Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X@b3e


X@b3e
addikt

A sebessége büntet :Y Az első trafinál lekapcsolnák :D
Az ára majdcsak lesz kedvezőbb (számunkra) is idővel.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2) marcias


marcias
őstag

Hát ez lenyőgöző. És akkor milyen lesz ebből az SLC? :Y
Remélem 2010 környékén már ilyeneket 20-30 ezer körül meg lehet majd kapni. Egy 80GB-os SLC változat ebből, mondjuk 30-ért... fincsi :)

Steam: marcias88

(#3) glutamin


glutamin
őstag

Na kezdenek elfogadható méretűek lenni, csak az ár... Még kell néhány év nekik.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#4) csatahajós


csatahajós
senior tag

Nem rossz, nem rossz de a Velciraptor kár h nincs a tesztben. Azért az fele áron 4X akkor kapacitás és szerintem írásban mindenképpen lenyomja és olvasásban sincs olyan messze (persze nem nyílegyenes a vonal mint itt....)De a jövőre nézve jó lesz ez, csak menjen le az ár és nőljön a kapacitás (80Gb azért lehet szűkös ha valaki egy jól telerakott Vistát használ (úgy értem mindenféle progik, játékok ha bele vannak telepítve).

Kérdés hogy HDD-ből tudnak-e még dobbantani (voltak pletykák 20.000-es fordulatú VelociRaptorról...) Amúgy melegebbnek a mostani Veloci sem melegebb, 25 fokos szobában kb 35-40 fok ha ír. egy vinyo keretben 12cmes ventivel előtte meg stabilan 30 fok.

[ Szerkesztve ]

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem rossz, nem rossz... Ha lenne rá pénzem, vennék is egyet. De 595 dolcsi, az nem kevés pénz. Majd 3-4 év múlva.

(#6) Márton válasza csatahajós (#4) üzenetére


Márton
nagyúr

hang, fogyasztás, elérési idő?
ezeket is számold bele
nekem nagyon tetszik ez az egész SSD buli
1-2 év és HANGTALAN lesz a gépem :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7) luw2win


luw2win
őstag

Véglis én már 6napja várom az SSD-met....de nem jön.
Nem tom ki hiázott a PH user vagy a Magyar Posta de hanem jön meg akk 30k ugrott :(

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8) P00By


P00By
nagyúr

Szép teljesítmény, az ára meg khm :D Kettőt kérek raidben ;]

(#9) Taranti válasza csatahajós (#4) üzenetére


Taranti
senior tag

Maximálisan egyetértek, a PH!-n még egyáltalán nem láttunk Velociraptor tesztet (egyáltalán magyar oldalon sem), és most már nagyon lenne értelme, jó versenyt mindig szívesen nézek...:)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#10) Taranti válasza P00By (#8) üzenetére


Taranti
senior tag

Na, a raid amúgy jó játék lenne; úgy tudom, a raid0 kivághat egy lemezt a kötetből, ha olyan hibát érzékel, amit egyébként a merevlemez javít, vagyis normál üzemben (raid nélkül) észre sem vennénk. Tehát, az a kérdés, hogy az SSD-k mennyi hibakorrekciót végeznek.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#11) orbano válasza csatahajós (#4) üzenetére


orbano
félisten

valóban kár, illett volna a hdd-k legjobbját mellé állítani. szerintem olyan eszement egetverő előnyre nem tenne szert az ssd. viszont az SLC-s verzióra nagyon kíváncsi vagyok. az árára főleg...

A vér nem válik VAZZE!™

(#12) RexpecT


RexpecT
addikt

Meggyőző teljesítmény, kíváncsi vagyok mikorra lesz elfogadható ára az SSD-k nek.

