Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Nekem már a normál iPad vastagságával és súlyával kapcsolatban is vannak problémáim, erre a méretre egy határozott nemmel voksolnék.

A felbontása meg egy nagy kérdőjel, ha maradna 2048x1512, az 12,9"-en már nem lenne túl acélos, 4092x3024-et meg kétlem, hogy az A7 elvinne.

Szerintem kamu az egész.

Nem a lényeg a fontos.

(#2) NGA


NGA
addikt

Inkább egy vacak sd kártyahelyet raknának bele.

(#3) zdanee válasza NGA (#2) üzenetére


zdanee
őstag

Szabadon hozzáférhető filerendszert? Sohaaaa!!!!

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#4) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ez szerintem akkor lehetne ütős, ha OS X-et futtatna (mint a Windows 8-as tabletek).

Harrrr!!!!

(#5) gzbotii


gzbotii
veterán

Ez akkor igen csak nagy szeletet hasitania MBA tortajabol, szvsz..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6) csecso22 válasza Ndruu (#4) üzenetére


csecso22
tag

lehet hogy az lesz :)

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#7) ppp78 válasza NGA (#2) üzenetére


ppp78
csendes tag

Az jó lenne :)

(#8) buzuss válasza dreamdancer (#1) üzenetére


buzuss
tag

Gondolj bele, ha lesz is akkor is valszeg 2 év mostantól ami már A9 vagy A9X chipset lenne. Amúgy nekem nincs bajom a mérettel, se az oly sok kritikát kapó kávával. :)

(#9) HawerKing


HawerKing
őstag

Ahoz mar adhatnanak billentyuzetet is

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#10) BeryBp válasza dreamdancer (#1) üzenetére


BeryBp
csendes tag

"A felbontása meg egy nagy kérdőjel, ha maradna 2048x1512, az 12,9"-en már nem lenne túl acélos"

24"-os monitoron dolgozom, ami "csak" 1920x1080 pixel felbontású és nem érzem, hogy ne lenne elég, vagy hogy ne lenne "acélos". Értem én, hogy egy tabletet esetleg pár centivel akár közelebb is emelsz az arcodhoz, mint az a 45-50 centiméter, ahonnan most nézem a monitoromat, de nem hiszem, hogy hirtelen óriáspixelekre esne szét bármi is ettől :)

Kérdés, hogy ha igaz a hír, akkor ezzel az üzleti célú használatra, a hardcore játékosok felé, vagy grafikai alkalmazások irányába remélnek szélesebb célközönséget?

Viszont itt már nélkülözhetetlennek érzek egy kitámasztót / dokkolót, mert ez a méret kézben fogva már inkább sporteszköz, mint szórakoztató elektronikai termék ;-)

(#11) gzbotii válasza HawerKing (#9) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor meg minek MBA?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12) prolad


prolad
őstag

Épp itt az ideje,hogy meglépje az apple.

(#13) Zimmy88 válasza prolad (#12) üzenetére


Zimmy88
tag

És lehetne a neve iPad maxi ;)

FZR2000 ®

(#14) gerilee válasza Zimmy88 (#13) üzenetére


gerilee
aktív tag

Esetleg maxiPad... :DDD

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#15) Blyan válasza NGA (#2) üzenetére


Blyan
félisten

Lószart!

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16) Nigér


Nigér
őstag

Vajon ez, ha bevezetik, magával hozza azt hogy lesz pl: 5" iPhone...? :U

(#18) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ezek azok a baromságok, amiket Steve sosem engedett volna meg. Ha élne, kirúgná őket, mint macskát szarni... :(

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#19) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

IPad Bigi :DDD
Nem lesz ez nagy?

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#20) Nigér válasza ViiiiktorOC (#19) üzenetére


Nigér
őstag

Nem mert ez az ideális méret stb :U
;]

(#21) Ailton


Ailton
tag

Nekem az ipad2 méretével nincs problémám, sem a "széles" peremmel, ellenben néha kicsit nehéznek érzem, de ha mondjuk a súlyon nem dobna nagyot ez a kijelzőméret, akkor szerintem bőven versenyképes lehet a dolog. Az ipad2 felbontása sem retina, mégsem zavar.

microSD foglalat? Minek? Eddig sosem éreztem a hiányát...

