Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wesder


Wesder
félisten

Né mà' egy Apple kieg ami olcsóbb mint a konkurenseké.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Egyelőre nem érzem azt, hogy nagyon jó lenne ilyet használni bárkinek is.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3) kovsol


kovsol
titán

A tesztvideót még youtube feldolgozás alatt áll, vagy tényleg ilyen pocsék a minőség?

May the Force be with you!

(#4) moleculez


moleculez
veterán

Vàrhattak volna ezzel még egy évet, hogy csiszolgassák, mert ez így édeskevés. Inkább a "hagyományos" buta fotókat lőném egy utazás alatt, mintsem ilyen trágya minőségben készítsem, de ez én vagyok. Vannak felcsatolható mini objektívek, azok inkább járható útnak tűnnek, ha már fel akarom dobni a fotóimat valami extrával, akkor inkább azok. Aki meg travelblogger annak úgyis van komolyabb eszköze erre a célra...
#3 topkomment 😂😂😂

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) Ryoo


Ryoo
senior tag

Egy ilyennek mi értelme van? Komolyan kérdezem, nem kötekedni akarok. Ráadásul ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#6) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Oszt ez mitő' 360°?
A nagylátószöget most már 360-asnak csúfolják? Ez az új trend?

Ohh, már látom a linkelt weboldalon. Pazar.

[ Szerkesztve ]

(#7) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ezért 70k?
Ugye vicc.....

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8) xPx


xPx
csendes tag

a koncepció nem rossz, a megvalósítás már más kérdés.

(#9) darvinya


darvinya
titán

Ez mitől 360°-os?
Ez sima 180°-os halszem, amit otthon is egyszerűen kivitelezhető.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Hülye iphone-osnak minden xart el lehet adni... Az első fényképen csak annyira van beégve az ég mintha 10 (vagy több) év csinálták volna egy ZTE Blade-el... (imádtam, de rég volt...) A videó katasztrófa....

(#11) ToniSoprano válasza Ryoo (#5) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Igazán ennek VR szemüveggel használva van értelme. Pl. egy csomó szép helyről lehet vr 3d képeket, videókat nézni már ahova nem nagyon jutsz el könnyen . Pl. LG G4-en nemrég Jeruzsálemben palotában barangoltam nemrég majd utána a piramisok között jártam, majd japánba utaztam a VR szemüveggel. Erről elég sok tartalom van már fenn a neten. Auchanban műanyag elég jó VR szemüveget 2000 Ft-ért vettem.
Ahhoz hogy élvezhető legyen a VR ahhoz meg QHD felbontású mobil kijelző nem árt.

[ Szerkesztve ]

(#12) metalstorm válasza darvinya (#9) üzenetére


metalstorm
aktív tag

igy ONE! :)

(#13) szupermacs


szupermacs
veterán

Ez nagyon ócska.

(#14) Wesder válasza metalstorm (#10) üzenetére


Wesder
félisten

Micsoda építő jellegű hozzászólàs...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15) szaszlaci válasza darvinya (#9) üzenetére


szaszlaci
addikt

2 x 180 = 360. A videóban körül tudsz nézni.
Érdekes cucc, szerintem el fog ez terjedni jobban is, ha mondjuk beleteszik a telefonba és persze a megfelelő áron.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#16) szupermacs válasza Wesder (#14) üzenetére


szupermacs
veterán

,,10 (vagy több) év csinálták volna egy ZTE Blade-el"

Én ezen nevettem. :C

(#17) Wesder válasza szupermacs (#16) üzenetére


Wesder
félisten

Én csak az àràt néztem meg, mert sejtettem hogy hasznàlhatatlan kategória lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Szegényember Street View-ja?

(#19) szupermacs válasza Wesder (#17) üzenetére


szupermacs
veterán

Már a cím alapján sejteni lehetett.

(#20) Csapoati


Csapoati
nagyúr

70-ért ótvar szar képminőség, oké. A hipszterek még felkaphatják, de óriási javulás kéne ahhoz, hogy ez életképes legyen.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) atike


atike
nagyúr

Nagyon nem az igazi... Na meg ez 180 fok, nem 360... :DDD

Amúgy pár napja teszteltem egy Vivotek FE8181V-t - ami komolynak számít... 5 megapixeles, 360 fokos kamera... Durva, meg minden, de még az sem olyan hűde meggyőző. A képminőség itt is a gyenge pont. Van még ezeknek a kameráknak hová fejlődnie - mit is várnánk akkor egy mobil eszköztől? :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Teasüti válasza atike (#21) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem látom okát miért kéne gyerekcipőben járni a dolognak, amikor szuper érzékelőink és objektíveink vannak.
Az optikusok nem tudnak összerakni egy normális lencsét ezekhez?
Szenzorainkból is már 20+ MP létezik mobil fronton.

