Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

jah helyette a 2400G NUC ot láttam volna szívesen, az is be lett jelentve anno.a Zotacttól aztán kb semmi nem lett belőle .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) Tigerclaw válasza b. (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egy másodpercre azt hittem, hogy végre lesz az AMD-nek is “NUC”-ja... :(

Nem értem a marketingstratégiájukat abszolút. Nem hiszem, hogy nagy kockázat lenne piacra dobni saját minigépet belépőszintű zen-es APU-ra építve. Akár mobil SoC is lehetne benne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Várom a Cannabis Lake alapú Intel NUC-t, amiben licenszelt Zen magok lesznek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) komi77 válasza lezso6 (#3) üzenetére


komi77
senior tag

Cannabis, licencelt Zen magok???? Wtf? :D

Szegény ember kézzel nőz.

(#5) Youri válasza komi77 (#4) üzenetére


Youri
veterán

lemész Zenbe

RTX ON

(#6) Pete55555


Pete55555
addikt

Öööö, jónapot kívánok. Én most arra lennék kíváncsi, hogy ezek a gépek Cinebench-ben mennyit tudnak??

Vagy azt most nem szabad mérni, vagy mivan?

;] :P

...Szeretem leracsniztatni...

(#7) emzeperix


emzeperix
tag

LPDDR3???

7-es sorozatban LPDDR4 van.

HDMI 2.1 vagy 2.0b?

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ilyen GPU-val jöhetnének akár Pentium-osok is (persze sose fognak), nem kell ennek a kihajtásához egy i5.

Amúgy nagyon feltűnő, hogy mennyire vissza van fogva a tárhely kapacitás. 256GB SSD és 1TB SATA? Ez tuti direkt ennyi, de miért?

(#9) pengwin válasza SunMount3r (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Ez tuti direkt ennyi, de miért?

Hogy gyorsabban elavuljon, mi másért?
Jó sok szűk keresztmetszet került bele, hogy még véletlenül se tudj az igényeid bővülésekor fejleszteni rajta.

8GB forresztott RAM 2019-ben... az is megérdemli, aki ezt megveszi aranyáron.

Üdv, pengwin

(#10) tibaimp válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem azért, de maga a NUC (Next Unit of Computing), mint márkanév az Intel tulajdona, ilyen névvel nem jöhet ki az AMD.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Madárpók válasza lezso6 (#3) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Intel 420G processor with integrated graphics :DDD

előre telepített spéci böngészővel ami mindenhol kicseréli a "belép*" szavakat "betép*"-re
különösen vicces pl. a hardverapró loginnál, ahol a checkbox mellett az lenne, hogy "betépve maradok" :D

[ Szerkesztve ]

(#12) #04430080


#04430080
törölt tag

DDR3... :))

(#13) SunMount3r válasza pengwin (#9) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, költői volt inkább a kérdés. De érdekelne mivel "magyaráznák meg". Mega foldering-et is, ami amióta NUC-ok vannak jelen van a termék palettán. Nyilván itt is 20-30 dolcsival kellene többet fizetni a "non-foldered" verziókért, DE MIÉRT? :D :((

[ Szerkesztve ]

(#14) Tigerclaw válasza tibaimp (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért tettem idézőjelbe.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) tibaimp válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja, bocs.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) Ermac


Ermac
tag

Az AMD-nek is lenne pedig sok versenyképes apu-ja amivel beszállhatna az internetbe versenyezve az intellel.

We are Many You are but One

(#17) Tigerclaw válasza Ermac (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen...épp ezért vonom kétségbe az AMD vezetőinek a hozzáértését. Bőven lenne igény modern AMD apu-s mini alaplapokra, barebone minigépekre, miközben a notebookok többségébe továbbra is Intel hardver kerül. Szóval termék van, kereslet viszont nincs rá az OEM-ek részéről, az AMD-nél meg nem tudják mennyi 2+2.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) emvy válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


emvy
nagyúr

> Bőven lenne igény modern AMD apu-s mini alaplapokra, barebone minigépekre

Szoval szerinted ok nem csinalnak piackutatast, de te a forum elott ulve meg tudod saccolni?

while (!sleep) sheep++;

(#19) tibaimp válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ebben viszont egyetértünk, bőven lenne rá igény.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) SunMount3r válasza tibaimp (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tádááá... Jó, nem annyira "mini", de se a memória, se tárhely nincs lekorlátozva és GPU power-ben torony magasan vezet bármelyik Intel előtt. Már csak a hűtése, szellőzése a kérdéses, no meg az ára... Giga, Asrock, Asus, Zotac, hol vagytok?

(#21) tibaimp válasza SunMount3r (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Még jó....
Nem azért, de NUC már több éve kapható (pontosan nem tudom mikor jött ki vele az Intel, de nem 2019-ben)
Persze ettől még igaz, hogy inkább később, mint soha...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) SunMount3r válasza tibaimp (#21) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mármint AMD-s NUC? Van a Hades, arany áron, meg egy másik amibe RX 540X van, ami meg jelentősen elmarad az APU IGP-ktől is. De egyikben sem Ryzen APU és IGP van, hanem teljesen más dVGA és Intel proci. Többről én nem tudok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.