Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blase19


Blase19
tag

Jó ez a sandforce vezérlő, de a nehezen tömöríthető fájlokkal már lassabban bír. Ugyanez volt a probléma az SSD vezérlők tesztjénél is.

[ Szerkesztve ]

(#2) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Márpedig a pendriveoknál kiemelten jellemző hogy tömörített adatokat másolunk rá, és mondjuk elenyésző esetben telepítünk rá rendszert, bár előfordulhat.

De nembaj, úgyis jön pár fan aki elmagyarázza, hogy mért jó itt is pont a Sandforce. :DDD

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Az ára nem is rossz!

(#4) MorphBCS válasza Angel1981 (#3) üzenetére


MorphBCS
tag

Az árán én is meglepődtem, cikkolvasás közben már árban az egekben jártam, de a végén kellemeset csalódtam...

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#5) zazahoho válasza MorphBCS (#4) üzenetére


zazahoho
őstag

várd meg mire nálunk boltba kerül mennyibe fog fájni ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6) dchard válasza osztraksajt (#2) üzenetére


dchard
veterán

Ha legrosszabb esetben 40MB/s-mal fogom tudni írni, én már nagyon elégedett leszek, mivel a Corsair 32GB-os pendrive-omat az első pillanattól kedzve nem tudtam 4-5MB/s-nál gyorsabban írni... :(((

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#7) MorphBCS válasza zazahoho (#5) üzenetére


MorphBCS
tag

Magyarország...
Amikor megjelent az 5800 még 2009 január 19.-én, akkor már nekem volt egy pár napja németből, használtan, és 65-ért vettem tisztességesen, paírokkal, mert ott átszámítva 76 körüli áron jelent meg, sőt franciában, és angolban is 75-82 között jelent meg, de pár napra rá itthon 149.990.-HUF volt az indítóára...
Mire ide elér bármi, az nevetséges árú lesz...

[ Szerkesztve ]

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#8) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Nekem ez pont baba lenne.
Céges notebook-on tudnék kényelmesen futtatni saját op.rendszert korrekt tempóban és nem a szutyok agyontelepített vackot.
A mostani esata-s winyós téma sok helyet foglal.

(#9) hohoo


hohoo
senior tag

mi köze a tömöríthetőségnek az adatátvitelhez?

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#10) dezz válasza hohoo (#9) üzenetére


dezz
nagyúr

A flashre írás előtt "röptében" tömörít(eni próbál). Ha sikerül, az olyan, mintha gyorsabban írna.

------

Amúgy pl. irodában nem éppen videókat vesznek rá, hanem mindenféle, sokszor tömörítetlen dokumentumot.

[ Szerkesztve ]

(#11) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Az ára miatt jó a cucc,és kiválthatja a kisebb külső HDD-ket,nem foglal annyi helyet,és nincs vezetékezés,vagyis praktikusabb... :K

Wasabi...

(#12) atti_2010 válasza zazahoho (#5) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Minim 100 euró lesz ami azért már nem annyira baráti.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) hohoo válasza dezz (#10) üzenetére


hohoo
senior tag

Ja aha szóval az usb 3 átviteli sebessége a korlátozó tényező. A 40 mbyte/sec az úgy 320 mbit, ez elég messze van a 5 gbps sebességtől amit elvileg ideális körülmények között az usb3-nak tudni kéne...

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#14) osztraksajt válasza dezz (#10) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nálunk is jellemző az irodában a 25 giga dokumentum amihez ilyen pendrive kell. ;) És adatvédelmi szempontból teljesen helyes, hogy a cég teljes dokumentumtárát feltesszük egy pendrive-ra mert milyen praktikus hogy minél gyorsabban le lehet másolni az egészet. ;]

De ha meg már tényleg akkora méretű dokumetumhalmaz lenne, akkor úgyis tele van beágyazott képekkel amit megint "remekül" lehet tömöríteni.

(#15) bteebi válasza osztraksajt (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Tömöríthetőség ide vagy oda, azért ne felejtsük el, hogy pen drive-okról beszélünk, és nem pl. RAMdisk-ről vagy külső SSD-ről. A legtöbb ember nagy valószínűséggel winchesterről/re fog velük másolni, ami szerintem gyakran fog szűk keresztmetszetet fog jelenteni.

Arról nem is beszélve, hogy még elég kevés gépen - pláne cégesen gépen, vagy bármilyen laptopon - alig van még USB 3.0 csatlakozó, szóval a sebességkorlátot az USB (2.0) fogja jelenteni, a maga kb. 30-35 MB/s-es átviteli sebességével - ami egyébként még mindig nem rossz, feltéve hogy nem full HD filmeket vagy BD clone-okat akar az ember másolgatni, hanem (egyszerre) max. néhány 100 megát, esetleg pár gigát.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) dezz válasza hohoo (#13) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt nem mondta senki. Max. 200 MB/s-ről ír a cikk, de azt sem mint az USB 3.0 korlátját említik, hanem ennyit bír max. a vezérlő betömöríteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.