Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hyperspace


hyperspace
őstag

Remélem ezzel az új Exynos lapkával már ugyanolyan lesz egy S21(és + és Ultra), mint a Snapdragonnal, és nem lesz olyan különbség, mint korábban. Még ha nem is volt olyan nagy eltérés.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#2) ollie válasza hyperspace (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezzel tök ugyanaz lett a felépítése, mint a Snapdragonnak, szóval elvileg nem lehet nagy különbség, se sebességben, se fogyasztásban, és ezt is 5nm-en gyártják, mint az S888-at.

***

(#3) Petykemano


Petykemano
veterán

"Egyszerűen az ARM-mal, illetve több vállalat kooperációjában elkészült Cortex-X1 bőven megfelel a célnak, aligha lehet lényegesen gyorsabbat tervezni nála az ultramobil szintre"

Apple A14?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) kalimist


kalimist
aktív tag

Hogy mekkora bukás volt a Mongoose:

A tavalyi M5 az S20-ban 10%-kal gyengébb az SD865-ös A77-hez képest de az energiahatékonysága az szégyenteljes volt. Az M5 mag kb. 3x nagyobb egy A77 magnál, energiahatékonysága 2x rosszabb tehát így a PPA (performance per area) hátránya 6-7-szeres. Ez nagyon durva! Ebben a design-on kívül természetesen a Samsung 7LPP node-ja is ludas mert energiahatékonyságban 20-30% hátrányban van a TSMC N7P-hez képest. Ez a hátrány valószínűsíthetően 5nm-en is megvan. A Samsung pedig az X1 és az A78 frekvenciáját is feljebb tornászta a Qualcommhoz képest ezért megint rosszabb fogyasztása lesz az Exynosnak.

Mellesleg az X1-nél jelentősen gyorsabb a Firestorm. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Érdekes a nevezéktan: S21 a telefon; 2100 a cpu; 2021 évben... ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) asztekluna


asztekluna
friss újonc

Segítsetek S9 akksi cserét hol érdemes csináltatni ahol nem barmolják szét a telót és vízálló marad? Előre is köszi :)

(#7) tibaimp válasza asztekluna (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Esetleg itt nézz szét, kérdezz, hátha hamarabb kapsz választ ezen a fórumon: Samsung Galaxy S9 és S9+

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Dr V


Dr V
őstag

Szóval fogja legalább hozni a Snapi 888 szintjét fogyasztásban (is)? Ha kissé gyengébb is, nem gond, de az érezhető fogyasztásbeli hátrány sokkal rosszabb...

(#9) Juhaszatti válasza Dr V (#8) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Meglepő lenne ha nem hozná, ugyanazokra a magokra építve.

(#10) so_ha válasza Petykemano (#3) üzenetére


so_ha
senior tag

(#11) makkmarce válasza so_ha (#10) üzenetére


makkmarce
őstag

egész baráti

okoskodom, tehát vagyok

(#12) joey04 válasza Dr V (#8) üzenetére


joey04
titán

remélhetőleg nem lesz olyan forrófejű mint a 888

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Petykemano válasza so_ha (#10) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem kommentáltad a linket, ezért nem tudom, milyen rejtett üzemettel küldted.

Mindenesetre az A14 single thread GB5 benchmark értéke másfélszer nagyobb,.miközben a TDP érték 40%-kal kisebb. (Nem mintha azt gondolnám, hogy ST során ez számít)

Nem mondtam, hogy az Ex2100 rossz. Az arm X1-et illető megjegyzést (nevezetesen, hogy aligha Lehetne annál jobbat tervezni) viszont ezek az általad linkelt ST értékek épphogy cáfolják.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#14) makkmarce válasza Petykemano (#13) üzenetére


makkmarce
őstag

apple tdp.. ne röhögtess
pont ebből volt botrány, hogy ha észreveszi, hogy teszt van, szabadjára engedi, aztán pár perc után throttlingol ezerrel.
ugyanezt tudja az összes régebbi is. el tudják engedni magukat nagyon.
(azt azért kétlem, hogy az X1 jobb lenne, de azt a kiírt TDP-t felejtsd el...)

okoskodom, tehát vagyok

(#15) Petykemano válasza makkmarce (#14) üzenetére


Petykemano
veterán

Erről a botrányról tudnál küldeni egy linket?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#16) makkmarce válasza Petykemano (#15) üzenetére


makkmarce
őstag

google a barátod, de nem új keletü dolog, és most már a mediatek is elkezdte ezt játszani
itt
vagy itt
egyszerűen elengedig a TDP-t, de egy idő után közbeszól a fizika, tehát a sebesség meg van, ha jó a hűtés, de a telefonba a ventillátor nekik se fér bele.

okoskodom, tehát vagyok

(#17) joey04 válasza Petykemano (#15) üzenetére


joey04
titán

Minden apple témában (vagy ahol szóba jön)ezt csinálja, skippeld.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Petykemano válasza joey04 (#17) üzenetére


Petykemano
veterán

:R

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19) makkmarce válasza joey04 (#17) üzenetére


makkmarce
őstag

bizony, ha már cáfolni nem tudod..

okoskodom, tehát vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.