Hirdetés

2019. október 18., péntek

Gyorskeresés

(#1) Rover623

Rover623
(félisten)

Az NVIDIA EPP-je nyílt szabvány, csak az erre felkészített DDR2 memóriamodulokkal kompatibilis,
Kicsit fura a mondatszerkezet...;]

de az Intel nem vette át a használatát, tehát az EPP-vel kiegészített DDR2-es memóriákat nem támogatják az X38-as alaplapok (ennyit a két cég közötti kooperációról).
Nem annyira a chipset támogatja az EPP-t, mint inkább a BIOS...mert az olvassa az SPD-t és az programozza fel ez alapján a chipsetet.
Az, hogy az Intel hivatalosan nem "támogatja" az EPP-t, nem fogja meggátolni az alaplapgyártókat abban, hogy mindenféle Intel chippel szerelt EPP képes lapokat hozzanak forgalomba...pont mint eddig....;)

primus inter pares

(#2) Gabesz84

Gabesz84
(őstag)

latom van hd3850 a ph birtokaban, mikor lesz teszt? :)

(#3) mikk2000

mikk2000
(őstag)

A bios csak egy program, azaz szoftver. Ha az EPP kiolvasása szabványos memória-olvasási művelettel megállapítható akkor elvileg tényleg elegendő a bios módosítása, de erről én nem vagyok meggyőződve. Ha speciális kiolvasó műveletre van szükség akkor tényleg szükséges lehet hogy ezt a hardver tudja (a memóriavezérlő azaz a chipset), és akkor a bios könnyedén használhatja mint funkciót. A kapott érték beállításához nyilván nem kell semmi trükk, max a bios felbővítése a megfelelő menüponttal.

(#4) MZsoltee válasza Gabesz84 (#2) üzenetére

MZsoltee
(veterán)

Igazából jobban és többen kíváncsiak lettünk volna HD3850/70 tesztre, mint X38-ra, mert többen veszenk 35-55kért vga-t, mint 60ért MOBO-t!

Persze ezt is köszönjük, jó teszt volt.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#5) Elmör válasza MZsoltee (#4) üzenetére

Elmör
(senior tag)

A számból vetted ki a szót!

Köszönjük a tesztet! (talán még ezzel a lendülettel :DD jön a VGA teszt is) :R

Core i7 + GTX1080 Powa@2K IPS

(#6) keldorpapa88

keldorpapa88
(félisten)

Vártam már! :C

(#7) Rover623 válasza mikk2000 (#3) üzenetére

Rover623
(félisten)

A bios csak egy program, azaz szoftver. Ha az EPP kiolvasása szabványos memória-olvasási művelettel megállapítható akkor elvileg tényleg elegendő a bios módosítása, de erről én nem vagyok meggyőződve.

Mivel szemmel láthatóan nem vágod a témát, ne feszegesd tovább...;)
Az EPP az SPD kiterjesztése, a szabványos infót tartalmazó 128byte méretű adatterület felett helyezkedik el.
Az információs EEPROM elérése I2C művelet ("szabványos memória-olvasási műveletről" értemetlen beszélni...minden program a RAM-ban fut, tehát memória-olvasás is valahol;])...tök mindegy hogy melyik byte-ot akarom elérni...ha a BIOS tudja olvasni a szabványos SPD-t (márpedig muszáj neki), akkor az EPP-t is tudja.

Rakat 965-ös lap van a piacon ami tudja kezelni az EPP-t, gondolom további magyarázat nem szükséges...:DDD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#8) Rover623

Rover623
(félisten)

Más:

Giga lap...

A hátoldalon immár a Gigabyte sem látta értelmét a soros és párhuzamos portok megtartásának (ennek ellenére a BIOS-ban még szerepelnek),

Szerepelniük kell, mivel az alaplapon is ott van a COM és LPT port...vhogy be kell őket konfigurálni...;)

primus inter pares

(#9) Balu77

Balu77
(senior tag)

Hát a p35-től nem olyan sokkal tud többet és a fogyasztása is nagyobb. Egy dolog van ami miatt esetleg érdekelhetne, ha pl. egy kritikus fontosságú munkaállomást kell összedobni, akkor a ddr2-őn az ECC-s ramok támogatása jól jöhet.

