Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Buci21


Buci21
addikt

Nagyon komoly munka, UP az emberi találékonyságnak és kitartásnak :D

Kérdésem: a kliensprogram milyen elven müxik? Mármint háttérben futkározik neki valami? vagy az is böngető-alapú?

(#2) joecontra


joecontra
addikt

Gratulálok az íráshoz és a programhoz is.
Nekem laikusként korrektnek tűnik. :K

Kösz, hogy megosztottad.

Üdv,
J

(#3) veector válasza Buci21 (#1) üzenetére


veector
senior tag

Engem is ez érdekelne.
Hogy oldottad meg, hogy a kikapcs gombra se reagáljon ha szabad?

(#4) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat, hatalmas! Egy cég elég sokért fejlesztene ki egy ilyet. :R És nagyon hasznos.

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) Dapro


Dapro
senior tag

Jövedelmező lehet még az internetkávézó? Ha pl van egy munkatárs is. Gondolkoztam ilyenen de szerintem már annyira egyszerű nethez jutni, hogy elég vékonyan lehet pluszos, vagy semennyire, ha nem tökéletes helyen van. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#6) Buci21 válasza Dapro (#5) üzenetére


Buci21
addikt

egy művelődési házban lehet létjogosultsága, jól összeválogatott, olcsó és megbízható hardverparkkal és egy ilyen talpraesett vezetővel :D

(#7) Exian válasza Buci21 (#1) üzenetére


Exian
őstag

Először is, köszönöm a gratulációkat :)

A kliensprogram igen, a háttérben fut minden gépen, és X másodpercenként kérdezi le a szerverről (a saját azonosítójával), hogy milyen az ő státusza (tehát hogy a gép szabad, vagy foglalt státuszú e). Igazából ennyi.

Kikapcsoló gomb: csak akkor nem reagál rá, ha lockolás alatt áll a gép (bocs, ha nem volt egyértelmű). Ha feloldva van a gép, akkor a Windows beállítása szerint reagál a gép a kikapcsoló gomb megnyomására (teljes, normál leállítás, vagy hibernálás, stb).

Természetesen, ha hosszan nyomja valaki lockolás alatt a powergombot, akkor leáll, mintha kihúznánk a gépet :) Mivel ez részben hardveres dolog, ezt már nem tudtam kiküszöbölni.

(#8) Exian válasza Dapro (#5) üzenetére


Exian
őstag

Dehogy is, nem érné meg úgy amúgy csinálni. Szerintem. Mármint netkávézót.

Viszont nálunk 3000-4000 ember megy át naponta, itt azért lehuppannak sokan. De nem is ez a lényeg. Az a jó, hogy sokan ismerik (55.000 ember él a lakótelepünkön), legtöbben arra használják (a külsős vendégeink közül), hogy ha elszáll otthon a net mondjuk délután 5-kor, akkor még letud gyors szaladni és megírni még 1-2 emailt, vagy Facebookozni egy kicsit. Vagy nincs otthon nyomtató, akkor 100 Ft / A4 lap áron tud nyomdaminőségben nyomtatni. Ésatöbbi.

Meg sokan amolyan bakcup netnek használják :)

Aztán van, aki lemondta az otthoni netét, mert neki elég, ha munkából hazafele menet heti 1-2 alkalommal beugrik netezni kicsit.

(#9) Exian válasza Buci21 (#6) üzenetére


Exian
őstag

Jah, sajnos az olcsó hardverpark az megvan: a legfiatalabb gépünk is 15 éves :) Ezeket igazi kihívás életben tartani, meg úgy ahogy használhatóvá tenni a mai igényeknek megfelelően. Persze, hozzánk senki sem HD filmeket jön nézni Youtubeon...

A lényeg, hogy amúgy nálunk sem a netkávézó adja a napi csúcsbevételt :) Ez csak egy extra dolog, amit olcsón, bármikor igénybe vehet bárki (100 Ft / óra szerintem korrekt ár).

