Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moma


moma
őstag

szerintem inkább az az érdekes, hogy az usa-ban nem bántják ezeket a cégeket. mondjuk megértem, mert a globális versenyben így könnyebb dolguk van és cserébe lenyelik a belföldi ebből adódó károkat, de nem tudom, hogy miért várják, hogy ez az euban vagy máshol is így legyen.

we all deserve a bit of luck.

(#2) FTeR


FTeR
addikt

mint már soxor írtam, eu-ban érdekesen fogják fel a versenyt.
ami azért problémás, mert a versenynek az lenne a lényege, h serkentse a gazdaságot. ám eu ezt úgy fogja fel, h addig gyengítjük a piacvezetőt, míg a gyengébb szintjére süllyed.
pedig mennyivel szebb lenne, ha a gyengébbet támogatnák meg úgy, h felérjen a piacvezetőhöz.

talán érdemes lenne megnézni, h egy valóban jól sikerült termék milyen könnyen tudja megszorítani a piacvezetőt.

(#3) moma válasza FTeR (#2) üzenetére


moma
őstag

naív vagy azért. pont arról szól a dolog, hogy ha nem néznek a nagy cég körmére, akkor még esetleg a piacra sem tud belépni a kisebb vetélytárs, mert a nagyobb olyan feltételeket teremt, hogy az ne sikerülhessen. ha csak tőle vásáról az x, akkor kap ilyen meg olyan kedvezményt, ha vesz a kicsi konkurenstől is, akkor meg nem, stb.

egyébként meg ha csak intel proci lenne, az nem tom, hogy serkentené az eu gazdaságát... meg egyátlalán azzal ami itt szeretne elérni az eu, milyen formában "gyengíti" az eu intelt? nem is értem.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#4) FTeR válasza moma (#3) üzenetére


FTeR
addikt

észre kéne venni a különbséget a "nem engedem, h csaljon" és az "ahol érek belerúgok" között.

(#5) Narxis válasza moma (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Teljesen egyetértek, Amerikában nagyon el vannak eresztve a nagyvállalatok, mert ott a komoly állami pozicióban lévő emberek érdekeltségük van a cégekben, meg a felfogás is más ott.Amerika egy külön bolygó is lehetne. :) Jól csinálja itt az EU, gyengítse csak az erősebbet.Itt az a felfogás a módi, hogy kontrollálják a piacot, nagyon helyesen.Nem tudom ki látott itt már erről filmet, dióhéjban arról szólnak, hogy a nagyvállalatok felvásárolják a kicsiket majd pedig lassan az állam helyébe lépnek, mert olyan nagyok lesznek és erősek.Ezt akarja elérni az EU, hogy egy bizonyos ponton túl ne menjen a nagyvállalat, mert akkor már nagyon nagy befolyásuk lesz mindenre.Egyébként a kisebbeket is piszkálják ha szabálytalanságot találnak, rengeteg helyen végeznek ellenőrzéseket.A másik pedig ha valaki itt akarja árulni a portékáját, fogadja el a játékszabályokat, ez már nem "Ámerika". :U

Thanos was right.

(#6) ngabor2 válasza FTeR (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pontosan. és itt most a "nem engedem, hogy csaljon" esete áll fenn... csakhogy ha már valami monopólium, akkor elég macerás a kicsiket segíteni, mivel nincsenek...

(#7) Integra válasza FTeR (#2) üzenetére


Integra
titán

és hova támogassa?
vásárolja fel brüsszel az amd készletét?
az rendben van hogy olyan szerződésekbe kényszeríti a monopol helyzetben lévő cég a kicsiket, hogy azok kénytelenek aláríni a saját működésük érdekében, de nem választhatnak, mert nem mernek kockáztatni annyira pici az árrés nekik már?
lehet akármilyen jó a phenom ha kijön, egyszerűen soha nem fogja megingatni az intelt, mert akkora a méretbeli különbség a két cég között...

a sikerért minden megengedett és minden szabad?
ENRON mond neked még valamit???

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8) FTeR


FTeR
addikt

az egyenlő esélyek biztosítása lenne a feladat és nem az, h a nagyobb piaci részesedéssel rendlékezőt külön regulázom. pl, ha winből kitiltom a wmp-t, akkor az osx-ből is kitíltom a qt-t.

jelen példánál maradva, az intel még csak nem is monopólium, csak szimplán piacvezető. a csávónak igaza van, az eu nem érti mi az a siker. az amd procik mindig is gyengébben teljesítettek, még az ár/értéket nézve is. aztán jött az athlon és elemzők már azt találgatták, h mikor veszi át a vezetést. ám a következő generációt erősen bebukta, egyrészt sokat is késett vele, másrészt az új intel core procik nagyon jól sikerültek.

az nem gond (sőt, kötelessége), h vizsgálódjon bizonyos ügyekben. de az abszurd, h csak azért szívóznak, mert piacvezető.

