Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Rover623 válasza juhfül (#50) üzenetére


Rover623
félisten

Ezért van az, hogy sokan nem tudnak mit kezdeni a lottó ötössel sem...kicsiben gondolkozol...;]
Ha nekem pénzem van, megveszem a legdrágább alaplapot és a legdrágább vidkarit (mondjuk 4-et)...és tuti nem 10 fps-t lökök a gépbe...és eközben valóban lesz@rom hogy mennyiért...;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#52) juhfül válasza Rover623 (#51) üzenetére


juhfül
csendes tag

:D De én nemvok tele pénzzel :O viszont egy kicsivel több pénzért "sokkal" többet kapnék.

[ Szerkesztve ]

pontpontvesszőcske

(#53) X@b3e


X@b3e
addikt

Én személy szerint meg vagyok elégedve az X38-al. Betonstbil, a Maximus esetében az újabb biosokkal nem igazán droopol, akinek pedig kevés az FSB, megnézhet pár húzott Quad-eredményt külföldi fórumokon (és most nem olyan emberek eredményeire célzok, akik beszereznek 100 cpu-t, hogy abból egy jó legyen)
A felsőkategóriás lapok ára pedig innen szokott indulni. Én i975X-et nyugdíjaztam, és már alapbeállításokon pörgősebbnek tűnt a lap. A tuningbeállításokkal el kell babrálni, de minél több a lehetőség, annál többet lehet kihozni a rendszerből. Szóval óvatosan csak a fikával!

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#54) yoid


yoid
tag

A gond az , hogy ket evente kene gepet cserelni , hogy aktualis legyen , de ki a manonak van ra penze?Persze lehet , kozepkat. gepet szoktak az emberek osszerakni , nem sok penzert , de ha csucs gepet akarnank osszedobni minden masodik evben az bizza gondot okozna legalabbis nekem.Van penzem(visszakopogom) , de azert sok minden masra is kell a love nem csak gepre, hanem (kurvakra hehe - vicc) is. :DDD

(#55) spero007 válasza yoid (#54) üzenetére


spero007
csendes tag

hát ez szerintem nem igaz 2 év helyet simán 6 hónap, hisz ennyi idő alatt frissüll a chitset, proci és vga állomány. aki pedig HCgamer, és teheti az cserél ;)
Jó a teszt, az ati-ét viszont én is várom!!!

[ Szerkesztve ]

''A munkahelyemen én vagyok az Isten. Mindenki tudja,hogy létezem, de még senki se látott....''

(#56) Goll-r válasza Rover623 (#1) üzenetére


Goll-r
tag

Várjuk a vga tesztet is...

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#57) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

A tesztelők kezébe ott van a hd3850, és az új intel chipsetet tesztelik. :O
Egy vga tesztet minél gyorsabban ;]

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#58) kovy79 válasza Achill3uS (#31) üzenetére


kovy79
őstag

Igen, nekem is ez a kép szúrta ki a szemem:

:D

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#59) yoid válasza spero007 (#55) üzenetére


yoid
tag

Hiaba , de egy fel ev alatt annyi jo jatek csak nem jon ki , hogy a HC gamer nek gepet kelljen cserelni - ez tulzas.A masik meg az uj chip , nem lesz annyival gyorsabb(felteve , hogy pl geforce D9E allitolag 3-szor gyorsabb lesz a gtx-nel ).Hat igen vga-t gyakrabban kell cserelni , de amugy a tobbi reszt nem igazan.Hulye aki megteszi , megha penze is van ra.

