Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M107


M107
addikt

:R

Boros árak, de hiába a minőséget meg kell fizetni.
Nem a magyar fizetésekhez szabták az árakat az osztrák, a német röhögve kifizeti.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nagyon jó teszt! Megmutatta, hogy az alaplap max. a tuning során szól már bele bármibe, az alapórajeles méréseknél ki is jött szépen, hogy nem jött ki semmi eltérés.

Árban a versenytárshoz képest egész kellemes a GIGABYTE.

Az X99-SOC Force lesz az igazi nagyágyú. Kár, hogy nem sikerült a teszthez megszerezni.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3) Oliverda válasza 04ahgy (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

:R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) Kékes525


Kékes525
félisten

Jó alaplapok, azonban legtöbbször csak a sebességet nézik, illetve az ahhoz tartozó rövidtávú stabilitást. Vajon teljes sebességgel meddig bírják?

Másrészt sok felhasználónak sokkal fontosabb a megbízhatóság mint a sebesség. Ez csak hosszútávú tesztekkel ellenőrizhető. Jól gondolom? Szoktak ilyen vizsgálatokat is végezni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) freestailo válasza Kékes525 (#4) üzenetére


freestailo
őstag

Ahogy látom az Asus-hoz adnak egy sokkolót is. :D

(#6) Kékes525 válasza freestailo (#5) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen van hozzá stabilitás teszt, de kinek van kedve napokig futtatni. :( Lehet hogy még az fogja elrontani. ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) vicze


vicze
félisten

Azért alaplap tesztnél jó lenne olyan méréseket is látni, amik esetleg különbséget is mutatnak.
pl. Portok lemérése (LAN(jobb-e a Killer?),WiFi, USB2/3,SATA), legalább audio lemérése, mert így kb. a doboz tartalmát tudjuk, meg egy kis tuningot.

(#8) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Nekem kicsit sántít a végköveztetés. Egy 74ezres kütyüt egy 130 ezreshez hasonlítani....Simán lehet, hogy a túlhajtási potenciál vmiért ennél az AsRocknál nem volt megfelelő. Szerintem ha az árat is figyelembe vesszük, nem ez az eredmény születik hanem Giga, AsRock, Asus. Mondom ezt Asus lap tulajként.

(#9) Oliverda válasza vicze (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel Killer és Intel egyaránt van a lapokon, így nem látom sok értelmét. Jó, az ASUS-on csak Intel van, de erősen kétlem, hogy aki a Rampage után ácsingózik, az épp a LAN miatt nem venné meg. Az USB és a SATA esetében natív vezérlők vannak, így nincs számottevő különbség, ezért szintén tök felesleges ezzel szórakozni. Talán egyedül a hangot lenne érdemes megmérni, de arra nincs megfelelő felszerelés, és az évi 2 alaplapteszt miatt nem valószínű, hogy majd ebbe fogunk először beruházni.

Lolka Bolka: Nem egymáshoz hasonlítottuk őket. A 25 és 50 ezres lap között sem mértünk soha ekkora különbséget tuningban. Nem utolsó sorban pedig alapvetően egy kicsit túl van árazva az ASRock, úgy 5-10 ezerrel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) #16939776 válasza Lolka Bolka (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

A többiekhez képest, hiányoznak róla a "hagyományos" polimer kondik a tekercs és a foglalat közül, szerintem ez lehet oka a lemaradásának OC-ban, és egyben a kellemesebb árazásnak is.

[ Szerkesztve ]

(#11) 04ahgy válasza #16939776 (#10) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem van egy MSi X79MA-GD45-öm, az sem brillírozik annyira tuningban. Alapórajelet, és enyhe emelést kiszolgál. Pont ugyanaz a jelenség, mint a tesztben, az ATX társaihoz képest kisebb tuningpotenciál. Itt a méret az, ami korlátoz, szerintem. Mint ahogy a Rampage IV Gene-ben sem látni olyan tuningeredményeket, mint a nagytesóival elérnek.

