Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Hát igen... Mindig tudtuk, hiába a teljesítmény lassú felzárkózása, még mindig egy 2014-2016 közti business class géppel jár az átlag user a legjobban, amit jó forrással garanciálisan megvehet. Pláne, hogy a használat élménye csak részben a szilikonon múlik...

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#3) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!
Nekem ilyen gépem van, de a mêg gyengébb Celeronnal.
Gyárilag egy 2666-os RAM modul van bennük.

Én az egy szem 4 gigásatcseréltem ki egy 8 asra. Már ettôl magában is pattogósabb, reszponzívabb lettagép. Perszeugyanúgy2133 on CL 15 ön megy a ram.

A pentium gonld meg szinte egy i3 as picit butítva.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#4) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#3) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ja és még két megjegyzés.

A gépet én a 4GB ram és SSD vel alapon. 65ért vettem. Hivatalos magyar gar blabla.

Az S145 ben a celeron és pentium változatban sincs lehetőség dual channel memória módra mert csak egy slot van és kész. Abban csücsül a gyári 4 gigás modul.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#5) makikutya


makikutya
csendes tag

A legjobb jószándékkal, de hiába összeszedett a cikk, nincs egy szerkesztő vagy valaki aki segítene az elemi fogalmazási, egyes szám/többes szám, központozás, szóismétlések, alany, tárgy problémák kiküszöbölésében? Nagyon nehezen olvasható, túl van fogalmazva, bonyolítva. Bocs ezért, de ha ez nem az erősséged, legalább publikálás előtt olvasd el újra, és a billegő mondatokon húzz egy kicsit. Tényleg jó szandékból.

(#6) Lalikiraly válasza makikutya (#5) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem párom iskolatitkár, meg segít a tanároknak és ő szokta a cikkeimet sokszor korrektúrázni :D Jól jön az :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem is ilyen 6475b most a hurcolászós gépem. 3000 forintért vettem bele egy 4 magos AMD procit Alin, és onnantól bőven elég a sebessége. Office, Fb, böngészés simán megy.
Gyakorlatilag 40-45e forintból van egy 3.gen I3-nál sokkal gyorsabb gépem, új aksival, töltővel. Aksi is Alis, mégis jó.
3.gen I3 laptopok szerintem túlárazottak, 50-55e körül mennek, röhej. :D Az intel gma-k semmire valók voltak még ebben a generációban is.Ez az AMD meg már Gta4-el is elbír közepes beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8) UnA válasza makikutya (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

Utólag ránéztem, és mindössze két kisebb hibát találtam a cikkben, ami korrektúrázási feladat volt, de elmaradt valahogy.

Persze rengeteg olyan dolog van egy szövegben (bármelyikben), amit mindenki másképp fogalmazna meg, de ennyit mindig meg szabad engedni, mert ezt stílusnak hívják. ;)

(#9) bacsis válasza makikutya (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Sajnálom, hogy elégedetlen voltál a cikkemmel, sajnos tőlem csak ennyire telik :R

(#10) Kalandor válasza makikutya (#5) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt félreérted, ez nem cél. Ez nem egy fizetett szerzők által írt, egyenre fazonírozott portál, hanem megannyi individuum által írt, általam csak szerkesztett, gyakorlatilag nonprofit portál.

A helyesírási hibákat vagy nagyon durva hibákat javítjuk, de ennyi. Egy ilyen szöveg bacsisságát nem vehetjük el. Ő így ír, ő ilyen, és az embereknek ez általában ez tetszik, olvassák, őt így szeretik.
Ha valakinek tetszik az előadásmódja, annak örülünk, ha nem, akkor csak elnézést tudunk kérni, de ez esetben sem fogjuk egyenre fazonírozni a cikkeket, mert az cikkek mögött emberek vannak.

Idén megújítjuk majd ezt a portált, ennek a kifejezésére valahogy az új designban ügyelni fogunk :)

(#11) Pecc


Pecc
őstag

Köszi a cikket/tesztet bacsis. :R
Nekem semmi bajom nem volt a cikkel. Érthető, egyszerű, tele hasznos információkkal számomra. :K

(#12) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszi a cikket! :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Silenzio


