Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) benedekco


benedekco
addikt

Kéne itthonra egy ilyen cucc. Nyomtatnám a tapétát. :DDD

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#2) Tidus


Tidus
addikt

Xerox, a nevükhőz méltóan hozzák a formájukat, álltalában ez a vállalat jelentkezik mindig a forradalmi újításokkal, ez a technológia viszont átlag ésszel szinte felfoghatatlan, és hihetetlen. a konkurenciának viszont fel van dobva a labda..

(#3) artos válasza Tidus (#2) üzenetére


artos
tag

Inkább jó a marketingjük. Az egyik leginkább nyomuló multicég, aki közben ócsárolja a konkurenciát. Nem egy nagy újítás ez sem, maximum a festék maga. Ezt a technológiát a Kodak, vagy az Agfa már évek óta használja. Csak a Xerox-nál most eset le a tantusz. Inkább a Hp-t kellene nézni, ott több az innováció.

(#4) Rayyy válasza artos (#3) üzenetére


Rayyy
senior tag

Pont a festék maga nem újítás, több éve használják.
Mire gondolsz, mikor azt írod, hogy "ezt a technológiát"? Melyik része az amire már évek óta rá kellett volna jönnie a Xeroxnak szerinted?
Nemrég jártam egy-két cégnél demonstráción és mindenhol tényként, technikai specifikációként ismertették a gépeikbe épített Xerox-szabadalmakat, fordítva ilyen nem történt.
Mivel már dolgoztam professzionális gyártásra szánt Xerox digitális nyomógépen és testközelből ismerem az iGen szériát is, így ezek mellett tudok érvelni, de pont a HP az, amit az ipari környezetben figyelembe sem vesznek, maximum tervrajz plottolásnál, esetleg poszternyomtatásnál, de arra is vannak alternatívák. Nem tudom milyen HP-innovációkra gondolsz, de aki dolgozni akar ilyen gépeken és komolyan gondolja, az nem megy közelébe műanyag színes-szagos, mindent HP-Wizard-dal nyomtatni akaró játékoknak. Sajnos nálunk is üzemel egy a DesignJet szériából, de legszívesebben alágyújtanék.
(biztos van a HP-nak is jó része a nagy piacból, különben nem gyártanának ilyen gépeket, de valahogy mégsem találkozom velük)
Az igaz, hogy a Xerox nyomulós és biztos, hogy mindenkinél többet fordítanak marketingre, de supportra is! Kb. semmire nem kell figyelned, olyan profi távtámogatást nyújtanak anyagellátás és szervizelés tekintetében is. De igazából HP-t és Xerox-ot összehasonlítani is felesleges, mert nem is egy piacot szeretnének lefedni, igazából csak a közepes szintű irodai felhasználás területén találkoznak, mint igazi vetélytársak szerintem.

Minden a legnagyobb render!

(#5) Tidus válasza artos (#3) üzenetére


Tidus
addikt

De szinte megfizethetetlen a HP. Itt pedig "...Xerox az új technológiához a vízbázisú tinták helyett egy szabadalmaztatott, gyanta alapú, szemcsés anyagot használ, ami az alacsonyabb árkategóriájú, bevonat nélküli papírokat sem áztatja át..." tehát arra törekednek hogy olcsó legyen és jó.

(#6) artos válasza Rayyy (#4) üzenetére


artos
tag

A gyanta alapú tonert régóta használják igaz, de az száraz festék, a cikk pedig folyékony festékről ír. A technológia amiről írok az az, hogy egymás mellett elhelyezett nyomtatófejek végzik a nyomtatás, nem mozog a "média". Ezt már 6 éve csinálja az Agfa dotrix UV tintával, vagy a Kodak Versamark. De a Fujifilm is nemrég dobta piacra B2 gépét ezzel a megoldással. Ez a "szenzor" dolog nem világos, mit figyel amit eddig az operátor kellett hogy végezen, a papírra jutó tintamennyiséget?
A HP-t nem veszik figyelembe ipari környezetben? Hiszen a digitális nyomdagépük etalon (Indigo), tőlünk nyugatabbra minden minőségre adó cég ezt használja. Pl. a Volkswagen és a Mercedesz gyár csak ezzel készítetti a kézikönyveit az ofszettel megegyező minőség miatt.
De nézd meg hány fotókönyvet gyártanak Xerox géppel, egyet sem. A német CEWE-nél több mint 20 Indigo üzemel. Nemhiába kapta az Indigo szülőatyja az Ipexen az első "oscar-díjat" a találmányára. Az biztos hogy a közepes terhelhetőségű nyomógépeknél nagyobb a Xerox felhozatala, de a csúcsgépeknél teljesen lefedi a HP a piacot.
Xerox marketingje: az XY gép nem megfelelő minőségű a feladatra (és nevesítik is a márkát) csak a Xerox. Miközben pl. a Canon, Konica-Minolta ugyanazt tudja. Szerintem supportra is ugyanazt tudják nyújtani. Szóval nem kell hanyatt esni a Xerox-tól. Még ha szekrény méretű Igen-ről van szó is.
És visszatérve a HP-re - nem akarom védeni őket, mert nem vagyok HP disztibútor - de a nagyformátumú ipari nyomtatásban is az elsők között vannak.

(#7) artos válasza Tidus (#5) üzenetére


artos
tag

Illúziód ne legyen, nem az otthoni felhasználónak akarnak megoldást találni. Az ipari nyomtatásban szeretnének költséghatékonyan nyomtatni "ocsó" médiára.

