhat az is, hogy az Apple nemrégiben beperelte a Samsungot a termékeik dizájnjának lemásolása miatt, megnyerte a pert, ..."

Nem ezzel az okkal, és még nem nyert pert. :U

(#4) Maxentius


Maxentius
addikt

Baromira átgondolt írás, bemutatva minden lehetséges fejlődési irányt. Ha lesz majd Logout 2011 legjobb írásai-verseny, ezt már előre benevezném rá. :R

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#5) NathanCullen


NathanCullen
senior tag

Nem az egész cikkhez kívánok hozzászólni, az biztos jól sikeredett és helytálló. Tehát a komment nem az egész cikkhez szól.

"Lényeges itt mindjárt tisztázni, hogy az Apple nem törekszik a lehető legnagyobb tudású és legsokoldalúbban használható készülék kifejlesztésére, hanem a parasztvakítás (marketing) eszközeivel éri el azt, hogy egyrészt az emberek azt gondolják, hogy egy finom vonalvezetésű pici tégla a legalkalmasabb a mobilszolgáltatások kézbevételére, másrészt az okostelefonok tudása ma lényegében azt jelenti, amit az iPhone tud: mert hiába képes egy másik készülék obivankenobizni (gy.k.: holovideótelefonálni), ha arra Jobs bácsi még nem mondta, hogy "Amazing!", nem szólt, hogy ilyen van, és ilyen kell."

Eddig olvastam el. Konkrétan hülyeségnek gondolom és lejárt szövegnek, hogy az a jó, amit Steve Jobs jónak talál. Az Apple általában azt alkotja meg, amire a felhasználóknak szüksége van, ezért nem pakolja tele a termékeit csúcs hardverrel, mert a legfontosabb piaci körnek egyszerűen szükségtelen és nem is tartanak rá igényt. Aki igen, az nem az Apple célközönsége, ennyire egyszerű.

Nem attól fogja a célközönség szeretni az Apple termékeket, mert Steve Jobs azt mondja. Ez hatalmas nagy hülyeség. Az Apple tudja, hogy mi kell az ő vásárlóinak, a vásárlói pedig szereti a termékeiket, mert tényleg arra van szükségük. Már azelőtt így gondolják, mielőtt Steve Jobs azt mondaná, hogy erre van szükségük az embereknek. Ezért tűnhet úgy a nem Apple felhasználóknak, hogy Jobs mondja meg nekik, hogy mi kell. Pedig nem.

Emlékezzetek mi volt hajdan, az iPhone előtt: stylus, rezisztív kijelző, nehezen használható érintőfelület. Mindenki sírt, hogy kellene már a változás, volt SPB, hogy használható legyen a felület és szebb. (pl. Windows Mobile-nál) Mi volt? Látta az Apple, hogy mi kell a felhasználónak, egy normálisan használható telefon, normálisan használható és szép kezelőfelülettel, amivel nem kell cerkázni, profin érzékeli az érintést és nem lehet szétbarmolni a sok ide-oda telepítéssel, mint a Wint. Nagyon úgy tűnik, hogy akkor is a felhasználók mondták meg, hogy milyen telefon kellene nekik, nem pedig Steve Jobs, hogy fiúk ez kell nektek vakuljatok parasztok. Ő csak kijelentette, hogy ez kell a népnek, nem azt mondta, hogy kelljen nekik. És igaza volt, azért jelentette ki, mert tényleg arra várt mindenki. És nem azért várták mert Jobs azt mondta, hogy ez jó, hanem mert a felhasználók jónak találták.

Sok hiányosság van és volt az iPhoneban és a többi Apple termékben is. De ezek a dolgok nem azért hiányoznak mert Jobs szerint nem kell a népnek. Más telefonnál vagy pl. notebooknál is hiányoznak bizonyos funkciók, ott nem mondja senki, hogy biztos azért hagyta ki a gyártó, mert szerintük nem kell a felhasználóknak.