(#10) deja vu válasza Dapro (#5) üzenetére


deja vu
addikt

Én fizetnék érte olykor. Mindig is fővárosi voltam, de a balatoni nyaralóban nincs net, és az ottani könyvtárba járok ami ingyenes, viszont sokszor várni kell mert mindig tele van. A heti 1-2 alkalomért amikor netezni támad kedvem, meg letöltök filmet, akkor fizetnék érte. Szerintem üdülőhelyeken nyáron jövedelmező lehet még addig, amíg a mobilokhoz nem fog járni az olcsóbb csomagokhoz is sok giga letölthető adatforgalom. Az én előfizetésemmel nem tudok filmeket letölteni, csak a netezéshez elég. Szóval szerintem még egy ideig jó helyen lehet benne ráció.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#11) Buci21 válasza Exian (#9) üzenetére


Buci21
addikt

ha netán segítség kéne használtan pár új gépet összevadászni, akkor abban tudok segíteni, tetszik a projekted és ennyivel hozzájárulnék. 15 éves gépek? úristen, elindul rajta az XP? :D

(#12) veector válasza Exian (#7) üzenetére


veector
senior tag

Egyértelmű volt, csak a megvalósítás mikéntje nem. De így már érthető.

(#13) Exian válasza Buci21 (#11) üzenetére


Exian
őstag

Nem vicc. Van 800MHz-s PIII gépünk 384-512MB rammal, nem is egy :( A legjobbak is csak P4, 2.4GHz körüliek 512MB-1GB rammal.

De mint írtam, ezek a gépek nem játékra, nem HD filmezésre vannak, emailre, gyors facebookra azért alkalmasak, és ezt tudják is a vendégeink. A lehetőségekhez mérten egyébként egész jól el vannak vele az emberek :)

Természetesen mindig pályázunk új gépekre, de mivel máshol is van sok-sok gépünk, amik tönkre mennek és esetleg fontosabb helyen vannak, mint a netkévézó, hát ilyenkor persze, hogy oda rakják be az új, jobb gépeket.

(#14) Buci21 válasza Exian (#13) üzenetére


Buci21
addikt

éértem :D a P3 az már görénylassú sajna facera is, nekem egy 700-as athlon 384mb ram-mal használhatatlan :( sajnos hozzászoktatott az ssd a jó élethez.

(#15) Exian válasza Buci21 (#14) üzenetére


Exian
őstag

Jó hát persze :) Nekem is kínszenvedés, amikor dolgoznom kell a gépeken, DE szerencsére ritkán van erre szükség, mert jól be vannak lőve, a júzerek nem tudják olyan könnyen hazavágni :) Erről is lesz cikkem, lassan el is készülök vele. Abban leírok pár dolgot, hogy mivel próbálom óvni a gépeket.

(#16) Buci21 válasza Exian (#15) üzenetére


Buci21
addikt

erre kíváncsi lennék, mert hozzám, az "informatikushoz" mindenki hordja a szarrá szemetelt gépeket, kitakarít, újrahúz, akármi, de fél év, és ugyan olyan...

(#17) Exian válasza Buci21 (#16) üzenetére


Exian
őstag

Nálam most kicsit több, mint 1 évig mentek újratelepítés nélkül a gépek :) Pedig ezeket nem egy, nem kettő, hanem naponta "huszonkettő" ember nyúzza per gép. De bírták. Újratelepítés is "csak mert" alapon volt, mert már illőnek gondoltam :D Na jó, azért már rájuk fért...

Persze nagy csodákat nem csinálok én sem, de az is sokat számít, hogy nem rendszergazdai joggal használják a gépeket és minden a lehető legjobban le van korlátozva, telepíteni semmit sem lehet, és program is csak az indul el, ami engedélyezve van, beállításokba sem tud belelátni/beleturkálni senki, egyszóval semmibe. Csak a böngészőket, office cuccokat és még pár engedélyezett holmit látnak/tudnak futtatni. Így azért könnyebb állagot megóvni és megőrizni :)

De erről majd a cikkben, már amennyiben megjelentetik :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Buci21 válasza Exian (#17) üzenetére


Buci21
addikt

najó, de keresztanyám furán nézne ilyen óvintézkedésekre :D egy AMD E450-es gép, 4GB DDR3, és kiakasztja...

a cikk pedig jelenjék meg, érdekel a szoftveres oldal is, ahogy egy kedves programozó ismerős megfogalmazta miután összedobtam neki egy gépet: "te olyan hardcore hardveres csávó vagy nem?"

[ Szerkesztve ]

(#19) stopperos


stopperos
senior tag

Szeretnék gratulálni a munkához. Nagyon jól megoldottad!

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#20) Jofi81 válasza Exian (#17) üzenetére


Jofi81
őstag

Én ilyenre a Windows SteadyState-et használom. Kár, hogy hivatalosan megszüntették és csak XP-n működik.