(#22) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Egyébként, ha tényleg igaz a pletyka, akkor szerintem egy 16:9-es panelt láthatunk majd, mint az iPhone 5/5s/5c-nél is. Kíváncsiságból összehasonlítottam az arányokat: [link]. Szerintem nem biztos, hogy rossz lenne.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#23) daniel909 válasza Zimmy88 (#13) üzenetére


daniel909
addikt

ez a név valami új kinder tejszelet neve?... :U

(#18) BlackSoft: honnan veszed? 3 éves tervet hagyott maga után, simán lehet, hogy ezt még ő találta ki csak már nem érte meg a kész termékek tesztelését. gondolom számolt vele, hogy az android nem fog megállni, és hogy egy idő után lépni kell egy új termékvonallal. kell merészet lépni mert csak abból van a nagy siker.
egyébként tesztelni bármilyen elképzelést lehet. elég sok szűrőn kell átmennie h végleges termék legyen, ugyh elképzelhető, hogy sosem lesz ilyen cucc.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#24) P00By


P00By
nagyúr

Én benne vagyok! ;]

(#25) BlackSoft válasza daniel909 (#23) üzenetére


BlackSoft
addikt

De nézd már meg az iPhone-okat is... Ezek biztosan nem Steve tervei alapján mennek már. Egy iPhone 5C-t (bár nekem tetszik) nem adott volna ki az Apple, ha Steve kezében van a vállalat.
Ez a cég egyedi volt, és nem csinálta azt amit a többiek, hogy fél évente kiadnak egy terméket, ami ugyan az, csak drágább. Mindíg voltak jelntős újítások, de most kezd arra az útra lépni az Apple, amin az összes kínai gyártó jár évek óta.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#26) #06658560 válasza ViiiiktorOC (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem, iPan.

(#27) daniel909 válasza BlackSoft (#25) üzenetére


daniel909
addikt

az i5 pont 1 éve jelent meg.

másrészt az semmit nem jelent h tesztelnek egy 12-es ipadet. ha nem lesz használható akkor elvetik és kész. ugye pénzük van tesztelgetni, szerintem mindent végig próbálnak ami használhatónak tűnik papíron.

ipad proto 2002 vagy 2004 környékéről. mikorra is lett belőle végleges termék? :)

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#28) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Szerintem amire egy tablet kell (játék, net, stb) arra bőven elég a normál iPad mérete is

[ Szerkesztve ]

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#29) zdanee válasza BlackSoft (#25) üzenetére


zdanee
őstag

Nyilván viccelsz, mert az utóbbi két év másról sem szólt, minthogy a kínai gyártók sorra lehagyták a nagyokat árban, majd innovációban és most már minőségben is. Nézz meg egy Xiaomi vagy Meizu telefont, de most már a ZTE, a Huawei, a TCL, az Oppo vagy a Jiayu is bőven tud olyan telefont letenni az asztalra, amire a "nagyoknak" egyszerűen nincs válaszuk. Talán nem véletlen, hogy Hugo Barra nem egy "nagyhoz" ment át az Android fejlesztés vezetői székéből, hanem a Xiaomihoz.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#30) BlackSoft válasza zdanee (#29) üzenetére


BlackSoft
addikt

Minden a pénzről szól, úgyhogy az, hogy ki hova megy, a pénz fogja eldönteni...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#31) Coq


Coq
aktív tag

Van olyan, akinek kicsi az iPad ?... :F

(#32) azopi74 válasza NGA (#2) üzenetére


azopi74
addikt

Akkor hogy tudnának 128 GB SSD-ért 700 dodót legombolni? :)

(#33) P00By válasza Coq (#31) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem kicsi, de el tudnék viselni egy nagyobbat! :B

(#34) dezs520 válasza daniel909 (#23) üzenetére


dezs520
senior tag

5 éves az a terv...

(#35) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Nem tartom akkor baromságnak a feltételezést, és még el is tudom képzelni, hogy kijönnének egy ilyennel egy-két éven belül. A 12,9" még pont az a méret ami még elég kompakt, könnyen kezelhető és hordozható, de ahhoz már elég nagy, hogy akár egy kvázi "munkagép" is lehessen belőle, mondjuk az iOS helyett egy új OSX-et vagy valami hibridet futtatva rajta, ami komolyabb programokkal is elbír, nem csak a mobilos alkalmazásokkal.
A 64-bites processzort sem véletlenül csinálták meg, valami tervük biztos van velük, és lehet, pont ebben a gépben fogja elnyerni az értelmét.

(#1) dreamdancer: "A felbontása meg egy nagy kérdőjel, ha maradna 2048x1512, az 12,9"-en már nem lenne túl acélos,"

A seggemet verném földhöz örömömben, ha ez a 12"-es Thinkpad kijelzője amin most írok, egy nem túl acélos 2048x1512-őt tudna... :Y

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#36) Xero válasza BeryBp (#10) üzenetére


Xero
nagyúr

Retina, míg a desktop monitorod még "hagyományos" pixelsűrűséggel dolgozik. A mérvadó inkább a retina MacBook Pro 15", ami 2880 x 1800, tehát 220ppi.