(#60) Chaser


Chaser
titán

Nekem "csak" P31-es lapom van, P35-re is sajnáltam a pluzs zsetont, de ez az x38 nagyon über árban:D :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) yoid válasza Chaser (#60) üzenetére


yoid
tag

Egyszer azt fogjak irni nekem csak x38-am , x98-ra sajnaltam a plusz zsetont, de ez az x98 nagyon uber arban. :D :U

(#62) spero007 válasza yoid (#59) üzenetére


spero007
csendes tag

a számítástechnika lényege pont ez: egyáltalán nem időtálló. ez nem olyan, mint egy lakás aminek csak felfele megy az ára :((
Én szoktam fejleszteni a gépet 8-10 havonta mert kell is - gamek miatt -, olyat hogy 2 évig top legyen
nem tudsz venni, mert napról napra erősebb procit vga-t, dobálnak ki a gyártó gépsorok, a játék fejlesztők pedig ehez (ezekhez) írják, kreálják a game-ket, plusz progikat stb.ezt nem részletezem miért de sejtheted....(pl crysis minden komolyabb vas is bevérzik -maxon)
Két év múlva olyan játék jön ki ami az akkori csúcs gépeken fog megfelelő minőségben futni.
Elmegy majd egy mostani "addigra mezei" e-6750 és 8800 gtx-n 2 gb-rammal, de biztosan csak medium, vagy low beállítással.
1 szónak is 100 a vége 2 évre betervezni nevetséges, nem is tudsz max a monitort, hangot......ha azok addigra benem döglenek:)

szerk: ha mindet megtudnád venni a mostani legjobb,legnagyob,leggyorsabb hardver elemekből az is kevés lenne 2 év múlva...........

Jöjjön csak az x38,ddr3,PCIE2.0 stb.
és akinek van pénze az arra költi amire akarja, ezért nem hülye.
aki pedig 2-3 évente költ csak rá, az vegyen konzolt, és ott ragadjon le 1 grafikai szinten.

[ Szerkesztve ]

''A munkahelyemen én vagyok az Isten. Mindenki tudja,hogy létezem, de még senki se látott....''

(#63) Loretto válasza Rover623 (#51) üzenetére


Loretto
veterán

Amennyiben lottó ötös birtokos lennék, biztosan nem a gépbe lökögetnék. :DDD

Soirée...

(#64) leviske válasza spero007 (#55) üzenetére


leviske
veterán

Azt azért ne feledjük, hogy egy ember... ha meg veszi mondjuk januárban a GTS-ét 90k-ért... az eladja nyáron 70-80k-ért. Persze folytathatnám még a sort, alaplapokkal, processzorokkal... stb

Ha valaki veszi a fáradtságot és megveszi kb akkor mikor megjelenik (2hónapra rá tegyük fel, mert addigra normalizálódik mindennek az ára)... nem egy húha de nagy veszteséggel zárja a dolgot, vagy éppen még nyereséggel is talán (ha ügyes).

Tehát konklúzió: nem kell milliomosnak lenni ahoz, hogy valaki 6 hónaponta rendszert cseréljen, mert nem a régi mellé vesz egy újat, hanem az átlag a régiből indul ki az új vásárlásánál. :)

(#65) spero007 válasza leviske (#64) üzenetére


spero007
csendes tag

Ezt én sem írhattam volna jobban :C
OFF:
csak egyet nem értek :F nekem nics is gondom a cserékkel, és nem vagyok milliomos:) hol írtam?

[ Szerkesztve ]

''A munkahelyemen én vagyok az Isten. Mindenki tudja,hogy létezem, de még senki se látott....''

(#66) perempe


perempe
addikt

Egy 945P/P31 chipset tudása is érdekelne a lap mellett. Tud-e vki jó összehasonlító oldalt ilyen teszttel?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#67) #06658560


#06658560
törölt tag

Láma vok a dologhoz, ezért kérdezem: ha a rendszer, Os felállt, akkor mmég cisnál vmit a BIOS? A topic eleji "vita" miatt kérdezem, hogy ez hogy is van akkor?

