Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Szerintem cloudba tenni olyan fontos dolgokat, mint a jelszavad nem okos dolog... Főleg ha olyan helyre rakod fel, ahol rajtad kívűl még sok ezer ember tárol jelszavakat mindenféle eszközéhez. Nagyon zsíros célpont, megéri befektetni a feltörésére az energiát.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) gabor7th


gabor7th
addikt

Nahát a kép alatti részt nem is láttam. Már fel is törték.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3) ztoldy válasza gabor7th (#1) üzenetére


ztoldy
senior tag

Ha erős mesterjelszót állítasz be, akkor nincs probléma. Nem kötelező minden jelszót ebben tárolni és segítségével minden oldalhoz tudsz egyedi jelszót létrehozni. Ha üldözési mániás vagy, akkor hetente változtatsz mester jelszót és meg van oldva a probléma.

A már fel is törték kijelentés kicsit erős, mert jópár éves a szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#4) gabor7th válasza ztoldy (#3) üzenetére


gabor7th
addikt

Nem kell üldözési mánia, csak olvasni kell a sajtót...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) Penge_4 válasza gabor7th (#1) üzenetére


Penge_4
veterán

LastPass tényleg gagyi, amatőrök és alapból egy profitorientált szolgáltatásban megbízni?

Viszont tárolni kell valahol a jelszavakat, mert nem sok ember tud 50-60+ jelszót fejben tartani.

Ha már legalább a fórumos ilyen-olyan jelentéktelenebb regisztrációkat kiszervezi nem kell annyi mindent fejben tartania.

De már az nagy segítség, ha valakinek csak a kényesebb adatokat kell fejben tartania mint Paypal, banki szarok és hasonló.

Az mennyivel biztonságosabb, ha valaki mindenhova Facebook Connect-tel lép be és ha a Facebookját törik, akkor vele együtt mindent? Vagy ha valaki mindenhova ugyanazzal az email címmel regisztrál?

(#6) gabor7th válasza Penge_4 (#5) üzenetére


gabor7th
addikt

Persze; vannak dolgok amiket megéri ott tárolni. Bár egy forumos személyiséglopás is nagyon kellemetlen tud lenni...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) ztoldy válasza gabor7th (#6) üzenetére


ztoldy
senior tag

Lastpass-ból nem tudják ellopni, mert titkosítva van. Legfeljebb az email címed és mester jelszó párost tudják és akkor a fiókodat el tudják lopni. De ezért kell megváltoztatni a mester jelszót főleg, ha írja a szolgáltató, hogy változtasd meg.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#8) #14595328


#14595328
törölt tag

Mondjuk megnézném, mit kezdenek egy esetleges adatbázis lopás esetén az AES256-os titkosítással. Egyszerűen nem éri meg foglalkozni vele. A login adatok kikerülése már más tészta, főleg, ha a mester jelszó modjuk 12345.

#1: Én épp ezért használok olyan jelszó kezelőt, ami saját tárhelyen keresztül tud szinkronizálni, pl OneDrive vagy Google Drive.

[ Szerkesztve ]

(#9) chuky666


chuky666
csendes tag

Végre.Gondolom mielött tönkremennek az utobbi idők maitt egy kis adatszerzés még. ;]

(#10) gabor7th válasza #14595328 (#8) üzenetére


gabor7th
addikt

Hát... én úgy emlékszem mintha lett volna olyan hír, hogy kiderült, hogy a titkosításokat nagyon könnyű megtörni... Bár annyi ilyen hír volt mostanában.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#11) Narxis válasza gabor7th (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pont ezért ezek a legjobban védett helyek. Titkosítva van minden, 60+ loginomhoz képtelenség fejben tartani mindent főleg, hogy még a usernevem se ugyanaz mindenhol.

Ráadásul van 4 eszközöm amiről jó ha be tudok lépni ezért jó a szinkronizálás.

Azt kell megérteni, hogy nincs 100%-osan tuti biztos hely a jelszavak tárolására, meg kell tenni azokat a lépéseket amikkel a legjobban védheti az ember de nem megy annyira a kényelem rovására, hogy szinte már használhatatlan.