(#9) Narxis válasza FTeR (#8) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem csak azért szívóznak vele mert piacvezető, hanem mert hoztak még jóval MS és Intel előtt, olyan szabályokat ami alapján megtehetik.Szerény véleményem az, hogy 1-2 év alatt bejönnek az AMD számításai, akkor tuti, hogy utoléri az Intelt, sőt...

Thanos was right.

(#10) FTeR válasza Narxis (#9) üzenetére


FTeR
addikt

nem a jogi alapjukat vitattam.

(#11) ngabor2 válasza FTeR (#10) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hanem? azt, hogy éltek a jogokkal? vagy hogy visszafogták a legnagyobbat, hogy ne nyomja el a kisebbet? vagy mit?

(#12) FTeR válasza ngabor2 (#11) üzenetére


FTeR
addikt

egy másik topikban gyak ugyanez a vita megy, így furának érzem újra leírni, ezért vmi mással próbálkozom :)

az alap probléma az, h szelektíven alkalmazzák a szabályokat. szal csak azokon kérik számon, akinek vmiért nem tetszik a fizimiskája.
ráadásul jelen helyzetben úgy jön le a dolog, h csak azért szívóznak, mert intel túl jól teljesít.
egy élesebb, de talán jobban érthető párhuzam a realnw esete az ms-el. kitaláltak egy kifogást, h miért nem fogy a saját megoldásuk és ezt még be is adagolták másoknak. az eu meg kapva kapott az alkalmon, h íjmódon is lazítani tudjon az usa függéstől vagy legalábbis megmutassa erejét.
az egésszel csak az volt a gond, h a realplayer egy olyan termék, amit a jó nép max csak akkor használna, ha az lenne az egyetlen. tehát a rossz teljesítés valós oka az, h a termék kevésbé jó, mint a többi (konkrétan a legsz**bb, de amd esetében inkább az előbbi az érvényes).

btw, mielőtt még előjönne, egyáltalán nem vagyok intel párti. főleg az athlon időszakban, mert akkor nagyon is az amd-t preferáltam. most viszont a core-os mókák a jobbak szvsz és tesztek szerint.

(#13) ngabor2 válasza FTeR (#12) üzenetére


ngabor2
nagyúr

szelektíven használják a törvényeket... a törvényeket mindig szelektíven használják, az ellen, aki a piac túl nagy részét uralva a többit elnyomja.

(#14) FTeR válasza ngabor2 (#13) üzenetére


FTeR
addikt

úgy érzem, h ez gyenge érv az alapfelvetésemre, ami szerint az a gond, h ezt csinálják.
használják, ha egy visszaélésről van szó. de ne szimplán azért mert nagyobb a piaci sikere.
nem hozom fel újra a példákat, h külső beavatkozás nélkül is sikerült már a kisebbnek megszorítani vagy adott esetben lehagyni a korábban piacvezető szerepet betöltőt.

(#15) bambano válasza FTeR (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"a versenynek az lenne a lényege, h serkentse a gazdaságot": helyes
"ddig gyengítjük a piacvezetőt, míg a gyengébb szintjére süllyed": marhaság.
Nem az a cél, hogy gyengítsék a piacvezetőt.
Az csak elmeroggyant amerikaiak szemében verseny, ha nem piaci folyamatokkal ennyire beavatkoznak a versenybe, konkrétan a kínálati oldalt nem piaci eszközökkel korlátozzák (ha vaskos pénzekkel kiszorítja a nagy tételt vásárlók piacáról a versenytársat, az nem verseny).

Szerintem az egészben az a vicces, hogy az úgynevezett szabad, demokratikus amerika egyik jelentős vállalatát az EU bizottsága védi meg...

Ezen az sem változtat, ha soxor írod...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) dr faustus válasza FTeR (#12) üzenetére


dr faustus
senior tag

az alap probléma az, h szelektíven alkalmazzák a szabályokat.

Az erőfölénnyel csak az élhet vissza, akinek erőfölénye van. A regulákat az erőfölényben levő cégekre alkalmazzák, nem a pár százalék piaci részesedésű, feltörekvő kicsikre.
Amerika és Európa piaca nem egyforma, nem is lesz soha a nemzetgazdasági érdekek miatt, és ezért is más a jogi szabályozás.

