Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sNORh


sNORh
addikt

Tetszik. Végre valami merően eltérő a régi megoldásoktól. Csakígy tovább MSI, nemgondoltam volna hogy pont őfog előállni legelőször evvel a technológiával, Mindíg valahogy az asus aratja le a babérokat. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2) v.tom


v.tom
őstag

Lasan nem ártana, ha gyártók azért gondolkodának is. Ngyon jó dolog ez mind, de igy is heatpipe erdő kell egy lapra a hűtéshez. Mi lesz ebből még? Miért kell a lapot tuninggal reklámozni. Legyenek inkább elsők abban, hogy tuning nélkül is lehet hozni a lehető legnagyobb sebességet. Persze ez csak magánvélemyén.

(#3) sNORh válasza v.tom (#2) üzenetére


sNORh
addikt

éppen ezen dolgoznak, mint elhangzott a cikkben ezis már -30%-al hűvösebb társainál, ami a tuningot illeti ha egy tuningolt lappal egyenlő, alapbol akkora órajelen működő lapokat adnának ki, akkor aztis 60%-al akarnák majd tuningolni :DDD azaz a júzerek.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4) Reac^ válasza v.tom (#2) üzenetére


Reac^
őstag

Tuning nélkül? Ezt nem értem... Tuning nélkül maximum a fogyasztásban versenyezhetnek. Amiben ha jól tom most a Giga vezet az EP szériával :U

Egyébként a tuning / fogyasztás mérce dícséretes. Addig van értelme amig nem kell kicsücskösíteni mindent és a fogyasztás sem megy az egekbe.

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#5) gerlaip válasza v.tom (#2) üzenetére


gerlaip
addikt

A cikkből kiderül, hogy a chipset csíkszélessége felelős ezért a heatpipe erdőért. Amit nem értek, hogy ez már 65nm és még mindig kell ez a heatpipe erdő.

Viszont ami jó hír, (lehet, hogy csak én nem hallottam eddig), hogy másfél év múlva integrált memóriavezérlős Nahalem lesz a középkategóriában is.

lámavakond

(#6) Achill3uS


Achill3uS
veterán

rendkívül szines beszámoló, gratulálok :)
külön öröm látni, hogy a gyártók végre szakítani kezdenek a szűk látókörükkel és igazi tuningerek segítségét veszik a tesztelési munkálatokban, tervezésben (álá Foxconn)...
viszont sajnos az MSI eddigi lapjai Intel s775 platformon messze elmaradtak a konkurensektől, és most látva a képeket, a csúcs liquid ect lap is csak pl 6 phase pwm-el van szerelve, az ASUS ROG-os P45 csupán csak dupla ennyit fog tartalmazni... szóval dícséretes a PR munka, és a chipset hűtő forradalom, de ha nem fektetnek elég munkát a tervezésbe és a bios-ba, ugyanúgy el fognak vérezni, ahogyan eddig :( - ne legyen igazam...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7) rudi válasza v.tom (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezt a véleményt gondold át kicsit. Tuning nélkül nincs legnagyobb sebesség, sőt egyáltalán semmilyen sebességkülönbség az azonos chipkészletes (jelen esetben P45-ös) alaplapok között. Sőt, tovább megyek, tuning nélkül a különböző chipkészletek köszött is alig van sebességbeli eltérés, lásd korábbi cikkeinket. Ezért van az, hogy az alaplapgyártóknak tuningban, minél látványosabb hűtésben és minél zöldebb megoldásokban kell versenyezniük.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi válasza gerlaip (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

A tuninghoz. Nézd meg az alapmodelleket, azokon alig van hűtés.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) G. Dealer


G. Dealer
tag

szép helyen voltak, inkább tünik csapatépitő tábornak...

(#10) Overlocker


Overlocker
veterán

"Végül csak úgy viccesen megkérdeztem, hogy ki a fene felelős a Circu-Pipe hűtési megoldásért. A tervezőcsapat főnöke büszkén kijelentette, hogy ő."

:D

"A szokásos MSI CoreCell beállító mellé kapunk egy GreenPower Centert, ahol a processzorhoz, chipkészlethez és memóriához kapcsolódó feszültségeket állíthatjuk, sőt azt is megszabhatjuk, hogy az egyes alkatrészek hány fázist használjanak fel áramellátásukból. Ez a processzornál egyértelmű, hiszen ott eddig is több fázist használtak, de most az MSI a chipkészletet és a memóriát is legfeljebb két fázissal eteti."