(#68) leviske válasza spero007 (#65) üzenetére


leviske
veterán

Már nem emlékszem kinek a hsz-ban olvastam, hogy milliomosnak kell ahoz lenni. Aszem többen is írták. Csak gondoltam, kiválasztok valakit, akinek a hsz-ból kiderül, hogy mire is válaszoltam. :))

(#69) gV


gV
őstag

nem rossz az x38, de annyira nem is jo h lecseréljem miatta a 965/e4300 párost, azt majd a x58(?)/nehalem megjelenésekor fogom

[ Szerkesztve ]

(#70) yoid válasza spero007 (#65) üzenetére


yoid
tag

En nem hiszem , hogy eladom a gepet amit osszerakok , de ha majd eljon az ido osszerakok egy ujjat , csak az majd attol fugg.2 ev alatt nem jon ki tul sok jatek , hogy nekem megerje uj gep vetele , talan 3-4 ev mulva veszek egy ujjat.Addigra a mostani amit januarban osszerakok teljesen leamortizalodik jatekok tekinteteben.De hat nem sok jatek van ami tenyleg jo , ugyhogy jo par ev kell mire uj gepet veszek.Na most a mostani gepem b. 300.000 ft lesz ossz. nem hiszem , hogy 2 ev mulva kiadok meg ue. A gepek manapsag jo dragak , regebben mintha olcsobban lehetett oket venni , de lehet hogy csak annak tunik.Ami a jatekokat illeti , amit esszrevettem , az az , hogy eleg egy baromi draga vga-t venni , es :o mar simabban fut a jatek.Ugyhogy sztem eleg lesz ez a gep 3 evre biztos , vga cserekkel, + tobb memoria. Es amikor kell akkor majd veszek egy superjo gepet , es igy tovabb. :U

(#71) yoid


yoid
tag

Ja es nem hszem , hogy az intel sokaig fogja tudni ezt a tempot birni, hogy ketevente technologiat valt , es terrahertz gepeket dob ki.Ellob vagy utobb , de inkabb elobb hosszu stop lesz a cpu-k fejleszteseben , mert nem fognak tudni ujjat kitalalni.1000 core-s cpu-k lehet , hogy lesznek csak arra kivancsi vagyok , mekkora lesz akkor a szamitogep.Nehez elkepzelni , nem azt mondom nem lehetseges.A masik meg elegge lassan kezdodik a multicore-s jatekok dx10 bevezetese , ugyhogy mire ez teljes fullban fog menni , addigra a sandbridge cpu is keves lesz hozza.

[ Szerkesztve ]

(#72) Fricc


Fricc
tag

Sziasztok!

A p35 is támogatja a penry után érkező procit? (asszem a "nehalem" )
Mert ha igen akkor egyértelmű p35, ugyanis lehet erősebb procit upgradelni, ddr2 meg jólesz még egy darabig. sztem :)

(#73) yoid válasza Fricc (#72) üzenetére


yoid
tag

Nem.1366 socket alaplap kell majd.

(#74) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Szépek és jók és drágák. De részemről ennyi. Az én E6600-asomhoz bőven elég a 965P-DQ6, sőt, még ha sikerül is újítanom egy Q6600-at, ahhoz is jó lesz. OEM Vista tulajként nem cserélem le az alaplapot egy darabig még. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#75) Komplikato válasza yoid (#25) üzenetére


Komplikato
veterán

"sztem jo lap , es megeri , persze akinek telik ra"

Szerintem meg nem. Ha feltétlenül szükségem volna az extrákra amit nyújt, és meg is tudnám fizetni, akkor még mindíg ott a probléma ami a cikkből is kiderül, hogy DDR3-al illik használni, és normális mennyiségű DDR3 ram árán most egy komplett konfigot össze lehet rakni. :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#76) Komplikato válasza Fricc (#72) üzenetére


Komplikato
veterán

Érdekes lenne, szerintem az X48 SE fogja kezelni őket, ha tényleg beépített memóriavezérlője van, mint a "jó öreg" AMD64 szériának. Na meg megint lehet új VRM-et heggeszteni a lapokra ugye ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#77) Komplikato válasza perempe (#66) üzenetére


