Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Na ez már jó :) Lassan az S40-ben is alap lesz ingyé' navi

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) csabám


csabám
addikt

és már elérhető az új szoft vagy még nem?

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#3) littlelion21


littlelion21
addikt

Ezt nem vártam volna, szép húzás.
Körbe is küldöm a cikket az érintett ismerősöknek... :)

(#4) Cho Simba


Cho Simba
tag

Trémobilnál még mindig a 7.60-as a "legfrissebb" :(
Soha többet függő telefont.

(#5) FRENK1988 válasza Cho Simba (#4) üzenetére


FRENK1988
veterán

vagy használt NSS-t :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6) plus44


plus44
veterán

Esetéeg, ha vki felrakta, tudja igazolni a fent sorolt újításokat?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#7) W. válasza Cho Simba (#4) üzenetére


W.
tag

+1, mekkora szívás már ez..

(#8) csabám


csabám
addikt

a legújabb szoft a 10.60 as viszont a 13 sat honnan lehet letölteni? a nokia.hu n még mindig csak a 10.60 a "legfrissebb".

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#9) csab2


csab2
veterán

Ezért a lépésért azért jár a kalapemelés a Nokiának. :R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#10) csabám


csabám
addikt

sikerült már vkinek is felrakni a 13.10 firmwaret????????

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#11) agabe válasza csabám (#10) üzenetére


agabe
addikt

nokiáék azt írták valahol egy külföldi tesztelőnek (aki elsőként jelentette meg 30.-án a hírt), hogy kicsit hamar adták ki a közleményt, de nemsokára elérhető lesz a szoft.
Várjuk.

(#12) ak76


ak76
senior tag

Megvan a 13.10 es FW.
Kiváncsi vagyok mi lesz a változás.

(#13) csabám válasza ak76 (#12) üzenetére


csabám
addikt

nekem már fent van és igazából semmi változást nem érzékeltem még idáig. . . :(

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#14) ak76


ak76
senior tag

Furcsállom.:
1.) A kamera döntésével a kijelző is fordul.
2.) A Nokia OVI-n keresztül már frissitettem is a Magyar térkép,és hang csomagot.
3.) SOKKAL gyorsabb a menü, a 8 gigás kártyát pillanatok alatt betölti,különösen igaz ez az alkalmazásoknál.
4.) Hangerőt "emeltek",ez azt jelenti,ugyanaz a csengőhang hangosabb ugyanabban a fokozatban,(szerintem).
Elsőre ennyi amit egyből észrevettem. :)

(#15) sityu77


sityu77
csendes tag

Én is frissítettem de nem tudom hogyan kell az ovi-n keresztül frissíteni a térképet és a hangcsomagot..Tudna valaki segíteni??

(#16) ak76 válasza sityu77 (#15) üzenetére


ak76
senior tag

Ovi elindít,készülék csatlakoztat,térkép ikon kiválaszt,megfelelő országra rákattint,letölt.
Hang file ugyanez..
Telefonban hang navigálás nyelve: Magyar, kiválaszt.
Navigál.
Örül.
:K

(#17) sityu77


sityu77
csendes tag

Az ovi térképet hogy rakjam e telóra? Honnan töltsem le?

(#18) ak76 válasza sityu77 (#17) üzenetére


ak76
senior tag

A nokia OVI suite automatikusan csinálja a dolgokat,ha azt teszed amit fent leírtam,magától tölti le,magától menti a cuccokat a telefonra,stb..
Nekem ezt tette. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) sityu77


sityu77
csendes tag

Na sikerült... ;) Köszönöm a segítséget... :R

(#20) ak76 válasza sityu77 (#19) üzenetére


ak76
senior tag

Szívesen! :)

(#21) sityu77


sityu77
csendes tag

Tudnál segíteni miért nem talál gps pozíciót a telefon??Rosszak a beállításaim?Internet kapcsolatot kell engedélyezni gps használatnál???

(#22) sityu77


sityu77
csendes tag

ak76 neked mennyi idő alatt talál pozíciót?

(#23) ak76 válasza sityu77 (#22) üzenetére


ak76
senior tag

Engedélyezd az internet kapcsolatot.

(#24) dieda


dieda
csendes tag

Sziasztok!

T-mobilos 6700 classicom van, az OVI nem talál firmwarefrissítést a telóhoz a v 10-50 felett. Nem tudja valaki miért nem? Hiszen úgy tűnik másnak sikerült... (Ovi verzió 2.2.0.245, angol)

Találtam valahol egy 190Mb-os exe-t, ami a firmwarefrissítésnek titulája magát, természetesen nem hivatalos nokia oldalról. Az ilyen fájlok beetetések?

dieda

(#25) tjb007 válasza dieda (#24) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért nem találtál mert jelenleg nincs újabb T -s szoftver. A függő telefonokra általában később jelennek meg a frissítések mint a függetlenekre.
Bizonytalan eredetű fájlokkal meg nem tanácsos foglalkozni, próbálkozni.