Négy évszázadnyi tapasztalata van már a piac szabályozására Európának. Érdemes végignézni ezen 4 évszázad történelmén gazdasági szempontból is.

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#17) csiga997


csiga997
őstag

Ezek a gonosz ejrópaijak báncsák az emerikaijakat, mer nem tuggyák elfogadni ha a másik sikeres, sőt, nem is tuggyák mi az a siker. Na és ki miatt is ekézik a sikeres emerikaji intelt ezek a gonosz fafejű ejrópaijak? Az áemdé miatt, ami egy gonosz ejrópai, jajj, nem is, emerikaji cég!!!

wwwwwááááááá...!!!!!! :W

Az meg, hogy FTeR egy eredendően intel-vs-amd topikba is be tudta csempészni az ms vs. realnw témát egészen elképesztő, ha nem is váratlan.
:C

(#18) FTeR válasza dr faustus (#16) üzenetére


FTeR
addikt

arról nem a piac vezető tehet, h az utána kullogók bénábbak.
attól, h piacvezető még nem fog szükségszerűen visszaélni vele, még ha a saját kudarcukat be nem ismerők ezt másképp is látják.

#17
azokban a topikokban sem a piaci szereplők személye volt a lényeg, hanem az eu felfogása. de azon már meg sem lepődöm, h sokadjára sem sikerül megérteni.

(#19) bambano válasza FTeR (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mit kell megérteni, felfogni, megmagyarázni azon, hogy egyes nagyvállalatok (akik köbméterre rendelik a procit), nagy kosár pénzt kaptak azért, hogy csak egyféle procit rendeljenek?

Mi a gond az eu azon felfogásával, hogy ezt nem tűrik? Ez egy sima mezei vesztegetés, nincs ezen mit túlbeszélni.

Attól béna az amd, hogy ő nem ad kosár pénzeket? ez egy műszaki/fejlesztési kérdés? Szakmai/közgazdasági indokok alapján dől el, hogy az amd béna, mert nem veszteget?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Mackósajt válasza bambano (#19) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Kicsit zavaros nekem ez a dolog. Klasszikus vesztegetés az lenne, ha a cégek illetékes vezetőinek személy szerint, magánszámlára adnák a pénzt. Ha maguknak a cégeknek adják a pénzt, az gyakorlatilag az árengedmény egy formája. Vagy nem?

Az egyetlen gond az lehet, hogy ez esetben ez monopoliumhoz vezethet. Különben a mi cégünk is csak egy beszállítótól szerez be egy-egy alkatrészt, és ez szerintem teljesen természetes. (Csak mi sokkal kisebb halak vagyunk, így nem ez vezethet monopoliumhoz.)

(#21) ftc válasza Mackósajt (#20) üzenetére


ftc
nagyúr

Vesztegetés....az is csak céges formája....Japán is csúnya mert ott is ránéztek a körmére Intelnek?

Olyna formája avesztegetésnek:

Veszel x ezer procit tőlünk és ha ezentúl is csak tőlünk veszed akkor kapsz engedményt 30%-t ha beveszed a másik gyártót is akkor lehet, hogy procit se kapsz.... ez már inkább zsarlás mint vesztegetés...

(#22) sh4d0w válasza FTeR (#18) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Eh...

A piacvezető mindig megpróbál visszaélni az erejével, mert gazdasági erőfölényben van a többiekkel szemben - ezért születnek a trösztellenes törvények, s ezért néz az EU a körmére mindenkinek, aki ezt megpróbálja - de persze sokadjára sem sikerült megérteni...

https://www.coreinfinity.tech

(#23) Mackósajt válasza ftc (#21) üzenetére


Mackósajt
senior tag

"Vesztegetés....az is csak céges formája....Japán is csúnya mert ott is ránéztek a körmére Intelnek?"

1. Még mindig nem értem miért lenne ez vesztegetés.

2. Nem a teljes cikkre, hanem csak egy postra reagáltam. Egy szóval sem mondtam, hogy a panaszkodó amcsiknak igaza van, és az EU "csúnya".

Az általad említett zsarolás elem inkább megálhat, ha tényleg így van.

Szerintem nem kellene összemosni erkölcsi, és pragmatikus kérdéseket. Az EU azért lép fel, mert véleménye szerint a monopolium rossz az európai polgároknak. Akkor is fellépne, ha a monolium felvásárlással alakulna vagy úgy, hogy a konkurensek egyszerűen szememet gyártanak, ami nem kell senkinek. Ebben nincs semmi erkölcsi kérdés, csak valós vagy vélt érdekek védelme.