Amúgy up a tesztnek! ;)

izé

(#10) blackrulz

blackrulz
(veterán)

az asuson a linuxos fícsör tetszik. jó ötletnek tűnik, remélem lesz ilyen máshol is.

[ Szerkesztve ]

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#11) Alvin_ti4200

Alvin_ti4200
(félisten)

azt csiripelték a madarak, hogy az első Gigabyte X38-DQ6-ot sikerült kinyiffantani (elfüstölni?), hogy is volt ez?:B

Amúgy szerintem semmi létjogosultsága nincs az X38-nak, hiszen a P35-höz képest nagyon kevés extrát vonultat fel horror áron:U

(#12) Integra

Integra
(titán)

megnéztem a második oldalon az árakat a táblázatban és utána inkább tovább se olvastam:(
ez nagyon beteg.....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) mikk2000 válasza Rover623 (#7) üzenetére

mikk2000
(őstag)

A "szabványos memória-olvasási művelet" alatt az értettem amit szó szerint jelent, tehát hogy a memóriavezérlő által szabványosan végezhető művelet. Nem hinném hogy ezt nehéz lenne felfogni.

Ez a kiegészítő infó nyilván nem a memória hasznos adatterületéből foglal, tehát igenis elképzelhető hogy nem tudja kiolvasni az erre nem felkészített memóriavezérlő. A magyarázatpróbálkozásod (ami elég ügyetlen és egyáltalán nem indokolja a fensőbbséges hangnemedet) nem elég ahhoz hogy meggyőzzön arról hogy biztosan bármelyik memóriavezérlő eléri azt az információt. Lehetséges, az általad előadottak nem győznek meg.

(#14) pilóta válasza Rover623 (#8) üzenetére

pilóta
(veterán)

Mármint hol a COM és az LPT?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#15) Rover623 válasza pilóta (#14) üzenetére

Rover623
(félisten)

A bal szélén...;)

primus inter pares

(#16) pilóta válasza Rover623 (#15) üzenetére

pilóta
(veterán)

Akkor mi biztos nem ugyanazt a képet nézzük, mert én ugyan nem látok ilyesmit rajta...

(#17) Rover623 válasza mikk2000 (#13) üzenetére

Rover623
(félisten)

A magyarázatpróbálkozásod (ami elég ügyetlen és egyáltalán nem indokolja a fensőbbséges hangnemedet) nem elég ahhoz hogy meggyőzzön arról hogy biztosan bármelyik memóriavezérlő eléri azt az információt.
LOL
Nem is célom hogy meggyőzzelek, nem is tudom miért "ártottad bele" magad a dologba...talán inkább várd meg amíg a cikkírók "megvédik" az általuk leírtakat...;)

Amúgy: én már akkor olvastam (sőt írtam) az SPD-t, amikor te még nem is tudtad hogy ilyen létezik...:B

primus inter pares

(#18) Rover623 válasza pilóta (#16) üzenetére

Rover623
(félisten)

:DDD
[link]

Bizony úgy... :K

Szerepelniük kell, mivel az alaplapon is ott van a COM és LPT port...vhogy be kell őket konfigurálni...
Én megválogatom a szavaimat...;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#19) pilóta válasza Rover623 (#18) üzenetére

pilóta
(veterán)

Ja hogy úgy :D

(#20) Yany

Yany
(addikt)

Khm... nagyon vártam már ezt a tesztet, de hiányérzetem van. Sokan panaszkodnak éretlen BIOS-okra X38 alaplapok esetén (ld Gigabyte topic), illetve sokan panaszkodnak extrém forrófejű NB és FET hűtésekre (szintén X38-as lapoknál), lásd számos külföldi rivjú. Ahhoz, hogy megítéljem, mennyire van szükségem X38-as cumóra P35 helyett (vásárolni tervezek vmit) ismernem kéne ezeket a tényezőket is, nem csak a CF rendszer xy%-os előnyét, ami (ahogy a cikk is írja) nem sok embernél kell, hogy számítson.

