Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) matteo_szg


matteo_szg
őstag

Hát megkönnyeztem....:)...régi szép idők...MSI OC Arena Münchenben, legjobb volt.

jupiiii

(#2) Daywalker válasza matteo_szg (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

ASUS OC@Berlin...az is jó volt :D Régi szép idők!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#3) Achill3uS válasza matteo_szg (#1) üzenetére


Achill3uS
veterán

:B :R ugy ugy... de a 2008-as Asus open overclocking competition-on is ott voltal még IDG színekben berlinben nem? Parci-ra és P.Gáborra tisztán emlékszem :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4) matteo_szg válasza Achill3uS (#3) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem, mert akkor csak Daywalker ment. :)

jupiiii

(#5) Achill3uS válasza matteo_szg (#4) üzenetére


Achill3uS
veterán

csoda h nem diszkvalifikáltak minket akkor, amiért jugeen-al neutralizáltuk a fél mezőnyt jóféle magyar házival :D lehet h még Daywalker is kapott belőle :D

De a lényeget majd elfelejtettem Máté miatt :P

Köszönöm a PH!-nak, rudinak és Eszternek (és aki még dolgozott rajta) az interjút, és hogy kiváncsiak voltak rám. :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6) Daywalker válasza Achill3uS (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

Sőt, Erdős kolléga is ott volt :D Akkor még a Chip színeiben...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) matteo_szg válasza Achill3uS (#5) üzenetére


matteo_szg
őstag

Most, hogy megjelent ez a cikk, bevonulhatsz egy öregek otthonába. :))))

jupiiii

(#8) rambustibi


rambustibi
őstag

Gratulálok az eredményekhez, és a fantasztikus élményhez! Jó volt olvasni.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#9) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ez az átkozott tuning.. ha egyszer belekezdesz, többé nem enged :)
Kár lett volna, ha nem kezdesz bele ismét komolyan a témába
Hatalmas nagy riszpekt az eddigi eredményeidért, és amit később fogsz letenni az asztalra :R

(#10) matteo_szg válasza bacsis (#9) üzenetére


matteo_szg
őstag

És most mindenki skandálja egyszerre: Jugeen! Jugeen! Jugeen! Jugeen! :))))

Hátha visszatér...

jupiiii

(#11) LLKobe válasza bacsis (#9) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez az átkozott tuning.. ha egyszer belekezdesz, többé nem enged

Kivéve ha van életed:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#12) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Nagyon jó cikk lett :C Lehet alá kellett volna veled iratnom a WOT-os egeret, ha így haladsz még sokat fog érni :K

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#13) bacsis válasza LLKobe (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Meg kell találni egy egészséges határt... ha valaki, akkor én tudom, hogy simán megoldható ;)

(#14) jugeen válasza matteo_szg (#10) üzenetére


jugeen
addikt

Namivanma'? :DDD

(#15) rudi válasza jugeen (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Interjú? ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) MK VII


MK VII
veterán

Jó cikk lett köszönjük. Élmény olt olvasni és én személy szerint új dolgokat tudtam meg.

Gratulálok az eredményekhez! ;)

(#17) bombibmw


bombibmw
veterán

Grat az elért eredményekhez és élményekhez! :R
Jó lett a cikk is. :)

(#18) Parci válasza Achill3uS (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a pár nap beégett a retinámba, főleg a folyékony nitrogénnel gargarizáló hülyegyereké, aki majdnem hazavágta a tüdejét, amikor félrenyelte a nagy keménykedésben :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) helkis


helkis
addikt

ami kimaradt: megemlítettem volna a Magyar Phtoplistát, mint nemhivatalos 3D-benchmark-eredmény rögzítő oldalt, köszönetet mondva joshua7 + M.A.X. -nak, az eddigiekért..
ill. a ph-n lévő érdeklődőknek belinkeltem volna az oldalon fellelhető topicokat, hátha jönnek tuningra kedvet kapó új arcok, akiknek megtetszik ez a dolog, gondolom ez lenne a lényege ennek az interjúnak is..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#20) Overlocker válasza helkis (#19) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen, ezek valóban hasznosak lennének!