Kedvezményeket kínálni egy vevőnek azért, hogy tőlünk vásároljon, a konkurenciától meg ne, nem gonoszság vagy szemétség, és nem is megvesztegetés. A versenyjogi szabályokat is csak azért sértették meg vele, mert ők legnagyobbak, és gyakorlatilag monopolium alakult ki. Máskülönben a kutyát sem érdekelné.
(Ha az emlegetett fenyegetések is megtörténtek, az más tészta, de ha csak ez a "vesztegetés" történt, nincs min felháborodni.)

Az EU is védi az érdekeit, és a cégek is védik az érdekeiket. Ennyi.

(#24) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mindenki tudja, hogy az MS-nek vagy az Intelnek milyen gusztustalan eszközei voltak az elmúlt években a piac megtörésére. Innentől kezdve felesleges egyetlen szót is szólni az EU ellen. Nem tudom, minek pofázik az Intel is, mikor nyílvánvalóan lebuktak többször is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) ftc válasza Mackósajt (#23) üzenetére


ftc
nagyúr

Err egy példát akarok fehozni

nem Intel se nem MS

NV

Mint ismeretes anno a PowerVR volt rgy oylan chipje közismert nevén, hogy KYRO, KYRO 2
Nah most Hercules nevó cég elkezdte gyártani. NV előtte közölte velük, hogyha mernek iylen VGA-t gyártani nem kapnak több GPU-t. így is lett...Hogy betegyenek a kiscknek mindent megtesznek ezek a gyárak.

sztem közelebb áll a zsaroláshoz ez

Vesztegetésre példa inkább

Saturn stb üzletláncok némteben. Csak Inteles gépeket árultak... Azzal akikötéssel kaptak csak olcsobban procikat,lapokat ha AMD-s gépek nem lesznek a polcaikon.
Ezt lehet vesztegtének s nézni abbol a sempontbol...ha nem a mi cuccunkat veszed csak akkro nicns olcsobb cuccok

De ez nézhető piaci visszaélésnek is.

(#26) bambano válasza Mackósajt (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Te ki tudod zárni, hogy valamilyen burkolt vagy nem burkolt formában nem ment zsebbe semmi? Úgy értem, pár "dokumentum" vagy Föld körüli nyaralás intel pénzen, vagy magánrepülő használat? Mert ha te erre határozottan azt mondod, hogy igen, akkro én az avatarod szinét fogom emlegetni;)

Egyébként is, szinte teljesen kizártnak tartom, hogy a vezetés évi bónusztervében ne lenne benne, hogy milyen extra fizetést kapnak, ha adott százalékkal emelkedik a profit vagy a profitráta. 30%-ot megtakarítani a kiadási oldal egyik lényeges tételével akkora összmegtakarítás, amit igen jelentős munkával tudtak volna csak elérni más eszközökkel. Vagyis lehet választani: managga elvtárs ezerrel szaggatja a melót egész évben és elér 3-5% emelkedést, vagy leül, fél óra alatt megegyeznek az intellel, és ezzel elérnek 30%-ot. Ez akkor is vesztegetés, ha igen burkolt és nem nyilvánvaló, áttételes úton hat a managga elvtárs zsebére.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) FTeR válasza bambano (#19) üzenetére


FTeR
addikt

az összes kommentre csak annyit írnék (mivel már csak ismételni tudnám magam és nem jutnánk előre), h érdekes jól teljesítő vállalatok nem rohannak apucihoz. akkor sem avatkozott bele állambácsi a piacba, amikor amd-nek jól ment és már azt találgatták mikor veszik át a piacot (van más példa is, de már azért is le vagyok szúrva...).
és nem azért ment jól, mert intel visszafogta magát, hanem azért mert az amd procik jobbak voltak.

továbbra sem látom be, h hol vezet az egyenlő verseny esélyekhez, ha a jobbnak megtiltok dolgokat, míg a másiknak ugyanazt elnézem.
példabeszéd:
sport versenyeken mindig ellenőrzik a nyertest (f1-ben megmérik a kocsit, bringásoknál drogteszt, stb.), de nem gáncsolják el a futót azért, h a mögötte lévők beérjék és izgalmasabb legyen célegyenesben. és ugyanígy a gyengébb dolgát sem könnyítik meg önmagában. legjobb esetben is a mindenkire vonatkozó szabályokat módosítják. lásd F1.

az F1 egyébként több szempontból is jó példa sztem. ferrari jó szereplése régi szabályokkal, rossz szereplése az újak mellett és meclaren csalás, stb. ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.