Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vistaboy válasza Klemice (#50) üzenetére


Vistaboy
veterán

Bonyolult a dolog, úgyhogy inkább hagyjuk. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#52) Vistaboy válasza Móci (#49) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Esetleg e helyett jöhetett volna a szokásos 'megvettem, kibontom, összeszerelem' rész."

Fentebb linkelve van.

A gépről lesznek képek a hétvégén, ugyanis akkor veszünk egy fényképezőgépet.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#53) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Időközben feltettem a Vistát és lemértem a gépet az Everest összes tesztjével.

Játéktesztek majd a hétvégén, de nem fogok új írást készíteni, hanem ebbe fogom beírni azokat is. A képeket szintén. Úgyhogy ha most esetleg picit szedett-vetett is a cikk, akkor elnézést, majd kialakul. :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#54) Levin01


Levin01
őstag

és persze "válság van...." :C

(#55) Sanyix válasza X@b3e (#2) üzenetére


Sanyix
őstag

"de az nem igaz, h ATi-t érdemesebb venni játékra, mert egy GTX275 után mondjuk lassulást tapasztalnál a 4890-el"

Elavult, régi játékoknál ja. Modern játékoknál (teljesen dx10 alapú) viszont a legerősebb gtx sem rúg labdába egy 4870-essel szemben sem.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#56) devast


devast
addikt

Az a q6600 biztos sírt egész életében ha alapórajelen járattad :DDD 3.2-t szinte mindegyik ment lazán, sokat dob rajta(fsb-ről nem is beszélve...) ;)

(#57) Sanyix válasza Csorbi (#37) üzenetére


Sanyix
őstag

Ja mivel ilyen igénytelenül ritkán csinálnak játékot. Randa, ha meg szebb akkor játszhatatlan (de akkor sem egy omgwtf látvány), borzalmas a felépítése, gyenge a fizkája, a kezelése iszonyatos (vagy látod normálisan a műszerfalat, és nem látod a kifutópályát, vagy látod a kifutót, a műszereket nem, bár ez az eddigi fs-ekben is így volt).

Ja az a több ezer dds meg bmp úgy nyersen amit telepít, az egyszerűen szánalmas, rendkívül igénytelen programozásról tanúskodik.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#58) haky válasza Csorbi (#37) üzenetére


haky
senior tag

így van én minden CPU-t ezzel tesztelnék:) ezzel is

Aki másnak retyvetyutyu...

(#59) Móci válasza Vistaboy (#52) üzenetére


Móci
addikt

Kérem a pofánverést, rendesen benéztem... :B
Szép nagyon a kicsike, tetszenek az alkatrészek! :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#60) Dr_Syrex válasza Móci (#59) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

helyette kapsz egy ilyet :W :DDD

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#61) LackoMester


LackoMester
addikt

grat a géphez és a teszthez :C ...irtad föleg játékra használod a géped,szerintem a Q6600 még egy évig biztosan elég lett volna...de persze ez jobb,világos...elég lett volna 1 izmos grakari....
egyébként a GTX275 jobb választás lett volna..

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#62) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én is gratulálok a gépedhez. És irigyelek is mert neked már meg van a gép. Nekem meg még várnom kell rá amíg össze gyűlik a pénz az én kis Corei7-emhez:N
Ja és az a D0-ás proci szinte kiált a tuningért :K én mindenképp meghúznám na jó gyári hűtővel nem nagyon ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#63) Cyberpunk válasza Sanyix (#55) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze persze tudjuk. Sz@r nV ;] ami játékra használhatatlan csak egy nehezék a gépben :C

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#64) Vistaboy válasza devast (#56) üzenetére


Vistaboy
veterán

Elhiszem, de én nem szoktam tuningolni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#65) Vistaboy válasza haky (#58) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az a baj, hogy nekem abszolúte nem jönnek be a szimulátorok. Még az időt is sajnálnám rá, a sávszélről nem is beszélve, pénzt pedig még ennyire sem adnék érte. :DDD

Olyasmi játékokkal fogom tesztelni, amivel játszani is szoktam. Pl.: Tomb Raider -Underworld, F.E.A.R. 2. - Project Origin, Sacred 2 - Fallen Angel, Elder Scrolls IV - Oblivion, Gears of War, The Witcher, ilyesmik.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#66) Vistaboy válasza Cyberpunk (#62) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem szoktam tuningolni, de majd egyszer megpróbálok valamit, csak sajnos nem is igazán tudom, hogyan kell ezt csinálni. :B :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#67) Cyberpunk válasza Vistaboy (#66) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az Intel Corei7 9xx (Bloomfield) topikban szívesen segítenek szerintem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#68) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Hasonló konfig tuningolva:

Szóval érdemes tuningolni a jószágot.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#69) Vistaboy válasza Ulkesh (#68) üzenetére


Vistaboy
veterán

Majd meglátom, lehet hogy teszek vele egy-két próbát. De az igazat megvallva, nem értek a dologhoz, annak idején a CeleronA-300-at fel tudtam húzni 450-re, de ott nem kellett semmi extra felszerelés, csak BIOS-ban állítani az FSB-n, amíg stabil.