Komplikato
veterán

Van köztük két generáció difi, meg majd' 3 év és közel egy árban vannak, szerintem i945-el tök fölösleges foglalkozni, de egy Low Cost P31, G31, kisebb NF6 alaplap tesztet megnéznék én is. Nyilván nem nyújtanak 20K alatt annyit, mint egy 20K feletti vagy drágább lap.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#78) X@b3e válasza Vistaboy (#74) üzenetére


X@b3e
addikt

Csak a tuning lesz nyűgős Quaddal

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#79) Vistaboy válasza X@b3e (#78) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az nem probléma nálam, mivel nem tuningolok. :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#80) Rover623 válasza #06658560 (#67) üzenetére


Rover623
félisten

Ez az operációs rendszertől függ.
DOS gyakorlatilag a BIOS-ra alapoz...
Win 3.1, Win 95, Win 98, Win Me alatt korlátozott mértékben, de még mindig szükség van rá.
NT, XP, Vista teljesen saját hardverkezelő réteggel rendelkezik, működés közben a BIOS már nem kell.
Linux-nak sincs szüksége rá...

primus inter pares

(#81) Sirpi válasza spero007 (#62) üzenetére


Sirpi
senior tag

Én szoktam fejleszteni a gépet 8-10 havonta mert kell is - gamek miatt -, olyat hogy 2 évig top legyen

Ha 2 évig top, miért cseréled 8-10 hónap után? :-)

Amúgy én is most újítok 4 év után gépet, és teljesen jó lesz a P35, fele árért. Valahogy mindig az utolsó 1-2%-ért kell a nagy léket fizetni, amit igazából nem is biztos, hogy észre lehet venni.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#82) yoid válasza Komplikato (#75) üzenetére


yoid
tag

Hat en sem fogom ezt venni , csak ddr2-vel x38,x48-at.De lehet , hogy megeri egy fel evet varni nehalemre.

(#83) spero007 válasza Sirpi (#81) üzenetére


spero007
csendes tag

Én szoktam fejleszteni a gépet 8-10 havonta mert kell is - gamek miatt -, olyat hogy 2 évig top legyen
nem tudsz venni, mert napról napra erősebb procit vga-t, dobálnak ki a gyártó gépsorok, a játék fejlesztők pedig ehez (ezekhez) írják, kreálják a game-ket, plusz progikat stb.ezt nem részletezem miért de sejtheted....(pl crysis minden komolyabb vas is bevérzik -maxon)

ezt így gondoltam:
.......2 évig top legyen nem tudsz venni, mert napról...... :Y
csak valamiért nem esik egy sorba de nincs se vesző se pont, hogy arra utalna ott befejeztem mondandómat:)

[ Szerkesztve ]

''A munkahelyemen én vagyok az Isten. Mindenki tudja,hogy létezem, de még senki se látott....''

(#84) Sirpi válasza spero007 (#83) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ok, így már vili, az a sortörés tényleg megzavart.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#85) Youri


Youri
veterán

Kicsit vicces hogy az ATI/AMD CrossFirejét használja :)

RTX ON

(#86) Nite


Nite
őstag

gyerekek, nezzetek el tudatlansagomat, mar regota nem vagyok naprakesz, de megkerdeznem mit jelent az pontosan, hogy "ATA100:csak külső chippel" :F

mi kell meg egy ilyen laphoz, hogy egy parallell ata winyot meghajtson?

Paid my dues!

(#87) Rover623 válasza Nite (#86) üzenetére


Rover623
félisten

A laphoz már semmi...illetve egy kábel...:DD
A kifejezés azt jelenti, hogy a chipsetben már nincsen PATA vezérlő, ezért az alaplapgyártóknak egy plusz vezérlőt kell a lapra integrálni. Ennek van előnye is: mivel a legtöbb vezérlőchip tud SATA-t is, ezért még több SATA vinyót lehet a lapra akasztani...
Fontos ám ez, ne tudd meg hány ember szenvedett amíg csak 4 SATA cuccot lehetett működtetni alaplapi csatlakozókról...;]

primus inter pares

(#88) Nite válasza Rover623 (#87) üzenetére


Nite
őstag

koszonom, igy mar vilagos :)

viszont akkor nem art jol megneznem, hogy az alaplapok felszereltsegtol fuggoen tartalmazzak-e ezt a chipet?