(#26) dieda válasza tjb007 (#25) üzenetére


dieda
csendes tag

Köszönöm a választ!

Az előfizetéses telefonokkal kapcsolatos késés mennyi időt szokott jelenteni kb? Egy hét, egy hónap, fél év?

dieda

(#27) Ricardo válasza dieda (#26) üzenetére


Ricardo
félisten

Az csak a szolgáltatótól függ.

(#28) sityu77


sityu77
csendes tag

Ha engedélyezem az interent kapcsolatot, akkor már talál pozícót,de nem számol fel ilyenkor adatforgalmi díjat??

(#29) tjb007 válasza sityu77 (#28) üzenetére


tjb007
nagyúr

De, ilyenkor adatforgalmat generál.

(#30) sityu77


sityu77
csendes tag

Akkor mégsem létezik rá ingyenes navigáció???

(#31) sityu77


sityu77
csendes tag

Akkor hiába az új szoftver??

(#32) Karma válasza sityu77 (#31) üzenetére


Karma
félisten

Az ingyenesség azt jelenti, hogy nem kell előfizetned a hangos navigációra külön, éves díjjal. Ettől még a térképeket valahogy oda kell juttatni a telefonodra, ha nem tetted fel korábban a Map Loaderrel. (Igazából nem tudom, hogy a 6700-án ez így működik-e, S60-on ezzel lehet megúszni a nagy adatforgalmat).

“All nothings are not equal.”

(#33) tjb007 válasza sityu77 (#30) üzenetére


tjb007
nagyúr

Először is kezd azzal, hogy nem engedélyezed az internetre kapcsolódást.
A térképeket meg másold fel memóriakártyára Map Loader segítségével.

(#34) sityu77


sityu77
csendes tag

Már frissítettem Nokia Ovi Suite-val a térképeket,útvonalat tervez is internet nélkül, de ha nem engedélyezem az internet kapcsolatot, akkor nem talál gps pozíciót,tehát nem navigál..Akkor lehet érdemes megrendelni a vodafone-nál a NAPI internetet,ami 150 ft naponta ,és csak akkor számláz napi díjat ha haszálom és korlátlan adatmennyiségre szól..

(#35) tjb007 válasza sityu77 (#34) üzenetére


tjb007
nagyúr

Fog az találni jelet csak várni kell vele pár percet.

(#36) ak76


ak76
senior tag

Megy a navi, net nélkül is..
Kipróbáltam,tökéletes.
Elsőre kicsit lassan talált műholdat,de legutóbb meg pár pillanat elég volt..
A net engedélyezést ki kell kapcsolni a kapcsolatok menüben is,nem csak a térképeknél!

(#37) sityu77


sityu77
csendes tag

Na már talál pozíciót net nélkül is..Elsőnek elég nehezen ment,de most már talál pár perc alatt.. :)

(#38) bvarga1


bvarga1
csendes tag

Sziasztok! Én bárhol próbálom frissíteni a szoftvert mindig azt írja ki, hogy a 10.50-es van fent és ez a legfrissebb. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gáz? Telenor-os a telefonom.....

(#39) csabám válasza bvarga1 (#38) üzenetére


csabám
addikt

az a baj, hogy függő és a függő telókhoz mindig később érkezik az új soft. . . lehet "nem hivtalaosan" frissíteni az új fw - re de akkor ugrik a gyári gari. . .

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#40) zoli_varga


zoli_varga
csendes tag

Sziasztok!

egy kicsit offtopic:
nézegettem ezeket a gps képes telefonokat és most nem tudom hogy azért fizetni kell-e adatforgalmat vagy elkerülhető-e? A kérdés az a-gps szel szerelt készülékekre vonatkozna.
A másik kérdésem hogy van e valakinek tapasztalata bluetoothos gps adóról.

Köszike!

(#41) Ninjascroll


Ninjascroll
csendes tag

Sziasztok!

Nekem sajnos percek alatt sem talál pozíciót. Tudnátok segíteni, hogy pontosan mit, hol kellene beállítani? A használati utasítás, szokás szerint elég harmatos...
Köszi Előre is:NS

(#42) Ninjascroll válasza bvarga1 (#38) üzenetére


Ninjascroll
csendes tag

Nekem példul független a telefonom, és így is csak a 10.50-et akarja...

