Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ratman


Ratman
tag

Egy kicsit mellébeszélés szerűnek tűnt ez az "interjú".

(#2) elefant válasza Ratman (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hogy érted?

(#3) GIJoe


GIJoe
addikt

Már elnézést, köszönjük a cikket, de ez az Attila kb. semmit nem tud.
Ezeket a válaszokat én is meg tudtam volna adni, úgy hogy lövésem sincs a cég stratégiáról.
Egy kis repi ajándékért meg kv-ért ki nem mentem volna csevegni vele... :B

(#4) elefant válasza GIJoe (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

okés, akkor majd legközelebb téged kérdezlek!

(#5) cellpeti válasza GIJoe (#3) üzenetére


cellpeti
veterán

Sztem meg nem rossz, nem gondoltad komolyan, hogy ki fog valamit csacsogni a cég stretégiájáról??? Sztem m eg jó cikk és grat hozzá.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6) stargazerhu válasza cellpeti (#5) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Nem azt mondta, hogy rossz a cikk, interjú:) Amúgy gondolom csak egy kis reklám a panának...Hiszen a vége az, hogy övék a legnagyobb, a legkisebb és csak ez számít :)

(#7) GIJoe válasza cellpeti (#5) üzenetére


GIJoe
addikt

Ha 6 éves lennék se gondolnám ezt, viszont sajnos magamból indulok ki és elvárnám hogy egy vezető mániákus ismerje a saját cégét termékeit, mocskosul képbe legyen.
Amiket itt elmondott a riportalany a portástól a titkárnőig mindenkitől elvárnám a cégnél.

Szívesen adok interjút én is de repi tollal, sapi, pólóval nem szolgálhatok ;]

(#8) Lenry


Lenry
félisten

szerintem teljesen korrekt volt az interjú.

összehasonlításképp pl javaslom a kollégáknak kikeresni a Mobilarena nemrég készített egy interjút a Sony mobilos marketingigazgatójával, na az marketingszagú volt az Arénás srácok igyekezete ellenére is kb mintha egy prospektusból idézett volna a faszi.

itt azért ez jóval kevésbé volt hangsúlyos, és a válaszok is jók voltak "igen, azt erősítjük, nem azt még nem döntöttük el, nem azt nem erőltetjük, mert nem az igazi"

mégegyszer: szerintem rendben volt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) atti_2010 válasza GIJoe (#7) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Pl szerinted az OLED kérdésre mit lehet válaszolni, hogy kurvára nem állunk sehogy, vagy holnap nekünk is lesz 2x akkora fele árban, nagyon okos vagy de nem gondolod komolyan hogy az órára kötnek egy Magyar vagy bármilyen képviseletnek technikai dolgokat, manapság már foggal körömmel megy a harc és nagyobb a titkolózás mint a hadseregnél.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) N!GhTyka


N!GhTyka
tag

A cikk jó, de ezeket egy prospektusból is megtudom. :D

(#11) elefant válasza GIJoe (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen, de pont az a lényeg, hogy ezeket Rippel Attila mondta, és nem Laserboy22 vagy NOOBkillah valamelyik fórumról. meg nem a takarítónő, és nem a titkárnő.

(#12) szab.tam válasza atti_2010 (#9) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:D

más.
nekem a képen látható testhelyzetről igen dézsavűűm lett. mintha már láttam volna valahol. várnám, hogy átbillenn a másik oldalra, és megszólajon: "a hétszázát! irgum-burgum!" :U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13) atti_2010 válasza szab.tam (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

