Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tlac


tlac
nagyúr

hackintosh usereknek jó hír lehet, hogy hivatalosan támogatott a z68 :K

(#2) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

No, ez tetszik még nem nagyon láttam kibelezett iMac-et. :))

[ Szerkesztve ]

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#3) golya87


golya87
őstag

Én a 6970-esre lennék kiváncsi.
Mac Pro-t mikor váltanak?
Abba mi várható?

(#4) atesss


atesss
addikt

Pontosan mire jó ez az SSD Caching ?

(#5) banhammer


banhammer
veterán

Csodálom, hogy a Apple még nem írt olyan kitételt az iAkármi(k) tulajdonosainak, hogy az iAkármi szétszerelése jogi következményekkel jár.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) D1Rect válasza atesss (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

(#7) Daywalker válasza banhammer (#5) üzenetére


Daywalker
addikt

Haladnak abba az irányba, most már belül tele van Warranty void matricákkal. A következő lépés lesz az erről szóló törvény megalkotása :DD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) Angel1981 válasza banhammer (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Hehehe - még jöhet egy per utólag! ;]

(#9) Enton válasza Daywalker (#7) üzenetére


Enton
addikt

Aztán a végén azoktól a matricáktól fog kigyúlladni a gép. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#10) HZoli87 válasza golya87 (#3) üzenetére


HZoli87
veterán

AMD Radeon HD 6970M - Teszt

(#11) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Vicces ez a szétszerelős cikk. Eszembe jut, amikor az Apple egyik marketing aduásza még az volt, hogy mindent házon belül gyártanak. Ergo minden Apple benne. Most tényleg úgy áll a dolog, hogy egy standard PC, jó minőségű összeszereléssel, a hardverekhez dedikált szoftverkörítéssel. Ettől lesz az, ami. A design, a körítés és az exkluzivitás érzése, az amit az Apple userek többsége keres. :K Az embereket pont az nem érdekli, ami esetleg egy hardverben otthonosan mozgót, vagy mondjuk az iFixit olvasóit: a belső. "Működjön jól, oszt jó'van!" :)
Az a Thuderbolt nagyon fincsi benne egyébként. :K Remélem mihamarabb elterjed széles körben!

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#12) arn


arn
félisten

szerintem eppen azt raktak bele, ami "volt keznel". a masik, hogy meg lehet akkor rendeltek, amikor nem voltak javitott h/p67es chipsetek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) GIJoe


GIJoe
addikt

Jók ezek a szétszedős oldalak több ilyet... :U

(#14) BiP válasza arn (#12) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem volt javított h/p67, de volt z68? Fura lenne.

(#15) Daywalker válasza ElEvEn11 (#11) üzenetére


Daywalker
addikt

Hááát, azért a mindent ő gyárt, az elég erős kamu duma. Ma már minden kínában készül...azért egy Apple vinyót megnéznék:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16) ElEvEn11 válasza Daywalker (#15) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Nem a tegnapról, hanem mondjuk bő 15-20 évvel ezelőttről beszéltem. :K
Ma már persze, hogy szinte minden Kínában, vagy Dél-kelet Ázsiában készül.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#17) Duree


Duree
veterán

Na az almások csak összerakják?Vajon ök mit gyártanak ebböl,gyanítom semmit.

duree54

(#18) vince válasza BiP (#14) üzenetére


vince
őstag

+1
A hiba a Z68-at is érintette, legalábbis minden ezzel szerelt alaplap B3-as típusjelzéssel kerül forgalomba. Szvsz biztosan nem volt még javított Z68, amikor a már forgalomban lévő P/H67 még nem volt elérhető.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#19) szilagyiv válasza Duree (#17) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Szerintem még csak össze sem rakják. Az is a kínai üzemben megy. Minek is nyúlnának bele, csak drágítaná... Így lehet komoly profitot realizálni!

Szerintem egyébként nincsen kivételezés, csak a többi gyártó (pl. alaplapgyártók) azután fogja bejelenteni a Z68-as alaplapokat, miután az Intel hivatalosan megtette. Vagyis az Apple megelőzte őket.
Az Apple vásárlókat meg egyébként sem érdekli mi van "házon belül", csak működjön, meg legyen 2x gyorsabb, mint az előző (marketing szerint).