Thanos was right.

(#12) #14595328 válasza gabor7th (#10) üzenetére


#14595328
törölt tag

AES256-ot nem fognak egykönnyen megtörni, max ha kikerülnek a titkosító kulcsok is. Az AES-t még az NSA is elfogadta titkos infók titkosítására.

Hasheket esetleg rainbow table vagy bruteforce, esetleg adatbázisok segítségével, de itt is elég szép ideig tarthat egy-egy jelszó visszakeresése. Persze nem az ilyen abc123 vagy 00000 típusú jelszavakra gondolok.

(#13) gabor7th válasza #14595328 (#12) üzenetére


gabor7th
addikt

AES256 az egy úgynevezett szimmetrikus titkosítás nem? Abban az esetben a bruteforce nem járható út. Az NSA útmutatása, hogy mivel titkosítsak azthiszem nem kéne hogy irányadó legyen. / Komolyabb helyeket is feltörtek már, úgyhogy ezek sem jelentenek igazi gondot. Igazából nincs olyan hely amit ne tudnának törni... Fontos, hogy tényleg titkosítva tárolják az infókat a felhasználókról, de nem egyszer kiderült, hogy nem így tettek az ilyen nagyobb adatároló szolgáltatók.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#14) gabor7th válasza #14595328 (#12) üzenetére


gabor7th
addikt

"According to the Snowden documents, the NSA is doing research on whether a cryptographic attack based on tau statistic may help to break AES" Wikipedia

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#15) ztoldy válasza gabor7th (#13) üzenetére


ztoldy
senior tag

NSA botrányoknál az okozta a bonyodalmat, hogy direkt hagytak hátsó kaput, amin keresztül az adatokat megszerezhették. Ettől függetlenül maga az AES-256 titkosítási eljárás biztonságos.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#16) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

1password?

(#17) #14595328 válasza gabor7th (#13) üzenetére


#14595328
törölt tag

AES256 az egy úgynevezett szimmetrikus titkosítás nem?
Igen, szimmetrikus.

Az NSA útmutatása, hogy mivel titkosítsak azthiszem nem kéne hogy irányadó legyen.
Hát, gondolom nekik is vannak érzékeny adataik, amit pl. nekünk nem kéne olvasnunk. Ha ők megbíznak a szabványban, szerintem egy átlag felhasználó is megbízhat.

Komolyabb helyeket is feltörtek már, úgyhogy ezek sem jelentenek igazi gondot.
A feltörtek és az érzékeny adatok kikerülése nem egészen ugyanaz. Kikerülhetnek titkosított dolgok visszafejtetlenül, de az azért nem akkora probléma, bár nem szerencsés. Ott még hátra van egy lényeges kör, hogy azt használni is tudják. Na ez az, amibe nagyon nem éri meg időt fektetni, mert talán a BF a leggyorsabb megoldás az esetek nagy részében, az meg nem két perc.

Igazából nincs olyan hely amit ne tudnának törni...
Ezzel egyet értek maximálisan, de alaposan meg lehet ezt nehezíteni!

Fontos, hogy tényleg titkosítva tárolják az infókat a felhasználókról, de nem egyszer kiderült, hogy nem így tettek az ilyen nagyobb adatároló szolgáltatók.
Na igen, ez gáz. De nem véletlen vannak erre a megfelelő szabványok, pl PCI-DSS

(#18) gabor7th válasza #14595328 (#17) üzenetére


gabor7th
addikt

"Komolyabb helyeket is feltörtek már, úgyhogy ezek sem jelentenek igazi gondot.
A feltörtek és az érzékeny adatok kikerülése nem egészen ugyanaz. Kikerülhetnek titkosított dolgok visszafejtetlenül, de az azért nem akkora probléma, bár nem szerencsés. Ott még hátra van egy lényeges kör, hogy azt használni is tudják. Na ez az, amibe nagyon nem éri meg időt fektetni, mert talán a BF a leggyorsabb megoldás az esetek nagy részében, az meg nem két perc." Lehet, hogy már megvannak a sokkal gyorsabb módszereik.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#19) #14595328 válasza gabor7th (#14) üzenetére


#14595328
törölt tag

A doing research, may help to break nekem nem azt jelenti, hogy törni tudják, csak nagyon akarják!