OLED, megcsináljuk -igen!! megcsináljuk. :DDD

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) franc0 válasza szab.tam (#12) üzenetére


franc0
őstag

HÁHÁ, akkor nem csak nekem tűnt fel :D
Tipikus sales-es figura.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#15) mghltm válasza szab.tam (#12) üzenetére


mghltm
addikt

;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#16) szab.tam válasza mghltm (#15) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C :DDD

az ember most 2 hétig nem fog bejárni értekezni, mítingelni a kollégákkal. csak kenya alsóról majd bejelentkezik hangban. (khm. izé. valami baj van a képpel...) így nem kell látnia azon kollégák arcát, akik idetévedtek a ph-s topicba, és szanaszét fetrengik magukat az asztal alatt...
így kell csinálni-e? - tekintélyvesztés 5 perc alatt. pedig ő csak egy interjúra tévedt be. csak éppen nem tudta, hová.... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17) erdoke


erdoke
titán

Megy a marketing duma ezerrel. 2500 Hz-es képfrissités? :))
A médialejátszó is arra jó, hogy a specifikációs listán ki lehessen pipálni, egy átlagos 23.976-os mozifilmet képtelen kadencia helyesen lejátszani. :U (Nem csak a Panasonicl, a többi se.)
Egyébként ST50 alatt úgyse vennék plazmát, szóval felőlem kukázhatják az olcsóbbakat, de a hazai vásárlóközönségnek pontosan a 100-150 ezres kategóriában szereplő 42-50" hozott eddig komoly előnyt a hasonló árú és méretű LCD-khez képest. Persze éppen ott nem éri nagy reklámot csinálni, mert kicsi rajtuk a haszon, ellenben a gagyi olcsó "LED tévéket" (LOL) viszik, mert a csapból is az folyik.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#18) Angel1981 válasza elefant (#11) üzenetére


Angel1981
veterán

"Laserboy22" :DD

Egyébként nem mondom, hogy hiteltelen az interjú, de számtalan példa volt már rá, hogy egy cég nagykutyája is baromira nem azt mondja, ami lesz. Ennek az oka lehet puszta tévedés, vagy tudatos hadoválás, esetleg mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#19) N.GÁBOR válasza Lenry (#8) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Egyetértek, szerintem is jó lett az interjú. Kellően szakmai, de nem marketinges maszlag.

May the force be with you!

(#20) bteebi válasza cellpeti (#5) üzenetére


bteebi
veterán

Szerintem is rendben van ez a riport. Nekem szimpatikusak voltak a válaszai. Persze nagyon diplomatikus :D, de most mégis mit mondhatna? Üzleti titkokat, vagy beszélne a piacra talán nem is kerülő fejlesztéseikről? Amúgy az is lehet, hogy ilyenekről még ő se tud, de ha tud is, akkor se mondhatná el :).

#17: Mondjuk az a 2500 Hz-es képfrissítés egy kicsit tényleg erős lett :DDD.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) Adler


Adler
aktív tag

Ezt a tudást egy katalógusból is ki lehetett volna olvasni! OLED-es tévéje meg nincs még fejlesztés alatt sincs. Ebben is lemaradása lesz a többi gyártóval szemben.

De majd megint jönnek azok az emberek akik majd lefikázzák a Samu OLED-es tv-it, mert azt hiszik hogy gagyi minőség. pl LCD-ben amúgy piacvezető és minőségben is jobb mint a pana.

Ez az én véleményem. Ha meg valaki megvádolna, hogy ez csak légből kapott akkor neki elmondom, hogy napi 8 órát foglalkozok pana plazma és lcd-vel plusz a többi cuccával!

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#22) szab.tam válasza Adler (#21) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"napi 8 órát foglalkozok ..."

talán "-tál..." (csak még nem tudod.) :U :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23) Lenry válasza Adler (#21) üzenetére


Lenry
félisten

OLED-es tévéje meg nincs még fejlesztés alatt sincs.

és ezt te biztosan jobban tudod, mint egy helyi fejes :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) stranger28 válasza szab.tam (#22) üzenetére


stranger28
addikt

Nekem is ez ugrott be kapásból. :DDD

(#25) Oneill90 válasza stargazerhu (#6) üzenetére


Oneill90
csendes tag

Ez nem reklám, hanem egyszerű tény :)

(#26) nubreed


nubreed
veterán

Viszont ugye a cikkben elhangzik a 20" 4K IPs panel... lehet, hogy a közeljövőben a számítógép monitorok piacán is találkozunk majd ilyenekkel?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27) stranger28 válasza nubreed (#26) üzenetére


stranger28
addikt

Létezik már monitorban is, csak piszok drága. Szóval lesz ebből valami, az a kérdés, hogy mi és mennyiért szvsz.