Beállíthatom pl, hogy ha 2 magos procit használok hogy csak 4-5 phase-t használjon, illetve quad esetén meg többet? 1-esével lehet állítani?

"A túlhajtást segíti az a funkció is, hogy az alaplap háromszor próbál elindulni (POST-olni) az adott beállításokkal, és ha ez nem sikerül, akkor negyedjére az alapértékekkel indul újra."

Ezt nem tudom komolyan gondolták-e ,de inkább hátráltat... :U

Rudi, grat jó kis írás! ;)

[ Szerkesztve ]

(#11) Noi88


Noi88
tag

Hát a PR tényleg megtette a magáét, a végeredményre leszek nagyon kíváncsi. Erősen szemezek a P45-ös lapokkal, remélhetőleg túlteljesítik az elődöt.

(#12) rudi válasza Overlocker (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Azt tudod megadni, hogy hány darab fázist szeretnél használni. A tripla próbálkozás tényleg hátráltató lehet egy gyakorlott tuningosnak, de az amatőröknek így nem kell CMOS-t resetelgetniük, ha nem jött be a próbálkozás :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) #59070464


#59070464
törölt tag

A P35-ös alaplapok hány nm-es csíkszélességgel szereltek?

[ Szerkesztve ]

(#14) Noi88 válasza rudi (#12) üzenetére


Noi88
tag

Gigabyte lapjai is valami hasonlót csinálnak nem?

(#15) mave13


mave13
őstag

Grat. a cikkhez. Nagyon bejött ez a stílus. Rég röhögtünk már lakótársammal ennyit számítástechnika témájú íráson. :R Persze nagyon irigyelünk... :D

Icewolf || kósza ||

(#16) gerlaip válasza rudi (#8) üzenetére


gerlaip
addikt

Ok, erre nem figyeltem... Egyébként nagyon jó a cikk, és örülök, jobbakat hallok az MSI-ről, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#17) Overlocker válasza rudi (#12) üzenetére


Overlocker
veterán

Aham,értem. Igen, de ezt megoldhatnák praktikusabban is - amire már van példa- elsőre nem indul, vissza tesz alapra mindent, de biosban megmaradnak a beállítások. :K

(#18) cizoe


cizoe
őstag

Végigscrollozva az első oldalt először azt hittem, valami síléc teszt lesz, de jobban beleolvasva észrevettem, hogy csipsz prezentésön. :)

Ezeket a Driver Mosfet cuccon levő Greenpower, Rapidboost stb szövegeket imádom.. Főleg ha az alaplap tele van vele ragasztgatva. :DDD Jó cikk!

Fáraó: szép időzítés! ;)

[ Szerkesztve ]

(#19) Fáraó


Fáraó
őstag

Érdekes kis cikk/reklámanyag!
Mi lett a vége a tuningversenynek?

És hogy a francba került egy Suzuki Csobb a cikkbe? :F Sponzor?

VIGYORRRGAZMUS.....

(#20) Overlocker válasza #59070464 (#13) üzenetére


Overlocker
veterán

Benne van a cikkben, 90nm-mel..

(#21) Zájec


Zájec
veterán

"A túlhajtást segíti az a funkció is, hogy az alaplap háromszor próbál elindulni (POST-olni) az adott beállításokkal, és ha ez nem sikerül, akkor negyedjére az alapértékekkel indul újra."

van olyan hogy :ha nem indul elsöre akkor másodikra beindul ?
nem felesleges ez a x3 indulás..? vagy megy vagy nem, nemtudom miért kell
eröltetni... vagy volt már olyan valakinek hogy mondjuk , elsöre és másodikra
nem indult, de aztán harmadikra elindult... :U ilyen létezik ?

(#22) haky


haky
senior tag

nekem az egész cikkből a havas táj tetszett a legjobban:) ez nem leszólás, csak jobb szeretem a természetet mint a számítástechnikát

Aki másnak retyvetyutyu...

(#23) Telefunen válasza Overlocker (#20) üzenetére


Telefunen
őstag

Az X38 és az X48 van benne, a P35-ről még a neten is ellentmondásos infók vannak.

" Due to the fact that the P35 is manufactured at 65nm," -Hothardware
"Just like the P965, and contrary to early rumours, the P35 is a 90nm chip" -Behardware

[ Szerkesztve ]

(#24) rudi válasza Fáraó (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Viccből. Olyan bérautóval mentem mert jóval olcsóbb volt mint repülni. Mókás kis darab, olyan kindertojásba való :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Overlocker válasza Telefunen (#23) üzenetére


Overlocker
veterán

Akkor elnéztem ,de a P35 is 90nm sztem..

