Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sunzi


Sunzi
aktív tag

Köszönjük, hogy megosztottad a tapasztalatod, remélem lesznek, akik hasznát veszik. Külön örülök, hogy írtál a partíció igazításról, sokan nem is tudnak a dologról.
Készülök én is egy nagyobb lélegzetvételű tesztre hw raid kapcsán, csak, sajna az eszközök még megrendelve sincsenek :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#2) Yany válasza Sunzi (#1) üzenetére


Yany
addikt

Köszi érte, bár megmondom őszintén, egy ilyen témájú írást szívesen látnék összeszedetten, "hülye user" szinten is, mert nekem egy csomó dolog magas volt ebből, viszont érdekelne.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3) janos666 válasza Yany (#2) üzenetére


janos666
nagyúr

Egy olyan ide kattints, azt nyomd meg, ezt pötyögd be leírás frissen szerelt géptől készen a windows telepítéséig?
Ezzel csak az a baj hogy minde RAID vezérlőnek más és más a BIOS-a, mások a lépések. Ellenben ha belépsz ott azért eligazít a menü, annyi a kérdés milyen stripesizet kell beállítani , vagy hogy célszerű, egy vayg 2 tömb...
A partícionálósdit is leírtam Vista alól, de XP-vel pl. ilyet nem lehet csinálni.

Szóval ha mondasz konkrét kérdéseket mi nem világos válaszolhatok rá itt vagy beszúrhatom a fenti szövegbe.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4) lapa


lapa
veterán

ha a cpu használatot a feladatkezelőben mérted, akkor maga a 20% önmagában semmit nem jelent, legalábbis az én tapasztalataim szerint. ha a lemezes alrendszer bekeményít (nagy sebességgel másol pl), az szinte használhatatlanná teszi a gépet, miközben a feladatkezelőben vígan marad 60-70% üresjárat. ilyen szempontból nem biztos, hogy elhanyagolható a max 20%.

(#5) janos666 válasza lapa (#4) üzenetére


janos666
nagyúr

A 20%-ot a HDTune méri 512Ks csomagokra (8M-osra vagy stripezienél nagyobbra csak 8%-ot ír), a taskmanagerben alig volt tapasztalható CPU terhelés szipla mapakopizáskor...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.