Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Komoly fejlesztés. Nekem tetszik. Az ár azért persze megvan, de a Synology nevét olvasva nem is lepődtem meg. Ez viszont el is árul valamennyit a várható minőségről.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

a tűzoltók jó választása lehet :K

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#3) dj_lac


dj_lac
csendes tag

Nem kevés az a 2*4 GB? :D

ZTE Blade CM 7.2 > Amoi N828

(#4) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

"A maximum 8 GB (2 x 4 GB) kapacitású eszköz..."
Mindezt $600-ért? :DDD

(#2) Ł-IceRocK-Ł
10 tűzoltóból 9 ezt ajánlja. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5) Egon válasza Patice (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Jaja, nekem is tetszik. De jobban belegondolva, nem vennék ilyet. Az a baj, hogy ahhoz mérten drága, hogy ez sem véd olyan dolgoktól, ami kb. olyan valószínűséggel előfordulhat, mint egy lakástűz, vagy vízbetörés (pláne hogy 10. emeleten lakom...:D).
Pl. elég egy közeli villámcsapás, és kakukk. Vagy ha betörnek neadjisten, ezt is viszik, az biztos. Így muszáj lenne (legalább) még egy példányban eltárolni valahol a cuccost, az meg már együtt túlzottan drága lenne.
Hosszú távon szerintem a felhő lesz a megoldás, akárki akármit mond (már most is találtam olyan szolgáltatót, ahol átszámolva kb. havi 1500 HUF-ért adnak akkora tárhelyet, ami legtöbb embernek elég kell legyen, akár családi videók tárolására is). Bírom az olyan dumákat, hogy ha felhőben helyezzük el az adatainkat, akkor "lemondunk róluk". Érdekes, ha pl. a családi ékszereket elhelyezzük egy banki széfben, azzal - ezen logika alapján - nem mondunk le róluk?!? Dehogynem, sokkal inkább, mint egy felhős adattárolás esetében (hiszen az adataink akárhány példányban létezhetnek, sehol sincs leírva hogy csak felhőben tarthatjuk őket). Mégsenem olvashatunk olyan megnyilvánulásokat, hogy mekkora kockázatot jelentenek a széfek. Akit pedig zavar, hogy esetleg kompromittálódhatnak az adataik (bár nem tudom kinek lenne energiája felhasználónként többezer családi fotót végignézni), az még mindig élhet a titkosítás eszközével, mielőtt feltöltene bármit is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) Ł-IceRocK-Ł válasza fi:zi'k (#4) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

a maradék 1 nek meg nincs gépe :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#7) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Ha a házunk kiégett is vagy elmosta a víz, de a fontos adatok megvannak.

Vastag pénztárcájú paranoiásoknak jól jön.

(#8) Ł-IceRocK-Ł válasza fondorlatos (#7) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem kell ehhez paranoia. Egy ház lazán ki tud gyulladni. Elég egy rossz mozdulat.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9) Egon válasza Ł-IceRocK-Ł (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Pontosan. Sőt. még egy rossz mozdulat sem kell: elég egy elektromos zárlat, mondjuk amikor nem vagy otthon.
Persze sokan gondolják azt, hogy ilyen mindig csak a "másikkal" történhet... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) Kov1024 válasza dj_lac (#3) üzenetére


Kov1024
tag

Na ezt benéztem, késő volt már, néhány nagyságrendet korrigáltam az értéken, thx :DDD

(#11) Ł-IceRocK-Ł válasza Egon (#9) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Amióta majdnem kigyulladt a konyhánk, azóta én is másként látom :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12) F34R válasza Egon (#5) üzenetére


F34R
nagyúr

egy ilyet elasva a kertbe backupnak :DDD

azt is nezd hogy mire mindenfele kiepitik az olyan halozatot ami kepes ra az sem most lesz , a legtobb ember orul hogy tud venni egy 5 mbit/s csomagot oszt csah.
Arrol nem is beszelve hogy a kezdeti idoben meregdraga az is.