#18: Lehet, hogy már megvannak a sokkal gyorsabb módszereik.
Minden lehetséges. Mondjuk én nem módszerekre gondolok, hanem inkább hardver teljesítményre. De egy megfelelően komplex kulccsal szemben a nyers erő sem elég.

(#20) gabor7th


gabor7th
addikt

Kicsit elkalandoztunk az eredeti hírtől, de a lényeg az, hogy felhőbe fontos dolgot ne

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#21) #14595328 válasza gabor7th (#20) üzenetére


#14595328
törölt tag

Valóban, elnézést!

A titkosításban (értsd felhő, jelszó kezelése / tárolása) általában az ember a gyenge láncszem, nem a (cloud vagy a) kriptográfiai technológia. Rosszul megírt kódok, gyenge jelszavak, stb... Ezzel foglalkozom jópár éve, van némi rálátásom.

Visszatérve a LastPassra, szerintem ez a dolog onnantól bukott meg, hogy ez az ingyenes verzió nem szinkronizál minden készülék között. Vannak egész jó alternatívák, amik saját tárhelyen tárolják az adatbázist és egyszeri 5-6$ körül van a mobilos kliensük, asztalira pedig ingyenes.
Sebezhetőség szempontjából én az ilyen típusú megoldásokban jobban hiszek, mert lényegében a konkrét felhasználó ellen kell irányulnia a támadásnak.

(#22) gabor7th válasza #14595328 (#21) üzenetére


gabor7th
addikt

A clouddal sokféle probléma van. Írtam róla a blogomban. / Az okostelefonok is biztonsági kockázatok... Sok alkalmzás olyan dolgokhoz is hozzáférést, sőt írás jogot kér, hogy pl. híváslista, sms olvasási jog, és ilyenkor ha új jelszót küldenek arról értesülnek ezek az adatgyűjtő alkalmazások is. - - Jó lenne olvasni egy cikket arról, hogy ezek az alkalmazások hova küldik el ezeket az infókat, mi az útjuk. Gondolom végül valami nagy cloudos helyre érkeznek, mert szinte minden gyűjti az infót az emberekről, de nincs annyi sok adatközpontja minden kis alkalmazást író cégnek.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#23) #14595328 válasza gabor7th (#22) üzenetére


#14595328
törölt tag

Milyen adatgyűjtő alkalmazások? Gondolod, hogy pl egy Microsoft vagy Apple a Te jelszóemlékeztetődre kíváncsi? Ezekről cikket nem fogsz olvasni, mert már ennek a folyamatnak a részletezése is biztonsági kockázatot jelentene. Az, hogy egy program hozzáférést kér pl. telefonkönyvhöz? Ezzel mi a probléma, ha az adatok nem hagyják el a gépet / telefont? Amit a blogodban írtál a cloudról, annak egy jó része feltételezés. Szívesen elbeszélgetek erről, csinálj egy topikot az adatbiztonságról, ne ezt offoljuk szét, mégha kicsit bele is illik a képbe.

[ Szerkesztve ]

(#24) gabor7th válasza #14595328 (#23) üzenetére


gabor7th
addikt

Én is szívesen elbeszélgetek majd erről veled, de nem valószínű, hogy ma mert lassan mennem kell... Majd küldök egy privátot vagy valami... Pl. a blogomba is tudsz kommentelni. / Én a telefonokra töltött hülye kis alkalmazásokra gondoltam, nem nagy cégekre, bár ugye amit a Windows 10 is csinál...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#25) atike


atike
nagyúr

Dicséretes, de maradok a KeePass-nál... :)

