Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zuchy


zuchy
őstag

Nemsemmi, hogy mik derülnek ki, legalábbis én ezt nem tudtam :Y
Remélem a bírság hatására kicsit lejjebb viszik a procik árait :DDD

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#2) P00By


P00By
nagyúr

Most kezdődik el... :D

(#3) Sárpac válasza zuchy (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hát nem tom, de az amd 1000000db ingyen procija sem túl becsületes...

Feljebb megy az ár inkább..:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

És kié lesz ez a sok della? :B
an és mit vesznek belőle, vagy mire költik?

(#5) zuchy válasza bacsis (#4) üzenetére


zuchy
őstag

Odaadják a szegényeknek, vegyenek belőle i7-es rendszert :DD

PC-STYLE.hu

(#6) kovsol


kovsol
titán

kiperkálják ezt a pénzt és nem fog utánna se változni semmi véleményem szerint

May the Force be with you!

(#7) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Na már ideje volt az ítéletnek. Nem mondom, hogy jogos az ekkora büntetés, de az tény, hogy amit az Intel csinált nagyon sunyi és szemét dolog volt. Csak azt sajnálom, hogy a pénz nem az AMD-nek megy....

sweetlou6.wordpress.com

(#8) divrapier


divrapier
tag

Ez már azért az intelnél is pénznek számít. Rosszul fog mutatni negyedéves összesítésnél.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#9) dbius


dbius
veterán

Szerintem amíg csak lehet megtámadják az ítéletet, és csak legvégső esetben - majdani jogerős ítélet - fogják kifizetni a büntetést, feltéve, hogy a jogerős ítélet is elmarasztalja és pénzbüntetést szab ki rájuk.

Azért ez az első fokú ítélet nem piskóta... Ha ennyi a büntetés, mekkora összegek mozoghattak??? :Y

Szerk: Nem lennék meglepve, ha az AMD majdan, jogerős elmarasztaló és pénzbüntetést is kiszabó ítélet esetén kártalanítás címén beperelné az Intelt...

[ Szerkesztve ]

(#10) AMD!4ever válasza Sárpac (#3) üzenetére


AMD!4ever
őstag

De te mitcsináltál volna az amd helyzetében?
Totál megfojtja őt a intel(keresztlicenc-szerződések) és akkor még a maradék piacon se hagyja érvényesülni,még ingyen se?
Jo az Amd is egy kökemény profitorientált cég ezt tudom,de azért amit az intel megcsinált,csoda egyátalán hogy kijött annak idején a K7 meg a K8 és hogy olyan jók lettek.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#11) Hory válasza dbius (#9) üzenetére


Hory
aktív tag

Arrol az intelrol beszelunk, amely 2008-ban 37.6 milliard dollaros forgalom mellett 9 millard dollaros nyereseget mutatott fel.

Es ez csak 2008!

Az az igazsag, hogy ahhoz kepest, amit az Intel tett, ez egy nevetseges buntetes. Kb. 10x ekkora lett volna realis. Csak az EU nem akarja maga alatt vagni a fejszet azzal, hogy az Intel kezebe adja az "elment az eszuk" kartyat. Az atlagember csak a buntetes tetelet latja, azt nem, hogy milyen iszonyatos nyeresegbol kell azt fizetni.

Infot innen szedtem: http://en.wikipedia.org/wiki/Intel

(#12) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nem az első, de nem is az utolsó eset. :U Még így is simán megérte nekik.

[ Szerkesztve ]

(#13) Pyton


Pyton
aktív tag

Muhahahaha!

;]

(#14) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Hát, kemény az egymilliárd €, de szerintem egy akkora cég, mint az Intel, nem fog belerokkanni. Mondjuk azért meg fog maradni neki a helye szerintem. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#15) Sárpac válasza AMD!4ever (#10) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az amdnek valóban volt jó procija annak idején, de sajna nb chippek terén nem állt olyan jól a szekér ha jól tudom, és itt nema sebességre gondolok hanem a megbízhatóságra.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#16) dbius válasza Hory (#11) üzenetére


dbius
veterán

Nem hiszem, hogy mindezek ellenére olyan jól esne ezt az összeget kifizetni az Intelnek, legyen bármekkora is a nyeresége. Továbbá a büntetésnek nem csupán anyagi vonzata van, ezt is tudjuk. Igazából NEM CSAK az Intelt kellett volna megbüntetni, hanem az ügyletekben partnerként közreműködő további cégeket is.

Ill. ha ehhez még netán - remélem - társulna egy kártalanítási per is, egy ilyen - majdani jogerős - ítélet 90%-ban megalapozná a pernyertességet. Az pedig szintén nem lenne egy kis összeg, amit ki kellene fizetni.

(#17) Gregorius


Gregorius
őstag

Biztos, hogy kell a duplatopic?