Paid my dues!

(#89) Larry303 válasza Nite (#88) üzenetére


Larry303
addikt

99% tartalmazza még...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#90) Ste


Ste
addikt

drága lapok
a hangkarit de jó, hogy az abit már régebben is külön adta, erre most mindig úgy tálalják, mintha spanyol viasz lenne
ugyanez vonatkozik arra a kijelzőnek csúfolt vacakra is (az abit már ezt is régebben megoldotta mguru csippel és hozzá tartozó "órával" ami látható és használhaó is volt, ha valaki arra izgult)

(#91) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Nekem nem kellenek a PS/2-es csatlakozók, az ATA és a floppy csatlakozó. Nem kell sem soros, sem párhuzamos port. Kell viszont USB, jó sok, hogy ne kelljen hub, meg kell PCI-E és PCI, ha vmi extra dolgot kéne a gépbe tennem. Adjanak mellé sok sata kábelt is. Kell hogy támogassa a 4db DDR2 ramot, lehessen bele 1333-as FSB-jű négymagost is tenni, és ne legyen drágább 30ezernél. :) Nekem az X38 most még drága. Talán P35 lesz. Amikor 955ös lapom volt, az nagy bukta volt. 55ért vettem és buktam rajta sokat fél év alatt. akkor megfogadtam, 300ezresnél nem kell komolyabb gép. Nincs is azóta több ráköltve. Most egy jó X38as vas, kijönne talán 300ezerből, de pikkpakk lemegy az ára. Tudom, nem befektetésként kell erre tekinteni. Viszont én azt is nézem, mire mennyit költök, ezért is fontos, hogy ne fizessek olyan feature-ért, amit nem használok ki.

(#92) BRinyo


BRinyo
aktív tag

"az Intel egy újabb, akkortájt feleslegesnek tűnő lapkával rukkolt elő, hiszen a 975X csak a CrossFire támogatásában tért el a 955X-től, és bizony a 955X sem volt sokkal okosabb, mint a 925XE."
Annyival a 955x után mindenképp előrébb volt a dolog, hogy mentek a core2quad-ig a procik a legtöbb lapban, míg pl ez a 955x-ről kevésbé mondható el. A DDR2-800-at is megoldották elég jól - sokan. Talán a 955 volt feéeséeges lépés, akár most az x38, ha igazak az x48-ról szóló hírek.
Azt meg tényleg nem értem, miért nem a 3xxx-es radeonnal volt a teszt. Vagy máshonnan van az infó, nem saját kútfőből? Szerencsés volna megismételni/kibővíteni ezt a tesztet több lappal és 8800GT-t/3850-et használva...

(#93) X@b3e válasza Ste (#90) üzenetére


X@b3e
addikt

Az lehet, hogy külön hangkártya volt, de nem Dolby minősítésű, hanem ugyanaz a Realtek/AC97 "cincogó", csak nem a lapon, hanem mellé csomagolva egy nyákon...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#94) LGLuke


LGLuke
őstag

Igen érdekes ez az új chipkészlet!

A probléma csak az, ha a DDRII-vel nem tudjuk kihasználni, akkor megette a fene...
Nem hiszem, hogy sok ember kifizetne horibilis összeget 2 vagy 4 GB DDRIII memóriáért.
Kicsi a választék belőle a piacon, nagyon drága és még lassú is, ugyanis, ha beindul a nagy üzemi gyártása minden cégnél, akkor jönnek majd ki az alacsonyabb időzítésű modulok.

Nincs semmi értelme beruházni egy CAS9-es vagy rosszabb 1333Mhz-s 2x1GB-os kit-re, mert nem nyerünk vele sebességet, viszont megszabadít egy köteg 10ezrestől! Inkább veszek 2 db 2x1GB Geil Ultrát kit-et 4-4-4-12 időzítéssel DDRII-ből, és választok egy gyengébb lapot...