Ilyesmiket még meg tudok oldani, de a feszültségekkel és ilyesmikkel való játszadozáshoz láma vagyok. :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#70) Sanyix válasza Cyberpunk (#63) üzenetére


Sanyix
őstag

Hol írtam egyáltalán hasonlót, kicsirigó? :D
Az olvasás nem az erősséged, látom. Na akkor itt egy kis házifeladat: [link] [link] legalább tanulsz valamit, nem csak röhögsz a hozzá nem értéseden :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#71) Ulkesh válasza Vistaboy (#69) üzenetére


Ulkesh
őstag

Nem kell semmivel bűvészkedned, felrakod a laphoz adott EasyTune segédprogramot és azzal pofonegyszerűen tudod állítani a gép sebességét.

Ha meg kézzel akarod állítgatni, akkor itt is csak a proci fsb-jét és szorzóját kell a BIOS-ban emelned. 4 GHz-ig minden feszültségemelés nélkül stabil marad a lap.

Egyetlen negatívuma a dolognak a gép fogyasztásának növekedése.
2.6 GHz-en 175-190 W között mocorog, 3.6 Ghz-en 250-270 W-ot eszik.

(A konfigom hasonló a tiedhez, csak a videókártya egy passzív hűtésű 9600 GT és a ramok Corsair modulok, a prochűtő meg egy Zalman Cnps9900)

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#72) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Ja, és ha BIOS-ban állítgatsz, akkor érdemes elmentened az értékeket (F11), így 10 különböző beállítás közül bármikor tudsz válogatni. Ezeket a beállításokat el is tudod menteni egy Pendrive-ra, vagy floppyra.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#73) Vistaboy válasza Ulkesh (#71) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, köszi. Majd kipróbálom ha hazajöttem melóból. Kíváncsi vagyok, meddig megy el extra cuccok nélkül. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#74) Cyberpunk válasza Sanyix (#70) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze én nem értek hozzá tök hűje vagyok a témához ;]
Ezt mindenki tudja hogy jobbak a Radeonok DX10-ben főleg ugye 10.1-ben mivel a zöldek ezt nem támogatják.
Az általad linkelt két játék meg egy rakás sz.r hogy finoman fogalmazzak :Y Amíg csak ilyenek jönnek addig én köszönöm de nem kérek belőle.
Persze jönnek majd jobb játékok is de azok már főleg DX11-re (nem majd valamikor már az idén is) Amit ugye az nV is támogat az persze kérdés hogy hogy oldják meg a teszalátort (remélem nem szoftveresen). De majd meglátjuk.
Ja és persze jó lenne ha nem személyeskednél. Mert én is tudnák mondani rád olyat mint hogy begyöpösödött szűk látókörű vagy.
Na de befejezem nem érdemes ölre menni sz@ros VGA-k miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#75) nemethbalazs válasza Vistaboy (#27) üzenetére


nemethbalazs
tag

Én nem sajnálnám a helyedben, hogy nem GTX275 ketyeg a gépedben, hanem HD4890. A sebességük nagyrészt megegyező, de most már ott tartunk, hogy több új játékban gyorsabb a 4890, mint a GTX275, és akkor még nem is rántottál az ATI GPU-ján, mert ugye híresen tuning bajnok, és bizony húzva a GTX285 is el-elmarad mögötte. Crysis-ban, GRID-ben , Quake Wars-ban, Call of Juarez-ban, stb. húzás nélkül is röhögve veri a GTX285-öt.
Amúgy gratu a géphez, nagyon penge lett :D

(#76) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Ja, most hogy végigolvastam a hozzászólásokat, látom már van itt vélemény a kártyákról...csak nyugodtan emberek, nem kell összeveszni. ATI jelenleg ugyanazon az áron gyorsabb, ebbe nem igazán lehet belekötni szerintem. Amúgy meg mindeki azt vesz amit akar...