(#18) JColee válasza Gregorius (#17) üzenetére


JColee
őstag

biztos ;]

Sárpac mondasz valamit, habár nem tudom mennyire köthetőek az alaplapok hibája az amd procikhoz :F (itthoni amd-s rendszerben 2-szer döglött meg nforce 3-as alaplap)

[ Szerkesztve ]

(#19) Gregorius válasza JColee (#18) üzenetére


Gregorius
őstag

Versenyügyi biztos? :D

[ Szerkesztve ]

(#20) Abu85 válasza Gregorius (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a PH! híre, az meg az IT Cafe anyaga. Biztos van olyan ember, aki nem olvassa, mindkét oldalt. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hát, ez egy szemétláda húzás volt az inteltől, mert valóban jobbak voltak az AMD processzorai.
Én kb. 10-15x ennyire büntettem volna meg őket. Jah, és természetesen a büntetést kártérítésként írattam volna jóvá az AMD folyószámláján. Nah, akkor lett volna sírás Inteléknél, így ez nevetséges. ;]

Bár intel procim van, de az ilyentől hánynom kell. :W

(#22) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Dedurva!
Mindig is bírtam ezt az Európai Bizotságot.
Adtak már pofontot az MSnek Applenek és most az Intel is belépett a klubba ;]
Remélem a Steam is hamarosan követi őket :C

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#23) birozoli7800 válasza CsendesMark (#22) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Nah a steamet már én is várom....

(#24) Sanya válasza Sárpac (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

hát l2read.

nem azzal van a baj, hogy olcsón adja az intel a processzorokat, az főleg jó a vásárlóknak, hanem az a gáz, hogy csak akkor adja olcsón, ha az AMD termékeit nem árulja.

mellesleg, ha az egyik bót kap 1.000.000 processzort ingyen abban mi a nem becsületes? kinek ártott vele? a vevőknek? kötve hiszem. a kereskedőnek? kötve hiszem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) dzso22 válasza AMD!4ever (#10) üzenetére


dzso22
senior tag

az Intel mindíg is erkölcstelen volt és sunyi
az Amd fejlesztéseit is előszeretettel lopta.
PL:Hiper transport

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#26) Male válasza Sárpac (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Hogy becsületes e, azt a részletek nélkül nehéz megítélni... de hogy érdekesen hangzik, az biztos.

Ellenben:
"Az Intel hivatalos beszámolója szerint az Európai Bizottság büntetése jogtalan és megalapozatlan. A vállalat szóvivője szerint a vásárlók számára előny az Intel árkedvezményeket biztosító visszatérítési modellje"

Tehát mi ilyet nem is, de különben is jól jártatok vele... :DDD
...ez már tényleg a "mi nem, de ti is" (© Jean Todt) szintű megnyilvánulás.

Ezekkel a büntetésekkel csak az a bajom, hogy semmi nem jut belőle annak, aki ellen elkövették...

(#27) D1Rect


D1Rect
félisten

Ejnye Intelke. :( Dá-dá, mehetsz vissza játszani. :DDD

(#28) BloodRay


BloodRay
veterán

Azt hiszem nem fogom megsajnálni az intelt...
Ráfér a gyártókra, ha néha a körmükre koppintanak.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#29) Bcy+


Bcy+
tag

Intel ezt csinálja x ideje : fizet a kis boltoknak hogy kirakatba inteles cucok legyenek csak .... Ez nem új "annak aki boltban dolgozik"

||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||

(#30) mephi666


mephi666
nagyúr

hehe... mikor fognak így nagyvezéreink orrára koppintani jó 20évre visszamenőleg? így kellene mennie mindenhol a dolgoknak, hogy 8-9évre (vagy sokkal többre) visszamenőleg is tökönrugdalják őket... amúgy nincs olyan nagy cég, aminek ne mentek volna már így neki és ne húzták volna le őket kicsit...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) grabber


grabber
addikt

Mindenképp örülök az ítéletnek és a bírság összegének,mert legalább nem a vezetők pénzét gyarapítja tovább ;]

(#32) Oliverda válasza Bcy+ (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Csak hogy itt nem erről van szó...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) Egon válasza dzso22 (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát ez nagyon LOL, kár hogy nincs sírvafetrengős szmájli... Nagyon fiatal lehetsz, vagy csak nem ér el az emlékezeted a 90-es évek elejéig.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) Tomcat válasza Bcy+ (#29) üzenetére


Tomcat
őstag

Ezt alátámaszthatom én is. Nem csak a kirakat hanem a bolti polcok is ilyenek. Nyílt titok volt egy időben.

Tomcat

(#35) nesa


nesa
veterán

Nekem ez nagyon kevesnek tunik minimum a 3-4x kellet volna.

(#36) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

egy alkalommal az AMD egymillió processzort kínált ingyen egy meg nem nevezett vállalatnak

Ez meg mi? Biztos a két szép szemükért tette volna. Akkor miről beszélünk?

Illetve vehetjük a VGA piacot is...ott is lényegében ez megy. Vannak ugye kizárólagos partnerek, akik kedvezményeket kapnak azért, ha csak az adott oldal termékeit forgalmazzák...akkor megint miről beszélünk?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#37) AMD!4ever válasza Sárpac (#15) üzenetére


AMD!4ever
őstag

ez igy van egyébként

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#38) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

Éljen :)
AMD foreva...

There is no cloud, just other people's computers!