(#26) cizoe válasza rudi (#24) üzenetére


cizoe
őstag

Remélem azért csapattad neki a szerpentinen... ;)

(#27) rudi válasza cizoe (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, 450 km után a végén jött egy olyan 40 km, aminek jó része 10% körüli emelkedő volt. Ott már megjött a kis 1,2-es szaga, szóval inkább megáltam tájat nézni. Persze, a visszaúton ez lejtő volt ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) shtml


shtml
őstag

Elmagyarázta, azért kell magasra emelni az északi híd hőjét, mert akkor jobban le lehet szellőztetni a hűtőbordáról.

Ez valami vicc akar lenni?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#29) tlac


tlac
nagyúr

a p45 tdp-jét lehet már tudni, hogy mennyi?

(#30) Korcsii


Korcsii
őstag

kicsit logoutos feeling, de jó hír :)
végre jönnek a p45-ök...

(#31) #56573440


#56573440
törölt tag

ha a vizes topik lakói meglátják ezt a "vízhűtést" szerintem megvétózzák hogy ez csak annak látszó tárgy :DDD elég virsli ami azt illeti szegény. azért ennél jobbal is ki lehetett volna rukkoni
a cikk megint jó lett grat :R
off: remélem nem erről lesz szó az expert napon megint mert akkor lehet hogy már nem fog az újdonság erejével hatni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) P00By válasza #56573440 (#31) üzenetére


P00By
nagyúr

Már volt a topikban(én linkeltem), jól sejtetted...

Gratula a cikkhez, élvezetes volt olvasni! :R

(#33) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Szintén grat a cikkhez biztos nagy élmény volt.:)

(#34) #59070464 válasza Overlocker (#20) üzenetére


#59070464
törölt tag

Bocsi. Nem olvastam végig, még csak bele. Nem volt időm, de ezt megláttam. X36, X48-re írták a 90nm-t. P35-t nem láttam, de akkor biztos benne van. Na megyek olvasni és köszi. :R

(#35) Puma K


Puma K
veterán

Nagyon jó beszámoló! Végre valami jót alkotott az MSI :B
Nekem egy kicsit Gigabyte feelinges ez a energia takarékosság meg höképek az alaplapról meg tuning kihangsúlyozása. :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#36) varga911 válasza #56573440 (#31) üzenetére


varga911
senior tag

ha a vizes topik lakói meglátják ezt a "vízhűtést" szerintem megvétózzák hogy ez csak annak látszó tárgy

Ránézésre kb. 6mm-es a keresztmetszete, úgyhogy nem valami áramlásbarát...

[ Szerkesztve ]

(#37) tdd587


tdd587
őstag

Akinek volt már MSI lapja és szívott vele (pl. én), annak ez mind maszlag. Platinum alaplapba nem tudtak olyan memóriát adni, amivel ne produkált volna folyamatos kékhalált. És akkor hol van még a tuning...

De volt vagy 16 matrica a doboz oldalán. Sokra mentem velük...

Erről jut eszembe, hogy az OC videokártyám viszont MSI, de attól még lapot többet nem vennék tőlük, az tuti.

Üdv,

tdd587

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#38) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

hát így elsőre se a P45 nem nagy durranás se az MSI nem érezném, hogy szükítené a giga/asus és közte lévő rést.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39) skippper válasza tdd587 (#37) üzenetére


skippper
senior tag

Én ugyanígy jártam Gigabyte lappal. Azóta nem vettem és SOSEM FOGOK Gigabyte lapot. Azt a szo*ást nem kívánom senkinek... Az MSI lapom pedig eddig a legjobb volt az összes közül (volt már nem is egynéhány) Mindenkinek van egy ilyen tapasztalata. Csirkepörit se eszem meg, mert egyszer egy hétig f*stam tőle, pedig tudom, hogy finom :))