(#13) Egon válasza F34R (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

azt is nezd hogy mire mindenfele kiepitik az olyan halozatot ami kepes ra az sem most lesz , a legtobb ember orul hogy tud venni egy 5 mbit/s csomagot oszt csah.

Otthoni nethozzáférésekről van szó? Kétségtelen, hogy jelen esetben magamból indultam ki (nálunk van digi). Amúgy meg egyszer kell feltölteni sokat (nyilván a meglévő archívokból), aztán a szinkronizálás már nem akkora falat szvsz.

Arrol nem is beszelve hogy a kezdeti idoben meregdraga az is.

Mármint az otthoni net, vagy a felhő? Kétségtelen, hogy mindkettőre igaz lehet (bár, mint mondtam, relatíve olcsó felhő már most is van), de idővel mindkettő ára csökkenni fog.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) fondorlatos válasza Ł-IceRocK-Ł (#8) üzenetére


fondorlatos
aktív tag

Elfogadom. Ezért is kerülöm a rossz mozdulatokat.

(#15) Dark Archon válasza Ł-IceRocK-Ł (#8) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igen, csak tartok tőle, hogy tovább fog égni, mint fél óra, akkor meg mindegy. Egy mezei vinyó + tűzálló széf kombó jobb választásnak tűnik, főleg, hogy az még a tolvaj ellen is véd.

Aki meg annyira paranoiás, hogy óránként akarja menteni a családi fotóit, egy NAS-t is betehet a páncélba, a WiFi antennát ráhekkeli a széfre és kész :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#16) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Kiválló termék!
Vannak dolgok amik értékesebbek a pénznél. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#17) Ł-IceRocK-Ł válasza Dark Archon (#15) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Na az nem lesz még egyszerű :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#18) macilaci78 válasza Dark Archon (#15) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És egy aggregátort is tesz a széfbe? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19) bteebi


bteebi
veterán

Az ötlet kiváló. Rémálom lenne a hosszú évek alatt összegyűjtött, NAS-on, esetleg RAID-ben tárolt adatokat pl. tűz miatt elveszteni... Persze a legfontosabb adatokat kötelező több helyen tartani (nem pusztán RAID-ben), de egy kicsit költséges lenne a tükrözést is tükrözni... Ez a ház se olcsó ugyan, de megtérülhet az ára. Nagyon nagy kár viszont, hogy csak 2 winchestert tud fogadni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) Dark Archon válasza macilaci78 (#18) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ööö... tűzálló tömszelence, tűzálló tápkábel :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#21) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

. . . miért nem inkább 2 hagyományos NAS? Egyik otthon, a másik pedig fizikailag más helyen, barátnál vagy rokonnál? Ráadásul ezzel a másik fél adatai is menthetők (ha igénye van rá)

Értem én, hogy tűz ellen véd (egy darabig) és szépen úszkál a víz felszínén de mi van akkor ha ráomlik egy épület (ha már azt mondja a kitaláló, hogy "for example fire, flood disaster". Csak a for example részben kimerül az egész tudomány.. :DDD ), vagy villámcsapás van épp, vagy hardvermeghibásodás/túláram vezet meghajtómeghibásodáshoz???

szerintem ez egy szarcsi félmegoldás, de legalább drágán..

-- end of transmission --

(#22) csib41 válasza Ł-IceRocK-Ł (#8) üzenetére


csib41
aktív tag

Itt vagyok rá az élő példa, hősiesen megállítottam a tüzet egy kiégett konnektor miatt.

(#23) Dark Archon válasza SaNyEe (#21) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát szerintem nem egy NAS feladata a villám-, és túlfesz védelem, hanem elvileg a tápegységé, gyakorlatilag a hosszabbítóé, illetve ugye leginkább összekötik az áramszünet védelemmel is szünetmentes formájában.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#24) SaNyEe válasza Ł-IceRocK-Ł (#8) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

szerintem (remélem) arra célzott, hogy ha egy komplett ház kiégett akkor a fényképek a legkisebb problémáid közé fognak tartozni (illetve az összes tárolt adat)

Ami f*szság, dehát mindenki máshogy gondolkozik

#23: mutass egy alkalmas egységet ami megvéd a villámcsapástól, ne olyat amire rá van írva, hogy villámvédős csudacsoda vagyok és (jobb esetben) az apróbetűs részbe le van írva, hogy xyz terhelés ellen vagyok képes védeni.