(#21) YB


YB
csendes tag

Az én megoldásomhoz képest ez egy pöppet kifinomultabb, grat hozzá! Alig várom a kövi írást.
Én amúgy egy scriptet írtam AutoItba, ami nem csinál mást, csak blokkolja a beviteli eszközöket (bill és egér) és kiírt egy üzenetet, hogy lejárt az idő. Majd ezt az egyszerű kis programot ütemezőbe beraktam a megfelelő időpontba. Persze írhattam volna komolyabb programot is, de szerencsére csak rövid ideig kellett efféle tevékenységet végeznem.

(#22) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Hallod?!
Én 2008. februárjában kerültem informatikusként egy művházba, ahol szintén van egy internetes tér és ugyan azok az állapotok uralkodtak.
10 éves gépek, a net és a gépek alig mentek, A/4-es lapra felírva a jelenléti ív, hozzá nemértő, informatikai analfabéta kollégák.
Azóta nyertünk pályázaton gépeket, sz.rrá korlátoztam a WIndows 7-et, de még így is tudnak érdekes dolgokat művelni a kedves vendégek.

A jelenléti ívet megcsináltam az openoffice adatbázis kezelőjével de állandóan összeomlott, ezért áttettem excel-be.
Sajnos csak én értek igazán a géphez, és a kollégák nem hajlandóak követni az utasításaimat és hiába egyszerű mint egy bot az a nyomorult excel, mindig mindegyik megy a saját feje után és totál káosz az egész.

sáríála

(#23) hcl válasza Real_Gabe (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+1 csak multicégnél... :S
Egyetemet végzett emberek nem tudják leírni, mi a problémájuk a gépükkel, pedig angol+felhasználói ismeretk a felvételi követelmény. Angolul olyan helpdesk kéréseket írnak, hogy én a falnak megyek tőla az elég alap angolommal. Mondasz nekik valamit, egyik fülén be, másikon ki.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) szakatsa


szakatsa
csendes tag

Ömmm.... gratulálok a munkádhoz, de lehet egy kérdésem? Ugye itt offline tevékenység nem igazán van... miért nem captive-portal?

(#25) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ez nagyon jó írás lett és a munka meg egyenesen szuper!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26) devast


devast
addikt

Korrekt cikk, és szoftver.

Ami bennem elsőre felmerült aza következő.
A cikkből látszik, hogy "élményszerűen" írod le, tehát önszorgalomból, a saját munkád megkönnyítése érdekében készítetted a szoftvert. Az érkezési előtti állapotokból látni, hogy előtted ott az adminisztráció teljes hiánya senkit nem zavart.
Téged ezért valaki anyagilag/természetben kompenzált? Vagy full ingyen csináltad ?

[ Szerkesztve ]

(#27) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

egy apróság: "Erre hatósági parancsot kaptunk, ugyanis voltak visszaélések a gépeinkről… de ez egy másik lemez.": nem hatósági parancsot kaptatok, hanem törvényi kötelezettség. A hatóság max. felhívta a figyelmeteket a betartására.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) DRB


DRB
senior tag

Természetesen, ha valaki Windows-zal szeretné letudni a szerverkérdést, feldobhat egy XAMMP-ot is

Az a XAMMP nem XAMPP akart lenni?

A többihez nincs mit hozzátenni, talán csak annyit, hogy ez ezerszer többet ér bármilyen 500 eurós(vagy még drágább) programnál, neked mindenképp. Olyan dolgokat tud amire Neked van szűkséged, illetve az általad vezetett netkávézónak, de ha kell bármikor módosíthatsz rajta, illetve nem kell várni a fejlesztésekre/hibajavításokra/frissítésekre, stb sem(persze ez kizárólag a fejlesztőn múlik ;]), sőt fizetni sem kell ezekért, cserébe neked kell folyamatosan foglalkozni a dologgal, de hát valamit valamiért ugye. ;) Nyilván másnak más igényei, elvárásai vannak, így általánosítani nem lehet, de szemmel láthatóan használható programról van szó, így bármelyik másik netkávézóban is simán beválna, már ha valaki még üzemeltet ilyet.
:)

[link] :DDD

(#29) Graphics válasza Buci21 (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

PC védelmi kártya ;]
Valahol van is egy zsír új, fater gépébe terveztem betenni. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) janos1988 válasza Dapro (#5) üzenetére


janos1988
addikt

Nem igazán. Manapság az a modell hódit, hogy a kávézó ad ingyen wifit, aminek a fenntartási költségeit beépítik az árakba. Minimális kiadás, egyszerű karbantartás.

