Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Ez már valami.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Szép. (De miért nem fekszenek rá ugyanígy a telefonok üzemidejére? Abban nem az iPhone a bajnok, Mondjuk azzal azzal a kb. 1370 MAh-s akkuval egy androidos teló se húzná 2 napig, de akkor is.)

Nem a lényeg a fontos.

(#3) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Van mit tanulni a konkurenciának.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) Deck


Deck
titán

Minden elismerésem!

PS5

(#5) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Azért a Surface 2-t igazán berakhatták volna

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#6) nbg


nbg
senior tag

Azért a lenovo yoga tabletet elegánsan elfelejtették megemlíteni...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#7) Gusztáv válasza =WiNTeR= (#5) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nekem is ez jutott eszembe, mert anno valamelyik oldal 12 órás netes üzemidőt mért a Surface 2-nek. Mondjuk ez kb csak akkor lenne összehasonlítható, ha ugyanazt a tesztet futtatják le.

Laci

(#9) WinPho


WinPho
senior tag

Khm, Surface 2? :U

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#10) assemble


assemble
addikt

Nem tudom milyen oldal vegezte el a teszteket, es hogyan (plane azt nem, hogy miert most, amikor legalabb 4 honapja a piacon van kb minden emlitett termek), de pl az oldal szerint amelyikre talan a legtobbet adok (anandtech), a 2013-as nexus 7 bongeszesi uzemidoben elveri az ipad air-t, nem is kicsivel, tobb mint 2 oraval: [link]

A cikkben pedig tobb dolog szerintem szimplan baromsag kezdve azzal, hogy nyers ero tekinteteben nem venne fel a versenyt, folytatva azzal, hogy a felhasznalok semmit sem erzekelnek belole, meg a tokeletes harmonias bullshittel, amikor kifejezetten konnyen megakaszthato az ios7-es retina ipad is, meg az alap ui-n, menukben valo lepkedeskor is.

[ Szerkesztve ]

(#13) joey04


joey04
titán

ezt eddig is tudtuk, hogy az ios jóval kíméletesebb az akksival. az iphone is azért van lemaradva, mert p*csányi akksi fér csak bele a droidos phabletekhez viszonyítva.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Végre valami jó ötlet :R

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#15) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Azért az az n7 '13 bőven 480 perc fölött szokott nekem lenni átlagban.

Meg azért elég vicces összehasonlítani egy 7"-os és egy 9.7"-os tab teljesítményét. :U
8,827 mAh 3.7 V 32.9 W·h (118 kJ) vs. 3,950 mAh 16 Wh battery
De oké apple, te győztél. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#16) saelin válasza Zirowe (#15) üzenetére


saelin
veterán

De itt most az ipadet fényezik! :)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#17) nednez


nednez
tag

SZÉP !!! :)

(#18) GALARDO


GALARDO
addikt

Nem meglepő. :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#19) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tesco Hudl :D az vajon mit tud?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) cairojack


cairojack
aktív tag

A "teszkós huli" hogy befigyel... :)

(Szerk: Duliee megelőztél)

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#22) Graphics válasza cairojack (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igyekszem ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) UFC válasza Zirowe (#15) üzenetére


UFC
aktív tag

Ott van a tesztben az IPad Retina kijelzős mini az 7,9" tehát vegyesen vannak a tesztben a ma szereplő tablettek közül.

Az hogy ki mibe mekkora aksit rak arról az apple tehet? Fentebb meg pont az volt a baj egyik kollégának hogy az IPhone-ba meg kisebb van mint a mai androidos tesókban még is legalább ugyan addig bírja ha nem tovább. Akkor?

(#26) Zirowe válasza UFC (#23) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az se annyira nyerő, mert ipad retina miniben meg 3.75 V, 24.3 Whr, 6471 mAh akksi van.

Ha nagyon le akarom egyszerűsíteni a dolgokat, akkor sima számolással
air 8827/658 (13,415); retina mini 6471/614 (10,539), n7 '13 3950/416 (9,495), ami ugyebár az utolsónál nem igaz, mert általában 480 fölött szokott lenni, tehát helyesen 3950/480 (8,229) lenne.

Igen, az apple nem tehet arról, hogy mások mit raknak bele, hanem csak úgy nagyzol a számokkal, míg gyakorlatilag az jön ki, hogy energia szempontjából a legpazarlóbb készülékek, amiket csak a bivaly akksik röpítenek az első helyre. :U
Vagy nem igazán tudom, hogy egy teljesen szubjektív pr táblázat, amiben semmi kézzelfogható nincs, csak percek, mit is szeretne valójában.