(#23) atike válasza Teasüti (#22) üzenetére


atike
nagyúr

Ez egy képkoca a Vivotek rögzített képéből (nem vettek le a fóliát a kameráról, azért olyan "érdekes" a kép - origináltan kellett visszaadni, megvenni meg nem akartuk :DDD )... Az egyik kolléga tartotta nagy lelkesen a szerverhez történő felvétel erejéig. A kamera képének dewarpolásához meg kellett adni egy csomó paramétert - mi az általa látott távolság, mi az optikai középpont, mik a lencse paraméterei - és az alapján tudta a szerver "kiteríteni" a képet. Ami látszott az az, hogy az optika, a felbontás, a szenzor mind meghatározza a kép milyenségét, azonban ahhoz, hogy ne ezt a halszem képet nézzük azért kell egy elég szép teljesítmény is... És itt egy milliós nagyságrendű szerverről és egy többszázezres kameráról van szó - és ráadásnak mind a kettő célhardver. És még így is van kívánnivaló a képminőségben.

Ergo mire ez a telefonoknál is "normális" minőség lesz... Kicsit még odébb van... :)

(#24) Teasüti válasza atike (#23) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó, hát itt valós időben kéne monitorozni gondolom. Utólagos feldolgozásnál a számítási kapacitás azért nem okoz problémát.
Én azt próbálom megérteni, hogy miért nem tudjuk alkalmazni a 200+ éves tapasztalatot (vagy tudja a tököm mióta foglalkozik az emberiség fényképezéssel) objektív készítésben és kb 40 éves tapasztalatot képérzékelő terén és miért nem tudunk rögtön kiváló minőségű terméket készíteni ekkora látószöggel? Miért kell visszamenni képminőségben a kezdetekhez? Ráadásul indokolatlanul drágán. Már ami a konzumer termékeket illeti.

A cikkben szereplő kromatikus aberráció már 10 évvel ezelőtt is ciki volt mobil fronton.
Az általad felhozott példában meg az 5 MP-en akadt meg a szemem. Miért?
Manapság már a belépő kategóriában is kiröhögnek 5 megpixellel a telefonok között.
Ipari szinten meg ilyenekkel bohóckodnak?? :o

Na jó, azért átgondolva egy hálózati kameránál szép teljesítmény az 1080p@30fps. Értem, hogy erre a felhasználásra ez korrekt.

Viszont inkább a cikkben lévő terméket nem értem, meg azt, hogy miért ilyen gyengék ezek a 360-as kamerák képminőség terén.
Amikor már ott tartunk, hogy hobbi fotózáshoz mobilokat használnak emberek.
És akkor kiadnak egy ilyen terméket, ami ilyen értelmezhetetlen minőséget produkál 2016-ban. :F

[ Szerkesztve ]

(#25) Fejvadi válasza Wesder (#1) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Olyan is. :)

(#26) Luck Dragon

Ez annyira fúra, nem tetszik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) Hallosz


Hallosz
senior tag

A készülékek túlnyomó része, még hagyományos lépet sem tud jól készíteni, egy adott pontban. Nem gondolnám hogy a 360 fokos képalkotás sokkal könnyebben menne.
Amúgy mire is jó ez?

Mert lakni, muszáj.

(#28) Gainka válasza Hallosz (#27) üzenetére


Gainka
őstag

Fuhh, jol le vagyok maradva tech téren, régen méhézkedtünk, jol jott volna egy lép készitő telefon. :DD

(#29) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Tehát az iPhonenal lehet készíteni olyan fotókat és videókat, aminek megtekintésére az iPhone alkalmatlan...
Az már valami!

plus ça change, plus c'est la même chose

(#30) imibogyo


imibogyo
veterán

Azért vannak már értékelhető/nézhető más kütyük. OK ez nem telefonos bizbasz, de azért nem is egy ipari célhardver... Pár év múlva viszont szerintem simán lesz majd jó minőségi magánember számára is elérhető kütyü, ami a többség számára már kielégítő lesz... :K

[ Szerkesztve ]

(#31) hemaka


hemaka
nagyúr

Ket forintot nem adnek erte. :D

(#32) .DLL


.DLL
veterán

Most, hogy a mobilok már képesek éles, színhelyes képet lőni, viszonylag sok részlettel, moderált zajmennyiséggel, ez a minőség ma már nem elfogadható, csiszolni kellett volna még rajta, így én nem venném meg, de biztos lesz aki igen.

(P.H.)

(#33) VS461


VS461
tag

Amúgy egy dedikált iKütyü töltését miért nem lehet Lightning csatisra tervezni? Picit egyszerűbb lenne.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#34) .DLL válasza VS461 (#33) üzenetére


.DLL
veterán

Ez meg a másik, igen... *facepalm* :D Ráadásul ez nem is technológiai "gyerekcipő", csak egyszerűen átgondolatlanság, "jóleszazúgy".

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35) Sebhelyes válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Nekem meg a fúra fura.

(#36) toth_janika


toth_janika
őstag

Első ami az eszembe jutott: "Elnézést... Ez mi a f@sz?" :DDD
A teszt végigolvasása után sem változott a kérdésem...

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#37) Mr.Silkó válasza Wesder (#1) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Vigyázz, nem az Apple gyártja! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.