Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Azert a giganal az 1.71 V-os tuning kicsit meredek :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Az ajánlott plecsnivel egyetértek, ugyanakkor az ASUS-é meglep. Ha az MSI nem kapott plecsnit (érthető), akkor az ASUS sem érdemel szerintem. Horror ára van, és a tesztekben sem remekelt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Az MSI lap első hibáját nem látom annyira hibának...simán leveszed a hátoldalról a takarót tartó csavarok anyáját, majd beletekered a csavarokat a szabványos ATX rögzítőpontba, ami tartja a takaróelemet is meg a lapot is....Nagyobb hibának látom, hogy nem adnak hozzá egy akármilyen USB 2.0-ás kivezetést amit a lapra lehet csatlakoztatni, mert anélkül nem kicsit nehézkes OS telepítéskor bármit USB-ről beolvasni, ha a házadon csak USB 3-as csatlakozó van. (bár gondolom ez mindhárom lapra igaz...)
Egyébként a lap jó, az UEFI fagyást a HotKey USB-be dugott billentyűzet okozza, ott van valami gixer a BIOS-ban, gondolom majd javítják.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#4) MiklosSaS válasza IgnisFatuus (#3) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem volt az az MSI lap...es igen, en zavaro hibanak tartom. Hogy miert?

- ha rajtahagyom a boritast akkor behajlik a lap, amikor rogzitem a gephazban.
- ha eltavolitom egy egy csavaral fogom fel az alaplapot es a vedot, akkor az is lehet hogy elveszitem a garanciat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5) Oliverda válasza IgnisFatuus (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, és ha nem csavaros hanem bepattintós távtartók vannak a házban? A mi tesztpadunk pl. pont ilyen. Nem hiszem el, hogy nem lehetett volna más pontokon rögzíteni azt az amúgy tök felesleges lemezt.

Jim Tonic: Az MSI a problémák miatt nem kapott plecsnit, ezzel szemben az Asus "csak" az ára miatt nem lett ajánlott, amúgy teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) arn


arn
félisten

100e egy mainstream lapert? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az m.2 csatik vajon NVMe-kompatibilisek már? Vagy bármelyik PCIe m.2 az?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) Oliverda válasza t72killer (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Már a Z97 esetében is azok voltak. Az NVMe csak BIOS függő.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) mghltm válasza Oliverda (#5) üzenetére


mghltm
addikt

erdekes a felfedezett hiba: az m9-nel szabadon hagytak azokat a rogzitesi pontokat ( kep_1 kep_2 ), ezert erthetetlen az m7-es baki...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#10) IgnisFatuus válasza MiklosSaS (#4) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

miklosss2012: Én speciel levettem, mert egyébként is belelógott a házba, de kétlem hogy garanciavesztést okozna, hiszen 1 perc alatt visszarakható.

Oliverda: Ok, a bepattintós távtartónál gáz, de ott pedig levehető. Tény hogy nem szerencsés.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#11) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Asrock lapokból később várható teszt? Ár/érték arányban ők is remekelni szoktak (ahogy mostanság a Gigabyte is).

(#12) t72killer válasza Oliverda (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, köszi:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Apró megmosolyogtató megjegyzés így utólag, hogy előzetesen mindenki (már a fórumjúzerek) Z107-ről beszélt és ilyen számozást várt az eddigiek fényében, ehhez képest lett Z170... ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14) Hammerzeit válasza Oliverda (#5) üzenetére


Hammerzeit
újonc

A memó miért ment 2133-on 2666 helyett? Valamelyik lap nem bírta?

Azért kérdezem, mert a minap kénytelen voltam kukázni egy Asus VIII Rangert, ugyanis pontosan ugyanilyen memóriával pár óráig bírta, aztán halál, vihettem vissza. Szóval kíváncsi lennék, ez egyedi probléma volt-e, vagy az Asus tényleg nem bírja.

(#15) IgnisFatuus válasza Hammerzeit (#14) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Azért az nehezen értelmezhető számomra, hogy egy lap elszáll mert magas órajelen használsz egy memóriát benne....