(#13) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Szerintem meg a Samu F1 a király, nagyon jó árban van, szinte alig van hangja és nem is melegszik, most ez éri meg legjobban, ezt elfogultság nélkül állíthatom :DDD
Csábító ez az SSD de szerintem csak a hangtalanság miatt, viszont amíg a ventilátoraim a Samu F1-et is túlordítják ez nem érdekel :D

(#14) orbano válasza Sandormaster (#13) üzenetére


orbano
félisten

csatlakozom, nálam egy 640-es üzemel, elégedett vagyok vele nagyon

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) Scoobyka


Scoobyka
addikt

kár,hogy a dollár árfolyam a mai napon 218Ft....szóval közel sem 150....

(#16) #64791808


#64791808
törölt tag

Én még árulom is az F1-eket, és eddig össznépi az elégedettség.

Azért örültem volna, ha az F1-es szériából nem a 750-es, hanem az 1TB-os van a ringben, mert gyorsabb.

(#17) simonzé


simonzé
addikt

"A hosszú múltra visszatekintő (SSD) technológia (...) mára mindennapos használatra alkalmas állapotba került, legalábbis ezt sugallják a gyártók"

Ez a lényeg. Emlékeztek a projektoros tévékre? 6 éve még azt gyártotta minden nagy cég. Aztán hamar kiderült mekkora hatalmas melléfogás volt, de ez nem vigasztalja azt a sokezer embert aki anno megvette egy vagyonért, most meg szívhatja a fogát.

Én azt mondom, egyelőre óvatosan az SSD-vel Béláim!

I don't fit in. I fit out.

(#18) Ste válasza simonzé (#17) üzenetére


Ste
addikt

Tisztelt Gyártó!

Sajnálattal tapasztaltam, hogy az Önök Marketing gépezete által bőszen reklámozott "SohaSemDöglik" csúcssebességű háttétárolójuk a mai napon az örök Bitmezőkre (ha valaki anglokánosan óhajtja - BitFieldekre - a szerk.) távozott. Ezáltal termékük inkább a "SajnoSDöglött" megnevezés illetné. Kérem a termék normál háttértárolóra való cseréjét és a termék nevének megváltoztatását.

Tisztelettel: NoSeSeDi Béla

[ Szerkesztve ]

(#19) Oliverda válasza csatahajós (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyetértek. Mondjuk a VelociRaptor még nem is nagyon jutott el a PH! tesztlaborába, pontosabban tesztben még nem láthattuk itt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) fLeSs válasza Scoobyka (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

kár hogy csak a mondat egyik felét sikerült értelmezned. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) TeeJay


TeeJay
félisten

én meg ezt nem értem a cikk elejéről

"A memóriacellákon található adatok egyetlen komoly ellensége a mágnesesség."

lehet hogy hülyeséget írok de miért ártana neki a mágnesesség?
a flash memóriák nem mágnesesen tárolják az adatot nemde? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) shteer


shteer
titán

jó teszt :C

örülök, h bekerült a samu slc 32gb - tiszta képet kaptam arról amit maximális megelégedettséggel használok 2 hónapja (az meg nem érdekel ha csak 2-3 évig használhatom)

amikor a tesztet olvastam, elémtárult a képzeletbeli hozzászólások pár részlete:
kicsi, drága, kell neki még idő - még pár év, megbízhatatlan, kitudja mikor döglik meg

át is navigálok egy másik site-ra és feladok pár lottót ;];]

..szerintem jónak tűnik

(#23) shteer válasza TeeJay (#21) üzenetére


shteer
titán

indukció?

..szerintem jónak tűnik

(#24) Tyrel


Tyrel
őstag

Szerintem jó teszt, Intel meg érdekes mezőkre lépked... Tkp. már csak RAM gyártásba kéne beszállnia és úgy ahogy van gyárthatná a komplett PC-ket mivel Procijuk van, nem is akármilyen, Alaplapot is csinálnak természetesen a saját Chipsettel, Most már van háttértárolójuk is, és ha minden igaz 2 éven belül meglesz a Videókari is nekik... Mindig minőségi és nagyon jó amit csinálnak csak az árakkal el ne szálljanak majd, vagy legalább is ennél jobban már ne...

Komolyra fordítva a szót én úgy tudom hogy ez az SSD nem 100%-ban Intel fejlesztés hanem egy a Kingston-al való együttműködés gyümölcse... Vagy nem?...