Bár az ASUS Maximus Formula Special Edition elég jó lap, és DDRII-vel szerelt.

(#95) yoid válasza LGLuke (#94) üzenetére


yoid
tag

En lehet megveszem az x38 lapot ddr2-vel ultra low vmi memoriaval , es jo lesz, de ez fugg a proci tesztjetol is.De a ket csatornas ddr2 12,8gb/s a savszelje a proci 10,6gb/s akkor meg ki sem hasznalta a savszelet.minek ddr3 akkor?

(#96) X@b3e válasza LGLuke (#94) üzenetére


X@b3e
addikt

A Geil Ultra mellé valóban felesleges egy X38 lap :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#97) yoid válasza LGLuke (#94) üzenetére


yoid
tag

De ha megnezed a teszteket , akkor latni fogod , hogy nincs akkora sebb. nov, sot egyes tesztekben nincs is kulonbseg.

(#98) Konor


Konor
csendes tag

CSak egy kérdés a cikkben a 680SLI alaplaphoz 1X16 vagy 2X8 PCI Express sávot írtak míg az nVidia erről máshogy vélekedik ha jól olvasom a honlapjukon itt:
[link]
de valószínű, hogy csak elírás lehet a cikkben

[ Szerkesztve ]

(#99) LGLuke válasza yoid (#97) üzenetére


LGLuke
őstag

Pont azért írtam, hogy teljesen felesleges a DDRIII.
Viszont az a baj, hogy később meg nem upgrade-elhető a cucc, mikor már elterjedt a DDRIII. Szóval az a nagy dilemma, hogy most kiad az ember 60-at egy fullos lapért, ami elviekben időtállónak kellene, hogy legyen. 2 év múlva viszont, mikor már lehet, hogy 8GB ram kellene, akkor csak DDRII-vel bővítheted.

A legjobb megoldás:
ha teheti az ember, akkor várja meg az X48-as chipkészletet és vegyen majd 1600-as FSB-s procit DDRIII-mal. Szerintem 6-8 hónap múlva már elérhető áron lesznek ezek a termékek is.

(#100) BRinyo válasza LGLuke (#99) üzenetére


BRinyo
aktív tag

És ha most veszel 30e-ig vmi jó lapot, aztán majd megint 2év múlva egy komolyabbat? Ahogy elnézem, a ddr2 még kibírja a jövő évet. Majd 2009ben jön egy újabb, komolyabb váltás a procik terén, akkor sztem ráér a ddr3 is. Addig meg az extra 30e-t meg elköltheted másra. pl prociupgrade, vagy vinyó, vagy akármi, ami jól jön....

(#101) yoid válasza LGLuke (#99) üzenetére


yoid
tag

Csak addigra nehalem lesz, en nem akarok addig varni , mert nincs gepem jatekra(PII 333mhz - a jatekra jo gepem felrobbant beke vele a masvilagon- sokaig jo szolgalatott tett- R.I.P ).
Akkor nehalemet kene mar venni nem penrynt , annak az ara meg jo magas lesz uj techn. miatt stb. - az uj gepem fele megvan mar csak lapot , cpu gpu kell meg memoria - a tobbi vadiuj - sajna egy fizetesbol nem telik egyszerre mindenre - q9450-et akarok venni annak nem kell ddr3 , de az meg kiderul , de nem hiszem hogy akkora lesz a savszelje hogy ddr3 kelljen oda.Veszek min 4gb , de lehet hogy rogton 8gb memoriat (sok most es kicsit draga lesz , de akkor mar nem kell felnem , hogy ugyanezt a memoriat kesobb mar nem kapom meg upgrade soran.- ugyis kell majd annyi - a gepet kb. 3-5 evig nyuzom , utana cserelek.Addigra mar 20X gyorsabb gepek is lehetnek, de sajna ez igy megy.A vga-t gyakrabban kell majd cserelni D9E Geforce-t veszek ha apriolisban kijon allitolag , de elobb vagy utob biztos - kell is mert a crysis nelkule nem igazan fog menni semmilyen gepen normalisan.Ez nekem kb 300.000 ruppoba fog kerulni - hat draga , de mar nagyon regen nem vettem uj gepet , kell.Szeptemberig varni a nehalemre , annak jo akinek most van egy core dou-ja.Nekem nincs semmim , ugyhogy most veszek.Amugy harom dolgot csinalhat az ember
1. nem vesz gepet.
2. 2 evente vesz egy olcsobb gepet
3. 5 evente vesz egy high-end gepet.jo draga , de nem kell valtani teljesen ?leamortizalja.