Silenzio
addikt

A 120 valóban reális ár alsókategóriás eszközért, de ha azt nézzük, hogy 95-ért (új ára utoljára 500e Ft volt) tudtam venni boltból, számlával használt Lenovo X1 tabletet (Core M5, 8 giga ram, 256 GB SSD), ami billentyűzettel együtt egy kiló, gyakorlatilag csak egy tablet, passzív hűtésű, majdnem 100%-os SRGB lefedettséget, érintőkijelzőt és aktív tollas vezérlést is kínál, ráadásul ide a rozsdás bökőt, hogy játékokban is leveri ezt a Pentiumot, már nem olyan jó a leányzó fekvése. Értem, a használt piac mindig más, de ez akkor is rémesen elavult tudás újgenerációs alapokon. Szerintem ilyen eszközt olyasvalaki vesz, aki nem tudja, hogy mit veszít egy ilyen lépéssel.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#14) jbush


jbush
tag

Pár éve ennyi pénzért kis szerencsével i3-at is lehetett kapni, ami azért nem egy kategória ezzel.
(Hirtelen utánanéztem, 130-ért találtam most is i3-8145U procis gépet újan.)
Persze ez a megnyirbált i-s proci is ezerszer jobb, mint az atomhulladék-származékok.

[ Szerkesztve ]

(#15) b. válasza Kalandor (#10) üzenetére


b.
félisten

Jó cikk lett köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) jokeph


jokeph
nagyúr

Egy újabb jó cikk. :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#17) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ezek az alsóházas notik... Rettenet...

MAga a proci még jó lenne, de harmatos az egész körítés.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Jakuu


Jakuu
őstag

Akkor meg mindig nincs itt az ideje ahogy latom lecserelni a hasznalt 7eves hp 8470pt ilyenre. :P

(#19) ivana válasza Graphics (#17) üzenetére


ivana
Ármester

+1 Notiban a proci az utolsó szempont, de normális házba i5 alatt amúgy sem szoktak rakni.

(#18) Jakuu Az kb. a régi mercit lecserélni új ladára szint lenne. :N

[ Szerkesztve ]

(#20) jokeph válasza ivana (#19) üzenetére


jokeph
nagyúr

A 10+ éves Acer Extensa-mat nem cserélném le belépőszintre. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21) Graphics válasza ivana (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akadt rá azért példa, néhány vállalati gépből készültek olcsó procis kivitelek.

Pl. HP Probook 6460b, vagy Lenovo L440

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) ivana válasza Graphics (#21) üzenetére


ivana
Ármester

Az L-es thinkpad, meg a probook az nem business gép ;]

(#23) Graphics válasza ivana (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért ha minőségét nézzük, sokkal jobbak , mint a konzumerek. Azért a 6460-as egy elég masszív konstrukció, mert konkrétan majdnem ugyanaz mint az Elitebook

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) bacsis válasza ivana (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Graphics-al egyet kell értenem.. a HP Probook szériából ez a 3-3. gen-es széria simán Elitebook minőség, full fém, nagyon jól szerelhető, imádom.... Az új 6-7-8. gen probookok viszont tényleg ismét hulladék kategória :DDD :U

(#25) domos válasza ivana (#22) üzenetére


domos
senior tag

Pontosan. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#26) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó teszt:R Futtattam gyorsan egy winrar bencsmarkot az e7450-es laposon (i7-5600u proci, 4éves): 4MB/sec 15W TDP-ből. Asszem nem rohanok a boltba lecserélni. Főleg, hogy a nem széthullós házat nem adják óccóér:(.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Dhampir


Dhampir
félisten

Szeretem a cikkeidet. Ez egy újabb olyan, ami kiváló olvasmány. :R

(#28) pengwin


pengwin
addikt

A6-4400M

Na azt leginkább a modern Atomokhoz és egyéb *mont magos CPU-khoz éri meg hasonlítani.
Köszönőviszonyban sincs egyik gyártó modern, "nagy" magra épülő mobil platformjaival se.

(#2) TheLázs
a használat élménye csak részben a szilikonon múlik
Én a természetes dolgokat preferálom, de hát kinek mi... ;]

(#13) Silenzio
A Core M az nagyon nem egy liga a magasabb TDP osztályba tartozó CPU-kkal.
A fizikát nem lehet meghazudtolni, 4,5W TDP-ből ugyan nem hoznak ki jobb teljesítményt, mint 15W-ból, miközben mindkét CPU ugyanazokat a magokat használja.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#29) domos válasza t72killer (#26) üzenetére


domos
senior tag

Az elég kevésnek tűnik ahhoz a procihoz. Core M 5Y71 (ami szintén a broadwell széria) 4.5W-ból 3.6MB/s amíg tart a turbó, utána beáll 3MB/s-re és tovább nem csökken.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#30) t72killer válasza domos (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Turbó alatt jól el vannak engedve a core M-ek:R. Ez ha jól rémlik, 2.9-3GHz-en futott kb, sima üzemben mértem (a vírusirtót se lőttem ki és ez-az ment még).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.