(#26) noorbertt válasza r3dsnake (#16) üzenetére


noorbertt
őstag

+1
Nálam nagyon bevált

(#27) bLaCkDoGoNe válasza r3dsnake (#16) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szintén zenész.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#28) Kékes525 válasza gabor7th (#18) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden feltörhető. Ezen az alapon nem is szabadna az internetet használni. Az áram agyoncsaphatja az embert. Megoldás az, hogy ne használjuk? Nem biztonságosabbá kell tenni. A technikai fejlődés újabb és újabb veszélyeket hoz, ezért nem kell leállítani a fejlődést, hanem új szabályokat, biztonsági technikákat kell kidolgozni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) gabor7th válasza Kékes525 (#28) üzenetére


gabor7th
addikt

Bizonyos dolgokat nem szabad rákötni, vannak dolgok amik viszont nem nagy baj, hogy rajta vannak.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#30) Kékes525 válasza gabor7th (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak ismételni tudom magamat. Ez nem az a kategória. Mindig a haszon - kockázat elvét kell alkalmazni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) gabor7th


gabor7th
addikt

http://pcforum.hu/hirek/17389/akkor-is-hazatelefonal-a-windows-10-ha-megtiltjuk-neki-ezt

Úgy tűnik, hogy meg kell szokni, hogy a kikapcsolás nem jelenti azt, hogy nem gyűjtenek rólad adatokat... Windows 10

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#32) Glenda válasza gabor7th (#31) üzenetére


Glenda
addikt

Valószínűleg a Microsoftnál nem olvassák se a blogod, se a pcforumot :( :( :( :(

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#33) Troy.


Troy.
addikt

Mi van akkor, ha a mesterjelszó mellé egy telefonos azonosítást is beállítunk? Úgy is törhető, lopható?

.

(#34) ztoldy válasza Troy. (#33) üzenetére


ztoldy
senior tag

Törhetőnek törhető, de ezzel még nehezebb. Ha a mesterjelszavad elég erős, akkor már biztonságosabb, de két szintűvel azonosítással még inkább az lesz.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#35) fery02


fery02
addikt

Ugyan én KeePass-t használok (azt is csak offline), de ott a mesterjelszavamat egyszerű txt fájlból másolom ki.
Illetve csak egy részét, mert az első és az utolsó néhsny karaktert én egészítem ki manuálisan.

Tehát a mesterjelszónak csak egy részét küldöm csak olyankor vágólapra.
A teljes mesterjelszó meg (ha véletlenül elfelejteném) az asztalom szekrényének az aljában van elrejtve egy kis papírfecnire felírva.

Lehet picit üldözési mániás vagyok ezzel kapcsolatban, főleg, hogy ebben a rendszerben csak offline tárolom a jelszavakat, de egyébként már jól hozzászoktam az egészhez. :)

(#36) Troy. válasza ztoldy (#34) üzenetére


Troy.
addikt

Mit tudnak kezdeni a mesterjelszóval, ha nincs meg a második azonosítás?

.

(#37) Troy. válasza fery02 (#35) üzenetére


Troy.
addikt

Lastpass mellett KeePasst is használok, de néha jól jön, hogy máshol is hozzá tudok férni bizonyos jelszavakhoz. :)

.

(#38) ztoldy válasza Troy. (#36) üzenetére


ztoldy
senior tag

Kétlépcsősnél semmit. Hacsak nem törik fel a kétlépcsős azonosítást. De ezek már abszolút paranoia kategóriát képviselő dolgok, mint egy-két korábbi hozzászólásnál is voltak.

A kétlépcsős azonosítással bőven biztonságos.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#39) fery02 válasza Troy. (#37) üzenetére


fery02
addikt

Én igazából most elgondolkoztam, hogy lehet le kéne váltanom a KeePass-t erre a LastPass-ra, mert ez utóbbi cross platform (a KeePass-nak elvileg nincsen hivatalos android verziója, bár ebben örülnék, ha esetleg megcáfolna valaki).

Bár végülis telefonon úgyis csak a fontosabb oldalakat használom, azoknak a jelszava meg ki van másolva sima Keep jegyzet alkalmazásba, hogy elérhetőek legyenek nekem (ugye PC-n a KeePass csak offline).
Persze nem vagyok hülye, telefonon van minta alapú képernyőzár, szóval azokhoz a jelszavakhoz idegen nem férhet hozzá.

Nem tudom mivel tudna többet a LastPass a KeePass-hoz képest, azontúl, hogy online és ugye cross platform.

