Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41635072


#41635072
törölt tag

Az első oldalon, az első kép alatt Nahalam-et írtatok. :)

Írtátok, hogy p35-ről nem érdemes váltani. És 965-ről egyeltalán van értelme? Gondolom, csak ha 45nm-es procit szán bele az illető. :U

Amúgy FSB helyett mi lesz? :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Rive


Rive
veterán

...a sok-sok volt és amper egy picike ellenálláson fut keresztül, ami nem jelent semmi jót.
Igazából az ellenállás nem számít. Érdekesebb, hogy mennyit is ér az egész a CPU-ra menő négypólusú csatlakozó figyelése nélkül. Illetve problémát inkább az okozhat, hogy minél több a csatlakozó, annál több a hibalehetőség és a veszteség az érintkezéseknél.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Régen volt már teszt ahol 2 márka tudta csak képviselni magát...bár giga lapok már kaphatóak. Én még mindig az Abitot várom nagyon...
Amúgy tényleg, mi lesz FSB helyett? :F
(Ma sem lesz gtx 280 teszt:D )

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#4) Overlocker válasza raskolnikoff (#3) üzenetére


Overlocker
veterán

QuickPath lesz..

Jó lett a cikk, grat! ;)

(#5) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

jó cikk lett, gratula

amit viszont sajnálok, hogy Giga lapok nincsenek a tesztbe :O
de gondolom nem rajtatok múlt a dolog

(#6) arn


arn
félisten

a 2x8as cf teszt nagyon hianyzik a reviewbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) Alvin_ti4200 válasza arn (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

csináljak Neked?;]

(#8) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

nagyon jó lett a cikk :C és igazatok van ebben: "viszont aki már rendelkezik P35-ös lappal, annak teljesen fölösleges lényegében csak a PCI Express 2.0 miatt váltania." Én most egy MSI P35 Platinummal feszítek és sztem is teljesen felesleges lecserélnem csak azért h P45-ös legyen :))

[ Szerkesztve ]

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#9) Gyuri27


Gyuri27
félisten

A nehalemre való átállás fájdalmas lesz. Tehát akinek nem sürgős annak a p4x család nem nagyon éri meg. Új procik új tokozással, új deszkák. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#10) Alvin_ti4200 válasza Gyuri27 (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem a Nehalem miatt sokan szarni fognak az egész PC-re, mert nem éri meg majd belefektetni lóvét. Megnézik a játékfelhozatalt és ráébrednek, hogy hülyének nézik őket.

(#11) Gyusz


Gyusz
őstag

Végre egy engem is érdeklő teszt :R

(#12) Gyuri27 válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én is szoptam azintel hülyeségeit vagy 10 évig. De meg jött az eszem és váltottam.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13) arn válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


arn
félisten

lattam mar kettot :) csak a teljesseg kedvert... meg szinte ez a normalis ujitas benne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) freeapro válasza #41635072 (#1) üzenetére


freeapro
senior tag

rtátok, hogy p35-ről nem érdemes váltani. És 965-ről egyeltalán van értelme? Gondolom, csak ha 45nm-es procit szán bele az illető

Ez engem is erdekelne. Az E8x00 vagy Q9x00 sorozatu processzorok elvileg belemennek, az FSB333-at is viszi, nem tudom miert kellene cserelni (P5B)

(#15) .:T.H:.


.:T.H:.
aktív tag

Hoggyhogy csak 1333-as fsb-t támogat a P45? Én láttam olyan lapot ami P45 és támogatja az 1600-at is(nem oc-ban).

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#16) adalbert1 válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


adalbert1
veterán

Pc-n már tényleg csak azt érdemes játszani, amit konzolos kontrolerrel kényelmetlen lenne, és sajnos nagyon sok jó játék ki se jön pc-re.
Ez a 2 különböző foglalat meg eleve gáz lesz nehalemnél...

(#17) Fáraó


Fáraó
őstag

Jó kis teszt!
A köv. generációra nagyon kíváncsi vagyok.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#18) Padisah válasza freeapro (#14) üzenetére


Padisah
tag

Nekem is sima P5B-m van.Viszi a 45 nm-es penryn magos E8xxx-eseket.Én fixen több mint egy éve 400 MHz-es FSB-vel használom gond nélkül.Persze legújabb hivatalos BIOS kell hozzá. Én sem fogok cserélni most már se P35, se P45, se X38, se X48 kedvéért.Kivéve, ha ingyen kapom. :)

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#19) munky válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


munky
őstag

Nemrég fejlesztettem a gépem. Bár ne tettem volna... :( szívem megszakad mikor látom a konzolos címeket amik nem jönnek pc-re... (GTA IV, SW FU, Dragon Ball BL...

következő beruházás egy xbox360 arcade lesz...