Az animációk, amit az iOS használ pedig nem parasztvakítások, egyszerűen csak a rendszert teszik szebbé. Felesleges animációk nincsenek benne. Az ember a házát is azért festi ki, hogy szebb legyen. Az Apple már hosszú évekkel ezelőtt is használt animációkat az OS X számítógépes rendszerében is. Gyakorlott Apple felhasználók ezért nem lepődtek meg és nem is lepődnek meg az iOS animációin. De jöttek a PC júzerek, akik eddig azt sem tudták mi az Apple cég és mivel foglalkozik és elkezdtek köpködni, hogy hűű parasztvakítás meg villantós telefon, megakarják váltani a világot. Holott az Apple réges régen, még az iPhone megjelenése előtt a kifinomultságáról és profizmusáról volt híres és animált volt a rendszere már akkor is.

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#6) rep3at


rep3at
őstag

Korrekt kis írás lett, gratulálok, bár nem hiszem hogy ilyen hatalmas újítások lennének, az Apple általában lassan csöpögteti ezeket. Bár az igaz hogy most óriási a várakozás az új modellel kapcsolatban..

Forward thinking. كرر

(#7) zalchi válasza NathanCullen (#5) üzenetére


zalchi
csendes tag

így van, a világ szerintem sem fekete-fehér :) de némi humorral még akkor is színesíthető, ha épp annak tűnik

(#8) domerator válasza NathanCullen (#5) üzenetére


domerator
veterán

Tökéletesen egyetértek... és kifejezetten ellenzem az iPhone/Pad stb. fikázókat, meg akik most az almát szidják, hogy perlik a fél világot....

Érdekes lenne összeszedni azokat a cikkeket/fórumpostokat, amik az első iPhone megjelenése után születtek. Olvastam egy párat... mintha ufókról írtak volna, annyira más volt az egész annál, amit addig megszokhattunk... sőt!!! elképzelhettünk. Emberek, akik vérgeekek voltak és szénné moddolták a WinMo-t, csapkodták a tenyerüket az iPhone tapicskolása közben és még azt is lexarták, hogy nincs copypaste, meg 3g... na ezeket kellene most végiggondolni, hogy mit is alkotott az alma akkor... úgy gondolom, bőven van oka (még ha esetleg túl is megy egy határon) pofáncsapni a másolókat.

Uff

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#9) stevve válasza domerator (#8) üzenetére


stevve
nagyúr

Én nem csak cikkeket olvastam akkoriban, bár azokból is volt jó pár. Azt kell mndanom, hogy az volt a helyzet, mint minden új platform megjelenésénél azóta. Mindenki azonnal a hibákra ugrott és az egyetlen értékelhető dolognak a stylus elhagyását tartották. Az Apple egy új rétegre épített már akkor is és ez jól megfigyelhető azóta is.

Aki addig PDA-zott nem a tenyerét, az arcát csapkodta, de lassan mindenki belátta, hogy most ez az út lesz az irányadó. Az okostelefonoknak butulniuk kell, hogy a UX vehesse át a helyet. Aztán persze megint okosak is lesznek majd.

Ez egyfajta szükséges evolúció és egyetlen gyártónak sincs semmiféle joga emiatt ugrálni és pofán csapni senkit. Mert ez nem másolás, csak ezt nehéz belátni. Semmiféle másolás nincs ebben. Van egy úttörő és megnyílt egy út. Ennyi. Az, hogy az almások meglátták a lehetőséget és a fénytörésen kívül mindent levédtek, amire még engedélyt adtak, a rendszer hibája és nincs köze a telefonokhoz - ez a része a történetnek pusztán a pénzről szól.