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#25) Dark Archon válasza SaNyEe (#24) üzenetére


Dark Archon
addikt

Parancsolj.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#26) banhammer


banhammer
veterán

Fél óra 850 fokon nem sok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#27) Egon válasza Dark Archon (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Elolvastad a specifikációt is?
Ez a cucc max. feszültségtüskétől véd, a közeli villámot nagyon nem hatja meg... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) Dark Archon válasza Egon (#27) üzenetére


Dark Archon
addikt

"Az olyan SurgeArrest alkotóelemek, mint például MOV-k és hőkioldó biztosítékok azonnali reakciót biztosítanak villámcsapás, illetve kábelhibák esetén. Ezek az eszközök biztosítják, hogy ha a túlfeszültségvédő alkatrészei megsérülnek a feszültségcsúcs vagy túlfeszültség miatt, a túl magas feszültségek nem érik el a berendezéseket. Az APC SurgeArrest termékekkel ellentétben, a legtöbb átmeneti túlfeszültség-szabályozó azután is átereszti az áramot, miután az áramkörei megsérültek, ezáltal a berendezéseinket kiteszi a káros túlfeszültségek hatásának. "

Elég régi és neves cég, van is 1-2 tanúsítványuk, csak tudják már, miket firkálnak.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#29) SaNyEe válasza Dark Archon (#28) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Elég, ha egy csekély ideig átengedi a nagy kakaót, a gépnek, tárolt adatnak stb nyekk.
Mint minden rendszernek, ennek is van reakcióideje. Természetesen elhiszem, hogy létezik olyan körülmény (amiket a tanusítványok előírnak) amik között képes megvédeni katasztrófától (adatvesztés)

Egyébként felesleges meddő vitába bocsátkozni azon, hogy miért veszett el az adat egy olyan 600 dolláros valamiben ami elvileg arra van dizájnolva, hogy megvédje az adatokat, nem? Elektromágneses impulzus, túlfesz, villám, ráomlott a ház, tűz (csak fél órán át ér valamit).

Az adat duplikáció az védelem, ez félmegoldás, drágán.

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#30) Ł-IceRocK-Ł válasza SaNyEe (#24) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ebben van igazság.

szőrszálhasogatás
tegyük fel hogy fotós vagyok (akár lesi, stb.. kém) és a lakásban tároltam a nagyon sokat érő fotókat, lehet a fotókért jobban aggódnék, hiszen másik házat veszek belőle :D
/szőrszláhasogatás

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#31) SaNyEe válasza Ł-IceRocK-Ł (#30) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Ebben az esetben elővigyázatlan [tetszőlegesen behelyettesítendő] fotós vagy :D

Adatbázis admin vagyok, nekem fontos az adatbiztonság [off place backup vagy folyamatos replikáció szintén off place helyen]. És amikor nekem valaki adatbiztonságot emleget és én hibatűrést látok csak[védek ám a tűz ellen is (pár percig), védek ám a víz ellen is, van ám bennem 2db raidbe kötött vinyó is (amit egyébként mifaszér lehet raid0-ba tenni, ha a biztonság a fontos)], akkor:
1; megmosolygom a megoddást
2; sajnálom aki megeszi ezt a maszlagot
3; nagyon sajnálom amikor szenzitív adatai emiatt vesznek el.

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#32) Ł-IceRocK-Ł válasza SaNyEe (#31) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Még jó hogy nem vagyok az :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#33) Dark Archon válasza SaNyEe (#29) üzenetére


Dark Archon
addikt

Baromira nem mindegy, hogy mely károk ellen van dizájnolva, mely ez esetben egyértelműen mechanikai. Erre jó ideje valami teljesen másról van szó, aminek semmi értelme. Ezzel az erővel beleköthetnél egy túlfesz védős elosztóba, hogy miért nem védte meg a géped beázástól...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#34) MZperX75


MZperX75
addikt

A videoból azt hittem legalább jól felgyújtják,de legalább valami mechanikai behatás alá teszik,de semmi.