(#20) Uzmany


Uzmany
őstag

Ez a bizonyos Asus EPU mely vga-kat támogatja?
Ill a G45-ben elképzelhető hogy lesz a Geforce 8200-ban lévő HybridSLI-hez hasonló megoldás?

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#21) 14adam


14adam
addikt

MSI P45 Diamond elmondhatatlanul sexy lap :Y :D

(#22) raskolnikoff válasza munky (#19) üzenetére


raskolnikoff
őstag

off, de gta4 tényleg nem lesz pc-re?! :F na neee :((( :(((

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#23) eXodus válasza raskolnikoff (#22) üzenetére


eXodus
őstag

lesz...

(#24) Prof01 válasza adalbert1 (#16) üzenetére


Prof01
veterán

Lehet rákötni bill.-t és egeret, szal ez sem igaz.. :)

PC semmire nem lesz jó. Tök olcsón lehet kapni már a notebookokat is.
Játékra meg ott a konzol. A pc már teljesen feleslegessé vállik sztem... :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#25) rudi válasza .:T.H:. (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt hivatalos támogatásról van szó, amit az Intel ad meg. Persze, emellett lehet tuningolni, de az már nem hivatalos. Olyan mint mondjuk a procik hivatalos órajele, mennek afölött is de nem szentírás. Egyébként a P45 esetében a 1333 nagyon elméleti, gyakorlatban a P35-nek sőt a 965-nek sem okozott gondot az 1600-hoz szükséges 400-as FSB, de az 1600-at az Intel megtartotta az X-es chipseteknek. Azért attól még az alaplapgyártók odaírják lazán a specifikációkhoz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) zlin


zlin
tag

Majd írnak még sszarabb kódú játékokat, amivel még a nehalemnek is meggyűlik a baja, de még éppen elviszi. Összeekűvés elmélet ! ;]

"Nancy baba, kapok egy kis sört ?"

(#27) rudi válasza Uzmany (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Asus VGA-kal, ennél pontosabbat nem tudok, de szerintem az Asus oldalóról kiderül. Szó volt a G45 kapcsán HybridSLI szerű dologról, de hivatalosan még semmi ilyesmit nem említettek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) Uzmany válasza rudi (#27) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#29) rup1u5


rup1u5
nagyúr

nem mondjátok, hogy a 6750-nek majdnem 1.5v kellett a 3Ghz-hez??? :Y

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#30) _AnTi_


_AnTi_
tag

Szimpik ezek a lapok, várom a G sorozatot! Jó a cikk, köszönjük!

két Deluxe 40 000 forint fölötti ára mégis meglehetősen boros, - az asus lapok értékelésénél...

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#31) #06658560


#06658560
törölt tag

misieknek adjon mar valaki egy magneses pirulakutato kezikeszuleket. Ugy latom nagyon elvesztettek... :U

(#32) #06658560 válasza Prof01 (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Spec ha nem akarok jatszani, nem vagyok mobil akkor a konzol, a noti teljesen ertelmetlen vacak. S pl egy rendes CAD vagy renderprogram az altalad emlegetett olcso notikon azonnal kihal.

S ha neha valaki nem csak jatszik, meg szaladgal, mar bukta is a kulonbozo elonyoket.

nekem pl a noti monitortavolsag zavaro, a notiklaviatura zavaro, a noti monitor merete zavaro. ezekre midnre kell valami, akkor meg mar lehet venni a normal pc-t, bovithetoen, azonos arbol erosebbet kihozva...

(#33) pajinka


pajinka
tag

Szerintem meg az a sok trendguru, akinek már úgyis feleslegessé válik a core 2-es pc-je, az jól ajándékozza nekem, rám rámférne ;] . Meg amúgy jön valami új a Blizzardtól még a hetekben, Fallout 3, októberben a GTA IV, szóval tényleg a legislegjobb megoldás ez.

ON: Ati3850 (esetleg 3870) 2x8 vs. 2x16 tesztet kérünk a lappal, lehetőleg a többek által használt felbontásokkal (max 1600*1200, de inkább 1280*1024).

♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

(#34) Ijk


Ijk
nagyúr

Ebből a tesztből is az jött le nekem, hogy felesleges 2x-3x több pénzt áldozni egy úgymond prémium lapra. A sebesség eltérés nagyon minimális, szinte észrevehetetlen, ráadásul ezeknek az elavulási ideje is ugyanannyi. Akit nem vet szét a pénz, annak inkább egy síma p35-ös, a különbözetből meg vehet egy normális tápot és halk hűtést, vagy ha sokat játszik akkor egy jobb vga-t. Akinek meg van pénze, hát akkor azt vesz ami tetszik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Nincs giga, abit lap :O
De azért elolvassuk :K
Rem. lesz majd még egy második teszt is giga lapokkal :U