(#10) KAMELOT


KAMELOT
titán

jó írás! Szépen leírtad. :R
Telefonomat telefonálásra használom.
Sajnos nem használom ki az okos telefonok adta lehetőséget. Időm sincs ilyenekkel foglalkozni.
van mobil és van GPS ez a kettő elég nekem. És van a telefonomban is GPS software. Azt is alig használom.
Másik próbálom magamat minél kevesebbszer szennyezni a sugárzással. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Nagyszerű (nem szokványos) cikk! :)
Viszont egy-két saját képpel még jobb lehetne :)) [bár ez már csak az én szőrszál hasogatásom]

Mentalita'

(#12) domerator válasza stevve (#9) üzenetére


domerator
veterán

"Én nem csak cikkeket olvastam akkoriban, bár azokból is volt jó pár. Azt kell mndanom, hogy az volt a helyzet, mint minden új platform megjelenésénél azóta. Mindenki azonnal a hibákra ugrott és az egyetlen értékelhető dolognak a stylus elhagyását tartották. Az Apple egy új rétegre épített már akkor is és ez jól megfigyelhető azóta is."

Hát éppen hogy nem... azok "fikáztak", akiknek nem volt ilyenjük (nekem sem volt, azóta sincs, szeretnék egyet a 4-esből!). Kétségtelen, hogy a technikai bummal együtt egy "presztízs" (sznob) magasságba is emelkedett a szifon a megjelenése pillanatában, de az ilyet birtoklók elsöprő többsége villámgyorsan megszokta a hibákat/hiányokat, mert ami pluszt adott feelingben és més sok mindenben, az feledtette a negatívumokat.

Ez így van... lehet sokféle oldalról magyarázni (no offense!!!), de az iPhone egy új korszakot csinált.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#13) Dany007 válasza domerator (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Egyértelműen így van.
Elég csak megnézni, hogy az iPhone előtt hány olyan telefon volt, ami teljes kijelzőjében multi touch kijelzős, billentyűzet nélküli készülék volt? Mert egyedül talán az LG Prada volt ilyen, de az gyorsan eltűnt a süllyesztőben.
És mi van most? Alig 4 évvel a megjelenése után már alig találni régi hagyományos elrendezésű telefont. Már szinte az összes m touch kijelzőt és "csinos" gui-t használ.
Ezek után egyértelmű, hogy az iPhone felforgatta a mobil piacot úgy ahogy volt...

Megfigyelhető volt, hogy a 2G megjelenése után 1-2 évvel szinte minden gyártó kivétel nélkül hozta ki a saját teljes egészében érintőkijelzős telefonját. 1-2 gombot hagytak csak meg.
Sőt, gondolom a nagy sietségnek köszönhetően a rajtuk lévő programok többnyire még mindig stylusra voltak optimalizálva és többségében rezisztív kijelzőt kaptak.

És mindezt annak ellenére, hogy amikor a 2G kijött, a konkurens gyártók telefonjai tudásában jóval túlszárnyalták azt.

[ Szerkesztve ]

(#14) domerator válasza Dany007 (#13) üzenetére


domerator
veterán

:R :R :R :R

Szenvedtünk a WinMo mindenféle nyűgjével... ujjas, tapicskolós vezérlést meg mindenki csak a télapótól remélt, annyira kilátástalan volt... erre jött az ájfón és NEM BÉTA SZINTEN, hanem hiba nélkül vette a tapicskolást... emberek olyanokat mondtak, hogy a többszáz képes albumot gyorsabban görgette a szifon, mint egy jobb PC!!! :Y :Y

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#15) stevve válasza domerator (#12) üzenetére


stevve
nagyúr

"de az iPhone egy új korszakot csinált."

Ezt mondom én is - csak a mítoszokat elhagyva - amiket emlegettek. Megnyitottak egy utat, amire a többiek is ráléptek. Ez viszont nem jelenti azt, hogy az elsőnek bármihez is előjoga lenne - értsd: az acrul csapkodós mondatod.