(#20) ElEvEn11 válasza szilagyiv (#19) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

"Az Apple vásárlókat meg egyébként sem érdekli mi van "házon belül", csak működjön, meg legyen 2x gyorsabb, mint az előző (marketing szerint)."

Van egy hölgy ismerősöm, aki megvette az iMac-jét, majd rátette a legálisan megvásárolt (!) CS4 Master Collection-t és csodálkozott, hogy egy egyszerűbb művelet is totál belassult a gépén. Szerencsétlen iMac megfeküdt rendesen. Amikor mondtam, hogy ezt a gépet, azért nem erre találták ki, akkor csodálkozva nézett rám, hogy "de neki azt mondták, hogy ez most kétszer gyorsabb, mint az előző típus". :D

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#21) lumpen_stex válasza ElEvEn11 (#11) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

apple rizsa evolucio:

1995..2000: a pc egy fos, mert a x86 egy fos, bezzeg a powerpc milyen király ami a mac-ben van. és a mac minőség nem fos pc. a win95 meg dos+csicsa

2000 után: a windows, linux fos, a mac király a pc fos. közben a mac valójában pc hw volt már akkor...

osx megjelenik, minden fos csak az osx király, mert az csak spéci mac hw-n fut aminek köze sincs pc-hez. kb egy hét múlva megtörték és minden pc-n futott... és az is kiderült, hogy az osx valójában egy fajta butitott linux....

ezután eljátszották ugyanezt telefonnal is. legszebb, rossz iphone antenna -> rosszul fogod a telefont paraszt...

az apple tudja a receptet, hogy lehet a szart 3x olyan áron a képedbe nyomni, mintha más terméket vennél, de közben még örülj is ennek és már attól érezd magad hozzáértőnek és felsőbbrendünek, ha bármiden rajta van a megcsócsált alma.

(#22) Tonyius777


Tonyius777
tag

Én már szeretnék egy ilyen P8Z68-as lapot a boltokba is látni lehet nem várok AMD-re
Ha valaki megnyeri itt:
[link]
megveszem tőle :)

Úgy tűnik két fajtát lehet nyerni:
P8Z68-V PRO csak 2db
P8Z68 DELUXE csak 2db

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#23) Puma K válasza lumpen_stex (#21) üzenetére


Puma K
veterán

:DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24) Móci válasza lumpen_stex (#21) üzenetére


Móci
addikt

:C
Nesz neked különleges életérzés...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#25) Syl


Syl
nagyúr

Ennyi sületlen marhaságot, amit itt egyesek összehordanak! :Y
Még hogy az Apple mindent házon belül gyárt! :W Soha nem gyártott semmit házon belül, mindig szabványos, szabadon megvásárolható alkatrészekből építkezett.
Sőt, az első 50 db Apple I számítógépen kívül, amit Wozniak garázsában tákoltak össze, még csak összeszereléssel sem foglalkoznak.
A nagy fikázók inkább kézbe vennének pl. egy iPhone-t és megnéznék mit ír rajta:
"Designed by Apple in California Assembled in China"

De értem én, sokkal egyszerűbb és menőbb dolog ész nélkül fikázni valamit/valakit... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) arn válasza BiP (#14) üzenetére


arn
félisten

tudtommal a z68at a hiba nem erintette, mivel kesobb jott.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) alamuszi


alamuszi
senior tag

Na itt is felütette a fejét a nem minőségi alkatrész áramlat. Atheros Wi-Fi? Igazából ha jól értem, akkor a Z68-as vezérlő itt ismét parasztvakítás, a sok apple fan, meg megeszi, és jönak majd ide hypo-lni, hogy bezzeg ezt már az apple tudta időszámításunk előtt, is, csak kérdés mi értelme volt.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#28) szilagyiv válasza ElEvEn11 (#20) üzenetére


szilagyiv
senior tag

De ha nem OS X alatt futtatná a CS4-et, hanem Windows alatt, akkor nem lenne semmi baj! Tapasztaltam, hogy "ugyanaz" a szoftver mennyivel stabilabb és gyorsabb Win alatt, mint OS X alatt. (ugyanazon a gépen)

[ Szerkesztve ]

(#29) Tonyius777


Tonyius777
tag

je már árakat is találtam :C
[link]
At the moment ASUS P8Z68-V PRO is listed at 160€, but it won't launch for another three weeks.