Turenkarn

(#25) csatahajós válasza Márton (#6) üzenetére


csatahajós
senior tag

Hang: amig a gépek ventijei hangosabbak a Velocinál addig nem érdekel hogy 6 decibel vagy 0, mert nem 10 centire ülök a vinyótól szóval szerintem ez az emberek 99%nak nem komoly szempont (pedig állítólag átlagon felüli a hallás érzékenységem).

Fogyasztás: notebooknál igazat adok, asztali gépnél a 140W-os Phenomom meg a mai überbrutál VGA-k mellett az a 6-7W amit loadban fogyaszt nem oszt nem szoroz.

Elérési idő, ez rendben van ,cserében az írás jóval izmosabb, ami azért nem utolsó szempont.

Ami engem elriasztott az SSDtől hogy kikopik. Mert ez OK hogy megadják h 1,2 millió óra meg 5 év folyamatos újraírás, de ez annyira nem valószerű. Nyílván egy rendszermeghajtót nem ír újra az ember elejétől a végéig naponta és nyílván a szabad terület amit ugyebár wear-leveleleni tud (bocs a csúnya kifejezésért) az egyre csökken és az már egyáltalán nem tudható hogy ez az össz teljesítményre/kikopsára hogyan áll befolyással - ezt ugye senki nem tapasztalhatta meg mert nem nagyon van még 2-3 éve ilyen teljestményű SSD. És itt megint bejön a képbe hogy az össz kapacitás pedig relative pici (tehát mondjuk egy Velocival egyárban levő SSD max 16-32GB-os ami lássuk be egy mai oprendszer, Office és pár komolyabb játék mellett hamar elfogy).
Notebookokba maximálisan van értelme SSD-nek, de asztali gépbe rendszernek ha csak nem bootidő mániás valaki akkor azért összességében nem biztos hogy a legeslegjobb az SSD. És akkor még itt jön a képbe, hogy ha már bootidő, akkor Fusion IO drive :) PCI-E slot, 700MB/sec olvasás és 600MB írás...na az nem kicsit lealáz mindent - ala Gigabyte i-RAM, még asszem PH!-s teszt is volt.

[ Szerkesztve ]

(#26) RexpecT válasza fLeSs (#20) üzenetére


RexpecT
addikt

Én nem akartam neki beszólni ;] :DDD .

(#27) bteebi


bteebi
veterán

Jó kis teszt, gratula :).

Hát engem azért nem döbbentett le a sebessége - szép és jó, de azért nem teljesen egyenletes, és csak néhol (igazán) kimagasló. Akkor már inkább a fentebb említett IOdrive ;], az tényleg nagyon durva. Most durván 130 kHUF (ha nem több) lenne egy ilyen 80 gigás meghajtó - akkor már inkább 4 db 500-as Samu RAID0-ba - kijönne 50-60 kHUF-ból, és az már 2 TB kapacitás (névlegesen 25-ször annyi tárhely kevesebb mint feleannyiért :Y ), és az elérési időt leszámítva sok helyen eléggé odavágna ennek az SSD-nek nem csak írás, hanem az olvasás terén is ;] (persze bőven nem minden téren verné el, de jópár helyen).

SLC-ben viszont tényleg érdekes lesz. Még egy árfeleződés (~60k egy 80 gigás, lehetőleg SLC-s SSD-ért, esetleg egy 160-as ugyanannyiért :DDD ), és én is benevezek egyre. Addig maradok a Samu F1-eimnél :).

És tényleg jó lett volna a tesztbe a VelociRaptor is (mégiscsak az a SATA HDD-k királya - tárhely/árban pláne), és a 750-es Samu helyére (vagy mellé) egy 1 terás F1 (mert ugye a 750-es az 250 gigás tányérokkal van, míg a terás már 334-esekkel, vagyis érezhetően gyorsabb).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) Keem1


Keem1
addikt

Jó kis teszt, nagyon megtetszett a kicsike :C
Csak amiatt bánkódom, hogy amíg maximum 2x annyiba nem kerül mint a hagyományos HDD, nincs létjogosultsága. Az átlagfelhasználó (desktop) tényleg nem nyer vele annyit mint amennyivel többe kerül egységre számolva.