(#40) user01 válasza fery02 (#39) üzenetére


user01
aktív tag

(#41) atike válasza fery02 (#39) üzenetére


atike
nagyúr

Nincs, mi? :DDD 2009 óta van... :DDD

(#42) fery02 válasza user01 (#40) üzenetére


fery02
addikt

Igen ezt én is megtaláltam, csak azért nem voltam benne biztos, hogy ez a hivatalos, mert a weboldalon nem találtam mobil verziós linket vagy egyéb utalást.
De ha ez tényleg a hivatalos, akkor kipróbálom. :)

(#43) user01 válasza fery02 (#42) üzenetére


user01
aktív tag

[link]
Ha kicsit lejjebb mész, megtalálod a táblázatban szinte az összes platformra. :)

(#44) atike válasza fery02 (#42) üzenetére


atike
nagyúr

Nyugodtan használhatod... Mi évek óta használjuk céges szinten - az adatbázis Dropboxban van tartva, a master kulcsot pár kollégával ismerjük - ha bármelyikünk beír valamit azt a többiek is egyből látják szóval nagy királyság... :) (még egy FolderSync is üzemben van ehhez, úgy teljes a kör)....

(#45) Troy. válasza fery02 (#39) üzenetére


Troy.
addikt

Miután megint balhé volt a LastPass körül, próbáltam teljesen átállni a KeePass-ra, de nem ment. Nem jött be a böngészőbe beépülő kiegészítő.

(#38) ztoldy : Köszi, akkor nincs igazán mitől tartani. :)

Mellesleg annak a híve vagyok, hogy bankszámlával kapcsolatos dolgokat nem tartunk jelszókezelőben.

[ Szerkesztve ]

.

(#46) Met válasza atike (#44) üzenetére


Met
nagyúr

Hogy lehet a dropboxba tenni az adatbázist? Nézegettem a beállításokat de nem találtam

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47) atike válasza Met (#46) üzenetére


atike
nagyúr

Számítógépen fizikailag a Dropboxon belül egy tetszőleges mappába rakod a KDB filet. Ha a többiekkel meg van osztva ez a mappa, akkor máris szinkronizálódik mindenki között, ha valaki belenyúl valamibe. A következő lépés a telefonok... Itt meg kell egy köztes lépcső, azaz rá kell venni a Dropboxot, hogy lefelé is szinkronizáljon (azaz lehet itt is nyugodtan kétirányú, de mi az egyszerűség kedvéért úgy találtuk ki, hogy a telefonokon csak read only legyen az adatbázis, mert volt már, hogy valamelyik ügyes kolléga hülyeséget csinált és akkor az végigment mindenhol :DDD ) - szóval itt kell egy plusz program vagy a DropSync vagy a FolderSync. Ezzel ki lehet jelölni, hogy a Dropbox mappát lokálisan lehúzza mindig a telefonra, és ezt a lehúzott mappát már meg lehet adni a KeePassnak forrásnak. Egyszerű és nagyszerű... :)

(#48) fery02 válasza user01 (#43) üzenetére


fery02
addikt

Ehh, vállon veregetem magam. :D
Csak a főoldalig mentem el és ott nyomtam egy keresést Ctrl+F-el az "android" kulcsszóra.
Nem jelzett találatot, gondoltam akkor nincs is hivatalos, valamiért a Download linkre már nem mentem tovább.
Köszi! :)

@atike: Köszi a megerősítést tőled is!
Elkezdem akkor használni én is az android verziót és nálam Dropbox helyett a Drive szolgálja majd az adatbázisnak a felhőt.

Köszi még egyszer mindenkinek!
Picit tovább modernizáltam magam. :)

(#49) Troy. válasza atike (#47) üzenetére


Troy.
addikt

Ez egészen jó megoldás. Lehet, hogy kipróbálom.

.

(#50) Met válasza atike (#47) üzenetére


Met
nagyúr

Működik :R
Igaz nem Dropbox-ra tettem hanem Drive-ra, mert valamiért a box-tól melegedett a telefon nagyon :F
Viszont amikor a telefonon megnyitom az adatbázist kiírja hogy nem írható a file, ezt hogy tudom orvosolni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.