Amikor kijött az első iPhone nem volt népszerűbb, mint az első Android. És mindkettő gyorsan felfutott. Ezek trendek, nem kiváltságok vagy kivételek. Piaci rések, amelyeket megtalálnak és befurakodnak. aztán ha bejön, mindenki odacsődül és lehet versengeni. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Egyet értek sok mindennel, főleg a kábelek megszűnésével, viszont azt be kell látni, hogy vannak olyan területek, amik a fejlődést felfogják a profit előtérbe helyezésével, és ezt kellene beszüntetni, és az új technológiák fejlesztésére tenni a hangsúlyt. :K
Az Apple is jóval többet tudna felmutatni, na de a profit kötelez, de még így is úttörőnek számít, és ugyan úgy igaz a Mobilszolgáltatókra. A roaming díjakról nem is beszélve. :W

[ Szerkesztve ]

PS4

(#17) domerator válasza stevve (#15) üzenetére


domerator
veterán

Az arcul csapkodós mondatot nem én írtam! :((

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#18) stevve válasza domerator (#17) üzenetére


stevve
nagyúr

"úgy gondolom, bőven van oka (még ha esetleg túl is megy egy határon) pofáncsapni a másolókat."

Erre gondoltam. :B Ennek kevés köze van a telefonok fejlődési irányához - csak pénzéhség és szemfülesség kérdése, hogy ők látták meg ebben először a lehetőséget. Ha más véd le minden sz*rt, most más perelné a fél világot. ;)

(#19) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Érdekes irás lett de elgondolkodtam rajta....Gratulálok hozzá.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#20) domerator válasza stevve (#18) üzenetére


domerator
veterán

Ja, ... egy másik postban is szó van arculcsapkodásról... azzal kevertem bocs. :R

... de fenntartom! :D

A pénzéhség meg szerintem a másik oldalról kezdődött a féktelen másolással... :((

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#21) stevve válasza domerator (#20) üzenetére


stevve
nagyúr

"A pénzéhség meg szerintem a másik oldalról kezdődött a féktelen másolással..."

Ezek óriásvállalatok. A pénzéhség az alaptermészetük. Mindnek. ;]

Ha a Samsung védeti le a formát, akkor őket is védenénk a gonosz másolókkal szemben?

[ Szerkesztve ]

(#22) domerator válasza stevve (#21) üzenetére


domerator
veterán

Sajnos... de ez hosszú történet...

viszont:

ez szerintem éppen ide illik

"Ha a Samsung védeti le a formát, akkor őket is védenénk a gonosz másolókkal szemben?"

Ha engem kérdezel, igen! :K ... helyesbítek... ha a 2007-ben megjelent szifont a samsung gyártotta volna és galaxynak hívnák, akkor most a szifont nem sajnálnám hogy perlik.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#23) Alchemist válasza Dany007 (#13) üzenetére


Alchemist
addikt

Elég csak megnézni, hogy az iPhone előtt hány olyan telefon volt, ami teljes kijelzőjében multi touch kijelzős, billentyűzet nélküli készülék volt?

Samsung Omnia..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) Maxentius válasza Alchemist (#23) üzenetére


Maxentius
addikt

Azon tudomásom szerint rezisztív képernyő volt, multitouch nélkül.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#25) domerator válasza Maxentius (#24) üzenetére


domerator
veterán

Így igaz, nem tévedsz.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#26) rep3at válasza Maxentius (#24) üzenetére


rep3at
őstag

Nem, nem tévedsz, így volt. Ujjal elég nehéz volt kezelni (bár ez főleg rendszer hibája is volt), mégis szívesen gondolok vissza azokra az időkre amikor olyat használtam..

Forward thinking. كرر

(#27) Drenadar


Drenadar
veterán

szerettem azt a telefont :) de a Desire után rémálmomban se jöjjön elő! :)

A külseje nagyon jó volt, illetve a hangszóró minősége is nagyon ott volt :)
(ahhoz képest a HTC desire egy hulladék... )

(#28) gametofiton


gametofiton
tag

Érdekes, én eléggé fiatal vagyok még, de nem értem annyira, minek kell ennyire "okos" és drága telefon az embereknek. Persze különbözőek az igények, az enyém tud telefonálni, meg sms-t írni, és olcsó volt. Jópofa dolgokat tudnak ezek, de szerintem az emberek nagy része nem használja ki. Mindenesetre a gyártók gondolhatnának azokra is, akiknek nincs szükségük mindenféle "extrákra", szal igazán lehetne minimál mobilokat is gyártani.