A másik meg, ekkora méretben már amúgy sem javallott a komolyabb tuning a tetemes hőtermelés és annak az elvezetési nehézségei miatt.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12) vicze válasza Oliverda (#9) üzenetére


vicze
félisten

Most ilyen logika alapján a tuningon kívül mást nem kell nézni, mert a játék tesztek is elég nyilvánvalóan egyformák lesznek. :)
Persze értem az indokot. :)

Esetleg a végére/elejére összehasonlító táblázat, hogy egyből látni lehessen a különbségeket?

(#13) Geller72 válasza M107 (#1) üzenetére


Geller72
veterán

Ez az intel úgynevezett felső szegmense. Ez a foglalat-típus. Ahogy anno az S1366 is volt. A minőség garantált, a nyákok eleve nagyon jól tervezett/gyártott darabok. Ennek ára is van, ezen kár csodálkozni. Aki ilyen lapot vesz százért, procit sem vesz/kap bele olcsóbban. Sőt. Az is igaz, hogy nem is sűrűn cserélnek, mert minek? Az S1366-os, sata3-at kezelő deszkákba pakol alacsony fogyis, hat magos xeonokkal megpakolt rendszert, teljesen felesleges megbolygatni. Még most sem kell. Ha azt nézzük, tisztán matekból, akkor még olcsóbb, mint egy "sima", normál tokozású, olcsóbb rendszer, amihez akár háromhavonta is hozzá lehet, vagy kell nyúlni. A többi, az Urquell, az stimm.. ;] .

[ Szerkesztve ]

(#14) F34R


F34R
nagyúr

Hianyoltam az MSI X99S SLI PLUS -t vagy a gaming lapjat, bar nem hiszem hogy szamottevo kulonbseg lenne koztuk.

(#15) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Ami kicsit fucsa nekem, hogy a R5E lapnal (mint az elodjenel is) "csak" 16/8/8-ban mennek a kartyak 3/4 kartyas modban. Pedig szerintem pont ennel a lapnal kene megoldani, hogy 3*16 vagy 3*16/8-ban fussanak.Igaz ertem en, hany sav elerheto, de ha jol emlekszem azt az Asrock E11 tudta 16/16/16-ot.
Nem tudom, sok jelentosege van-e hogy most 16/16ban vagy 16/8ban futnak.
Regebben lattam, hogy volt ilyesmirol is teszt, es sok mindent nem valtoztatott, de azota jottek erosebbnel erosebb vga-k is.

(#16) lipi67 válasza 04ahgy (#2) üzenetére


lipi67
veterán

"az alapórajeles méréseknél ki is jött szépen, hogy nem jött ki semmi eltérés." - :D :R

+1

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17) Zimmy88


Zimmy88
tag

Az Asus lap oldalán a PCI-e foglalatoknál ez olvasható "Ebből a négy piros kompatibilis a 3.0 szabvánnyal, illetve ezen felül bármelyik képes x16-os módban meghajtani a kártyát.", holott a képeken látszik, hogy nincsen végig "kábelezve" a 2. és a 4. piros, valamint a fekete slot.
Ez nem akadályozza a 16x-os sebességet?

[ Szerkesztve ]

FZR2000 ®

(#18) Babáresz


Babáresz
csendes tag

jó teszt,szép deszkák,magas árak :R

(#19) bitblueduck válasza M107 (#1) üzenetére


bitblueduck
senior tag

háát, itt már elgondolkoznék, hogy a német alsóosztály mennyire mosolyog egy ilyen 400EUR körüli kiadásnál főleg ha 400-1000EUR CPU és ddr4 is megy mellé.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#20) #16939776 válasza 04ahgy (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem a tápellátás ingadozása miatt kellhet neki jóval kisebb órajelhez is u.a. fesz mint a "nagyoknak".

Igazad van, de ilyen "átlagos" tuningmál még nem lehetnek igazi túlmelegedési problémák ahol beleszólna a hővédelem, szerintem a drágább lapoknak is megakarják hagyni a piacot.

(#21) huszar90


huszar90
aktív tag

A gigát választanám, ha ilyen rendszerben gondolkoznék :R

(#22) exedoc


exedoc
senior tag

Egy renderelést 3ds max-ben még megnéztem volna, bár nem hiszem, hogy nagy különbségeket láttam volna a lapok között, inkább csak úgy összességében érdekelt volna, ezzel a procival, és az X99 lapokkal mi a helyzet. Persze rákereshetek, google is my friend.