(#28) Ratman válasza elefant (#2) üzenetére


Ratman
tag

Tipikus mellébeszélés, hogy indokként egyszer a költséghatékonyságot emeli ki, egyszer a minőséget, attól függően, hogy éppen a Pana mit csinál.
Ami nem gond, mert a cégvezetés dönt ahogy dönt, csinálják amit csinálnak, csak éppen így hiteltelen és sántít a magyarázat.

Amúgy elhiszem, hogy baromi nehéz lehet egy multi hazai marketingesének lenni, mert mindig úgy kell magyarázni a dolgokat, ahogy a világ túloldalán éppen döntenek, és egyik nap ezt kell mondani, a másik nap azt.

(#29) nubreed válasza stranger28 (#27) üzenetére


nubreed
veterán

Kíváncsi leszek, hogy a Pana elő kíván e lépni az 1. számú 4K IPS panel szállítóvá a világon vagy ezt is meghagyja az LG.Philips -nek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#30) Lenry válasza Ratman (#28) üzenetére


Lenry
félisten

mert van, ahol a költséghatékonyság fontos, van, ahol meg a minőség? :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) Ratman válasza Lenry (#30) üzenetére


Ratman
tag

Ne legyél már ennyire naiv.

Mindenhol a költséghatékonyság (és ezáltal a nyereség) a fontos, ezek nem jótékonysági cégek, hanem nyereségorientált cégek.

Mit mondanak a cikkben az LCD-ről?

Ez olyannyira így van, hogy az idei évben már több LCD televízió jelenik meg a kínálatunkban, mint plazma ...... a folyadékkristályos tévék előállítása gazdaságosabb.

Mit mondanak a cikkben a 3D-ről?

A Panasonic továbbra is kitart az aktív shutteres technológia mellett, ugyanis itt nem kell kompromisszumot kötni képminőség terén – ellentétben a passzív-polarizációs képalkotási eljárással – ezért a jövőben is az aktív 3D tévék képezik majd a kínálat gerincét ...... a passzív 3D ugyanis jelenleg jóval olcsóbb, elsősorban a szemüvegek előállítási költsége miatt.

Lássuk be a Pana jó pár témakörben baromira elaludt és a világ elhúzott mellette. Évekig a plazmát nyomta, most próbálja behozni a lemaradást. A passzív 3D esetén most még mást magyaráz, mert nincs meg a piacképes technológiájuk. De ha holnap úgy döntenek Japánban, hogy a passzív 3D a fő csapásirány, akkor a következő PH interjúban majd azt mondják a 3D-re is mint most az LCD-re

Legyünk már tisztában a való világgal, hogy mennek a dolgok, és ne fogadjuk el kritikátlanul ami egy marketinges elénk lök, hanem próbáljunk a dolgok mögé nézni.

[ Szerkesztve ]

(#32) Lenry válasza Ratman (#31) üzenetére


Lenry
félisten

te meg ne nézz hülyének, ha kérhetlek.

A Panasonic továbbra is kitart az aktív shutteres technológia mellett, ugyanis itt nem kell kompromisszumot kötni képminőség terén – ellentétben a passzív-polarizációs képalkotási eljárással – ezért a jövőben is az aktív 3D tévék képezik majd a kínálat gerincét ...... a passzív 3D ugyanis jelenleg jóval olcsóbb, elsősorban a szemüvegek előállítási költsége miatt.

az a rész megvan, hogy pont a kipontozott részben volt a lényeg, amit diszkréten kifelejtettél:

"a belépőszintű ET5 széria passzív megoldásra épül, azonban itt kifejezetten az volt a cél, hogy a lehető legalacsonyabban tartsuk a költségeket"

az olcsó modellekben költséghatékonykodnak pont azért, hogy olcsók legyenek.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) hibavissza válasza Adler (#21) üzenetére


hibavissza
veterán

pl LCD-ben amúgy piacvezető és minőségben is jobb mint a pana.

a szamszung mainstream lcd tv-i szarok. mi alkatrészt szállítunk a szlovák gyárba....továbbá akinek egy kis látása van az képes a képminőségben is érzékelni ezt.
elbaltázott műanyag színtér,
kis teljesítményű képfeldolgozó elektronika.