Szóval fLeSs cimbora, egy ennek megfelelő cikk update-nek, vagy legalább itt a fórumon a fentiekkel kapcsolatos tapasztalataid megírásának nagyon nagyon örülnék. Köszi. ;)

Áron alul eladó Wraith Max, MSI Z270 A-Pro alaplap, 8GB DDR4: http://bit.ly/elacucc

(#21) erdol

erdol
(senior tag)

Már csak arra vagyok kíváncsi kinek és miért éri meg x38-at venni p35 helyett mert a teszből az derül ki hogy nem érdemes majdnem mégegyszer annyit áldozni rá.Ezek után én is bizinytalan vagyok érdemes-e a 8800 gt alá x38-at rakni plusz 20k-ért pedig azt hittem majd a tesztekből kiderül hogy jobb a pci e.2.0.

[ Szerkesztve ]

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#22) V.Stryker válasza Rover623 (#18) üzenetére

V.Stryker
(veterán)

Szerinted ez a lap mennyire húzza le a P35-ös lapokat? (Árban,további bios kiadások, stb.)

Most akarok lapot venni, P35C-DS3R lenne az áldozat, olyan másfél-két évre venném,de az X38-as bejövetele kicsit elbizonytalanított.

Kicsit meg is rémültem,hogy 2007.07.02-án írták a P35 beharangozó cikket....eltelt 4 hónap és már itt a következő generáció. :O

[ Szerkesztve ]

-

(#23) mikk2000 válasza Rover623 (#17) üzenetére

mikk2000
(őstag)

Ha rendelkezel elég tudással ebben a témakörben (és miért ne, valamiben mindenki lehet jobb a másiknál) akkor részletesen, érthetően is előadhatod a mondandódat, és indokolhatod.
Ha megnézed a 3-as egyébként nem neked írtam, hanem közöltem egy gondolatmenetet. Persze, lehet arra is várni hogy a cikkíró indokolja meg helyetted.

(#24) Rover623 válasza mikk2000 (#23) üzenetére

Rover623
(félisten)

Teljesen érthetően leírtam a lényeget. Szakmabélinek világos...;)
Ahhoz pedig szűkösek a PH! keretei, hogy gépközeli programozást, I2C protokollt kezdjek el okítani...bocsi, szigorú a megfogalmazás, de ez van.:U

Ha megnézed a 3-as egyébként nem neked írtam, hanem közöltem egy gondolatmenetet. Persze, lehet arra is várni hogy a cikkíró indokolja meg helyetted.

Ez meg gyenge kifogás...kizártnak tartom, hogy csak és kizárólag cikk alapján jussanak eszedbe olyan dolgok mint amit ott leírtál...;]

primus inter pares

(#25) yoid

yoid
(tag)

sztem jo lap , es megeri , persze akinek telik ra.Ezt tenyleg ddr3-mmal kene venni , ha az nem lenne olyan draga.A mostani prociknak van egy fsb limitje 10,6gb/s , de a penrynek kesobb lehet , hogy ezt feljebb toljak , es ddr3 kell , majd , hogy ne legyen ddr2 limit.Ezt talan a 400mhz-es cpu-k tudjak majd.Es akkor pl.16gb/s lesz az fsb limitjuk talan.

(#26) Rover623 válasza V.Stryker (#22) üzenetére

Rover623
(félisten)

Aki hardcore gamer vagy tuningos, az mindig a csúcslapkával szerelt lapokat fogja vadászni...nekik számít(hat) az a néhány százalék, néhány tized másodperc, néhány 3DMark pont, amit az extra fícsörök segítségével ki lehe csiholni a rendszerből...

Amikor megjelenik egy csúcs chipset, értelemszerűen az alatta lévő chipsetekkel szerelt lapok árai lejjebb mennek...de nem számottevően.
P35-el rengeteg féle lapot lehet építeni, a fapadostól kezdve a full extrásig. A körítés általában többe kerül mint a pucér chipset.