(#23) 04ahgy válasza #16939776 (#20) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ugyanaz a VRM van az X79A-GD45-ön és az X79MA-GD45-ön, ugyanaz a VRM más méretű lapon... Mégsem azonos a tuningpotenciál.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#24) Oliverda válasza vicze (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezzel azért nem értek egyet, mert olykor kijönnek nagyobb, több százalékos difik. Pl.:[link], [link]

Táblázatot éppen lehetne, viszont ha ismernéd a szerkesztőnket és neked kellene csinálni, akkor garantáltan nem erőltetnéd.;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) #97716736 válasza M107 (#1) üzenetére


#97716736
törölt tag

:K

(#26) Duree


Duree
veterán

Mindaddig az Asus volt a befutó nálam,amíg az árát meg nem láttam.Akármennyire jó megbízható és sokat tudó lap,akkor is drága.

duree54

(#27) BlackSoft


BlackSoft
addikt

A R4E könyvecskéjét 3x is átolvastam teljesen, mire azt tudtam mondani, ha valami gond van, akkor tudom hol kell keresni, és 1 év után volt vele annyi tapasztalatom, hogy egy-egy problémát tudtam mivel kell megoldani, nagyjából milyen értékekkel...

R5E-nél ezeknek a duplája lesz szerintem, a könyv nagyon vastag :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#28) F34R válasza BlackSoft (#27) üzenetére


F34R
nagyúr

Te minden nyelven elovasod a technical guide-t? :DDD

(#29) h1mpi válasza BlackSoft (#27) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Persze azóta rájöttél, hogy ezért felesleges volt kínaiul megtanulnod, mert volt ENG is :DDD

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#30) BlackSoft válasza F34R (#28) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát ezen most kurva jót nevettem :DD De komolyan, ettől tényleg jó kedvem lett, ilyen beszólást :DDD :C

Amúgy a ROG piros borítású regényei mindig csak angol nyelvűek :K Gondolom van, olyan ország, ahol az adott nyelven elérhető, és ott csak, olyat mellékelnek. Kínában 100% van kínai nyelvű verzió. Magyar nincs sajnos, itthon angol nyelvű jár hozzá - bár, aki ilyesmit vesz, valószínű legalább a szakmai angolt érteni fogja többnyire :B

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#31) vicze válasza Oliverda (#24) üzenetére


vicze
félisten

Pontosan nem én kell csináljam. :P

(#32) Griff55 válasza M107 (#1) üzenetére


Griff55
senior tag

Azért több mint 100.000FT egy alaplapért röhejesen sok...40-50 ezerért már csúcs alaplapokat lehet kapni, nem jelentenek most még akkora pluszt a x99-es lapok, hogy megérje belefeccolni ennyi pénzt (még külföldön sem)

[ Szerkesztve ]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#33) BlackSoft válasza Griff55 (#32) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ezek a csúcsalaplapok, és nem kapni őket 40-50 ezerért, hanem 110-150-ért :D

Tényleg nem ad semmit, amiért megérné megvenni. Feltéve, hogy játékra, és facebookra akarod :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#34) caprine válasza Griff55 (#32) üzenetére


caprine
aktív tag

Én is így voltam annó amikor megjelentek az első i7-es procik 200 környékén, meg hozzájuk a legolcsobb deszka is 85 volt, aztán mégis csak vettem magamnak is amikor már lement az áruk.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#35) caprine


caprine
aktív tag

Azért a 8 rétegű nyáknál dobtam egy hátast. Viszont a v3 jelölés azért picit hülye megoldás. Öszintén már azt is furcsáltam, hogy 1156-es megnevezés után a 2011-jött, de ez van.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#36) 04ahgy válasza caprine (#35) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az 1156 után az 1155 jött, utána jött a 2011. Mindennek oka is van, mégpedig az, hogy amennyi a szám, annyi LGA lábacska van a foglalatban. A lábak számát pedig a CPU technológiája, szolgáltatásai határozzák meg.

775 - 775 láb.
1366 - 1366 láb.
1155 - 1155 láb.
1156 - 1156 láb.
1150 - 1150 láb.
771 - 771 láb.
2011 - 2011 láb.
2011-v3 - 2011 láb. (Tehát itt ugyanannyi a láb, de mégis más a foglalat.)

