Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Remélem átveszi a slágertermék helyét csak árban kéne jól belőni..

(#2) #95904256


#95904256
törölt tag

Kíváncsi vagyok, vajon ezek is úgy fognak-e fűteni mint az i7-esek, mert akkor pont jó a fűtésszezon előtti megjelenés... ;)

(#3) Killing válasza #95904256 (#2) üzenetére


Killing
addikt

Gondolom ezért többet fogsz fizetni mint az éves fűtésszámlád! :DDD
És még a a villanyszámládon is meg fog látszani! :DD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#4) X@b3e


X@b3e
addikt

Nemt tudom tényleg, hogy a C2D-vel szemben mit fog virítani, egyáltalán mi szükség egy újabb tokozásra, mielőtt nyugdíjazzák a 775-öt..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#5) #95904256 válasza X@b3e (#4) üzenetére


#95904256
törölt tag

Beépített memóriavezérlő...

(#6) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Így vevő oldalról én is teljesen feleslegesnek tartom az újabb tokozást. Aki menőzni akar az i7-et vesz, aki meg nem az eszét játsza, annak jó a 775, mert szerintem bőven elegendő teljesítményt nyújtanak az intel ezen foglalatba illeszkedő 2-4 magos prociaji, hisz igen jól sikerültek.

Az i5 max. ezeknek állít házon belűl konkurenciát, csak akkor lenne értelme, ha oktobertől teljesen beszüntetnék a 775-ös cuccok kihozatalát.

(#7) #65675776 válasza #95904256 (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Plusz itt még a beépített PCI-E vezérlő is ott van.

(#8) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

mégis mi tartott olyan sokáig a tervezésnél?
se memvezérlő se PCIe vezérlő nincs benne... :DDD

valaki megmondja hogy mi maradt benne? :R

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#9) Bluegene válasza antikomcsi (#6) üzenetére


Bluegene
addikt

lehet h pont az i7 és a 12MB cache yorkfieldek között lesz teljesítményben

a phenom2-nél jobb és mondjuk azonos árba, szted ki fog ilyet veni?

sokan, pláne ha beszüntetik a yorkfieldet

arról nem is beszélve h lehet ezek már alapból 32nm-en jelennek meg extrém tunningpotenciállal

nem ostobák az intelnél...

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#10) X@b3e válasza CsendesMark (#8) üzenetére


X@b3e
addikt

A késlelteése nem a tervezés miatt van, hanem stratégiai lépés, ahogy a cikkben is említik.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#11) Oliverda válasza Bluegene (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

"arról nem is beszélve h lehet ezek már alapból 32nm-en jelennek meg extrém tunningpotenciállal"

Hna, akkor mutass már valamit arról az extrém tuningpotenciálról.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) antikomcsi válasza Bluegene (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem mondtam, hogy ostobák ülnek az intelnél, csak azt mondtam, hogy nem látom sok értelmét 3 féle foglalatot életben tartani.

Az, hogy mi, minél jobb, szerintem korai megállapítás még, és főleg alkalmazásfüggű, hisz mint láttuk egy 160K-s i7, ugyanúgy jó játékra, mint egy 60K-s phenom II 940. Szinte nincs is különbség köztük. És nekem pl. a játékok alatt nyújtott teljesítmény számít.

szerk:

(#11) Oliverda

Nade mit lehet mutatni arról, ami még nincs? :U

[ Szerkesztve ]

(#13) Ste válasza Bluegene (#9) üzenetére


Ste
addikt

Amd-nél jelen esetben jobban megoldott a váltás Am2-ről, hisz a régebbi lapodban is valszeg mennek az új procik.
Ráadásul nem is 40+ egy rendes lap alá, mint az i5 esetében várhatóan lesz

(#14) Bluegene válasza Oliverda (#11) üzenetére


Bluegene
addikt

írtam h lehet, végülis a 32nm lehetséges, mert ősszel már elkészül az intel gyártósor, ki tudja? lehet ezért késik, és megspórolják a 45nm-es gyártást

mivel kisméretű 32nmes chip lesz olcsó is lesz, és tunningos(ha az lesz, fogalmam sincs)

Ste: lehet hogy 30-40K lesz a lap alá, lehet, de AMD alá újonan egy jobbfajta lap is drága, nemrég néztem

lényeg h még lehet h kellemes meglepetés lesz, nem biztos h le kéne szólni, jó árat csapnak hozzá, jó fogyasztást és tunningolhatóságot(lehet)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#15) Ste válasza Bluegene (#14) üzenetére


Ste
addikt

Arra értettem, hogy am2-ről nem kell feltétlen új lap az új proci alá, mint ami korábbi 775ös szériánál is megoldott volt.