(#39) #56573440 válasza TazLeacher (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha jól tudom akkor nem azért kaptak volna ennyi procit hogy csak az övékét tolják, nem akarta kiszorítani az intelt ezzel sehonnan. jelentős anyagi veszteséget vállalt volna be azért hogy népszerűsítse az adott terméket. az intel nem ezt tette.
az meg hogy a vga piacon mi van az megint más. ha az ati lefizetne valakit hogy a saját termékeit tolja csak az nv rovására, akkor neki is fizetnie kéne. amíg önként és dalolva jönnek a gyártók hogy nekem is nekem is, addig miről beszélünk?

"melyek állítólag igazolják az Intel ártatlanságát."
viszont ezen jón mosolyogtam. se az intel, se más gyártó az it iparban nem ártatlan. halál biztos hogy ha kiszúrnánk bárkit és nyakára másznának találnának sok finomságot. szerintem. aztán ne legyen igazam.

(#40) shteer válasza kovsol (#6) üzenetére


shteer
titán

de mi van ha nem fizetnek? "intel blokád" lesz az euba?

..szerintem jónak tűnik

(#41) Egon válasza shteer (#40) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó kérdés, bennem is felmerült.
A másik meg az, hogy van-e fellebviteli fórum? A cikk szerint - ha jól emlékszem - panasszal éltek, nem pedig fellebbeztek... Akkor ez az ítélet jogerős? Vagy mi van?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#42) #65675776 válasza Sárpac (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem volt semmiféle megbízhatósági probléma az AMD procikhoz készült chipset-ekkel. Pontosabban semmivel sem volt több, mint az intelekkel. Az nFos széria meg a szememben nem minősül chipset-nek, és nem is az AMD sara, hogy olyan szar, amilyen...

CsendesMark: A Steam-mel mi is a probléma?

(#43) T.Peter válasza Sanya (#24) üzenetére


T.Peter
őstag

Szerintem az 1 millió processzor ingyen adása is versenyellenes. A különbség annyi, hogy az AMD azért lépte meg, mert nagyon jól tudta, hogy az Intel mit csinál, és ebből lehet látni, hogy még ezzel sem értek el semmit az AMD-nél.

(#44) Abu85 válasza Egon (#41) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Behajtják rajtuk. Hasonló a dolog az adótartozáshoz.

Elvileg fellebbezni fognak a döntés ellen. Szal szerintem nem jogerős az ítélet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Hát pl, hogy egy-az-egyben váltják a dollárt euróra az elég pofátlan és erőst vitatható húzás a részükről. Persze nem ők az egyetlenek akik így számolnak.

(#46) Sonja


Sonja
veterán

Én abszolút nem értek a jogi dolgokhoz, de miért nem lehet egyből olyan ítéletet hozni, ami már jogerős? :F Legalább nem lehetne nyújtani, mint a rétestésztát. :U Fizessen, és kész! :B :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#47) DraXoN válasza D1Rect (#27) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Lol ugyan ezt a szöveget, ugyan úgy két helyre beírni :D

Egyébként meg ez a bírság megfog látszani az Intel bevételén is.. főleg ezekben a "szűkös" időkben...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#48) Egon válasza Abu85 (#44) üzenetére


Egon
nagyúr

Hmmm, ez azért érdekes. Hatósági jogkörük van ezek szerint? Na mindegy, ebbe nem megyek bele.
Az oké, hogy fellebbezni fognak, de "másodfokon" ki dönt? Mert ha ugyanez a testület, akkor akár egyből jogerőre is emelkedhetne: nyilván nem fogják megváltoztatni a döntést (legfeljebb elengedik a 60 millát, ami a milliárdon felül van... ;] ).
Mindenesetre - ahogy előttem is megjegyezték - egy millió proci ingyen, na az sincs összhangban a szabályokkal. Ha egyúttal az AMD-t is elmarasztalták volna (mondjuk egy nagyságrenddel kisebb összeggel), akkor korrektnek tartanám a ténykedést - így nem...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) TazLeacher válasza #56573440 (#39) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem, dehogyis. Egymillió processzort 1 vállalatnak azért adnak, hogy CSAK. Semmi hátsó szándék, semmi, csak úgy, hogy több legyen a piacon. Ha jól rémlik ez bőven kimeríti a dömping (vagyis a beszerzési/előállítási ár alatti) ár fogalmát...ami viszont a versenyszabályzatnak ellent mond.

VGA piac? Hogy mi? Mi az, hogy sorban állnak? Miért szerinted aki az Inteltől lét kapott az értékesítésért, az csak úgy beesett az ajtón? Mint tudjuk jóval jobban fogynak az Intel procik. Ha még fizetnek is érte, hogy áruljam, akkor ki az a hülye, aki nem teszi? Sokan szerettek volna pénzt kapni, hogy intel prockót áruljanak...hidd el ott is sorbanállás volt.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#50) schwartz válasza shteer (#40) üzenetére


schwartz
addikt

Nyugodt lehetsz, fizetnek. :)
Az a meg nem nevezett ceg gondolom a kotsog Dell... :D

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.