[ Szerkesztve ]

(#102) breetai


breetai
aktív tag

HI!

Szerintem ez lesz az igazi:

GIGABYTE GA-X38-DQ6
Corsair TWIN2X2048-8500C5D ketszer

Ez 4 GB RAM 1066MHz-en, ez valoszinu beloheto 4-4-4-12 -re. Igy azert nem ill. nem sokkal maradok le a DDR3-rol, talan a 1600-as cucc majd rabuntet de 4GB az azert mar mennyiseg.
DE ettol azert nem ill. nem nagyon felek mert a 1600-as FSB-s CPU-k szerintem nem ebbe a tokkozasba kerulnek majd. Vagy ha megis azok nem az igazan utos darabok lesznek.... (AMD fele 754-bol 939 majd AM2.... szindromat sejtek.)
+Ez a lap es a 4GB RAM meg nem 100.000 Ft (olyan 90 1-2ezer).
Az Asus lap 2GB DDR3-mal ami 1333MHz-es 120.000 Ft a LEGOLCSOBB HELYEN!
Ez :Y :O
Na ezert nem latom ertelmet!
Most mar csak azt nem vagom milyen CPU-val jarnek jobban:
IntelCore2DuoE6550BOX(2.33 GHz(FSB 1333),4MBL2,Conroe(65 nm),65W)
IntelCore2DuoE4600BOX(2.4 GHz(FSB 800),2MBL2,Conroe(65 nm),65W)
Az elso eddig a nyero de ha van valakinek jo erve a ketes mellett en nyitott vagyok.

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#103) Fricc


Fricc
tag

Arról tud -e már valaki valamit, hogy a pci-e 2.0 mennyit számít az új vgaknal? semmi tesztet nem láttam erről... pl sztem már az új 9es geforce széria lehet hogy lassulna pci1.1 alatt... :(

(#104) Larry303 válasza breetai (#102) üzenetére


Larry303
addikt

asus p5e és abba is vehetsz drr2es modulokat....
amúgy ha már erre a chipsere tervezel sztem érdemesebb egy komolyabb procival hajtanod...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#105) breetai válasza Larry303 (#104) üzenetére


breetai
aktív tag

Biztos igazad van DE szerintem a Giga cucca többet tud pl. hang szinten ill. tuning ... +Szerintem meg igy is olcsobb lesz a Giga deszka mint az ASUS. :D
A proci meg marad ez egyenlore ez is kp-ben a max. amit megengedhetek magamnak.
Ezenkivul egyenlore szerintem ez eppen eleg. (Persze lehetne jobb/gyorsabb ... DE nem annyival, hogy megerje lasd PH!-s Core2Duo teszt....)
Majd HA kijon es elerheto arba kerul egy 45nm-es 1600-as FSB-s 4/8 magos ... cuccra fogok cserelni DE csak arra!