(#29) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy látom most jelentették be az iPhone 4S-t. Kívülről ugyanolyan, belül "megkapta" az iPad 2 prociját az A5-t.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) mrhitoshi válasza Tigerclaw (#29) üzenetére


mrhitoshi
veterán

:K
iPhone 5 még várat magára.

PS4

(#31) Alchemist válasza gametofiton (#28) üzenetére


Alchemist
addikt

Végülis ha csak telefonálni szeretnék, arra jó a régi Motorola V180-asom is. :)
Ráadásul elég kb. 5 naponta töltőre raknom. :)
És nem aggódom, ha az erdőben véletlenül összekenem egy kis sárral. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#32) Tigerclaw válasza mrhitoshi (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én ezen követem az eventet: [link]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Új 8 megapixeles kamera, más infraszűrő, 5 elemből álló objektív, nagyobb élesség, nagyobb fényerő, jobb fehéregyensúly, gyorsabb expozíció. (persze majd letesztelik, hogy mi igaz ebből)

- Full HD videofelvétel
- képstabilizálás (gondolom elektronikus, de optikai)
- zajcsökkentés

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) mrhitoshi válasza Tigerclaw (#33) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Engadget picit gyorsabb, viszont le van terhelve picit a szerverük.

PS4

(#35) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Most valami Siri nevű személyi asszisztens appról beszélnek, illetve épp most valami hangfelismerő diktafonról, vagyis talán beírás helyett lehet diktálni is az e-mail, sms és hasonlók szövegeit (angol, francia és német nyelv a támogatott)

Ez a Siri több appba be lesz építve... és amolyan kis okos, értelmezőszótár funkciója is lesz, ha jól értem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) Pete55555


Pete55555
addikt

Hát úgy látszik, még várni kell :D De remélem jópár dolog megvalósul a cikkből, jó írás lett :C

...Szeretem leracsniztatni...

(#37) nednez


nednez
tag

Mégsem lett i5 :DDD :U

(#38) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Ez az elgondolkodtató a jó szó, mert sok mindennel nem értek egyet, mégha egészében érdekesnek is tartom a cikket. Mindenesetre örülök, hogy elolvastam és köszönöm, mert tényleg elgondolkodtam néhány dolgon :) :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#39) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Vissza a cikkhez: Igen nem tudtak valami iszonyat újat mutatni, a konkurenciához képest. Bíztam benne, hogy fognak tudni, de nem. :W

[ Szerkesztve ]

PS4

(#40) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy látom most frissíthetik az apple.com -ot, gondolom teszik fel az iPhone 4S cuccait, mert véget ért az előadás. Már csak azt nem tudom, hogy akkor mikor indul az iOS5, mert a telefont csak október 14-én kezdik forgalmazni. Engem az iPad oldaláról érdekelt csak a dolog.

Mondjuk az is érdekes lehet hogy az új 4S a régi 4 árát veszi át, és a régi 4 és 3GS is forgalomban marad 8 gigás verzióban, persze olcsóbban.

4GS - 64GB - 399$
4GS - 32GB - 299$
4GS - 16GB - 199S

4 - 8GB - 99$

3GS - 8GB - 0$

Persze gondolom mindezek előfizetéses hűségnyilatkozatos árak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41) domerator válasza mrhitoshi (#39) üzenetére


domerator
veterán

Nana... azért ha belegondolsz egy ilyen Siri nagyságrendű cuccba, akkor nemigen találsz a konkurrenciánál még hasonlót sem... az egy dolog, hogy szerintem is kellett volna valami szemmel látható durranást villantaniuk (más dizájn, nagyobb display, mittomén), de emlékezzetek vissza... a 3 után a 3GS jött szintén csak belső fejlesztéssel... koncepciózusak ezek... több idő kell ezek szerint a hardverfejlesztésre.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#42) mrhitoshi válasza domerator (#41) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ez az egyetlen dolog, de oda írták, hogy még béta, szóval biztos hogy nem egy bombabiztos dologról van szó, ha így nézzük, akkor a konkurencia sem áll távol ettől. :U

