Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) nemlehet válasza Pete55555 (#20) üzenetére


nemlehet
őstag

Azért azt érzed te is, hogy ez rossz hasonlat. i7-et hasonlítasz egy "gyenge" CPU-hoz átlag felhasználásban.
A kis Brazos izzad 80% körül egy weblap megnyitásánál, az i7 meg dolgozik kb 2%-on. Azért....

Pont ezért jó hasonlat. Hétköznapi felhasználást említettem és arra próbáltam rávilágítani, hogy alapvetően a rendszer működését sokkal inkább meghatározza a háttértár sebessége és késleltetése mint a CPU. Amúgy meg hol érdekel engem hogy 80%-on teker a CPU ha pattogós a rendszer, megfelelő a reszponzivitás? Csak utálom amikor azzal jönnek, hogy bezzeg az amd szaggat meg laggol még az asztalon is de az zintel az az isten azzal még az eső is kevesebbet esik, meg a kenyér is olcsóbb lett.

Nekem nem úgy jött le, hogy aki fejleszteni akar annak megéri-e, hanem, hogy a kettő közül melyiket vedd. Az i5 persze erősebb, de az ára ezt tükrözi (sőt). Ezek nem egymás konkurenciái (szerintem) sem árba se a termékpalettán se felhasználásban. Almát a körtéhez.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.