Új rendszer építőinek lesz majd érdekes a tudásához mért ára

(#16) bartucc válasza Bluegene (#14) üzenetére


bartucc
addikt

Hát AMD alá egy Giga 770-UD3 is elég, és az 19k körül van....
Kétlem a 32nm-et, akkor már most híresztelnék...

Na én is kiváncsi leszek rá, sztem vhol a csúcs C2Q-ok körül lehetnek, akkor van értelme. Ezek hány magosak lesznek először? :U

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

"és ennek nagy részén még máig sem tudtak túladni"
Mivan? :F Nem ebből volt óriási fogyás?

(#18) Abu85 válasza D1Rect (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lehet belőle óriási fogyás, ha még mindig marad raktáron. Egyszerűen szarrárendelték magukat a vállalatok. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) D1Rect válasza Abu85 (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Ja, jó. Úgy kell nekik. Tessék olcsóbban adni. ;] :P

(#20) .mf


.mf
veterán

"A friss információk szerint az Intel Core i5 processzorok és a P55 lapkakészlet fejlesztése már a célegyenesben tart, a megjelenés viszont stratégiai okokból tovább csúszik."

LÓFAX.
Már rég kész van a P55, Cebiten a gyártók már lapokat mutattak be, és már azelőtt is voltak működő példányokról kiszivárgott benchek. Itt egyszerűen csak ülnek a dolgon, hogy az i7 és méregdrága x58 még tejeljen tovább, nehogy az olcsóbb i5 + P55-öt lehessen választani helyette; valamint hogy a gyártók a nyakukon maradt 775-öshöz való chipseteket még drágán tudják eladni, nehogy emiatt árat kelljen már csökkenteniük... :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) lsc


lsc
nagyúr

Pedig inteléknek sem megy valami fényesen, 55%-kal csökkent az első negyedéves eredmény. Talán ezért erőltetik .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#22) D.Orion


D.Orion
veterán

Ha olyan sokat húzódik a gépvásárlásom, akkor még az is lehet, hogy az öreg Barton-t egy ilyen P55+i5 kombora cserélem, bár őszintén megvallom,hogy erre 1% esélyt látok. P45 és egy jó proci bőven elég még jövőre is. Pláne nekem aki nem játszik szinte semmit. :DD

(#23) glutamin válasza Killing (#3) üzenetére


glutamin
őstag

Nekem az éves távhőszámlám 200e Ft. ezt azért talán nem ugorja meg:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#24) Mr.Csizmás válasza D.Orion (#22) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Akár P35-el is lehetne, nem? :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) dezz válasza .mf (#20) üzenetére


dezz
nagyúr

Abu is éppen arra utalt a stratégiai okokkal, csak igyekezett némileg elvenni a dolog élét.

(#26) D.Orion válasza Mr.Csizmás (#24) üzenetére


D.Orion
veterán

Sőt P31 is, majd meglátjuk mennyi kedvem($) lesz. :D

(#27) Bluegene


Bluegene
addikt

én szerintem a core i5 valószínűleg 32nm-es lesz, miért is adnák ki egy meg sem jelent procit a "régi" 45nm-en, ha már képesek az újra?

[link]

tehát kár leszólni :) , lehet ezekkel könnyen megüthetjük a 4-4,5 gigát léghűtéssel vagy tovább, és clkclk is erősebb lesz a ph2-nél, szal erősen fogja veszélyeztetni

már csak jó árat kell csapni hozzá h népprocessor legyen, mint a C2D

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#28) dezz válasza Bluegene (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha nem eleve 32nm-re tervezték, akkor nem tudják csak úgy áttervezni néhány hónap alatt.

A 32nm-es kihozatali arány kb. év végére lesz igazán jó, ehhez képest az eredeti tervek szerint már jóval korábban elindították volna az i5-ösöket...