Erre én meg azt tudom mondani, hogy akkor az n7 '13 sokkal soványabb (290gr), mint az ipad air (469gr), mindegy, hogy az egyik kisebb, mint a másik. :U
De akkor akár a retina mininél is (331gr)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27) Giorgio1313 válasza Simi87 (#20) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

Mindenki másképp használja a telóját,pl nekem se bírt egyik apple se egy napot,pedig 2g-től 5-ig hajtottam mind.Talán a 6 már nagyobb lesz kicsit,és akkor nagyobb akksi is fér bele.
A cikkhez: hatalmas GRAT ,egy ilyen kis kompakt gépből kihozni ennyi időt az nem kis meló!Mindig mondom,nekem ha tablet akkor egyértelműen a legjobb az ipad

[ Szerkesztve ]

(#28) agabe válasza Simi87 (#8) üzenetére


agabe
addikt

egy olcsó moto g-ről bőven elmondható...sőt jobban is bírja

A hirrel kapcsolatban meg az ipad előző generációja is jó volt üzemidőben, veri a többi tabletet tapasztalatom szerint is, viszont tele van téves infóval a szöveg.
A herdver nem gyenge, csak az 1giga ram kevés (de az meg is látszik erőteljesebb "multitasking" használatnál).
Az oprendszer remek optimalizáltságára eddig a 7-es pont nem jó példa, 6-os sokkal jobb volt, viszont igaz, hogy a 7-essel is el lehet lenni, de a hasonló árú androidos cuccok is jól futkorásznak, a nexus 7 meg kifejezetten nincs hátrányban (más méret tudom, de ebbe az összehasonlításba is beletették).

(#30) UFC válasza assemble (#10) üzenetére


UFC
aktív tag

Lentebb egy kolléga panaszkodott minek hasonlitják össze mert kisebb a kijelző stb.

Tessék azért jobb böngészési időben a TE teszt oldalad szerint mert kisebb a kijelző!

Többi be meg hello van.

"A cikkben pedig több dolog szerintem szimplán baromság kezdve azzal, hogy nyers erő tekinteteben nem venne fel a versenyt, folytatva azzal, hogy a felhasználok semmit sem érzékelnek belőle, meg a tökéletes harmonias bullshittel, amikor kifejezetten könnyen megakasztható az ios7-es retina ipad is, meg az alap ui-n, menükben való lépkedéskor is."

Te miről beszélsz ez nem android hogy belaggol még a 4 magos proci val is meg a 2-3GB rammal. A note3, nexus 5,LG G2 az akad be ha csak a menüből visszalépsz. Nem állandóan de be bedadog néha rendesen!
És ebben csak 2 magos proci van meg 1GB ram még se laggol be!

IPad Air és a Retinás IPad mini egyik se laggol be.

(#31) UFC válasza Zirowe (#26) üzenetére


UFC
aktív tag

A súlyra meg azt mondom ne egy műanyag készüléket hasonlíts egy fém házashoz!

(#32) randras válasza Zirowe (#26) üzenetére


randras
veterán

íg gyakorlatilag az jön ki, hogy energia szempontjából a legpazarlóbb készülékek, amiket csak a bivaly akksik röpítenek az első helyre.

Akkor miért nem rak a cuccba más is ekkorát? :U

(#33) Zirowe válasza UFC (#31) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ezzel be is ismerted, hogy egy ilyen összehasonlítás teljesen szubjektív és értelmetlen. :U

A következő mi lesz, hogy az ipad air és a retina mini támogatja a legjobban az itunest a többihez képest? ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34) tjb007


tjb007
nagyúr

Ahány teszt, annyi eredmény.
A GSMArena tesztjében a Nexus 7-nél (2013) például 9 óra jött ki böngészésre, itt meg még a 7 órát sem éri el. A videolejátszásnak megint csak ellentétesek az eredmények.

(#35) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

A lg g pad-ot miért nem rakták bele?
Ja mert az közelebb áll kijelzőben az Airhez. Így már értem, ja mégsem. :W

(#36) UFC válasza Zirowe (#33) üzenetére


UFC
aktív tag

De nem szubjektiv. Üzemidőről volt szó. Abban jobb az Ipad kész.

Az a szubjektiv mikor valakinek nem tetszik az Ipad meg az IOS 7 az szubjektiv.

Tessék itt van még egy teszt. [link]

(#37) UFC válasza f(x)=exp(x) (#35) üzenetére


UFC
aktív tag

Az én tesztemben amit elöbb küldtem benne van.

ott van az eredményed amit kértél. Jó lemaradt ezért erősködtél így: :W

(#38) Zirowe válasza UFC (#36) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De, szubjektív, mert nem veszik figyelembe az akksi kapacitást, kijelzőméretet, stb.

Akkor meg a súlyokat összevetve az n7 a könnyebb, erre jöttél, hogy de abban nincs fém, ezzel visszatértem a mondandóm elejére.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39) halkow


halkow
őstag

Ezzel a hardveral az a baj 1-2 év múlva aligha fob röc nélkül meghajtani egy erő ígényes játékot optimalizáltság ide vagy oda

Alcatel onetouch idol2s the king

(#40) rudi


rudi
nagyúr

Hát, az a nagy helyzet, hogy nálam feles fényerővel, 720p-s videót pörgetve bizony 970 perc volt a Nexus 7 2013...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) f(x)=exp(x) válasza UFC (#37) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ki erősködött? Mert nem látom. Amugy köszi a linket. Csak nem értem hogy miért nem lehetett belerakni a tesztbe. Ha már a Samsung tab-ja benne van.