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#16) DFlash


DFlash
tag

Az első oldalon az első kép nagyítva nem található. :R

(#17) MrM94 válasza MiklosSaS (#1) üzenetére


MrM94
őstag

Az úgy befigyelt nálamis..Hogy 1,7v :Y

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18) Hammerzeit válasza IgnisFatuus (#15) üzenetére


Hammerzeit
újonc

Számomra is, de ez volt a hivatalos válasz. A kifagyás aztán nem indulás után adott 4F debug kódról az Asus support sem tudta megmondani, hogy pontosan micsoda, de a neten keresgélve 2-1 arányban megsült BIOS és elfüstölt processzor az eredmény...

(#19) Janus27


Janus27
tag

Nagyon kezdenek elszállni az árak, néhány éve még a Deluxe lapok voltak 45-50 környékén, most meg 97?????? Meg az UD5 60+. Vicc.

(#20) Laci.M


Laci.M
senior tag

Mi értelme a PS2 portoknak manapság? Laikusként kérdem, vannak még pro egerek/billentyűk PS2-vel?

Aláírás

(#21) CsonkaImo válasza Laci.M (#20) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen.

(#22) gk004 válasza Laci.M (#20) üzenetére


gk004
tag

Nekem még van, kettő is :D

CMDR Blian

(#23) Cifu válasza Janus27 (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Néhány éve volt 180 forint is egy US$. Most 280 forint. Do the math...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) Achill3uS válasza MrM94 (#17) üzenetére


Achill3uS
veterán

CPUZ nem mutatja a valós vcore-t minden Z170 lapban. MSI-ben, Asrock-ban és Gigában is teljesen baromságot mutat magyarul bug.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#25) MrM94 válasza Achill3uS (#24) üzenetére


MrM94
őstag

köszönom az infót. :R

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#26) Manbal válasza MiklosSaS (#1) üzenetére


Manbal
senior tag

ha meg akarja ölni, adjon csak neki annyit :) én még az 1,4-et is bőven soknak érzem 14nm-en, főleg az 1,2-höz képest. én megelégszem a 4500Mhz-el, 1,27V mellett ;]

(#27) akoska07


akoska07
nagyúr

Ahhoz képest,hogy ES procitok volt... :U

Azért az MSI annál többet is tud.
Hibát azt mindig keresni kell,keressétek csak,én meg használom. ;)

[link]
[link]
[link]

Asus Deluxe nem gyenge egyébként,ha nem használnék régóta jól bevált MSI-t,akkor én is azt vettem volna.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#28) Oliverda válasza akoska07 (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Mit tudhat ez a proci egy rendes lapban?? :Y ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) akoska07 válasza Oliverda (#28) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hehe :P

Delid-en gondolkodom,hogy hátha tudnám hűteni 5GHz-en.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#30) flashpointer


flashpointer
őstag

n. Emellett elindítottak egy új, Pro Gaming névre hallgató melléksorozatot, mely valamivel szerényebb tudású, ugyanakkor olcsóbb alaplapokat takar.

160 euró, nehogy már ez legyen a szerényebb olcsóbb, a ranger csak egy huszassal drágább az is budget?

(#31) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi, érdekes teszt!
Nekem is a Giga tetszik a legjobban, menő az az Arthas-os doboz! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Mindig meglep , hogy az MSI milyen magabiztossaggal kepes egyre igenytelenebb es igenytelenebb deszkakat kiadni. A kis sarkany a kedvencem , ennel mar csak akkor lenne epicebb ha ralenne irva valami szoveg , mint mikor egy 85grammos kinai powerbankon feszit a 20k mAh. Valami ilyen "MSI Ultimate SuppaKiller Bang!Bang! " kategoriaban kepzelem ezt el.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#33) akoska07 válasza -Skylake- (#32) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jó sokat tudsz az alaplapokról :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#34) -Skylake- válasza Laci.M (#20) üzenetére


-Skylake-
addikt

NKRO.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#35) MZsoltee


MZsoltee
veterán

"...Ez nem is csoda, hisz az alapvető kialakítás megmaradt, így a processzorok fizikai mérete sem változott, csupán 1 érintkezővel többet számolhatunk azokon. Mindez kvázi magától értetődően azt is jelenti, hogy semmiféle átjárhatóság nincs a korábbi processzok és alaplapok között, ugyanakkor jelen esetben legalább nem veszítettük el teljesen alaptalanul a kompatibilitást."