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#106) johny81


johny81
tag

Processzor: Intel Core2 Extreme processor Quad-Core QX9650 12MB L2 3 GHz 1333 MHz
Alaplap: Intel Desktop Board Extreme Series DX38BT
Memória: 3X Kingstone DDR3 1333MHz 2GB
Videokártya: 2x (dual) Nvidia GeForce 8800 Ultra 768 MB
Chipset: Intel X38 Express Chipset
Merevlemez: Samsung 1TB (1000GB) 7200rpm 16MB Sata II merevlemez (ha nagyon köll a hely akkor ebből lehet akár 2 is

nah egy ilyengépet elfoganék
;)

(#107) breetai válasza johny81 (#106) üzenetére


breetai
aktív tag

JA! Ezt en is ill. szerintem barki bevallalna. CSAK! Fizetni NE kelljen erte!
Mert ez igy ranezesre 500.000Ft es 1milka kozott lenne. :Y
Ezert asszem en a fent emlitett szerenyebb/realisztikusabb cuccot jelolom majd meg. :D
(Az is meg 2honap sporolas+kozben Karacsony es szuletesnap igy lesz 200-220.000 Ft-om erre a projektre. Remelem!)

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#108) Pukkancs


Pukkancs
tag

A gigabyte lapnak van a hátulján is hűtőborda? Mert másik, asszem p35-ös lapjára felszerelte ezt az egyedi hűtéssegítő rendszert, és kiváncsi volnék, hogy erre is felszerelik-e

(#109) bOtX


bOtX
aktív tag

hy!
lenne egy olyan kérdésem hogy ezek az intel chipsetek mien hőfokon üzemelnek??? a válaszokat előre is THX :R :R

(#110) ByB


ByB
addikt

Használ valaki ilyen lapot - Intel® Desktop Board DX38BT? Nekem egy megbízható workstation lapra x38 lapra lenne szükségem, tunning kizárva.

Most egy Asus P5W DH Deluxe-t használok, de sok vele a gond, ezért nem akarok újra Asus-t...

(#111) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Milyen márkába nézzek körül megbízható X38as lap után és mit ajánlotok ti????
Érdemes X38 vagy elég a P35 is????

Jobb az X38 vagy a P35 mint az nVidia chipsetes lapok?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#112) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Sziasztok!

Kicsi gond adódott az új konfiggal. amíg nem jött meg az új vga addig egy 76gs-sel ment hiba nélkül. mióta beletettük a gx2-t azóta nem lehet életre kelteni a gépet. egyszerűen nincs kép az lcd poster pedig megáll a CMOS ERR hibaüzenetnél. :(

a konfig az aláírásban van, nem írom le külön. segítsetek plíz, fontos lenne. most jött meg a kai nem akarom máris gariztatni. remélem nagyobb a riadalom mint a baj :F

(#113) DroneZ


DroneZ
aktív tag

tárgytalan, hagyjátok...... nem a lappal van gond. ezt kizártuk másik két kártya segítségével.

(#114) pszihó


pszihó
aktív tag

Asus P5E deszkában 2x1 GB 1066 Mhz CSX rampár mellett. 2X512 MB 800 MHz samsung rampár, hogy fog müködni. Valakinek valami tapasztalat? OP xp 32 bit
Q9550 proci ATI5870 vga? :F

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#115) Amacs


Amacs
aktív tag

Van még esetleg valaki, aki errefelé megfordul, és ilyen Asus x38-as csodája van? :))

(#116) Amacs


Amacs
aktív tag

Hasznos info lehet: Asus P5E3 Deluxe gond nélkül kezel 2x2 és 2x4 GB memóriát együtt.
Ez csak azért érdekes, mert elvileg az x38 chipset 8 GB-ig támogatja.
Valószínű, hogy a 4x4 sem okozna problémát, de ezt így nem tudom biztosra mondani, kipróbálva nem volt.

(#117) Fücsök007 válasza Amacs (#116) üzenetére


Fücsök007
őstag

Kezeli a 16GB-ot is! :K Nekem Abit IX48 GT3 lapban megy a 4X4GB 1866MHz-es G.Skill Sniper ram kit. Persze az Asus lapokban nem biztos, hogy pont ezekkel a ramokkal lenne meg a 16GB. :N Minden X38/X48 lap tud kezelni 16GB DDR2/DDR3 ramot. :))

[ Szerkesztve ]

(#118) envagyok


envagyok
veterán

Állítólag megy ezekkel a lapokkal az SLI is trükközve.
Erről vmi tapasztalat van?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.