Akinek meg nincs gépe, az elmegy a könyvtárba netezni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#31) aronocs válasza Exian (#7) üzenetére


aronocs
tag

Engem továbbra is érdekelne, pontosan hogyan kapod el user input eseményeket, tehát milyen elven, milyen nyelven íródott ehhez a kliens oldali megoldás.

Aut inveniam viam aut faciam.

(#32) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Remek írás, gratula! :C

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#33) Teasüti válasza aronocs (#31) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak tippelek: admin nyom egy http post-ot a szerverre, majd a kliens 3 másodpercenként lekéri http get metódussal a státuszt.

(#34) Exian válasza aronocs (#31) üzenetére


Exian
őstag

Nem az input eseményeket kapja el a kliens. De erről írtam a cikkben is, vagy nem? :)

A lényege: az admin gépen a kezelőfelületen a megadott időt elküldi a szerver SQL táblázatába, meg a "statusz" oszlopba, hogy "SZABAD". A kliensoldali program csak LEKÉRDEZI az SQL táblázatból, hogy az adott gép "statusz" oszlopában mi van: ha SZABAD, akkor nyitja a gépet, ha FOGLALT, akkor zárolja. Ha SZABAD, akkor még plusz lekérdezi, hogy mikor jár le a júzer ideje (ez stimestamp formátumban van letárolva).

Remélem így már világos :)

Tehát a kliensprogram NEM a kezelőfelülettel kommunikál. A kezelőfelület és a kliensprogram is SQL táblából nyeri az adatokat, oda, ill. onnan dolgoznak. Nincs kapcsolat a kliensprogram és az admin gépen futó beviteli alkalmazás között.

Vagy ha más a kérdés, akkor bocs :)

(#35) Exian válasza Teasüti (#33) üzenetére


Exian
őstag

Bingó! :)

Erről van a szó. Az alkalmazás sima SQL parancsokkal letárolja (INSERT) az adatokat (kezdő, vég idő, timestamp, gép státusza, netező tag törzsszáma, stb).

A kliens meg első körben a státuszt kéri le, ha a gép nyitott, akkor meg hogy mikor zároljon. Közben persze 3 másodpercenként nyitott állapotban is lekéri folyamatosan a státuszt, hiszen én zárolhatom időközben előbb is az adott gépet.

Tehát ilyen formán primitív az alkalmazás, egy sima SQL buherálásról van szó. Akár manuálisan is beírkálhatom az adatokat akár phpmyadminban, csak épp nagyon macerás lenne :) A kezelőfelülettel viszont nagyon egyszerű, még a takarítónőink is elboldogulnak vele.

[ Szerkesztve ]

(#36) veector válasza Exian (#34) üzenetére


veector
senior tag

Szerintem azt kérdezi, hogy hogyan blokkolod a user inputot.

(#37) szakatsa válasza Exian (#35) üzenetére


szakatsa
csendes tag

És azt megtudhatom, hogy miért nem Captive-portal -lal oldottad meg?

(#38) MongolZ


MongolZ
addikt

Na, ezt szeretem :) Gratulálok hozzá, látszik, hogy önszorgalomból készítetted el, nagy lelkesedéssel!

Én is készítettem magamnak apró, de számomra annál hasznosabb programokat, semmit nem kaptam/vártam cserébe, viszont az addigi jó hosszú és körülményes adminisztráció lerövidült és egyértelmű lett, ezzel rengeteg időt spórolva magamnak.
Nincs is annál rosszabb, amikor tudod, hogy rossz a helyzet, tudod, hogy lehetne sokkal jobban csinálni, és mégsem úgy megy.

Az ilyen proaktív emberekre van szüksége a világnak, így tovább! :)

(#39) csoki


csoki
senior tag

grat a progihoz!

olyat nem szoktak kérdezni h van X ft-om és ebből mennyit tudok netezni (Y kedvezménnyel)?
vagy csak meghatározott időkre lehet kivenni a gépeket?

[ Szerkesztve ]

(#40) Exian válasza csoki (#39) üzenetére


Exian
őstag

Akkor most elárulok egy műhelytitkot: a kedvezményes rendszer még nincs bevezetve, így azzal még nem kell kalkulálnunk. De azért is kellett valami program, mert tervben van régóta a bevezetése.