Másfelől nagyon jó lett a cikk, kicsit mélyebb betekintést ad , - "nem csak hogy a hülyegyerek öntögeti a nitrogént, meg apuci pénzéből könnyű.. meg miért csinálod... " :) , bár olyan dolgok mint hogy:
" Két srác, miért ül a teraszon,pokrócban, -5 fokban, sötétben, egy számítógép előtt... " azt esetleg majd egy életrajzi blogban lehet csak majd olvasni :)

(#21) Parci válasza Overlocker (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért, miért? hátha a világhálón, az információs szupersztrádán rájuk talál az igaz szerelem! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22) rambustibi válasza Overlocker (#20) üzenetére


rambustibi
őstag

Én az udvarra teszem a gépet, a szoba ajtó nyitva, és melegítőben ülök a szobában :DDD Múlt héten péntek-szombat-vasárnap reggel is hűvös idő volt hajnalban (nekem) 9-11C°, a gép ezt élvezi :)
A leghidegebb tesztelésem +6C°-ban volt, itt "kelemen kabátban" volt a szitu :DDD

Ezeket az eredményeket is hajnalban-reggel csináltam: [link]

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#23) h1mpi válasza rambustibi (#22) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Képzelheted Ők a -160 fokban milyen kabátot hordanak? :DDD

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#24) Daywalker válasza Parci (#18) üzenetére


Daywalker
addikt

Most mondd, hogy nem volt jó! :)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#25) jones965


jones965
Modder

Elismerésre méltó munkásság, magam részéről örülök az újra aktiválásodnak.

Annak kevésbé, hogy vezetsz a HWBOT-on. :D

(#26) Victor91 válasza Achill3uS (#5) üzenetére


Victor91
tag

A "zsűrit" is neutralizálni kellett volna... :DDD

Egyébként grat a szép eredményhez :R

[ Szerkesztve ]

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#27) tecsu válasza matteo_szg (#10) üzenetére


tecsu
addikt

Az mi? :-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) matteo_szg válasza tecsu (#27) üzenetére


matteo_szg
őstag

Az miiiii? A magyar extrém OC keresztapája, banyek. :)

jupiiii

(#29) .mf válasza matteo_szg (#7) üzenetére


.mf
veterán

"Most, hogy megjelent ez a cikk, bevonulhatsz egy öregek otthonába. :))))"

Miért, szerinted ott nem folytatná az OC-t? :P

Grat Bala! :R most már celeb vagy, le sem moshatod magadról :DDD ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Gratulálok szép eredmények és további jó OC-t Neked és az egész magyar Csapatnak. :C :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#31) Sinesol


Sinesol
veterán

Hwbot-os résznél:

"ezért csak levegővel vagy vízzel hűtenek a fagypont alatti régióban"

Ha ez igaz, akkor mehetnek ők is az Extreme kategóriába nem? ;]

On: További sok sikert Achill3uS! :R

[ Szerkesztve ]

(#32) matteo_szg válasza .mf (#29) üzenetére


matteo_szg
őstag

A nővérkéket tuningolná. :))))

jupiiii

(#33) epityesz


epityesz
aktív tag

hú.........de jót olvasgattam:)
Kösz ezt a szuper cikket,Gratulálok :C :R

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#34) Achill3uS válasza helkis (#19) üzenetére