[ Szerkesztve ]

PS4

(#43) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Na épp most lett újra elérhető az apple.com, persze azonnal 4S reklámmal indítanak.
Az iOS5 sajna még mindig csak "coming soon". Lehet hogy az is október 14.-én fog indulni.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) zeroo93


zeroo93
tag

Ha manapság ha te versenyképes akarsz maradni, muszáj mérsékelten adagolni az újításokat, mert az esetleges túl innovált és vagy agyoncicomázott okosságok nem mindig a legjobb végeredményt nyújtják.

A wise man does not need advice and a fool won't take it. Tel: +3630/8560390

(#45) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Gratula, érdekes feszegetése a mobilos jövőnek. Az iPhone esetében 4S lett az 5 helyett, kell még az 5-re várni jövő júniusig :(

essexboy

(#46) #19617792 válasza NathanCullen (#5) üzenetére


#19617792
törölt tag

azért az első bekezdés egy kicsit helytálló. mikor az első iPhone még copy-pastet sem tudott és bejelentették, hogy a következő szoftver tudni fogja ezt is, azt eléggé túlmarketingelték, hogy megváltó újítás.

(#47) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ez nagyon jó írás lett, gratula. :) Az ilyen jellegűeket mindig nagy élvezettel olvasgatom, mivel rendkívül érdekelnek engem is a lehetséges fejlődési útvonalak. És igen, nagyon jó olvasni egy olyan írást ezzel kapcsolatban, ami nem a "számháborúról" szól. :R

(#48) ßrainiac


ßrainiac
addikt

"de forradalmi koncepciót nem láthattunk.."

Egyetértek azzal, hogy minek kiadni telefont dual core cpu-val,
hogyha az OS nem használja ki / használja megfelelően, ahogy
az LG-nél is volt, viszont ettől függetlenül elsőként hozta ki és
"forradalmi" volt. A HDMI portot is megemlíthetjük, ami azért nem
egy rossz dolog.

Az apple nem tud semmi olyat, amiért megvenném a termékét,
pláne egy másik ugyanolyan, vagy jobb készülék sokszorosáért - igaz,
jól működnek, de már-már unalmasan jól..

Iphone4 csúcstelefon -> nem tud 3G-n videohívást, csak wifin?
A sok éves miniatűr kijelzős sharpom is tudott. Az iphone nagyon
jól eladható készülékeket gyárt, viszont gyakorlatilag ők azok akik
tényleg szinte semmit nem fejlődnek, az, hogy copy-paste bele-
kerül az új telóba, nem hívható túl nagy fejlesztésnek. A többi te-
lefonnak van szép nagy kijelzője, ezzel szemben az iphone-t kéz-
bevéve úgy érzem, mintha valami régi technológia lenne..
(tudjuk, hogy jó a felbontása, de ez nem mindenkinek elég)

Nem akarok flame-et, csak reagálnom kellett, mert szerintem a
cikk nem mindenhol a valóságot tükrözi.

(#49) ßrainiac válasza domerator (#8) üzenetére


ßrainiac
addikt

"na ezeket kellene most végiggondolni, hogy mit is alkotott az alma akkor..."

Tudjuk szerintem, hogy mit alkotott akkor, de most a jelenben vagyunk.

Szerintem - és ezt nem csak én gondolom így - jó, hogy nem csak az apple gyárt
multitouch, full érintőkijelzős telefonokat, mivel az embereknek így van választásuk.

(#50) mrhitoshi válasza ßrainiac (#48) üzenetére


mrhitoshi
veterán

iPhone corporation ? :DDD

PS4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.