Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Ahhoz képest, hogy három éve ennyiért vettem a 96 gigás Kingstont, mint ebből a 100 gigás, nem is annyira drága, tekintve a terhelhetőségét. Viszont otthonra ez ma már nem elfogadható ár, de reméljük, hogy a kommersz termékekben is elérhető lesz ebből a vezérlőből valami...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) banhammer


banhammer
veterán

Hmmm...
Kellene ha nem lenne ilyen drága.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) Angel1981 válasza pilóta (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Pontosan!
Csak türelem! ;)

(#4) bladegery


bladegery
senior tag

Nem hiszem hogy az ingadozás mentesség sokat számít az átlag felhasználóknál, nem hiszem hogy sokan vesznek majd ilyet.

gergely-szabo.com

(#5) F34R válasza pilóta (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

akkor marad a regi x-25e (ritka es nem nagyon talalni pedig ez i szivos darab )
csak sajnos nem epp a legjobb parameterekkel bir.

(#4) bladegery

sztem sem a 710 is 100k folott van (100gb) ebbol akar mar egy Samu 830 512 GB-t is kapni.

[ Szerkesztve ]

(#6) Entryy válasza F34R (#5) üzenetére


Entryy
aktív tag

Annyira azért ne sajnáljuk le az x-25e szériát!
Annak az SLC lapkái 100k s írási ciklussal rendelkeznek.
A hir leírása alapján ezek az új "csoda" lapkák ( napi 10x es teli írás 5éven keresztül (10x5x365=) 18250

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#7) F34R válasza Entryy (#6) üzenetére


F34R
nagyúr

en sebesseg teren ertettem , tudom milyen sokaig birjak nem hiaba enterprise.

(#8) Buci21


Buci21
addikt

Elég durva, hogy már datacenter is ilyenekkel fut majd :D uhh, ez azért sebességnövekedés... am nem lehetne őket csak cache-nek használni, pl ott van 50 TB adat, és csak egy 200 vagy 400GB-os SSD cache szolgál ki, és abba töltögeti, ami fontos... olyan hybrid drive, csak nagyban :D

(#9) nbg válasza Buci21 (#8) üzenetére


nbg
senior tag

Mar jo par eve hasznalnak SSD-ket storage boxokban, csak nagyreszt EFD a terminologia (Enterprise Flash Disk).

Nagyban ez ugy nez ki, peldaul most "nalunk" a Vmax-ekben, hogy definialtunk harom szintet: sima SATA/SAS, 15k FC, es EFD. Amelyik adatblokk nagyon kapos, egyre feljebb vanszorog szepen lassan a teljesitmenyletran. Van olyan adat, amihez alig nyul az ember, az jol megvan SATA-n, esetleg FC-n, ami meg "hot block", az EFD-n lakik.
Es persze mindebbol az OS/DB/App semmit sem lat, az egesz logika a storage boxban van. Es itt ugye tobb tucat PB-rol beszelgetunk, nem GB-okrol... ;)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#10) Buci21 válasza nbg (#9) üzenetére


Buci21
addikt

szép megoldás, nem tudtam, hogy így müxik, de logikus, kraftot annak, aminek kell, aminek meg nem, az meg elfér az öreganyám hátára vésve is :D

(#11) ZollR


ZollR
tag

"...1,8”-es meghajtó is elérhető lesz majd, amelyekkel az egyre népszerűbb mikro- és pengeszerverek piacát célozzák."
Ez legalább annyira vicces szó a blade-hez, mint az "otthoni moziszalag" a VHS-hez. :)

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#12) Killer01 válasza pilóta (#1) üzenetére


Killer01
őstag

Nem hinném hogy az intel ezt a vezérlőt behozná az "átlagfelhasználói" szegmensbe. Akkor ki az isten venné a szandfórszos újgenerációt?

(#13) pilóta válasza Killer01 (#12) üzenetére


pilóta
nagyúr

A sandforce-tól csak azért vettek vezérlőt, mert nem volt nekik saját ebben a szegmensben. Amint kész a saját, azzal jön ki az újabb generáció.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) Killer01 válasza pilóta (#13) üzenetére


Killer01
őstag

Legyen igazad, szívesen látnék a G2-es sorozathoz hasonló siker ssd-t.

(#15) gyurielf2


gyurielf2
csendes tag

Egyszer mindenképp lesz egy ilyenem!!

(#16) belasuk


belasuk
csendes tag

Uraim!

http://hardverapro.hu/apro/100gb_ssd_dc_s3700_series

üdv

(#17) Immy


Immy
őstag

Azon kívül, hogy intelnek saját chipjei vannak, miért kerül majdnem 3szor annyiba, mint más gyártók ugyanekkora kapacitású SSD-i?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#19) #16939776 válasza Immy (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Teljesítményre, gyors olvashatóságra válogatott Nand kerül bele, ami nem felel meg az megy az 3500-ba.

Van ilyen SSD-m: 100/200/400GB nagyon konzisztzens teljesítményt ad, CPU energiagazdálkodásnak is jót tesz az alacsony késleltetés. 3710-be egyel erősebb órajelű vezérlő került, még kisebb késleltetéssel.

Nekem asztali környezetben is "recommened" kategória, ha korábban leesik hogy SSD-SSD között ekkora a különbség, akkor 5 évvel ezelőtt is szó nélkül kifizettem volna a listaárát ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.