(#77) Vistaboy válasza nemethbalazs (#75) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, nem is bántam meg, nagyon tetszik mindkettő: az i7 is, és a HD 4890 is. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#78) Vistaboy válasza Ulkesh (#71) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát, tényleg pofonegyszerű így. Lassan próbálgatom a dolgokat.

Egyelőre 3GHz-en próbálom, és ha minden oké, lassan lépegetek fölfelé.

Amúgy 3GHz-en az FPU Julia eredménye (Vastaggal az új értékek, vékonnyal az alapórajelen mértek):

CPU: 4x Core i7 920 HT
CPU órajel: 3150 MHz / 2833MHz
Alaplap: Gigabyte GA-EX58-UD5
Lapkakészlet: X58
Memória: Triple DDR3-1200 / Triple DDR3-1079
CL-RCD-RP-RAS: 9-9-9-22 CR1 / 8-8-8-20-CR1

Pontszám: 13258 / 11845

Kezdetnek egyelőre ennyi elég, így is szakadt rólam a víz a restart-nál. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#79) Ulkesh válasza Vistaboy (#78) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Vastaggal az új értékek, vékonnyal az alapórajelen mértek
CPU órajel: 3150 MHz / 2833MHz"

:D
Már eleve húztad a jószágot egy kicsit :D
2.67 GHz az alapórajel.

"Memória: Triple DDR3-1200 / Triple DDR3-1079
CL-RCD-RP-RAS: 9-9-9-22 CR1 / 8-8-8-20-CR1"

Megy az a RAM 1600-on, 9-9-9-24-es beállítással.

"Kezdetnek egyelőre ennyi elég, így is szakadt rólam a víz a restart-nál."

Ne izgulj, semmit nem tudsz elrontani.

Ha túl rossz értékeket adsz meg, akkor bekapcsolás után csinál egy újraindulást és visszaáll alapértékekre, ha mégsem tudna, akkor ott a hátsóján a cmos reset.
Extrém beállításkor nálam maga a BIOS is sérült (CRC error), de 3 másodperc alatt visszaállította magát a másodlagos chip-ről. Szóval teljesen bolondbiztosra van megcsinálva a dolog.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#80) tibz03 válasza Ulkesh (#79) üzenetére


tibz03
őstag

Szerintem ilyet ne javasolj. Vagy kifizeted neki az esetlegesen elfüstölt prociját? Akkor oké, nem szóltam.

Írtad korábban, hogy 4 GHz alapfeszen. Ez ugye csak vicc? Vagy nálad az "alapfesz" szó azt jelenti, hogy AUTO-n hagyod a fesz.-t? (Mert találkoztam már ilyennel, aki azt hitte, hogy ez "alapfesz". :U ) Nem vagyok tuning-szakértő, de ha AUTO-n hagyja a fesz. értékeket, akkor kaphat egy olyan fesz.-t a proci, amitől aztán ki lehet dobni a kukába.

Amennyire olvasgattam a hsz.-okat, az jött le, hogy egyáltalán nincs képben a srác, szóval nem kéne neki ilyen "nyugodtan, nem lesz semmi baj" tanácsokat adni. Főleg úgy, hogy azt sem tudja - valószínűleg - , hogy mennyi fesz.-t szabad a procinak adni, és hasonlókat.

Egyébként a tuning mellett állok én is (nem tuningolni egy gépet elég nagy butaság), de nem úgy, hogy nem tudja az ember, mit csinál. Szóval Vistaboy inkább nézelődjön, kérdezgessen a topicokban, olvason utána, és csak akkor nyúljon bele a dolgokba.

Vistaboy: Az hogy van, hogy az 1600-as RAM-jaid csak most, "tuning" után mennek 1200-on? :D Nézz utána, hogy hogyan kell ezeket beállítani, mert így elég katyvasz lesz az egész.

[ Szerkesztve ]

(#81) Vistaboy válasza tibz03 (#80) üzenetére


Vistaboy
veterán

A hozzászólásod első részéhez: Igazad van, egyáltalán nem vagyok képben, és eléggé kiver a frász a gondolattól, hogy esetleg valami balul üt ki, és akkor annyi lesz. :B