(#29) Dr. Akula válasza X@b3e (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Semmi. Ráadásul sakkozhat az ember hogy akkor most az i7 vagy i5 tokozása lesz-e hosszabb életű, milyen lapot érdemesebb vásárolni. Ráadásul a proci és alaplap mellett a ramokat is lehet cserélni (ddr2 >> ddr3), irreálisan sok ráfordítás egy semmivel se jobb teljesítményért. Eddig legalábbis az i7 se tudott felmutatni meggyőző teljesítményt a core2 ellen. Igaz nem is rosszabb, de ez nem eredmény.

(#30) gV válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


gV
őstag

Ráadásul sakkozhat az ember hogy akkor most az i7 vagy i5 tokozása lesz-e hosszabb életű, milyen lapot érdemesebb vásárolni.

nem ugyazaz a szegmens, szal mind2 maradni fog, viszont kérdéses az h az i5 megéri majd az árát

(#31) Dr. Akula válasza gV (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miért ne lenne ugyanaz? Izomgépet szinte csak játékra vesz az ember.

(#32) gV válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


gV
őstag

viszont az lga 1160ba nem csak a lynnfield megy bele hanem majd pár 2 magos is, az is izom gép neked 2009/2010-ben? az utána következő éveről meg még korai beszélni mivel abu85 azt mondta h a következő procikba bekerül pár larrabee mag is és lesz egy mégújabb foglalat

[ Szerkesztve ]

(#33) Dr. Akula válasza gV (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezért tök felesleges 23 féle foglalat.

(#34) keIdor válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


keIdor
titán

Prociból pont hogy nem kell izomgép játékra... egy E8400/E8500, Phenom II X3 710/720 is bőven jó, és egyik sem izom, mindkettő 50k alatt van, és 25k-s alaplapban is elég jól lehet őket húzni. Inkább munkára kell izomproci, játékra meg VGA, akár kettő is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35) Dr. Akula válasza keIdor (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tényleg nem? A Crysis úgytom a 4 magot is kihasználja, nemsoká jön az Alan Wake, annak egyensen alap lesz. GTA4-nek is állítólag a proci számít leginkább. És akkor még nem futtattunk semmit a háttérben.

(#36) .mf válasza dezz (#25) üzenetére


.mf
veterán

Tudom, hogy Abu is tudja, csak én le is írhatom kerek-perec, hogy ez bullshit :) míg ő talán nem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) .mf válasza Bluegene (#27) üzenetére


.mf
veterán

Ami eddig kiszivárgott néhány inteles emberkétől különböző helyeken, azok alapján az LGA1160-ba a kicsit visszanyesett, i5-ösnek elnevezett i7-es után már nem jönnek a következő LGA1366-os nagyágyúk: a 6- és 8-magosak; ez fog majd a lowend/mainstream vonal alapjává válni, és ebbe az i5 / Lynnfield után a Clarkdale (asszem ez a neve) fog jönni, ami ugyan már 32nm-es, de csak 2 mag + a grafikai vezérlő (az viszont még 45nm-es lesz) -- a Cebiten mutattak is egy-két tesztpéldányt.

Még változhatnak a dolgok, de most úgy néz ki, hogy a P55 - i5 platformot nem lehet tovább teljesítményben fejleszteni, egy zsákutca lesz; a későbbi 32nm-es 6- és 8-magos procikhoz LGA1366 kell.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38) keIdor válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


keIdor
titán

Crysis 2 magot se igazán használ, Alan Wake még sehol sincs, GTA4 meg egy szar port, egyéb kérdés?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#39) Dr. Akula válasza keIdor (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem meg az összes többi játék egy rakás szar, tehát felesleges a videokártya. Egyéb kérdés? :D

(#40) bartucc válasza keIdor (#38) üzenetére


bartucc
addikt

Igazából igazad van nagyrészt, a Corei7 nem a mai játékokhoz, és nem is 1-2 év múlva lesz ideális. 4-5 évig tervezőknek, akikenk van pénzük esetleg. De egy Phenom X3 is sztem 2 év múlva is elég lesz a játékokat legalább közepesen futtatni tuninggal. :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.