Achill3uS
veterán

igazad van, de őszintén szólva az a toplista csak a magyar közösségnek szól, és teljesen más célja van mint a hwbotnak, énis és jones is leálltunk már az eredmények oda küldésével nem véletlenül. természetesen joshua7 és M.A.X. munkájáért hálásak vagyunk, de nem hinném, hogy az én "saram" lenne ezt nyilvánosan elismerni és megköszönni. :R

ami a tuningos linkeket illeti, az ötlet hibátlan, sajnos ez kimaradt! mindazonáltal hála rudi-nak és a prohardver csapatának annyi tuningos írás volt a közelmúltban, aki kedvet kapna és írna itt az extrém topic-ba vagy regisztrálna a hwboton szívesen vesszük, bátorítjuk, segítjük de nem a szájbarágás a célunk, ehhez a hobbihoz hozzá tartozik az információ és tapasztalat csere, eredmények és toplisták bújása amihez elhivatottság, érdeklődés, kedv kell. ezt nem tudjuk semmilyen cikkel vagy interjúval pótolni senkiben. a kezdőlökést remélem sikerül megadni, ahogy mondod ez a fő cél, de göröngyös út ez az OC, bárki megmondhatja aki járt már rajta :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#35) Achill3uS válasza jones965 (#25) üzenetére


Achill3uS
veterán

semmi sem tart örökké jones :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#36) Achill3uS válasza bacsis (#9) üzenetére


Achill3uS
veterán

köszönöm, nem véletlenül írtalak bele az interjúba, énis örülök a sikereidnek és, hogy a sok sok évvel ezelőtti nézeteltéréseken már teis régen felülkerekedtél, beléptél a csapatba és közösen toljuk a Team Hungary hwbot hajót, nagyon örülök neki :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#37) Achill3uS válasza Parci (#18) üzenetére


Achill3uS
veterán

azt én sem fogom elfelejteni soha, tuningversenyen azóta sem kellett kirohannom a mosdóba hányni :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#38) Achill3uS válasza LLKobe (#11) üzenetére


Achill3uS
veterán

nekem is van menyasszonyom, és a kinti tuningerek jórészének családja, gyerekei is. persze ismerek ellenpéldákat is, de minden megoldható csak akarni kell :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#39) Achill3uS


Achill3uS
veterán

rambustibi, h1mpi, MK VII, bombibmw, Overlocker, jones965, Victor91, .mf, Bale_E, Sinesol, epityesz nagyon köszönöm! :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#40) nakos1212


nakos1212
senior tag

Köszönöm az interjút, és sok sikert kívánok a továbbiakban!

(#41) helkis válasza Achill3uS (#34) üzenetére


helkis
addikt

persze hogy nem a te sarad, nem is neked címeztem a hsz-t.. ha így gondolod, akkor ez most úgy néz ki, mintha te kérted volna az interjút.. :B
+de ha megdőlne egy csúcsod a phtoplistán, azért csak nem hagyna nyugodni.. :))

no mindegy, szerintem a Ph akart egy szép gesztust tenni feléd/tek/tünk, amivel mindenki jól jár, és kell is hogy legyenek ilyen cikkek, amire idejön a nép, olvas, ír, hirdet, klikkel, ami végső soron neki zsetonban nyilvánul meg reklám oldalról, ez így van rendjén, +te is jól jársz, mert hízik a májad.. :D + arra sarkall, hogy még jobb eredményeket szállíts.. ;)
illetve akit érdekel enyhén a dolog, azok közül a nagy számok törvényei alapján, egyre többen lépnének a gyakorlati útra is ebben a témában (sulykolás nélkül is), de nyilván ők sem LN2-vel kezdenék, hanem meg kell járniuk a szinteket: levegő, víz, hűtött víz, szárazjég, ln2.. emellett meg kell tanulni (ha komoly eredményre pályázik valaki) hogy mi a soft/hard-vmod.. ami megint nem egy egyszerű téma, főleg a gpu-védelmek terén.. de ez már elég mély-víz..
szóval, aki relatív kezdő, de olvas egy ilyen cikket, az úgy is itt kezdene a Ph-n szvsz, itt vannak a topicok, ott az infó, szerintem jó a közösség is (segítőkész mindenki), ezt érdemes lenne mindenképp kiaknázni, amivel megint mindenki jól járna.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#42) Martin97