A második részhez: Fogalmam sincs, mindent alapbeállításra raktam. Egyedül az EasyTune-nal húzattam meg egy csöppet a procit 3GHz-ig (Feljebb már nem valószínű, hogy menni fogok, ez az egész tuning dolog nekem nem ér ennyit. Így is örülök hogy azóta 3GHz-en jár baj nélkül, túlélt egy rendszertelepítést is, és nem ment 50°C fölé a proci. Szóval ennyi nekem elég is ;) ).
Arról hogy a RAM-jaim miért csak ekkor mennek 1200-on, fingom sincs, de jó lenne kideríteni. Mondjuk ha ezzel a beállítással nem lesz probléma - remélem -, akkor ezentúl így fogom használni, szóval akkor marad 1200-on. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#82) OkosTibiKing válasza tibz03 (#80) üzenetére


OkosTibiKing
tag

hát az alapfesz 1,2v -re gondolt sztem mivel D0-ás verzio igy szinte 100% mivel az C0-ás verziok is kb 3,6-3,8 at mennek alap feszen.

amugy ha kell tok küldeni boisból képet, hogy hogyan biztosan jó, föleg mivel alapból sok feszt ad a lap a procinak 1,35v-t ha jól rémlik.

Okos Vok.

(#83) tibz03 válasza Vistaboy (#81) üzenetére


tibz03
őstag

Nem leszólni akartalak, vagy ilyesmi. Én sem vagyok "tuning-szakember", ahogy írtam is.

Viszont a tuningolásról ne mondj le, mert butaság lenne. Ha egy kis időt rászánsz, és utánaolvasol, akkor alap-szinten könnyedén megtanulod a dolgokat (fesz.-, órajel-, RAM-órajel- és RAM-időzítés-beállítások), és nem lesz gond.

A RAM-jaidat meg 1200-on járatni elég butaság, mert nem használod ki a sebességét. 1600-at alapból tud, miért ne menjen akkor annyit?! Ez olyan, mintha a procidat 2 GHz-en járatnád. :) Csak kicsit utána kell olvasni, kérdezni, és simán menni fog a dolog. ;)

(#82) OkosTibiKing: Nem tudom, mennyi az alapfesze az i7 920-nak, úgyhogy elhiszem, amit mondasz. :) Az viszont tényleg meglepő, hogy sima FSB-állítással (tudom, nincs FSB i7-nél, de nem jut eszembe, hogy mi van "helyette" :DDD ) 4 GHz-et mennek! :Y Ezt nem gondoltam volna. Akkor enyhén szólva is "erős" tuningpotenciál van azokban az i7-ekben, ha ez igaz. Vistaboy, ezt nem kihasználni már tényleg vétek lenne. :D

(#84) Ulkesh válasza tibz03 (#80) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Írtad korábban, hogy 4 GHz alapfeszen. Ez ugye csak vicc? Vagy nálad az "alapfesz" szó azt jelenti, hogy AUTO-n hagyod a fesz.-t?"

Igen Auto-n van alapban, de mellette ki is írja az értékeket. 4,2 GHz-ig mentem el úgy, hogy a feszültség értékek nem változtak, sem a BIOS kijelzéseiben, sem a tesztprogramok szerint (ne felejtsd el, ez a deszka kifejezetten ehhez a procihoz készült, nem tudsz olyat beállítani, amit nem visel el, legrosszabb esetben leszabályozza magát).
A proci teljes terheléssel 4,2 GHz-en 78 fokig ment el.
A feszültségeket egyébként akkor emelné, ha jól emlékszem, ha a Load-Line Calibration Enabled lenne, de az alapból Disabled, így az Auto csupán annyit tesz, hogy a proci gyári feszültségértékeit adja meg.

"Nem vagyok tuning-szakértő, de ha AUTO-n hagyja a fesz. értékeket, akkor kaphat egy olyan fesz.-t a proci, amitől aztán ki lehet dobni a kukába."

A proci, illetve a lap amúgy is saját maga kezeli a feszültségeket és az órajelet, mivel a Core i7, ha engedve van, akkor automatikusan túlhajtja magát egy biztonsági értéken belül, ha terheled (Turbo Boost).

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#85) Vistaboy válasza tibz03 (#83) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, akkor már csak egy utolsó kérdés:

Gyári hűtővel szerintetek (nem csak téged kérdezlek) mennyit kockáztassak meg?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#86) OkosTibiKing válasza Vistaboy (#85) üzenetére


OkosTibiKing
tag

hát az nem ér semmit még tuning nélkül sem :O
nekem úgy ment 90°C re vele (alapon volt), hogy csak játszottam a suprame commanderen 1 órát és mikor megláttam azonal rendeltem hozzá jobb hűtőt, bár a D0 ák nem fütenek úgy, de kb csak disznek jó sztem.

Okos Vok.