(#8) Rayyy válasza artos (#6) üzenetére


Rayyy
senior tag

A szenzor dolog nekem sem világos, valószínűleg arról van szó, hogy folyamatosan méri a hordozóra jutó festék mennyiségét és homogenitását és ez alapján korrigál, tehát nem kell mondjuk 1000 ív után neked újra beleméregetni, meg ellenőrizni, hogy a flekkek még mindig szép egyenletesek-e vagy hozza-e minden szín a kívánt telítettséget, hanem ő kontrollálja ezt a részét, magyarul csak elindítod a gépet és a finist jelző hangnál meg kiveszed a kész nyomatokat és mindegyik egyforma (elvileg). Bár ehhez meg egy előzetesen bemért referencia-ívet képzelnék el... az a baj ezekkel a cikkekkel, hogy a hozzá nem értőknek tökmindegy mi van benne, az érdekelteknek meg kevés :)

Minden a legnagyobb render!

(#9) Rayyy válasza artos (#6) üzenetére


Rayyy
senior tag

Egy Indigo-t megnéznék... még olyan nyomatot sem láttam, ami azon készült volna... vagy csak nem tudok róla.

Minden a legnagyobb render!

(#10) jerry311


jerry311
nagyúr

B++++! Majdnem 80 m2 / perc. :Y

(#11) pilóta válasza artos (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mondjuk azért ne felejtsük el, hogy az Indigoval kapcsolatban a HP-nak annyi volt az innovációja, hogy megvette az Indigot kitaláló céget :D Új technológiák fejlesztésében nem is értem hogy kerül egyszerre említésre a HP meg a Xerox...
A nagyformátumú nyomtatásban meg eléggé kispáylás a HP is, meg a Xerox is, inkább Roland, Mutoh, Mimaki, Agfa stb.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) pilóta válasza artos (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

kétszer ment

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) artos válasza pilóta (#11) üzenetére


artos
tag

Igen csak megvette, ahogy pl a Scitex, Colorspan cégeket. Azért nem mondanám hogy nincs a HP-nél innováció, nézd csak meg a latex festékes nagyformátumú nyomtatójukat. A Scitex által pedig ott vannak a nagyformátumú nyomtatásban is.

(#14) pilóta válasza artos (#13) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem azt mondom, hogy nincs, csak nem egy nagyságrend a Xeroxxal...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#15) artos válasza pilóta (#14) üzenetére


artos
tag

Szerintem meg egyik egyik vállalatnál sem kissebb (Canon, Hp, stb.), csak mint említettem jó a marketing.

(#16) pilóta


pilóta
nagyúr

Hogy legyen valami tömeg is az íráshoz, hogy mekkora ez a cucc:

Kb. 2m magas és 8-10m hosszú lehet....

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17) artos válasza pilóta (#16) üzenetére


artos
tag

Küldök én is, Agfa Dotrix:
L:/dl/upc/2010-05/27/49032_swbpyjtmetfnwfu2_3-injet-press.jpg]
Kodak Versamark [L:/dl/upc/2010-05/27/49032_mme0txtr0o2iwqte_kodak_versamark_vl2000_printing_system.jpg](IMG:/dl/upc/2010-05[/IMG)[/L] Ezek már régi fejlesztések, de ua. a technika. Hp T press (IMG:/dl/upc/2010-05/49032_hp.jpg)(/IMG) Fujifilm Jetpress [L:/dl/upc/2010-05/27/49032_ijnxqswsn4uzqia5_jet_press_720.jpg](IMG:/dl/upc/2010-05 49032_jet_press_720.thumb.jpg)(/IMG)[/L] Ezek újak.

(#18) artos válasza artos (#17) üzenetére


artos
tag


Kodak versamark, ezek régen megjelent gépek.

(#19) artos válasza artos (#18) üzenetére


artos
tag


Ez most jelent meg (íves, nem tekercses! B2).

(#20) artos válasza artos (#19) üzenetére


artos
tag

És végül a HP, 769 mm széles tekercsre nyom, két oldalt egyszerre, kb 30% gyorsabb a xeroxnál. Vízbázisú pigment tintával működik, speciális kötőanyagot nyomtat (világszabadalom!) a sima bevonatlan anyagra, és teljesen vízálló a nyomat. Színenként 200 l a festéktartálya, havi terhelhetősége 70 millió A4/hónap. Saját fejlesztés!

(#21) pilóta válasza artos (#20) üzenetére


pilóta
nagyúr

Kérdés, hogy melyik mennyibe kerül, és mennyi a nyomatköltségük.

De egyébként nem azért tettem be a képet, hogy ki tud nagyobb gépről képet beszúrni, hanem hogy lehessen tudni, miről szól a cikk... :DDD

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) artos válasza pilóta (#21) üzenetére


artos
tag

Én se a "méretre" mentem. Csak azért tettem be hogy látszódjon, ez már egy régi dolog.
Az Agfa ára 500-700 e. €. A többit nem ismerem. Nyomatköltségre szerintem nincs nagy különbség egyiknél sem. Általában kb 25-30 ft / A3, szinte minden márkánál itthon, persze a nagyobb gépeknél. Nyugatabbra 30-40% olcsóbb. Ezeknél meg szerintem nagyságrendekkel olcsóbb a lapköltség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.