(#34) Ratman válasza Lenry (#32) üzenetére


Ratman
tag

Senki nem néz hülyének, nem kell támadólag fellépned.

Amit kihagytam, az nem a lényeg volt. A lényeg, hogy nincs a konkurenciával megegyező minőségű piacképes termékük, ezért nem forgalmazzák még. Most kezdenek belépni erre a területre, természetes, hogy először a belépő szinten, mert ott el lehet sütni a gyengébb minőséget is.

De a lényeg, amit nem tudsz cáfolni, hogy a Pana elaludt, és a házimozi trendek elmentek mellette.

(#35) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem rokona véletlenül a Rippel fivéreknek? :DDD

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#36) HaRdCoRe^mp4


HaRdCoRe^mp4
tag

Köszönjük az Interjút :D

Telszámom: 30/899-78-49

(#37) lujó55


lujó55
őstag

Jó kis interjú lett. Nagyon hasznos most nekem, mert TV vásárlás előtt állunk. Szóval a Pana kihúzható a listáról. :P

(#38) mistixx


mistixx
tag

Csak az nem derül ki a cikkből, hogy mit rippel... :)

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#39) erdoke válasza lujó55 (#37) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem monitornak szánod, akkor a 2012-es közép- és felső kategóriás plazmáiknál jobb tévét nem nagyon kapsz.

A legjobb aláírás a héten

(#40) Cypresss válasza lujó55 (#37) üzenetére


Cypresss
senior tag

Hát ha ennyit sikerült következtetésként levonni, akkor neked egyértelműen a Samsung vagy az LG modelljei valók.

Én azért maradok a VT30-asomnál. :K

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#41) McSico válasza Adler (#21) üzenetére


McSico
senior tag

Nem tudom, honnan veszed, hogy nincs OLED fejlesztése a cégnek, amikor kb a kezdetektől ott van az OLED fejlesztésben. Csak nyilván nem Panasonic név alatt, hanem Matshushita Electric néven.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#42) elefant válasza Cypresss (#40) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

én se értem, hogy mire gondolt. ha azt gondolja, hogy a panasonic csak belépő sziten van jelen az LCD-ivel, akkor valamit nagyon benézett....

[ Szerkesztve ]

(#43) Destructo


Destructo
aktív tag

Hm....

Természetesen köszönjük az interjút! :)

(#44) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Azért remélem csak a nagyon alsókategóriás plazmáktól válik meg a cég. A G sorozat és a felette lévőket még viszi egészen amíg OLEDdel ki nem válthatóak.

(#45) Kornel válasza Pharaoh (#44) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem az alsó kategóriás plazmákat is megtarthatnák... nekem egy samsung ps42 c450 van, de sokkal jobb képe van, mint egy csili-vili 200k-s 42-es LED LCD-nek... :W

(#46) Adler válasza McSico (#41) üzenetére


Adler
aktív tag

Matshushita Electric név már pár éve megszűnt.

Hibavissza:
Ja csak azt felejted el, hogy amit megveszel több mint 200e forint felett IPS Alpha panellel szerelt tv-t (még a tavalyi szériák is), aminek elvileg 178 fokos a betekintési szöge az is oldalról torzult szint adott vissza. Ebben az árkategóriában vagy felszereltségben a samsung-nál ilyen nem tapasztalható.
A másik az E5 széria LG paneles! :D

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#47) SpongyaBob válasza Adler (#46) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"Matshushita Electric név már pár éve megszűnt."

Az egy éves pana plazmámon a Matshushita márkanév szintén szerepel..
Valszeg azért mert megszűnt :D

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#48) Adler válasza SpongyaBob (#47) üzenetére


Adler
aktív tag

Matsushita Electric Industrial, now Panasonic Corporation, a multinational electronics corporation based in Kadoma, Japan

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#49) SpongyaBob válasza Adler (#48) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ezt magyarázzuk :U

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#50) Ł-IceRocK-Ł válasza SpongyaBob (#49) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Captaion Obviuos Powa! :DDD

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.