Üdv:Tony

(#30) DemonDani válasza arn (#26) üzenetére


DemonDani
addikt

így igaz!

továbbá a h61-gyel ugyan ez a helyzet.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#31) BiP válasza arn (#26) üzenetére


BiP
nagyúr

Én nem mondtam, hogy érintette, csak figyelembe véve, hogy még a javított alaplapok (desktop vagy noti) is előbb jöttek, mint a sima z68, fura lenne ez indoknak, hogy ezért van z68 az apple gépben, mert hibás volt a h67/p67.

Bár annak fényében, hogy notiba nem kell tuning, bőven elég lenne az olcsóbb h67, felettébb érdekes, miért választottak z68-at.

[ Szerkesztve ]

(#32) vince válasza BiP (#31) üzenetére


vince
őstag

Én írtam, hogy érintette és azt is, hogy szerintem miért érintette (valószínűleg nem a hiba javítása után kezdték el gyártani ezeket a csipeket, de akár ezt is el tudom fogadni). Az más kérdés, hogy hivatalos megjelenéskor már csak olyan csipet adtak ki, ami nem hibás, így z68 és h61-gyel szerelt lapokat nem kellett visszahívni (eddig ;] )

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#33) ElEvEn11 válasza Syl (#25) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Én nem emlékszem, hogy fikáztam volna, de arra emlékszem, hogy egy jó darabig az volt a marketingstratégia (!), hogy az Apple mindent házon belül gyárt. Az már megint más kérdés, hogy ez valóban így volt-e vagy nem. Én nem tudom, de most gazdagabb lettem azzal, hogy már ekkor is bérgyártásban csinálták a dolgokat. Csak akkor abban tessék engem felvilágosítani, hogy - ha ez így van - miért vásárol meg gyártó cégeket is az Apple? Vagy ezt is rosszul tudnám? :o
P.s.: Ja igen! Volt a kezemben iPhone és az általad idézett feliratot is el sikerült olvasnom. Egyébiránt Én nem is erről a korszakáról beszéltem az Apple-nek, hanem jóval korábbiról. ;)

szilagyiv! Ilyen tapasztalatom nekem nincs, de azért gyanítom, hogy ez a kijelentésed egy Apple fan szemében vérlázító lehet. :)
Mindenestre kíváncsi lennék, hogy az OSX-re írt alkalmazást hogyan futtatod Win alatt. :U Netán arra gondolsz, hogy a gyári lemezen úgyis rajta van a Win-es telepítő és akkor inkább azt tegye fel egy Winnel spékelt iMac-re? Miből gondolod, hogy ez a hölgyemény annyira expert, hogy ezt meg tudja csinálni? ;)

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#34) BiP válasza vince (#32) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, gyanítom, hogy azok is rosszul voltak még tervezve, de aztán mivel h67/p67-nél kibukott a dolog, így a korrigálást nem a piacon, hanem még házon belül meg lehetett oldani, így már csak hibátlan chipek kerültek/kerülnek ki.

[ Szerkesztve ]

(#35) atesss válasza D1Rect (#6) üzenetére


atesss
addikt

Hát nem tudom ennek mekkora haszna lesz.
Ha valaki egy egész kis méretű SSD-t vesz, akkor jöhet jól.
Meg nem tudom hogyan megy ez az átpakolás, esetleg arra lehet még jó, ha egy adott nagyobb programot (vagy leginkább játék tud akkora méretű lenni) abban az időszakban amikor sokat használod, átrakod az SSD-re.
De hogy ez a szoftver hogyan fogja felismerni egy a rendszerbe komolyabban beleíró program fájljait, azt nem tudom...
Amellett meg a szoftveres megoldás a Win-t csak lassítani tudja.
Szóval leginkább egy kisebb SSD a rendszernek + drivereknek + néhány állandóan használt programnak. És emellé egy másik SSD, amire változó hogy melyik programot rakom át a vinyóról.

(#36) Xero válasza lumpen_stex (#21) üzenetére


Xero
nagyúr

"hogy az osx valójában egy fajta butitott linux...."