(#36) proci985 válasza Ijk (#34) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

quaddal sajnos a sokfázisú fesszabályozást nem lehet megúszni, vagy droppolni fog, mint szemét. bizonyos mértékű drop még jó is lehet, hogy a proci ne kapjon véletlenül se túlfeszt, de azért a P5k majd 0.1Vs dropja 1.3nál egy kicsit erős volt (ezt már nem lehet a túlbiztosításra fogni). ja és persze tök összevissza droppolt, csak hogy a tuning még mókásabb legyen;>

p5k wifi/DX széria stabilan 540ig ment általában, a p5k általában olyan 490-510ig (persze, volt ebből is 540et bíró darab). meg előbbiek jók quad alá, utóbbi nagyon nem.

kíváncsi lennék azért egy 2140/8x00/q6600 egy elérhetű árú p45 alatt tesztre;> q9650 is jöhet, de az alá általában már nem p45öt vesznek:)

hm... 1 hónapos a giga p35-ds4em. asszem innentől marad amíg lesz bele hardver.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) snoopy válasza #06658560 (#32) üzenetére


snoopy
aktív tag

én egyet értek veled :)

(#38) raskolnikoff válasza SteeWe (#35) üzenetére


raskolnikoff
őstag

és abittal...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#39) #41635072


#41635072
törölt tag

A helyesírási hiba még mindig ott van... :U

(#40) virkir válasza raskolnikoff (#38) üzenetére


virkir
veterán

Hát ebben azért nem vagyok biztos, nagyon nagy a csend Abiték háza táján és félek nem azért mert valami nagyon ütősre gyúrnak.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#41) shtml válasza proci985 (#36) üzenetére


shtml
őstag

Azért as Asus lap 16 fázisú tápellátása engem már a digitális kamerák megapixelversenyére emlékeztet.

A 0.1V-os Vdroop talán kicsit túlzás, de azt ne feledd, hogy minél nagyobb a processzor terhelése (márpedig egy quad akár 100+ wattot is felvesz full terhelve), annál nagyobb lesz a feszültségugrás, amikor nullára esik a terhelés. A tervezésnél meg a biztonság az első, nem a tuning.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#42) hétalvó


hétalvó
addikt

A 2*8 -as pcie kiosztásnak se értem mi az értelme. Kevés lesz az 4850-esekhez már.

Ugye ha jól emlészem a 3870x2-ben is az volt a gond, hogy 8-as sávon lettek a kártyán összekapcslva és ezért kicsit lassabb lett mint cf 3870. Ha ott nem volt elég akkor ma már egyáltalán nem lesz elég.

annó a p35-ömben kipróbáltam a 4x-es és gyalázatos eredményt produkált. (ezt a cikkben található nem számítra)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#43) cl.aci válasza hétalvó (#42) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Esetleg az, hogy az elméleti sávszélessége ugyanannyi mint a 2x16-os PCIE 1.1-nek :D a 3870 x2 is pcie 1.-el kommunikált.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#44) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Engem nem gyözőtt meg a teszt am jó grat.
de teljesen felesleges max a bugok kijavítását oldották meg de nem sok változást látok.
am p35-s lapokból nem egy tudja az 1600as FSB-t csak bios frissítés.
Mostani asrock p35 ddr2/3 combó elég lesz egy darabig, ahogy elnézem.

(#45) rudi válasza #41635072 (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Elvileg délután javítottam, szerintem frissíts cache-t.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) adalbert1 válasza Prof01 (#24) üzenetére


adalbert1
veterán

Mintha valahol azt olvastam volna, hogy nem tökéletesen megoldott a bill+egér kombó...
GTA IV-t Xbox 360-on kipróbáltam, hát a kontrolerrel célzás valami szörnyű volt elsőre...

Azért az asztali pc-nek számomra mindig lesz létjogosultsága, mint előttem is írták páran, nem mindenre jó egy laptop...

(#47) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Gigabyte lapot meg majd én veszek/adok a ph-nak. Kb egy hete kapni a kiskereknél, ha jól látom. Tudom, itt az MSI és az ASUS nyomja a lapjait a PR teszthez.... :)

(#48) szacsee


szacsee
nagyúr

Gyérökök, P45 DDr2 miért nem volt a fogyi tesztben, vagy csak benéztem valamit?
P5Q Deluxot hiányoltam belőle...bár már nem vagyok érintett. ;]

(#49) .:T.H:. válasza rudi (#25) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Ennél a lapnál láttam a bejegyzést: [link]
Sőt tervezem is egy ilyen vásárlását..

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#50) Prof01 válasza adalbert1 (#46) üzenetére


Prof01
veterán

Egy átalakítót kell venni, arra rákötni és tökéletesen működik. :K
Hát nálam már nem igazán van létjogosultsága a PC-nek. Jövőre le is cserélem notebook-ra, mert fősuli miatt nem árt egy mobilabb gép. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.