(#40) #59070464


#59070464
törölt tag

Na végig olvastam. Ez igazából csak egy kirándulás beszámolása ill. P45 nagyvonalú bemutatása. Azért tetszett a cikk. :) Mivel én várom az E3140-t és nem biztos, h megvenném a megjelenés napján, így számomra érdekesnek tűnik a P45. Kb. együtt fog megjelenni az E3xxx-es procikkal. Kisebb csíkszélesség kevesebb hőt és kevesebb áramot jelent. Ami nekem számít, mert ultra halk PC párti vagyok, ezért jó ha kevesebb hőt termel az a gép. Mivel nagyon sokat megy a gép is, ezért a fogyasztása is ha kevesebb mutat, csak jó. Tuningban pedig biztos, h lesz legalább olyan jó, mint a P35, sőt annál is jobbnak kellene lennie, bár már az is elég jó. :) Szóval én várom az Asus, de inkább az olcsóbb és ugyanolyan jó Gigabyte P45 lapokat. Aztán lehet, h majd maradok a Giga P35-DS3-nál. Ha ennél sokkal többe kerül ennek P45 megfelelője, akkor biztos maradok az eredeti tervemnél. Elvből nem adok többet 25 ezer ft-nál többet egy alaplapért. Kivétel, ha van rajta jó (DVI és HDMI) integrált videókártya, amivel kiváltok plussz egy felesleges hőforrást, a VGA kártyát (nem nagyon játszok), de ilyen sajnos nem nagyon van. Nos, remélem nyáron már upgradelhetek egy ismét 3 évre szóló, jó ár/érték arányú PC-be, amire nem megy rá a gatyám.

(#41) g@bo válasza Reac^ (#4) üzenetére


g@bo
nagyúr

kiváncsi lennék, Te mennyit spórolsz meg az EP lapokkal.... nekem 1 óra alatt vagy 0,5 wattot, ami szép, csak nem sok.

(#42) g@bo válasza skippper (#39) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem az utóbbi időben nem feküdt meg gigabyte lap / régebben még 2ő is, biossal... / de asus pl igen.

(#43) domi007


domi007
őstag

Jó ki színes teszt, abszolút király. Csak azt nem tudom, meddig jutottatok el a tuning versenyben? :F

OFF: A snowcat-et magyarosan a németből átvett ratrak szóval szoktuk illetni.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#44) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

megvan a következő alaplapom :)

haha, nem.

gottagofast

(#45) AntraX87


AntraX87
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan lehet megkülömböztetni a szilárdelektrolites és a hagyományos kondenzátorokat, és miért és mennyivel jobb a szilárdelektrolites?

Előre is köszi :)

(#46) Acus


Acus
tag

Szép, színes, rezes, csillogós, villogós, világítós, ddr3asos, ismételten kiforratlan megoldásos, félmegoldás. :B :U

[ Szerkesztve ]

(#47) lapa válasza haky (#22) üzenetére


lapa
veterán

...de azért te se a www.havaslejtőkfotói.hu fórumokon lógsz, hanem itt okosítasz a többi kockával, akik most láttak először igazi havat, még képen is. van aki a "tavalyi hó" kifejezésre is az amd-re asszociál, asziszi valami kódnév.

btw jó a cikk, bár a fentebb már citált, a hőmérséklet emeléséről szóló rész nekem sem jött le igazából.

(#48) eziskamu válasza AntraX87 (#45) üzenetére


eziskamu
addikt

A hagyományos elektrolitkondenzátor áltlában fóliázott fémhenger, tetején kör alakú kivágással, és itt a fémbe X alakú vagy hasonló mély karcolások (bevágások) vannak, ha jól tudom azért, hogy baj eseteén ott nyíljon szét, ne robbanjon fel. A szilárdelektrolitos kisebb és nem fóliázott, hanem festett fémhenger, a tetején nincsennek vágások (de asszem nem csak a szilárdelektrolitos ilyen, bár lehet hogy a tantál kondi is szilárd elektrolitos? ennyire már én sem ismerem).

(#49) [CS]Blade2 válasza lapa (#47) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Meglepödnél ha bejelentené az AMD a 2009 Q1-re várható "tavalyi hó" kodnevü chipjét.. :DDD

Nem értem, hogy honnan vették azt a 110°C-ot és hogyan lett belőle 35°C . Mert oké, hogy van rajta réz bőven, de egy idő után már az is meleg lesz, és nem fog ugyanugy hüteni.

Érdekes, hogy minél több ilyen corecell féle szart rátesznek annál roszabb lesz a meghibásodási arányuk is, kezd afelé menni,m minél több alakatrász, annál nagyobb meghibásodás, itt meg aztán van bőven, menyi minden romolhat el ezen a lapon már? :DD

(#50) #56573440 válasza varga911 (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

pont azért írtam finoman hogy kaki, de ha így jobban érthető akkor mondom úgy hogy ez a felállás halál fölösleges és egy alsó kategóriás blokk is jobb teljesítményre képes, nomeg hogy ennél fényévekkel jobbakat is szereltek már gyártók a lapjaikra, és halál komolyan nem értem miért kellett ilyennel kiszúrni a vásárlók szemét akik egy hi-end lapra vágynak és ezért fizetni is képesek hogy valami olyat kapjanak amit várnak is :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.