Ugye tisztában vagy vele hogy ez marhaság? Nézz utána mi az a UNIX 03 certificate. :K

A többi kb korrekt, valóban mindíg a wintel szapulás ment, bár akkoriban a ppc-k ténylegesen átugrottak rajtuk.
Linuxot egyébként szerintem egyszer sem szapulták Apple oldalról. Tisztában vannak vele, hogy nem kell semelyik disztribbel foglalkozni mint ténylegesen fenyegető rivális. :U

(#37) arn válasza BiP (#31) üzenetére


arn
félisten

a most piacra kerulo apple gepekbe honnan tudod, hogy mikor gyartottak az alkatreszeket? p67es lapokat mar reg arultak a sb megjelenese elott.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) arn válasza Xero (#36) üzenetére


arn
félisten

meg akkor is szapultak, amikor nyilvanvalo volt, hogy a pc erosebb hwileg - voltak olyan benchmarkok, amit tobbfele platformra is megirtak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) Xero válasza ElEvEn11 (#20) üzenetére


Xero
nagyúr

Talán a PS 3-4 korszak óta használok Mac-en PS-t. 6-7 óta komolyabban is. Nem igazán hiszem, hogy ez valóban így történt volna ahogy leírod.
Az meg, hogy nem erre találták ki megint csak erős ferdítés. Az első generációs alu kicsi iMac-eken kívül (TN panel :W ) szinte mindegyik kiválóan megfelelt DTP feladatokra. A mostani felhozatallal is a glossy kijelző miatt van gond.
Egy ismerős újságnál 2001-től egészen 2007-ig két iMac szolgált két PowerMac mellett DTP feladatokra teljesen kiválóan.

(#40) Xero válasza arn (#38) üzenetére


Xero
nagyúr

Igen ez így volt a G5 korszak végén. Ott már nyilvánvaló volt a hátrány, de próbáltak kapálózni. Sosem felejtem el amikor Steve beígérte a 3GHz-es PowerMac-et, aztán lett belőle 2.7-es.
Már akkor ők is tisztában voltak vele, hogy váltani kell, főleg a mobil gépek miatt. Ott a G4 korszak közepén már nagyon nyögve nyelős volt a dolog.

(#41) ElEvEn11 válasza Xero (#36) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

"Linuxot egyébként szerintem egyszer sem szapulták Apple oldalról. Tisztában vannak vele, hogy nem kell semelyik disztribbel foglalkozni mint ténylegesen fenyegető rivális."

Ja-ja! Ebből a szempontból elég korrekt az Apple. Fikázásról maximum akkor beszélhetünk, ha a Windows vs. Apple reklámkampányokat idéznénk. :) Ott azért osztották egymást kölcsönösen. De! Amíg az OSX kontra Linux területen gondolkozunk addig valóban teljesen más a megcélzott felhasználói kör, tehát nem zavarják egymást. Egészen más a helyzet az iOS és az Android (ahol a kernel lényegében egy Linux) összehasonlításban. A mobil területen már elég komoly vetélytársaknak tűnnek.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#42) Xero válasza ElEvEn11 (#41) üzenetére


Xero
nagyúr

"A mobil területen már elég komoly vetélytársaknak tűnnek."

Ez tény, de ezzel a felhasználók 95%-a nincsen tisztában.

(#43) ElEvEn11 válasza Xero (#39) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Nézd! Én magam sem értem, de tény, hogy a gép a hivatalos, megvásárolt CS4 Master Collection teljes (!) telepítése után úgy lassult be, mint egy 4 éve XP-vel használt középkategóriás noti. Előtte rendben ment. Az a baj, hogy a pontos specifikációra és típusra már nem emlékezem, mert az nyilván sokat segítene a megfejtésben, de kb. 3 éve történt az eset. A telepítést nem Én csináltam, de a gépet többször is láttam és a saját magam is tapasztaltam a fentieket.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#44) ElEvEn11 válasza Xero (#42) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Abszolút igazad van. Az a helyzet, hogy amiről Én is beszéltem, - több hozzászólásomban is - azt többnyire éppen a felhasználók szempontjából említettem. Hiába tudod, Te, Én, Mi, hogy valójában mi dohog egy gép belsejében és milyen szoftver hajtja, ha alapvetően a felhasználók zömét ez egy fikarcnyit sem érdekli és nem ez alapján fog ítélni, dönteni. Ezért is van az, hogy az Apple stratégiája nyerő. Nem untatja az embereket a részletekkel csak ad egy eszközt, amit használhatnak. Ettől a benne lévő dolgok még egyáltalán nem biztos, hogy jobbak egy hasonszőrű szerkentyűben lévőnél. Classic példa a tabletPC-k piaca, ahol számos jobb és erősebb hardverrel rendelkező eszköz jelent már meg, ami a körítés, a szoftver, a marketplace és a marketing hiánya miatt bukott el. A design-t szándékosan nem is soroltam ide, mert sok esetben azért tudtak hasonlót (akár még koppintással is), illetve hasonló minőségűt készíteni.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#45) Xero válasza ElEvEn11 (#43) üzenetére