Jelenleg nagyon egyszerű (volt eddig), mert csak 1-2-3... akárhány órára (min. 1 órára) lehetett csak kivenni a gépeket, kedvezmény nélkül. Egy óra pedig 100 Ft, tehát könnyű a matek.

De most (talán januártól már végre) bevezetődik a perc alapú számolás (min. 10 perc) és a kedvezmények, akkor nagy segítség lesz a program ezen funkciója is.

Amúgy kiváló ötlet, eddig nem is jutott eszembe, kösz :D Belerakok majd egy kis kalkulátort, ahová a kedvezményt megadva és a rendelkezésre álló pénzt beírva kidobja, hogy azért hány percet kaphat a júzer. Kösz a tippet mégegyszer :)

(#41) Exian válasza szakatsa (#37) üzenetére


Exian
őstag

Nem ismerem azt a dolgot, így talán azért nem azzal :) De ahogy nézem, az csak egy köztes megoldás, csak webre jó, egyéb alkalmazásokat nem blokkol. Vagy rosszul tudom?

(#42) Exian válasza devast (#26) üzenetére


Exian
őstag

"Téged ezért valaki anyagilag/természetben kompenzált? Vagy full ingyen csináltad ?"

Kapok fizetést (még ha nagyon keveset is) és van munkahelyem, és manapság már ez sem egy utolsó dolog :D De ennyi.

Amúgy pedig nem titok, eredetileg és főleg munkaköri leírás szerint nagyon nagyon nem erre a feladatra vettek fel ide :) Ha leírnám, hogy mire is, el sem hinnétek és hülyének néznétek.

Viszont ugyanakkor még is csak ez volt a beugróm, hogy értek a számítógépekhez. Eléggé speciális helyzet a mienk: alapból csak egy egyszerű kiszolgáló tér vagyunk, Információs pulttal, színházteremmel, nyilvános gépekkel, egyebekkel. Mint egyszerű informátor kerültem ide, akinek feladata a "netkávézó" vezetése is plusz gyakorlatilag portási feladatok ellátása is, miközben pénzügyi tevékenységet is végzünk (számlák, bevételek kezelése, stb stb).

Sajnos ugyanakkor a gépek karbantartása már nem nagyon volt gördülékenyen megoldva, ezért egyre rosszabb lett a helyzet. A mindössze 1db rendszergazdánk több száz géppel harcol nap mint nap, sosem volt kapacitása a mi gépeinkre. Volt ez akkor, amikor még nem dolgoztam itt.

Az igazgatónk nem csak egy egyszerű informátort/adminisztrátort keresett, hanem olyat, aki ért is "kicsit" a dolgokhoz. Mivel nekem nincs egyetemi végzettségem, ezért fizetést sem kellett horrorisztikusat adnia, ez újabb hendikep volt.

Úgyhogy végül, a rendszergazdánkkal egyeztetve az itteni gépeket teljesen megkaptam.

De emellett egyébként van más feladatom is, ami messze túlnyúl a portási feladatkörön :) Én vagyok pl. az intézmény rendezvényfotósa is, plusz készítem a programjaink plakátjait, szórólapjait.

Egyszóval amolyan mindenes vagyok. Hülye vagyok, hogy ennyiért vállalom? Lehet, viszont szeretem csinálni mindegyik feladatomat, és ez is fontos.

[ Szerkesztve ]

(#43) modellmaker válasza Exian (#34) üzenetére


modellmaker
csendes tag

Ez a kliensprogram pl. csak annyit csinál -a felhasználó által látható részen-, hogy dob egy teljes képernyős valamit a monitorra, amiben a felhasználó nem tud semmit csinálni, és ez tűnik el, ha azt olvassa ki az adatbázisból, hogy megnyitották az adott gépet?

Az megvan, hogy az adatbázisból szedi össze a neki kellő dolgokat a működéshez, de arra lennék kíváncsi, hogy mi ez a működés amit a kliensprogram csinál, hogy ne férjenek hozzá a felhasználók addig, amíg nincs nyitva a gép.

(#44) hcl válasza Exian (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kis magyar valóság, minden méretű és területű cégnél : mindenhez érts, minél kevesebb ember minél többet dolgozzon, lehetőleg 0-24-ben :S Fizetni semmiért, még ha a cég meg is áll gépek nélkül...

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) Exian válasza modellmaker (#43) üzenetére


Exian
őstag

Igen, erről van szó. Dobja a cikkben látható képen szereplő teljes oldalas "valamit", ami nem tüntethető el és mindig előtérben van teljes képernyőn.