Gonoszkodás:
"Ugyanakkor a sok kis fájlos másolásban élre tört, találgathatnánk, hogy ez minek köszönhető, talán a clusterméretnek, talán a "sokcsatornás" vezérlésnek, talán az NCQ-nak"
Mintha arról lett volna szó az elején, hogy az NCQ-t kikapcsoljátok, mert nem ad többletteljesítményt egy átlagos felhasználás során, nemde? :U

(#29) klambi


klambi
addikt

az frankó hogy gyors, de ezek elég gyorsan elhasználódnak nem..? :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#30) #53246592 válasza Keem1 (#28) üzenetére


#53246592
törölt tag

"Mintha arról lett volna szó az elején, hogy az NCQ-t kikapcsoljátok, mert nem ad többletteljesítményt egy átlagos felhasználás során, nemde?"

a HDD-knel...

ha fele, vagy inkabb harmada lenne az ara, akkor Karacsonyra megajandekoznam magamat egy ilyennel. igy szep es jo, de tul draga.

(#31) F e Z o


F e Z o
veterán

Én azért kicsit hiányolok egy WD raptort az összehasonlitó tesztből...

H2O über alles!

(#32) Keem1 válasza #53246592 (#30) üzenetére


Keem1
addikt


Igaz... vissza is szívtam a #28 offját, bocsi :)
Ígérem, megtanulok olvasni!

(#33) azbest


azbest
félisten

A ghost image esetén raw mentést csináltatok? Ha nem, akkor valószínűleg átrendezte a ghost (gyakrolatilag defragolta) a fájlokat szerintem. Bár betöltés teszt esetén annyia talán nem lényeges.

Egyébként impozáns eredmények és érdekes teszt :)

(#34) old gray válasza orbano (#14) üzenetére


old gray
addikt

+1 elégedett 640GB-os F1 tulaj. :K

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#35) shteer válasza old gray (#34) üzenetére


shteer
titán

no de meddig? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#36) old gray válasza shteer (#35) üzenetére


old gray
addikt

Ezt pont egy ssd tulaj mondja? :P

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#37) shtml válasza shteer (#23) üzenetére


shtml
őstag

Nem hiszem, ahhoz fluxusváltozás kellene,olyan erős váltóáramok meg nem folynak egy PC-ben. Amúgy is hamarabb fagyna le a gép a NYÁK-on indukálódó feszültségektől, hogysem megbolondulna az SSD.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#38) shteer válasza shtml (#37) üzenetére


shteer
titán

elhiszem :) akkor passz - de ha nem haragszol, gyakorlatban nem tesztelném le :))

..szerintem jónak tűnik

(#39) shtml


shtml
őstag

A memóriacellákon található adatok egyetlen komoly ellensége a mágnesesség.

Fless, ezt tényleg kifejthetnéd részletesebben, mert én - és ezzel nem vagyok egyedül - úgy tudom, hogy az SSD-k éppen igen érzéketlenek a mágnességre. De ha van új infód, oszd meg velünk, ki tudja?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#40) shteer válasza old gray (#36) üzenetére


shteer
titán

verseny indul ;]

..szerintem jónak tűnik

(#41) Gorath


Gorath
tag

Szerintem érdemes lett volna összehasonlítani egy 2,5"-os winyóval is (szokásos 5400 rpm), azzal szemben jóval nagyobb különbség jött volna ki. Márpedig mint az aktuális hírekből tudjuk, az Intel már több mobil procit ad el, mint asztalit, ergó egyre több a laptop, ahol pl. egy Vista alatt a winyó olyan, mint egy Ferrariban a Trabant motor...