(#43) Slim_Bandi


Slim_Bandi
csendes tag

Népek!
Nekem még mindig nem világos valami: ha vásárolok egy Nokia 6700 bárhol (én épp a T-nél), akkor arra egyszerű adatkábellel tölthetek le térképeket világba, aztán pedig...
a) ingyen navigál a készülék EVÖR ÁFTÖR és kapunk hozzá HANGOS navigációt 3 hónapig?
vagy
b) ingyen navigál a készülék 3 HÓNAPIG és utána fizetni kell érte?
Kösz a választ előre is, és bocsánat a retardáltságért. De nem mindegy...

p.s. Ha három hónapig ingyér' a Hangos navigáció (ezt nem is értem mondjuk, hogyan, utána hatóságilag leszedik vagy mi?), akkor utána hogy lehet hozzájutni kellemes női hangokhoz, akik egy apró készülékből parancsokat osztogatnak?

(#44) zord01


zord01
senior tag

Mekkora ÁTBASZ*S!!!!!!!!

Sziasztok!

Ez egy nagy kamu, mert hivatalosan Magyarország sem érhető el a 13.10-es szoft.

Elmesélem most hogy jártam. Előre leszögezem, hogy a NOKIA egy ROHA*T SZE*ÉT CSALÓ CÉG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma elmentem és megvettem a 6700 Goldot.
Részben örültem neki, hogy végre van INGYENES, hangsúlyozom INGYENES navigáció a 13.xx szoftal.

Ezt a NOKIA 2000-es betűmérettel hírdeti a honlapján.

Ma elmentem és megvettem a 6700 Gold-ot, 102188 forintért. Méghozzá úgy, hogy teljesen magyar kiadásban, lezárt dobozban, 2 év hivatalos nokia garanciával.
Megvehettem volna úgy is 82000 forintért, hogy külföldről hozták volna be, és ők tették volna fel rá a legújabb szoftot, a 13.xx (nemtomhány)-as szoftot. És így ingyenes lett volna a navigáció ténylegesen.

De nem. Nekem mindíg ajánlgatja a szoftver, hogy vegyem meg.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot, és kiderült, hogy aki HIVATALOSAN, LEGÁLISAN, a nokián keresztül veszi a telefont, 2 év garival, az jól ráb*szik a dologra, ugyanis a NOKIA Magyarországon nem tette ingyenessé a navigációt.

De nem ám. A hivatalosan elérhető magyar szoftver a 10.50- amint még évi 10 euró a navigáció.

Megkérdeztem az ügyfélszolgálatos gyereket, hogy ezt most mégis hogy...
Hát annyi volt a válasz, hogy a nokia.HU ismétlem .HUUUUUUU oldalon található információk azok NEMZETKÖZIEK, és hát sok országban elérhető a 13.xx szoftver, de itt MO-n nem.
Tehát Dániában, meg Németországban, meg szinte mindenhol ingyenes a navigáció, csak idehaza nem.

Ettől függetlenül kiírják óriási betűkkel, hogy igen JEEEEE INGYENES LETT A NAVIGÁCIÓ A 6700-ra.
És még csak apró betűvel sem írják oda, hogy de itt Magyarországon nem.

Szóval aki hivatalos nokia garis nokiát vesz 20 ezer forintrt drágábban, az jól beszo*ja.

HÁT EZ EGY KOLOSSZÁLIS ÁTVERÉS...

Szóval emberek erre tessék vigyázni, aki ilyen telót akar venni, hogy ne nokiásat vegyen.

Elvileg ugye fel lehetne tetetni az új szoftot a jó kis arab phoneshop-okban, de akkor bukta 2 év gari.

Hát ez van.

Egyébiránt most hogy megvettem a telót 102 pénzért, nem fog földhöz verni az évi 2500 forint töbletkiadás, de úgy érzem ez akkor is átverés, és a vevők félretájékoztatása. Nem az összeg, maga az elv zavar.

Amúgy a telefont imádom. Igaz még csak 5 órája van meg, de beleszerettem. Kicsi, vékony, gyönyörű, használható, és minden, ami az elődje nem volt...

A sok érintőképrnyős telefon után öröm kézbe venni, és nyomkodni. Nagyon csodás kis készülék, remélem nem fog tönkremenni benne semmi.
A naviért meg perkálok.

De a Nokia "kapja be... a tőlem lenyúl pénzeket... amolyan kisgömböc módjára"

Nah kitől idéztem?

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#45) Maxon


Maxon
tag

Sziasztok segítségeteket kérem ! Kaptam egy Hollandiából Nokia 6700-lát és nincs rajta magyar nyelv és azt szeretnék rá rakni,azt szeretném kérdezni hogy mivel tudnék rá rakni? és hogy honnan szegyem le a szoftvert, vagy a szoftver frissítés elég neki ? előre is köszönet nektek :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.