Hirdetés

2019. december 5., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) t72killer

t72killer
(titán)
LOGOUT blog

4k 120/144Hz-et kérünk 32" átmérővel, HDR és 3D vision(!) támogatással. Tudom, bilibelógós, mert a 3d visiont elengedték a zöldek :(, pedig szuper volt az 1440p-s swift-en.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#2) dkess válasza t72killer (#1) üzenetére

dkess
(tag)

+1

Mondjuk a 3D vision -t "kérni" talán már tényleg nem reális, de Freesync (akár a "2 HDR" -es fajtából) avagy Gsync közül valamelyiket talán igen - főleg, ha a "gamer" szócska is képbe kerül. Elméletileg jövőre lesz már egyébként ilyen modell a hírek szerint.

Ami biztos, hogy aki ilyen paraméterekkel rendelkező első panelt/monitort leteszi az asztalra az "gennyesre" fogja keresni magát vele. Különösen amennyiben "értelmezhető" (nem azt írtam, hogy olcsó) árcímke is társul mellé. Tényleg - e legutóbbit nem is írtad a kívánt paraméterek közé ... :)

(#3) kiiso válasza t72killer (#1) üzenetére

kiiso
(tag)

A játékosok hány százalékának van elég erős hardvere 4K 144hz gaminghez? :F

Én 25”-es, 1440p, 120hz, színhelyes, legalább HDR500 képes, IPS monitort kérek vállalható (nem gémer) külsővel. :O

(#4) erer1000 válasza kiiso (#3) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

ez játék függő.

BF5? vagy CSGO? vagy UT2004? ;] utolsóhoz egy 1060 is elég

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#5) andy19770128

andy19770128
(aktív tag)

Nos: Én egy 28 colos 4 k 60 herces freesynch moncsit hajtok radeon VII- ttel... egszerüen tökéletes.... minde oda van ragasztva 60 fps re ultra beállitás melet...

(#6) Komplikato válasza t72killer (#1) üzenetére

Komplikato
(veterán)

Ami monitor atom drágán tud ilyet az általában QLED-és VA paneles zónákra osztott háttérvillágítással vagy 120hz-es OLED. IPS az 1440p 165hz és 1080p 240hz környékén ragadt egyenlőre.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#7) Valdez

Valdez
(őstag)

28" IPS panel ez új, ilyen méretben eddig csak TN volt. Valaki árulja már el nekem, hogy milyen megfontolásból raknak HDR monitorokra 1.2-es DP portot?

(#8) szasanyi válasza Valdez (#7) üzenetére

szasanyi
(félisten)

És HDR-t IPS panelre? :U

Korg DS-DAC-100m professzionális DAC, USB hangkártya eladó - privi!ben keress!

(#9) Valdez válasza szasanyi (#8) üzenetére

Valdez
(őstag)

Igaz, de ez egy olyan feature manapság már, amit nem lehet kihagyni a felsőbb kategóriákban. Ha nagyon szőrözni akarnánk, akkor oleden kívül mi értelme a hdr-nek?

(#10) Balika911 válasza kiiso (#3) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Bocs, ha valaki ötvenedjére olvassa tőlem.

Egy 4K 120 Hz-es monitor desktopon és kis igényű játékokkal is előnyös és teljesen kihasználható.

Amúgy pedig játékonként dönthet valaki, hogy a felbontás, képfrissítés és grafikai részletesség közül melyikből mennyit enged. Egy lassabb, látványos játéknál lehet az ütős grafikát célozni 60 FPS mellett, egy gyorsnál pedig a 120 FPS-t alacsonyabb felbontás, illetve részletesség mellett például.

Integer scaling és adaptive sync mellett egyik se akkora áldozat. A jövő valószínű amúgy is ezekben lesz - kár lenne 4K-nál megállni és nem nyomni majd a teszem azt 5K, 6K, 8K paneleket, csak mert a játék nemhajcsaki. (Igen, ez azt jelenti, hogy 27-32"-on közel sem tartom elégnek a 4K-t. Jó meg szép meg izé, deee... not quite there yet. Olyan 220-250 PPI-t szeretnék.) :)

[ Szerkesztve ]

(#11) t72killer válasza Komplikato (#6) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog

32"-osról nem tudok. Nálam elég alapvetőnek tűnik, hogy a felbontással kicsit a képátlón is szeretnék nyerni. A 40" mondjuk már túl sok lenne.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#12) szasanyi válasza Valdez (#9) üzenetére

szasanyi
(félisten)

Nem sok, de monitornál még anny se.

Korg DS-DAC-100m professzionális DAC, USB hangkártya eladó - privi!ben keress!

(#13) Balika911 válasza Valdez (#9) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

A hardveres gamut mapping praktikus lehet. Amúgy ezekben szerintem is kirakatfeature.

[ Szerkesztve ]

(#14) MeszesKPT

MeszesKPT
(aktív tag)

Azért legalább egy 75 Hz-et kisajtolhattak volna belőle, ha már gamer.

(#15) AxBattler válasza MeszesKPT (#14) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Fölösleges, ez konzolosoknak készült, oda meg fölösleges 60Hz-nél több.
Nekem bejövős, csak desktop használatnál kicsit necces a 28"+4K, ennyiért már 32"+4K kijelzőket is utánad dobnak... igaz inkább VA panellel.

Cable management is for the weak!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.