[ Szerkesztve ]

(#42) Zozzy94


Zozzy94
tag

Nem semmi,még a végén tényleg meggyőz az Air,hogy beruházzak rá... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#43) gabancs


gabancs
addikt

Óvódában vagytok? Ki nem szarik bele, melyik mennyit fogyaszt? Mindenki azt használja amije van. Akinek nincs pénze vagy nem hajlandó annyi pénzt adni egy olyan termékért amit 2 év után kukázhat, az nem egy ilyen semmit mondó cikk miatt választja az almát. Aki meg gyümölcs rajongó, akkor is azt veszi, ha az utolsó helyen lenne.

(#44) assemble válasza UFC (#30) üzenetére


assemble
addikt

"Tessék azért jobb böngészési időben a TE teszt oldalad szerint mert kisebb a kijelző!"

Egyszeruen otletem sincs, hogy mirol beszelsz. Amennyivel kisebb a kijelzo, legalabb annyival kisebb az aksi is n7-nel, ergo az ipad ezt beleszamolva is kifejezetten jobban pazarolja az energiat, ergo megbukott az elmeleted, barmit is akartal belemagyarazni.
n5 meg uj n7 pedig nagyjabol soha nem akad meg, de semmikeppen nem tobbszor, mint egy barmilyen ios7-es borzadaly.
Az alap UI-n valo lepkedeskor meg tipikusan abszolut semmit nem szamit sem a ram mennyisege, sem a procik szama. Es de, belaggol az ipad, sokszor jobban, mint az n5 (vagy akar uj n7), tapasztalatbol mondom. :U

[ Szerkesztve ]

(#46) Parallaxis


Parallaxis
addikt

az új táblagép-szériája nyers erő terén nem veszi fel a versenyt az Android csúcsmodellekkel

Vicces: [link]

A most megjelent Tab Pro és Note Pro jószágok Snapdragon 800-al, 4 maggal és 2.3 GHz-en képesek picit beelőzni a kétmagos 1.4 GHz-es Airt, szóval ennyit a nyers erőben való elmaradásról...

---

A különböző tesztoldalak akku idős méréseit nem érdemes összevetni, mert nem azonosak.
Nem azonos weboldalakkal, videókkal, alkalmazások futtatásával méri mindegyik oldal az üzemidőt, így érthető, ha vannak eltérések. De az se mindegy, hogy az Androidos eszközön milyen böngészővel nézik, sok tablethez jár gyári böngésző, míg a többin a Chrome-ot futtatják stb.
Videónál sem mindegy, hogy milyen felbontású és milyen codec-et használó videót játszanak le.

[ Szerkesztve ]

(#47) assemble válasza rudi (#40) üzenetére


assemble
addikt

Es ebbe akkor meg nem szamoltad bele, hogy az uj n7-nek van kb a legfenyesebb kijelzoje az egesz tablet piacon, fele fenyerovel fenyesebb, mint sok masik tablet full fenyeron.
Ezert is szoktak a komoly tesztoldalak (mint az anandtech) az ilyen aksi teszteknel a fenyerot ugyanolyan (megmert!) ertekre beloni.

(#48) UFC válasza assemble (#44) üzenetére


UFC
aktív tag

De kisebb kijelző illetve a böngészés amihez nem kell nagy erőforrás nem fogyaszt sokat. Viszont a nagyobb kijelző nagyobb felbontáshoz egy picit több erőre van szükség a megjelentéséhez.

De mint modtam ebben a teszben ami itt van meg amit utobb linkeltem ott is kikap a nexus 7 szóval igazából mindegy is az egész.

IPad Air felbontása: 2048 x 1536
Nexus 7 2013: 1200x1920

Azért ha a számítástechnika világban benne vagy tudod hogy még ha csak egy weblap is de a megjelenitése a nagyobb felbontás miatt némi többlet erőt igényel!

Illetve ezáltal még a wifi is egy kicsit is de jobban van terhelve mert egy nagyobb felbontásban kell a weblapot betöltenie. Szóval a picivel nagyobb wifi használat és picit több plusz erő a megjelenítéhez és még talán érthető is lenne amiről beszélek. De mivel a többi tesztben így is úgy is elmarad a Nexus7 így mindegy is! :)

[ Szerkesztve ]

(#50) UFC válasza Parallaxis (#46) üzenetére


UFC
aktív tag

+1

Erről beszéltem én is! :R

Sajnos ezt nem fogják elfogadni soha mert a legtöbb ilyennek (tisztelet a kivételnek) az Apple szar!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.