Ez azért nem teljesen igaz. Csak akkor, ha technikailag indokolt volt a +1 érintkező és nem azért tette fel az intel, hogy az alaplapoknak (és azokon lévő intel chipeknek) forgalmat generáljon, így hogy nincs átjárhatóság a 1150-el. ;] (Ha nagyon akarták volna, akkor szerintem még mindig 1155-ös foglalattal jönnének ki a procik.)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#36) trufa12 válasza AxBattler (#31) üzenetére


trufa12
addikt

Én is a dobozért venném , másért sem . :DDD

Majd lemegy az áruk mikor már általánossá válnak . Meg szerintem nekem ez a generáció ki marad, nincs ennyi feles pénzem hogy 1-2 dologért váltsak .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#37) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Elég drága, itt valahogy a Gigabyte felé mennék, ár-értékben.

Jöhetnek az olcsóbb mainstream variánsok, mert egyelőre túltolták az árakat.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) trufa12 válasza Graphics (#37) üzenetére


trufa12
addikt

meg hát tegyük rá az itthoni hatalmas áfát, szóval sajnos ez a mi kis hazánk ilyen .januártól éri meg gépet vásárolni , addig nem.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#39) Fryskitt


Fryskitt
addikt

DDR4? Basszus, elszállt felettem az idő. Igaz, 97-ben kezdtem el ilyesmivel foglalkozni és kb 3 éve már csak hobbi szinten, de akkor is.

trufa12: mi lesz januárban?

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#40) Kronos3000 válasza akoska07 (#29) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Egy maggal próbáltad mit megy?

Aida nem semmi.

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#41) trufa12 válasza Fryskitt (#39) üzenetére


trufa12
addikt

karácsony után f.st se tudnak eladni az . ;]

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#42) AxBattler válasza trufa12 (#36) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Nem látom értelmét a váltásnak 1150-ről, csak ha valakinek nagyon kellenek az új fícsörök, vagy az Intel IGP-kre van rákattanva.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43) Fryskitt válasza trufa12 (#41) üzenetére


Fryskitt
addikt

óóóóó, azt hittem lesz ÁFA csökkentés vagy ilyesmi :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#44) MZsoltee válasza Fryskitt (#43) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha lenne is 1-2% azt a kereskedők úgyis lenyelnék.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#45) Trailblazer válasza Fryskitt (#43) üzenetére


Trailblazer
addikt

Asszem, ilyenre egyhamar nem számíthatunk.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#46) trufa12 válasza Fryskitt (#43) üzenetére


trufa12
addikt

hát akkor kénytelenek olcsóbban árulni, így esik a használt piac ára .. . :C

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#47) Fiery


Fiery
veterán

Koszonjuk a tesztet. En mondjuk hulye modon nem vartam meg ezt, hanem amint megjott a boltba, meg is vettem a Gigabyte kistesojat (Z170X-UD3). SZVSZ ha valaki nem akar tuningolni, akkor az UD3 egy kiegyensulyozott darab, szamomra az UD5 nem nyujtana semmi olyan pluszt, amire szuksegem lenne. Egyelore jol muzsikal, aztan majd meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#48) Leon727 válasza akoska07 (#27) üzenetére


Leon727
tag

Ha időd engedi, futtatnál egy CineBENCH R11.5 tesztet is?

(#49) Ombi5


Ombi5
őstag

Akkor Asus-bol tuningra melyik a legmegfelelobb? VIII Hero?

(#50) Bundyta


Bundyta
tag

Ha jövőre váltok, remélhetőleg mind az alaplapok ára, mind az Égi-tó procik ára is csökken.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.