Szóval: egy komoly P35-ös lap lehet hogy az X38-asok árának feléért nyújtja majd a teljesítmény több mint 90%-át.
Persze akinek full szimmetrikus CrossFire/SLI (mert reménykedjünk, hogy az NVIDIA majd rájön egyszer hogy minden dollár számít:C) kell teljes Intel környezetben, az vegyen X38-at...:R

primus inter pares

(#27) keldorpapa88

keldorpapa88
(félisten)

Tetszik az X38, bár DDR2-vel valóban nincs értelme... :( jövőre lesz érdekes ez a DDR3, de addigra már ott lesz az X48 is neki.
Jó teszt lett amúgy már régóta vártam! :R

(#28) V.Stryker válasza Rover623 (#26) üzenetére

V.Stryker
(veterán)

Köszi az érdemi választ. Én maradok a P35-nél. :R

-

(#29) yoid válasza keldorpapa88 (#27) üzenetére

yoid
(tag)

De az x48 allitolag nem tul nagy szam , az x38-hoz kepest.Ha januarban , febr. nem jon ki az x48 akkor x38 lesz a lapom.Az 1600 mhz -et nem hivatalosan birja az x38 is.A ddr3-mmal rendelkezo alaplapok, yorkfield quadokkal tuningolva , vizhutessel ,+ a meg meg nem jelent D9E geforce-val , egy 22 wide lcd, tomerdek jatekkal

= mennyorszag. :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#30) keldorpapa88 válasza yoid (#29) üzenetére

keldorpapa88
(félisten)

X48 az az X38 finomított változata lesz csak. Minden másban megegyezik majd vele és a lábkompatibilitás is ugyanaz lesz... viszont az X48-as lapoknak még sokkal keményebb ára lesz, szóval én is egyelőre maradok a csúcs P35-ös lapoknál és a DDR2-nél. Viszont jövőre, amikor már tűrhető ára lesz a DDR3-nak, akkor új chipset is kelleni fog, mivel a P35 eléggé limitel 2000MHz-nél... :(

(#31) Achill3uS

Achill3uS
(veterán)

valamit kavartatok a Blitz-nél :D miért a Formula fotóit tettétek mindenhova? [link]

btw, nem rossz teszt, de nem is csoda ilyen ramokkal, hogy semmi negativumot nem tudtatok felhozni, mikor XS-en és egyéb fórumokon ömlik a panasz az x38-ra főleg sajnos a Maximus-ra (legalábbis a komolyabb tuningosok körében, aki "plug&play" használja a lapot nem sok kül.-t fog látni bármilyen más lappal szemben :D) mint ahogyan eddig is tudni lehetett, az 1800mhz és afölötti ramkezelés lenne a lényeg a jövőben (mivel lassan elérik a 2ghz-es sebességet a gyári modulok is), és az x38 pont abban rosszabb a p35-nél, nem is beszélve az egyéb negativ tulajdonságai mellett mint, sokkal nagyobb hőtermelés, és kevesebb elérhető fsb mint p35-ben, plusz gigantikus és random droopok... és ez most nem lehúzás akart lenni, csak az éremnek 2 oldala van szvsz...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#32) Achill3uS válasza keldorpapa88 (#30) üzenetére

Achill3uS
(veterán)

finomitott, de az előzetes info-k szerint semmivel se lesz jobb :)
egyelöre minden létező chipset limitel ~2ghz-nél, talán a tavasszal érkező p45 lesz a tuti, addig is p35+ddr2 rulz...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#33) dekoninck válasza Rover623 (#1) üzenetére

dekoninck
(aktív tag)

Khm, teszek a kretén, butító, reflexeket fejlesztő, iskolailövöldözésihlető, tömeggyilkos agresszivitásra nevelő vagy azt levezető játékokat s€ggny@lva kiszolgáló fullextra alaplapokra! Energiatakarékos Asus Express Gate-et nekem ide, de azonnal! Miért nincs ilyen az alapabb alaplapokban? Miért csak a gazdagék (mint én) élhetnek környezettudatosabban?
:F

(#34) Larry303

Larry303
(addikt)

p5e tulajként annyit tennék hozzá, hogy elég alacsony chipset feszültségek mellett is elég szép fsb érhető el, és a megnövekedett fogyasztás ellenére sem melegedik (egyenlőre) túl a chipset....
viszont azt is meg kell említenem, hogy tényleg inkább magasabb memória órajelre van kihegyezve a chipset, így egy átlagos ddr2 modullal sokat tényleg nem profitálhatunk ebből....sőőőőt még azt is meg merem kockáztatni, hogy kicsit gyengébb a mem kezelése ddr2es modulokkal, mint egy 965, vagy p35nek.....
én 43ért vettem, szal azért az nem egy horror ár egy új cipkészlettel szerelt laptól....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#35) feka007

feka007
(nagyúr)

Jó látni, hogy próbálják elkerülni a rev 1-es GB P35-DS4/DQ6-on alkalmazott szörnyű heatpipeokat...