(#35) Honkydoo


Honkydoo
őstag

SaNyEe:
Legjobb tudomásom szerint a villámvédelem úgy működik, hogy ha becsap a villám, akkor a "nagy kakaót" elvezeti a védőföldbe. Ez azonnal megtörténik, gondolom az áram sebességével.

Más:
Ha nagyon aggódsz a villámok miatt, vegyél egy szünetmentest.
Ha beüt a ménykű, akkor az megy tönkre, a többi egység megmarad. ;)

Én így tudom.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#36) ledgeri válasza Dark Archon (#15) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tényleg a kombinációkról nem esett szó:
pl 29 percig ég..., ok, De utána bírja a tűzoltást is ? ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#37) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ja és hogyis van-ez a tűzállósag, amikr egy venti áramoltatja a levegőt szóval van rajta lyuk?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#38) Kapanyél válasza Honkydoo (#35) üzenetére


Kapanyél
őstag

Rosszul tudod.
A villámáram levezetéséhez két dolog kell: megfelelő földelés és EPH és az erre csatlakoztatott túlfeszültségvédelmi berendezések.
Avagy a boltban kapható "D" osztályú túlfesz levezetők önmagukban mit sem érnek, ha a földelő vezeték ellenállása nagy és nincs egy B+C kombinált túlfeszlevezetőd a kiselosztóban.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#39) ledgeri válasza Kapanyél (#38) üzenetére


ledgeri
nagyúr


Jó tudni, hogy át vagyunk verve...(legalábbis félretájékoztatva..)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#40) SaNyEe válasza Dark Archon (#33) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

ha jól láttam mechanikai védelemről szó sem volt, tűzvédelemről, meg úszóképességről van szó.

600 dollárért, háttértár nélkül ez vicc.
Jelentősen jobb megoldást nyújt 2 sima nas fizikailag elszeparált helyeken.

Ez a termék egy megmarketingelt valami, ami némi védelmet nyújt bizonyos esetekben. NEM NYÚJT ÁTFOGÓ VÉDELMET, de úgy van eladva, hogy ez aztán űbermegvéd. 2 sima NAS külön lokációkon pedig olcsóbb is, jelentősen komolyabb adatbiztonságot nyújt. Ez meg nem, cserébe drága :DDD

-- end of transmission --

(#41) SaNyEe válasza ledgeri (#36) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

csak úszkálni tud, a víz simán befröcsköl mindenhol. 600 dollárért ez jár ;]

-- end of transmission --

(#42) Honkydoo válasza Kapanyél (#38) üzenetére


Honkydoo
őstag

Tudom, de én olyan elosztóra gondoltam amin van tulfeszvédelem, mivel erről volt szó...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#43) Honkydoo válasza SaNyEe (#40) üzenetére


Honkydoo
őstag

Érdekelne, hogy te mit nevezel "átfogó" védelemnek?

Számold ki mennyi egy olyat építeni, és mennyi megvenni ezt.
Gondolkozz picit mielőtt írsz! :U

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#44) ledgeri válasza Honkydoo (#43) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én is ezt kérdeztem kb tőle privátban... megkaptam..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45) Honkydoo válasza ledgeri (#44) üzenetére


Honkydoo
őstag

Megosztanád velünk?
Mert engem is érdekelne, hol lehet ennyire olcsón téglát, betont, és védelmi berendezéseket vásárolni! :D

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#46) Kapanyél válasza Honkydoo (#42) üzenetére