(#37) azopi74 válasza Gadgetfan_ (#35) üzenetére


azopi74
addikt

De akkor ez nem 12,9"-es iPad lesz, hanem egy érintőképernyős MacBook Air :)

(#38) Fryskitt válasza zdanee (#3) üzenetére


Fryskitt
addikt

Mondjuk az SD nem feltétlenül kell szabadon hozzáférést jelentsen. Attól függ, hogy használja a kártyát. Inkább vsz üzletpolitika miatt nem fér bele: ki venné meg a 64 vagy 128 GB-os verziót?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#39) airmax_2.0


airmax_2.0
tag

Korábbi fiziológiai kutatások szerint nagyjából az A4-lap az amit az ember át tud tekinteni úgy hogy az azon lévő ábrákat értelmezni tudja... (nem képről mondjuk folyamat ábráról, valamilyen gráfról beszélek) pl ISAAC ábrázolás technika alapelve ez...
Kézenfekvő hogy bonyolultabb műszaki részletrajzok esetén is nagyjából ilyen az a méret amire koncentrálni tudunk, de mondjuk erről nincsenek ismereteim.. Szóval ez midenképpen egy olyan méret amivel már nagyobb áttekintést igénylő rész mozaikok is kezelhetőek.
No az egész rizsát csak azért mondtam mert szerintem ez a 12-13" az a méret amikor (mobilitást igénylő) műszaki területeken is jól használható eszköz lehet egy ilyen tablet. Mérnököknek műszaki ellenőröknek pilótáknak szerelőknek remek lehetősége nyílhat...
Csak egy példa..
Bevisznek egy merdzsót a szervízbe és mondják, hogy hol köhög. A szerelő a tabletjén bemondja a típuist a motorház azon részére irányítja a kamerát ahol a gondot sejtik. az ujjával bekarikázza, és azt mondja kérem a műszaki rajzot.. aztán egyszer csak megjön a rajz az alkatrészekkel, amikhez lekérdezhető hibainformációk, szerelési utasítások csatlakozhatnak... de ez mehet repülőkre erőművekre és csak a jó ég tudja mi mindenre...
Szóval én látok benne fantáziát.. /no ez persze mondjuk 10 collos pad-an is mehet, de a műszaki dolgoknál mint mondtam ez a nagyjából A4-es papír méret az ami egy jó alap... szerintem előbb utóbb súlyban is kényelmesre meg tudják csinálni... ebbe elég memóriát, tárolókapacitást tudnak bepakolni, hogy komolyabb szoftver is fusson...
De ha az apple nem hát majd megcsinálja más mondjuk androidon...

(#40) GhanBuri Ghan válasza BlackSoft (#25) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ja, persze, mert az sem Jobs volt, aki a gumicukorka színű Macekkel tért vissza...

(#41) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Én sose voltam nagy Ipad párti, de ez amúgy nem nagy egy kicsit? ;]

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#42) randras


randras
veterán

Nem lesz nagyobb iPhone - > lett
Nem lesz kisebb iPad - > lett

Most lesz mégnagyobb iPad, meg mégkisebb iPhone? Ez aztán az innováció! :D

3-4 év múlva lehet, hogy eldobják a színes iPhone-okat, és formabontóan új módon már csak feketében és fehérben lesznek, végül pedig a vékony csatlakozót vastagra cserélik! ;]

Najó, befejeztem... :O :(

(#43) Muton válasza airmax_2.0 (#39) üzenetére


Muton
addikt

egyetem alatt voltunk skoda, audi, vw hivatalos szervizben. ott úgy ment, hogy csak pár típushoz volt meg az összes speckó szerszám illetve dokumentáció, mert milliós tétel darabja.
de ami meg volt, azt sem használták, hanem az alkalmazottak (akik többsége nem is autószerelő volt) barmoltak vmit az átlag 60-as iq szinten.
úgy képzeld el, hogy jön az ügyfél ,h kell neki toltóradar. nem tűnik fel a "szerelőnek" a sárvédő belsejében a 4 qrva nagy célkereszt-x jelölő izé, egy fél napig méricskéli a pontos helyet, felfúrja a jelölés mellé, olyan lesz, mint az ökörhugyozás.

szóval az még egy nagyon távoli jövő, hogy az átlag autószerelő (nyilván nem mindegyikük ilyen, sőt) majd lekéri a dokumentációt, és alapján dolgozik ;)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.