(#36) SzlobiG

SzlobiG
(félisten)

Csak alátámasztani tudom, hogy jó chipset lett ez az X38 nagyon megvagyok vele elégedve (P5E) jobban mint annó a P5W64-el.:)

(#37) yoid válasza Achill3uS (#32) üzenetére

yoid
(tag)

utana meg rogton a p55 lesz a tutti- :C frutti.

(#38) SzlobiG válasza yoid (#37) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Ja ez általába így van mindég az lesz a jó ami majd kijön.:D

(#39) yoid

yoid
(tag)

Sajna nem tudok annyit varni , hogy egy fel ev mulva kijovo chipre varjak.Januarban legkesobb , de mukodnie kell az uj gepnek.Ja utana meg talan a sandbridge procit veszem meg - az tuti , hogy jobb lesz az osszes eddiginel , csak az a baj , hogy kb 3 ev mulva jon ki. :O

(#40) keldorpapa88 válasza Achill3uS (#32) üzenetére

keldorpapa88
(félisten)

Egyetértek.
Vannak már előzetes infók? :F Le vok maradva...

(#41) Loretto

Loretto
(veterán)

Új chip, premium lap, nincs 60k alatt, nincs ebben semmi különleges.

Soirée...

(#42) keldorpapa88 válasza Larry303 (#34) üzenetére

keldorpapa88
(félisten)

X38 azért odaveri a 965-öt mem.kezelésben...
egyébként P35-nél is elég alacsony fesz pl. 500FSB-hez... (Conroe-nál, Kentsfield az már más tészta)

(#43) Achill3uS válasza keldorpapa88 (#40) üzenetére

Achill3uS
(veterán)

publikus nincs :)

(#44) Larry303 válasza keldorpapa88 (#42) üzenetére

Larry303
(addikt)

hát nézd...
1:1 ben nem veri oda...
teszteltem commandoval p5b deluxxal és ugye a p5e vel...
supert talent 800asokkal és szintén 800as ocz vel is...
sajnos nem veri oda őket :S kicsit szomorú is vagyok miatta...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#45) leviske

leviske
(veterán)

A Maximus-ban nincsen Asus Express Gate??? :O

Amugy mikorra várható, hogy több X38-as alaplap mérje össze erejét? :B Vagy ugyan azzal az eltolódással lesz, mint a "Bemutatkozik az Intel P35 chipset" a "Tizenkét P35-ös alaplap tesztje" közt? (szóval ~három hónap)

Egyébként Gratulálok a Teszthez...

:DDD

(#46) feka007

feka007
(nagyúr)

Ez a PCI-E 2.0 tetszik, eggyel kevesebb tápcsati a vga-ba. :D

(#47) Rover623 válasza feka007 (#46) üzenetére

Rover623
(félisten)

Azoknak a VGA-knak amiknek (majd) kevés (lesz) a régi PCI-e sávszélessége, tutira kell (majd) a kiegészítő tápcsati...;]

primus inter pares

(#48) RoyalFlush

RoyalFlush
(őstag)

elég borsos ár 70k egy deszkáért ..

Rover: a #33-as hsz.t miért neked címezték ? :U

[ Szerkesztve ]

"Imagination is more important than knowledge." - Albert Einstein

(#49) Rover623 válasza RoyalFlush (#48) üzenetére

Rover623
(félisten)

Jelenések 1:8...:B

primus inter pares

(#50) juhfül

juhfül
(csendes tag)

Sztem aki tele van pénzzel az lesz@rja az árát (merhogy van pénze :D ).
Aki meg pulsz 1-2 fps-re (esetleg 5-10) vágyik az vegyen egy 20-30 ezres lapot.Ezzel spórot kb. 30-40 ezret, azt megpótólja 20 ezrrel és van egy DUPLA vidkaris gépe(8800GT) ;)
Így viszont tuti nem 10 fps-t lök a gépbe :U
Sztem :))

[ Szerkesztve ]

pontpontvesszőcske

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.