Martin97
aktív tag

Gratulálok az eredményekhez. :C

Engem érdekel a dolog, igaz, hogy nincsenek (még) jó cuccaim, de azokkal próbálok valamit kezdeni, amik vannak. Elértem már egészen magas órajelet (1340/1800), de úgy érzem, hogy lenne még benne tartalék, ha valamilyen módon +100mv feletti feszt is tudnék emelni. Erre még nem találtam megoldást, és hardmod útmutatót sem. Azóta már a hűtésen is csiszoltam, sikerült tartósan negatív hőfokot elérnem (-10-15 fok között). Úgy gondolom, hogy ez a tanulási szakaszban már elég lehet, illetve ezt "csak" +100mv-on mértem, nagyobb fesszel nem tudom mennyire melegedne fel. A szigetelést még tökéletesítenem kell, mert a papírtörlő + ragszalag kombó hamar levizesedik.

Ha valaki tudna, segíteni softmodban (esetleg hardmodban) azt megköszönném. Remélem idővel én is felérek majd ehhez hasonló szintre. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Ehh sose felejtem el milyen láz ment részemről és jó pár fórumtag részéről is Q6600 esetén, amikor még FPO vadászat folyt 1000-el. Örökre bennem maradt a L734 és L737-es FPO :D
Most így visszanézve, már csak mosolygok, és hüledezek mi pénzt toltam akkor fiatal fejjel hardverekbe, illetve vízhűtésbe. :)
Az a kép is itt van még előttem, amikor édesanyám szembesült vele, hogy én voltam a 2. ember az országban akinek lett Corsair Obsidian 800D-je, és megtudta azt is hogy mennyit adtam ki egy szimpla üres házért. (75.000 HUF volt akkor)
Na meg hányszor volt, hogy télen a szobában kabátban kesztyűben, nyitott ablaknál ment a tesztelés, és folyt a harc, hogy a hideg hatására minden egyes MHz-t sikerüljön kisajtolni az adott konfigból.
Itt még megvannak az akkori képek, jó néha visszanézni és nosztalgiázni :)
Sajnos, vagy szerencsére (attól függően honnan nézzük :P ) kinőttem lassacskán ebből, illetve ahogy korosodott az ember, már más dolgok kerültek előtérbe, kevésbé vonzott az extrém tuning, elmaradtak a hajnalig tartó Counter-Strike warozások is, és szép lassan azon kaptam magam, hogy ott van egy közel félmilliót érő gép (2010-ről beszélünk) és gyakorlatilag internetezésen kívül, meg filmnézésen kívül nem nagyon van mire használva. Aztán akkor szép lassan eladtam mindent, és "jó útra" tértem :)
Na persze ez így nem igaz, mert az autóépítés (dízeltuning) sem egy olcsó sport.... :))

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#44) Achill3uS


Achill3uS
veterán

nakos1212 jó újra látni, köszönöm! :R

helkis a prófáta szóljon belőled :R

Martin97 mindenképpen meg kell találni a megfelelő sorrendet. sokan még az extrém tuningerek közül sem tudnak, szeretnek hardmodolni, mert félnek attól, hogy megöli a drága pénzért vett hardware-t. én sem javaslom, hogy ezzel kezdj. vagy gyakorolj sokat olcsó régi cuccokon először. régen nagyon sok guide volt az xtremesystems-en az aktuális vga-krol, ma már csak a hwbot fórumon találsz meg hasonlókat, de kevesen osztják meg vagy kreálnak ilyen how-to-kat manapság, mert nagyon sok féle egyedi nyák van és az érdeklődés is kevesebb mint régen. javaslom, hogy nézegess be az extrém tuning topicba, kérdezősködj, sokan vannak akik csak mostanában kezdtek bele a mókába, szivesen ad mindenki segítséget.