Arról nem is beszélve, hogy egy dolog a teszteredmény, meg egy másik dolog a valós életbeli használat. Az SSD-k előnye akkor jön ki igazán, amikor egyszerre több hozzáférés is történik. Vagyis a Windows a pagefile-lal játszik, közben elindítunk egy programot, háttérben meg még fut 1-2 dolog... A winyó szenved, összevissza pozícionál, az SSD-nek meg meg se kottyan. Ja és lehet, hogy pár másodperc különbség nem egetverő, de ha valaki egész nap használja a gépet, akkor pl. minden programindításnál 1-2 másodperc azért már nem mindegy...

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#42) Oliverda válasza Gorath (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

A WD VelociRaptor is 2,5"-os. ;] Illetve azért már elég régóta vannak 7200RPM-es 2,5"-os winyók is a piacon.

"Az SSD-k előnye akkor jön ki igazán, amikor egyszerre több hozzáférés is történik. Vagyis a Windows a pagefile-lal játszik, közben elindítunk egy programot, háttérben meg még fut 1-2 dolog... A winyó szenved, összevissza pozícionál, az SSD-nek meg meg se kottyan."

Nekem az FC-Test-ből pont az jött le hogy a párhuzamos írás és olvasás nem éppen az erősségük ezeknek.

Számomra majd akkor lesz érdekes az SSD ha mindenben gyorsabb lesz mint a jelenlegi csúcs HDD-k illetve az áruk sem a horror kategóriában fog már mozogni. Na ez még jópár év azt hiszem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) gV


gV
őstag

Így első neki futásra elég űtös lett az Intel SSD-je.

itt egy teszt amiben a X25 mellett ott a VR és a TB-os F1

[ Szerkesztve ]

(#44) Gorath válasza Oliverda (#42) üzenetére


Gorath
tag

Vannak 7200 rpm-es 2,5"-os winyók, persze, de gyárilag nagyon kevés gépben van ilyen, ráadásul amiket lehet külön kapni, azok jóval drágábbak és kisebb kapacitásúak, szóval a winyók legnagyobb előnyeiből sokat veszítenek, és még úgy sincsenek olyan gyorsak általában, mint az asztalik.

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#45) fLeSs válasza shtml (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az a helyzet, hogy mindkét véleményt láttam már különböző leírásokban.
Vki szerint érzékenyek a mágneses mezőkre, mások szerint meg nem.
Mondjuk bizonyítva még egyiket sem láttam. :D
Ha van tuti infód mondjuk vmelyik gyártó oldaláról, akkor plz linkeld be.

Én kiszedhetem a cikkből, de utána senki ne sírjon, hogy kinyiffant az SSD-je. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) shteer válasza Gorath (#44) üzenetére


shteer
titán

mindemellett a 7200rpm-esek többet fogyasztanak.. ssd-t a notikba! :)

..szerintem jónak tűnik

(#47) shteer válasza gV (#43) üzenetére


shteer
titán

VelociRaptor VR150 300MB/s 10,000-RPM 16MB 150GB 300GB 3.5"

azért az a 3,5" vitatható :) ha a beépítést vesszük akkor ok csak

..szerintem jónak tűnik

(#48) didyman válasza fLeSs (#45) üzenetére


didyman
őstag

Szedd csak ki, mert ökörség. Maga a tárolás elve zárja ki, hogy a mágnesesség közvetlenül hatással tudjon lenni a tárolt adatokra. Amennyiben a mágnesességet meghagyjuk az egyenletben, akkor azt nyugodtan odatehetjük az operatív memóriák mellé is a dobozra, hogy extrém mágneses térben működésük nem garantált :-) . Általános paradigma minden elektronika körül az elektromágnesesség, erre érzékenység, de ezek közvetett hatások, a már említett örvényáramok révén főleg. Itt nincs értelme foglalkozni vele, gyakorlati síkra egyszerűsödve.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#49) didyman válasza fLeSs (#45) üzenetére


didyman
őstag

...keresztkérdés. Pendrive-ot láttál már elhasalni hangszórómágnesen használva? Ha igen, van miről beszélni :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#50) shteer válasza didyman (#49) üzenetére


shteer
titán

na de ki használja hangszórómágnesen? :)

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.