És amúgy csak annyit csinál, hogy blokkolja a billentyűzetet, meg az egeret, meg a leállítást/hibernálást a power gomb rövid megnyomására. Semmi többet. Viszont olyan kódsorozatok (is) vannak benne, amiket némelyik víruskereső "veszélyes"-nek ítél, mivel sok pl. trójai is tartalmazza ezeket. Szóval a víruskeresőinkben külön engedélyeznem kellett a programot, különben volt, hogy kidobta. Ennyi a hátránya, de más zavaró dolog nincs benne.

(#46) csoki válasza Exian (#40) üzenetére


csoki
senior tag

nincs mit, ezért is vetettem fel :) előbb-utóbb Te is gondoltál volna rá szerintem hogy tovább könnyítsd a munkát ;)

[ Szerkesztve ]

(#47) modellmaker válasza Exian (#45) üzenetére


modellmaker
csendes tag

Teljesen jó. :) Köszönöm!

(#48) MongolZ válasza hcl (#44) üzenetére


MongolZ
addikt

Azért ez egy "picit" ki van sarkítva. Teljesen embertípus függő. Vannak olyan emberek, akik szeretnek mindenbe belefogni, minden érdekli őket, mindennel kell foglalkozniuk, pörögnek, intézkednek, cselekednek. Ezek a munkák sajnos többségében nem járnak automatikusan együtt jó fizetéssel.
Mondok egy példát. Van olyan multicég, ahol pl. én a jelenlegi fizetésem 2-3x-osát is megkaphatnám, ráadásul még hívtak is, de nem mentem. Miért? Mert tudom, hogy az a cég és kiemelten az a terület unalmas, egysíkú, adminisztratív, kb. látszattevékenységet végez. Lehet, hogy jó a fizu, de mit ér az ember vele, ha belefásul néhány hónap alatt? Természetesen vannak olyanok, akiknek az tökéletes, de nekem nem. Nem egyedi eset, rengetegen gondolkodnak így, hogy na, kevesebb a fizu, viszont a munka érdekes, változatos, kreatív. Simán el tudom képzelni, hogy egy olyan munkakör, amiben a cikkíró dolgozik, több, mint érdekes. Nap mint nap más kihívásokat kell leküzdenie, döntéseket hoznia, és ami talán a legfontosabb: önállóan dolgozik, saját felelősségére. Ezek rengeteg embernek döntő szempontok, a fizetés kárára is (természetesen egy bizonyos határig). Egy multinál (vagy akármelyik nagyobb cégnél) hány embernek adatik olyan lehetőség, hogy önálló döntéseket hozzon, saját programot írjon, azt bevezesse, ráadásul mindebben támogassák is?

[ Szerkesztve ]

(#49) Exian válasza csoki (#46) üzenetére


Exian
őstag

Valószínű, mert van néhány notórius visszatérő kuncsaftunk, akik rendszeresen eljátsszák, hogy "húúú de most csak 65 Ft-om/85 Ft-om/akárhány Ft-om van, nem netezhetnék ezért kicsit kevesebbet?". Na de akkor mennyit is? Alapból egyszerű, mert 1.67 Ft / percre jön ki a tarifa, de az esetleg kedvezményekkel csavarodik a dolog. Így egyszerű lesz, nem kell számológép külön.

Így ha bevezetődik a perc alapú számolás, nem kell végre alkudozni velük.

(#50) Exian válasza MongolZ (#48) üzenetére


Exian
őstag

Pontosan erről van szó, nagyon jól megfogalmaztad a dolgot :)

Itt látszólag az én munkaköröm is full unalmas: látszólag sokszor csak itt ülök a gép előtt, felveszek egy-egy telefont, szaladgálok ki a gépekhez egy-egy nyugdíjas néninek-bácsinak segíteni neten valamit, vagy épp nyakig lógok valamelyik gépben :)

Ugyanakkor a következő pillanatban meg más ugrik a helyemre, én meg megyek fel pl. egy nemzetközi konferencia fotódokumentációját elkészíteni (mivel fotózom is régóta, volt több kiállításom is már házon belül, meg kívül is). Utána meg pár órán keresztül szórólapot, meghívót, plakátot, akármit készítek, aminek szintén csak annyi látszata van kívülről, hogy bámulom a monitort :D Ilyenkor persze szólni sem lehet hozzám, hiába, az alkotó munka az alkotó munka :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.