Shkiz0 örömmel olvastam soraidat, emlékszem énis a Q6600 lázra, főleg amikor kijött a G0 stepping. régi szép idők, amikor még simán eldurrantottál egy alaplapi vrm-et azzal, ha "gagyibb" lapba raktad a quad-odat és elkezdted tuningolni. csóri Asus P5KC lapomat 2x is sikerült elfüstölni egy QX6700 alatt. először léggel prime alatt másodjára az első nitrogénes élő tuning alkalmával a mod tech hall 2007-en. Brekk jött segíteni megjavítani a lapot, de menthetetlen volt :DDD azóta azért nagy dolog, hogy sikerült odáig jutni, nem kell semmiféle hardmodot alkalmazni a mai alaplapokon. szoftveresen és bios szinten vezérelhető minden, és ln2-re alkalmas feszültségek full gyári biosokkal. szóval lassú víz partot most, ezek mind mind a múlt tuningeredményeinek köszönhetőek. ettől függetlenül úgy gondolom:

:))

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#45) Martin97 válasza Achill3uS (#44) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

A sorrenddel kapcsolatban teljesen igazad van, de elsősorban softmodban gondolkozom. A hardmodot csak azért említettem, mert teljesen nem zárom ki, mint lehetséges megoldást. Van egy régi s478-as gép, azon tudnám gyakorolni, és miután már jól megy utána belevágnák a fő gépemen is.
De ezzel várok amíg be nem fejezem a villamosmérnöki bsc-t.

Softmod megoldásként az msi afterburnert használom, ami lehetőséget ad +100mv feszültség emelésre, de ez lehet a szűk keresztmetszet (1,3V). A tdp limitet +80%-ig tudom kitolni, ami 200w-ig elég, de a vga csak 175w-ot vesz fel a fentebb említett órajelen. A pci-e + 6 pin papíron 225 wattig elég. (Egyébként ezt túl lehet terhelni bizonyos mértékig?)
Valamint a vramoknak is lehet feszültséget emelni (néhány vga esetében), ami segíthetne a még magasabb órajel elérésében ezt a funkciót valamilyen úton fel lehet "oldani"? (Esetleg a cl időzítéseket hogyan lehet módosítani?)

Nem tudom, hogyan tudnám ezeket a (feszültség és órajel limiteket kitolni, talán moddolt AB segítségével?). Ebben kérnék segítséget első sorban.

A másik lehetőség a bios mod, de nem találtam az r7 260x kártyámhoz ln2 biost.
Magamnak meg nem tudom miként lehetne biost "gyártanom". Erre egyébként milyen programot tudok használni, és mire kell figyelnem a használatánál?

Esetleg van valamilyen másik járható út a fent említett módszereken kívül?

Valamint az alaplapom biosában a cpu feszt 1,6v-ig tudom emelni normál léptékben (vdroppal 1,55V körül), ami egy max validhoz nem túl kiemelkedő (ha jól tudom wolfokat lehet akár 1,65-1,7 volttal is). Továbbá nincsen pll, vtt, stb feszültségállítási lehetőség. És a többi feszt (fsb, gmch, nb, memory) is csak nagy léptékekben (+0,1V) tudom emelni, +0,4V-ig, ami egy nagyobb mértékű tuninghoz már szintén kevés. Ezt a problémát valahogyan át lehet hidalni, mondjuk egyedi biossal vagy az alaplapom így van tervezve és nem képes többre?
(Persze tudom, hogy a REX volna a legjobb, de abban meg annyi lehetőség van, hogy biztosan elrontanák valamit. Eggyáltalán használt valaki olyat a magyarok közül?) :D

Bocs a kisregényért, és hogy későn válaszoltam. A segítséged előre is köszönöm. :)

Shkiz0: Az FPO vadászattal nekem nagy szerencsém volt. Az első processzorom egy gyengébb Q812-es E7200 volt. A második meg óriási lucky draw, egy Q807-es E8200, amit egy barátomtól kaptam, mert lecserélte a gépét. Ezt nagyon szeretném rendesen meghajtani, mert jó kis goldchipnek tűnik. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.