Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egy rövid story az AMD-vel kapcsolatban, ami egy friss tapasztalatból fakad (ami bosszant, de jó vége lett):

Évek óta játszok a Rift-el (az MMO-val nem az Occulussal). A CPU-m 6 magos Phenom II 1090T, ami ha már nem is csúcs, de azért elvárható tőle egy bizonyos szint..még ha nem is Intel gyártmány.

A játékban sajnos nagyon sokszor előfordultak amolyan grafikai fps esések, spike-ok, gyakori töltőképernyők, sőt ability lag is. A fura az volt, hogy máskor meg viszonylag elég szépen szaladt. Arra gondoltam, hogy a GTX-460 768MB a szűk keresztmetszet, és fórumokon sűrűn okolták az AMD procit is.

Pár napja rászántam az összeget és vettem egy GTX-950 2GB OC kártyát, amitől vártam a csodát. Full HD-ban nem kellett volna hogy gond legyen, de ugyanúgy maradt a bosszantó fps hullámzás és hasonlók és már csak a CPU lehetett a ludas. (persze szépen futott ultra grafikán is, de megmaradtak a fps droppok)

Mellékszál, de fontos: A Logitech G600-as egeremhez "járt" egy iOS app, amit fel is tettem az iPadomra. Ebben az egyik widget amolyan rendszerinformációs képernyő. Mutatja a CPU hőmérsékletét, órajelét, a hat mag terhelését külön és mellé a GPU mag, videoengine terhelését, órajelét, hőmérsékletét, memória kihasználtságát. A lényeg hogy játék közben futtattam és egyik pillanatban kicsit leesett az állam. Instázás közben a legnagyobb harc közepén a 3,2GHz-es órajelet szépen levette 800MHz-re és azzal le is esett az FPS-em olyan 50-60 környékéről 11-re. Mikor visszatette, akkor jó volt.

Ok, net "felcsap" Cool and Quiet...hogy lehet kiiktatni...BIOS-ra tippeltem. Biztos ott is lehet, de azért először benéztem a viszonylag frissen telepített Windows 10 motorházába és meglepődve tapasztaltam, hogy a default energiaséma az "Energiatakarékos". Áttettem "teljesítménycentrikusra", amivel az órajel marad stabilan 3,2GHz és azóta mintha egy másik géppel játszanék.

Ennyit arról, hogy az AMD CPU nem jó a Rift-re, meg úgy a játékra. Akinek ilyen problémája van, érdemes megnéznie a Windows beállítását. Nem tudom, hogy mi alapján dönti el a gép, hogy játék közben is takarékoskodni akar, de ne tegye. Lehet hogy Intel prociknál is ezt csinálja?

A gép nálam csak játékra van, vagyis nem zavar hogy folyamatosan magas órajelen jár, ráadásul van rajta egy szép nagy hűtő, amit fúj egy másik szép nagy házventi is és 40-50 fok felé nem megy.

Persze ha nem játék fut épp rajta, jobb az "energiatakarékos" séma a pénztárcának...

Ja és lehet hogy nem kell azonnal videokártyát cserélni, mert lehet hogy nem az a szűk keresztmetszet, sőt talán nem is a CPU, csak egy beállítás.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.