(#87) Ulkesh válasza Vistaboy (#85) üzenetére


Ulkesh
őstag

Szerintem figyeld a hőmérsékleteket teljes terhelésnél. Ha nem lépi túl 80 fokot ilyenkor, akkor szerintem elegendő a hűtés neki.

--

Én egyébként 2,6 GHz-en és 3,6 GHz-en használom a jószágot. Le van mentve a két beállítás és ha nagyobb teljesítmény kell, akkor inkább újraboot-olok (20 másodpercet kibírok). A két sebesség között 100 W-nyi fogyasztásbeli különbség van, amit alap műveleteknél (netezés, filmnézés stb.) szerintem érdemes megspórolni (ez napi 1-1,5 kW különbséget jelent nálam).

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#88) Vistaboy válasza OkosTibiKing (#86) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem tudom, nálam 3GHz-en 55°C fölé nem nagyon ment. Most le van véve alapra - ilyenkor csak netezni szoktam és filmet nézni -, és így 36°C-os a proci.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#89) Vistaboy válasza Ulkesh (#87) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja, sajnos a fogyasztás nagyon nem mindegy nálunk, úgyhogy amíg csak elég lesz az alapórajel, addig úgy hagyom. Ha kell majd a kakaó, akkor felnyomom a cuccost. :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#90) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Elkezdtem a játékteszteket, folyamatosan update-elem majd a cikket. ;)

Bocs, hogy nem csinálok grafikont, de egyrészt nem tudom hogyan kell, másrészt így nem tart annyi ideig, többet lehet játszani. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#91) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát ez így csak egy igen csak gyors + játékteszt volt. Szerintem inkább tesztelj le mindent egyszerre és a végén, ha úgy érzed minden megvan, na akkor frissítsed az írást mert a fenének sincs kedve vissza-vissza nézni alkalomadtán.
Amúgy meg nem akarok beleszólni, de a cím "Intel® Core™ i7-920 Teszt", ami csak a procira utal. De itt a játéktesztben egyáltalán nem lehetünk benne biztosak, hogy mi a limites, VGA, CPU, milyen teszt ez így?

<-ƘƘ->

(#92) Vistaboy válasza Kendek (#91) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igazad van, egyelőre akkor hagyom a fenébe - már csak azért is, mert a Riddick játék valamiért nem akar települni, valami kompatibilitási hiba miatt -, de azért ami eddig megvan, az már hagy maradjon.

A cím pedig az egész konfigra vonatkozik, majd átírom, ha úgy jobb.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#93) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Na, akárhogy is próbálom, Windows7 alatt nem akar működni a Riddick - Assault on Dark Athena. Úgyhogy akkor inkább felrakom vissza a Vistát. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#94) Kendek válasza Vistaboy (#93) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1.01-es Patch-et felraktad hozzá? Utána néztem, írtak olyat mások, hogy megy nekik Windows 7 RC-n. Persze ők a Patch-hez Crack-et is használtak.
"Hi test this game on Windows 7 RC1 and works perfect no problems at all thx crakers:)"

<-ƘƘ->

(#95) Vistaboy válasza Kendek (#94) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem raktam fel hozzá semmit, de nem is probléma, mert közben inkább visszatettem a Vistát. Majd holnap letesztelem a F.E.A.R. 2-vel együtt.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#96) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Próbálgattam a memória sebességén állítani, lehetőleg úgy, hogy a proci ne nagyon legyen tuningolva, mert nem hiányzik egy magas villanyszámla.

Eddig elért eredmény:

Még megpróbálok finomítani rajta, jó lenne ha elérném az 1600-at, majd még meglátom, meddig jutok. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#97) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Végre sikerült! :C
Így már közel az alapórajelhez is 1600-on mennek a RAM-ok, 9-9-9-24 CR1-es időzítéssel. Az eredmények:


Olvasás.


Írás.


Másolás.


Késleltetés.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#98) CsíkosMókus válasza Vistaboy (#97) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Kezdek irígykedni.
Na de majd a 950-el megmutatom :D

(#99) Vistaboy válasza CsíkosMókus (#98) üzenetére


Vistaboy
veterán

Gondolom, le fogsz hagyni, biztosan jobban értesz a tuninghoz, mint én. :)

Egyébként ha nem lenne ekkora fogyasztásbeli különbség, akkor valószínűleg én is olyan 3.2 - 3.4GHz környékéig fel tudnám tornászni a CPU-t, és jobbak lennének az eredmények.

De jól van ez így, elég lesz ez is játszani. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.