Xero
nagyúr

Ott valami más galiba volt. Aktuális iMac-en aktuális PS-t még soha nem láttam lassulni. Sőt, itt van a MBP-m ami szintén 3 éves, kicsit el van maradva az akkori iMac-től de szintnek jó. CS5 MC van rajta, PS és Illu napi használatban van. A PS simán hozza az elvárható szintet (a scriptjeim nem lassultak, a program 2-3mp alatt indul).
Nagyon HW hiba gyanús a dolog.

(#46) Xero válasza ElEvEn11 (#44) üzenetére


Xero
nagyúr

Ebben maximálisan egyetértek! :K

(#47) ElEvEn11 válasza Xero (#39) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

A DTP feladatok gondolom az InDesignt, vagy a Quarkot feltételezik. Mert egy PowerMac-en inkább kezdenék bele komolyabb Photoshop, AE, vagy Premiere Pro varázsba. ;) Azért egy notebook-ot/laptop-ot szerintem nem a komoly grafikai, effektezős munkára adnak el. Persze van az a top kategória, ahol találsz megfelelő modellt, de könyörgöm; több ezer dollárért?!

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#48) ElEvEn11 válasza Xero (#45) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

A dolog különlegessége miatt maradt meg számomra is az emlék. Visszavitte a hölgyemény szervizbe, ahol állítólag csak pingvineztek felette, hogy "hát ők nem tudják mi baja lehet, mert minden jó hardveresen".
Ettől függetlenül volt már rá példa, hogy az egyik munkahelyemen, ahol melóztam bővíteni szerettük volna a PowerMac-et memóriában. Amikor kijött a szervizmérnök (!) és betette, tesztelte, akkor a világért sem akart menni. Közölte, hogy sajnos alaplapi hibáról van szó és ezzel elment. :Y A gép garis volt és mégsem cserélték. Ebben persze lehet, hogy az akkori cégem volt a ludas. Simán benne van a pakliban... :S

U.i.: Azért az Apple termékek is erősen függenek a felhasználás mikéntjétől és a felhasználótól. Ha valaki szarrá tolja alkalmazásokkal és "levegőt" sem hagy egy gépnek, akkor teljesen mindegy, hogy az milyen gyártmányú és milyen operációs rendszert használ, meg fog feküdni. Nyilván nem ceruzával kell szántani. ;)

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#49) Xero válasza ElEvEn11 (#48) üzenetére


Xero
nagyúr

Ilyet már én is láttam. Az okostojás berakta a non-ecc ramokat ecc mellé. Természetesen a gép nem szerette. ;)

(#50) Xero válasza ElEvEn11 (#47) üzenetére


Xero
nagyúr

Leginkább Quark.
Valahol a fiókban még van is hozzá egy HW kulcsom. :DDD

A mobil gépeknél általában a szűk keresztmetszet a kijelző. A komolyabb MBP-k általában teljesítményben közepes szintű feladatokra elegek szoktak lenni, az új generációs 15-ösök pedig komolyabbra is.
A buta TN panel és glossy miatt vannak hátrányban, bár ezt egy külső monitorral orvosolni lehet.

Én is csináltam a MBP-val nem egy nagyobb méretű komolyabb dpi-s szórólapot, hirdetést mégis bírta a kicsike. Igaz, hogy 2000 usd volt, de mind a mai napig hűen szolgál és ugyan azt a teljesítményt hozza mint új korában. Az mondjuk igaz, hogy közben eljárt felette az idő, de nem ülök új MacPro elé és akkor nem ver fejbe a sebesség. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.