Sőt, AMD.nél is így van ám!

940 - 940 láb.
939 - 939 láb.
754 - 754 láb.
462 - 462 láb.

Szeretem a számítástechnikát, már-már együgyűen egyszerű. ;]

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#37) F34R válasza 04ahgy (#36) üzenetére


F34R
nagyúr

AM3 what the fuck is going on? ;]

(#38) Geller72 válasza Griff55 (#32) üzenetére


Geller72
veterán

..neked sem volt még S1366-os rendszered..

(#39) Griff55 válasza caprine (#34) üzenetére


Griff55
senior tag

és itt a kulcsszó! "Amikor már lement az áruk" 100-150ezer alaplapért 200ezer a prociért plusz még több mint 100 a ramokért és a vga-ért... jelenleg több mint irreális ( hiába hurrognak le itt nèhányan)

[ Szerkesztve ]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#40) Geller72 válasza Griff55 (#39) üzenetére


Geller72
veterán

Nem muszáj megvenned a legdrágább lapot. (lásd:giga). Ramok ára fent az egekben, a NÉGYSZERESÉT kérik a tavalyinak. Azaz, azt én nem számolnám, mert azt másik rendszerhez is megvennéd/megveszed. A VGA-t is. Szal még mindig nem értelek. A 200k-s proci sem kötelező, lesz a feléért is, amennyi majdnem a "normál asztali" csúcs proci ára. Csak itt nem kell akkor cserélned még bőven, amikor ott már cserélnél. A legtöbben, akiknek ilyen volt, lecserélte a 2600k-t 3770-re, majd 4770-re. És így tovább. Amit egy hat magos gulfi, vagy xeon a mai napig reggelire megkajál.. Egy ilyen rendszert annyira nem kell cserélgetned. És megnézhetjük, ezek a rendszerek mikor jöttek be. Átlag hat éve. Tényleg kíváncsi lennék, hogy egy átlag, asztali gépes emberke ez idő alatt mennyi cserét hajtott végre. (Had tegyem hozzá, hogy azt sem értem meg, akinek ma egy 2600k nem elég játszani, de egy 4770 igen. :U) Mondjuk ez az én privát véleményem és nem hurrogtalak le, csupán nem értek egyet. ;).

(#41) BlackSoft válasza 04ahgy (#36) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ebben a lábas dologban teljesen biztos vagy?
Én is így tudom, de szerintem a Haswell-E prociknak 2011-től több lábuk van ránézésre. Megy is a hype, hogy az O.C. socket extra lábakat szolgál ki -> akkor a sima socketben nem 2011, hanem (pl) 1987 láb funkcionálna csak, kevesebb mint a SB-E/IVB-E esetében? Ez nekem valahogy elég hihetetlennek hangzik...

Balra IVB-E, jobbra Haswell-E

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#42) oettinger01


oettinger01
őstag

Sok embertől hallani mennyire fikázzák az ASUS-t, érdemes lenne nekik elolvasni ezt a tesztet.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#43) Sipike19 válasza oettinger01 (#42) üzenetére


Sipike19
tag

Attól még szar, hogy jól lehet vele tuningolni...
Elszállni ígyis eltud XDD

Sipi

(#44) kolja58


kolja58
aktív tag

Helló. Merre vagytok?
Jönnék egy kis X99-Xeon "játékra".

Normális hangnemet, higgadtságot, ... még azok iránt is.

(#45) Zomby8


Zomby8
tag

Sziasztok! Van egy ASUS X99-E WS alaplapom amibe szeretnek egy ujabb SATA 3.5 HDD-t rakni. Mar van benn harom 6TB WD HDD (+egy SSD), szoval ez ezeken felul lenne. Most latom, hogy mar elerhetoek a 22-24TB-os lemezek es ezert gondoltam, hogy egy ilyennel bovitenem (pl. WD Ultrastar 22TB). A kerdesem, van valami maximum kapacitas amit az alaplap tamogat vagy amig van szabad SATA port addig rakhatok bele akarmilyen nagysagu HDD-t (pl. ez a 22TB-os)? Esetleg ez OS-tol fugg inkabb? Linux Ubuntu fut rajta.

Koszi elore is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.