Kapanyél
őstag

Dugalj elosztóra vagy elosztoszekrényre gondoltál? Csak hogy ne beszéljünk el egymás mellett. :)
A "hosszabbítós" elosztókba szerelt túlfeszlevezetők csak kb. 500V-ig képesek hatékonyan működni, másra nem jók. Egy villámáramot nem képesek megszakítani. Csakis akkor érnek valamit, ha a lakáselosztóban van egy magasabb fokozatú levezető.
Csapott be már villám a ház sarkába, ahol épp bent ültem a gép előtt. Azon kívül, hogy majd' összeszartam magam :) hallottam, ahogy csattog a kis dugaljelosztóban valami. 4x-5x is kattant, kb. ennyiszer húzott ívet belül. Fossá ment a gép, mondanom sem kell. Táp, deszka, RAM-ok, VGA. Szerencsére a HDD megúszta. Nagyobb szerencse, hogy a TV és a többi cucc túlélték!
Szóval a lényeg, hogy legyen lakásbiztosításod. :D

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#47) SaNyEe válasza Honkydoo (#45) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Már ne is haragudj, de butaságot írsz a túlfesz védelemmel kapcsolatban, a dolgok amikre "válaszoltál" mind összefüggésben vannak azzal amit bedugsz az aljzatba legyen az hosszabbító, túlfesz védelem, vagy szünetmentes táp.

Amit a másik fórumozónak válaszoltam, ide nem másolhatom be, tiltják az alapelvek.

Amikre gondolni kell amikor adataidat meg akarod védeni:
- mechanikai meghibásodás
- túlfeszültség
- villámkár (gondolni illik arra is, hogy az elektromágneses elven muködo készülékekrol van szó, nem csak a túlfeszültségrol)
- lopás
- természeti katasztrófa (tuz, áradás, mechanikai hatások, ecetera)

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy ez a készülék mi ellen véd meg téged.
Aztán teoretikusan gondold el, hogy veszel 2db mezei NAS-t amik képtelenek téged a fentebb leírtak java részétol megvédeni, de ha mondjuk 2-300km-re (rokon-barát)-nál helyezed el az egyiket, másikat nálad akkor meg van oldva a teljeskörű védelmed.

Aztán ittvan ez a félmegoldás ami egymaga képtelen megvédeni számos veszélyforrástól, cserébe drága.

-- end of transmission --

(#48) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Egy kis útbaigazítás:D
Amikor beteszi a hdd-t az egy fém vízhatlan zárható keretbe kerül. Gondolom védelem van a kimenetnél agyonbiztosítékozva. a fém keret ami ugye zárató, csak jobban meg kellett volna nézni a videót:D az be van burkolva a fehér micsodába, még mielőtt valaki habszivacsot mondana, vagy hungarocelt, a google a jó barátotok:D
A lényegen nem változtat, ennyiért drága, és okosabb barkácsoló kézzel megáldott PH-s kollégák egy atomos lapból 2 sata vezérlővel (már ha a noti alaplapján nincs) 1 hétvége alatt összeállítják valami openwrt linuxxal :K

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#49) Honkydoo válasza Kapanyél (#46) üzenetére


Honkydoo
őstag

villámáramot nem képesek megszakítani
Javítson ki valaki, ha tévedek, de ezek nem megszakítják a villámot, hanem elvezetik, a védőföldbe

Csapott be már villám a ház sarkába
És milyen elosztód volt? Villámvédős? Volt védőföld bevezetve?
Mert ha igen, akkor tényleg én tudtam rosszul elnézést.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#50) Honkydoo válasza SaNyEe (#47) üzenetére


Honkydoo
őstag

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy ez a készülék mi ellen véd meg téged.
Aztán teoretikusan gondold el, hogy veszel 2db mezei NAS-t amik képtelenek téged a fentebb leírtak java részétol megvédeni, de ha mondjuk 2-300km-re (rokon-barát)-nál helyezed el az egyiket, másikat nálad akkor meg van oldva a teljeskörű védelmed.

Így is lehet valóban. :R
Ez a legjobb módszer a védelemre, a nagyvállalatok is ezt használják.
Amire itt figyelni kell: Minél messzebb van egymástól a két nas annál jobb. ;)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.