Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

Én eddig csak mobilon használtam, de ha ezt meglépik, akkor lehet, hogy az asztali böngészőjükre is elcsábulok.

Redmi Note 9 Pro

(#2) vjozsef


vjozsef
senior tag

Kinai kezben, aham - a VPN a mezesmadzag es igy mar kemkedhetnek is a kinaiak. :)

(#3) Syl válasza BE4GLE (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Már csak az a kérdés, hogy ez a VPN kommunikáció be lesz-e kötve az NSA szervereihez ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) brazos


brazos
senior tag

Nem csak a régiókódos szolgáltatók fogják ezt a megoldást erőteljesen támadni, hanem az elhíresült hárombetűsek is!
Aztán meg kérdés az is, hogy ez a kis cég képes e nekik esetleg ellentmondani, ha azok netán megszólítják, és felkérik bizonyos dolgokra......

(#5) Syl válasza brazos (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondjuk ha majd kínaiak kezébe kerül a program, akkor a hárombetűsek kapálózhatnak napestig.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) spammer


spammer
veterán

Aztán majd jön a Viktor és a nagyokos brigádja, és megmondják, hogy nem lehet VPN-ezni, és ha használni merészeled, akkor börtönbe kerülsz.

;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7) troller


troller
senior tag

Eddig is volt kiegészítőként telpíthető ingyenes VPN bármelyik böngészőhöz pl. a DotVPN.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#8) Cifu


Cifu
nagyúr

Hogy fog ennek örülni a GEMA...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) fairi


fairi
addikt

Opera nálam leírta magát.
Először a PC-n használta sokáig, dobtam a firefox miatt mert abban sok kiegészítő volt elérhető könnyen, és azóta is firefoxot használom. Utána mobilon voltam nagy operás,symbian, winmo, android végig nyomtam,hirtelen valami nagy fejlesztés lett és elképesztő bugos lett az opera,persze erre rájöttek lett az classic, de elegem lett az egészből és dobtam az operát. Most Dolphin van a mobilomon, firefox mobil nem jött be, valahogy a chrome se lett a barátom.

(#10) attila9988 válasza vjozsef (#2) üzenetére


attila9988
őstag

Ugyan már... bezzeg az nem zavar, hogy az amcsik már az alsógatyád színét is tudják, meg hogy mit reggeliztél....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#11) attila9988


attila9988
őstag

Imádtam az operát. Egészen addig, amíg le nem cserélték chrome -ra. Abban a pillanatban váltottam róla. Ha esetleg legalább az irányvonalat tartották volna, és egy a mostani vivaldi -hoz hasonlóval érkeznek újdonságként, akkor nem lett volna gond. De amit akkor kaptunk, az egy vacak chrome volt, O betűs logóval. Az opera 12 után ez hatalmas csalódás volt.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#12) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Csak a pontosítás kedvéért, a VPN bárhol használható. A cikkben említett három ország csak a választható virtuális elhelyezkedéseket jelenti. De az a lista is bővülni fog hamarosan.

Pontosítás #2: Az Opera a motor váltás óta bevallottan nem csak a kockákat célozza meg.

(#13) cami][us válasza Nekomajin (#12) üzenetére


cami][us
senior tag

Oroszban volt idő amikor piacvezető volt. Ma erre semmi esélye, sem ott sem máshol.

(#14) Nekomajin válasza cami][us (#13) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

És ebből következik, hogy Oroszországban sok a kocka, vagy mi?

Elég egyértelmű hogy brutális marketing és termékkapcsolás nélkül manapság nem lehet jelentős piaci részesedést elérni. Erre 2016-ban csak az Apple, a MS és a Google képes. De ha tudsz olyan böngészőt mutatni, ami az Operánál nagyobb részesedést tudott elérni az elmúlt 5 évben, akkor átgondolom a nézeteimet.

(#15) sztanozs


sztanozs
veterán

Sávszélességről van hír?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16) cami][us válasza Nekomajin (#14) üzenetére


cami][us
senior tag

És ebből következik, hogy Oroszországban sok a kocka, vagy mi?

Azt hogy jó ízlésük volt a presto-s érában. Aztán jött az új vezetés, a Chrome majmolás és ezzel gyakorlatilag semmi értelme nem lett használni egy n+1 Chromium skint. Engem külön szórakoztatott, hogy bejelentették, hogy átállnak ők is blink-re, mintha bármi választásuk is lett volna. Az Opera nem fejleszt böngészőt már a 12 lezúzása óta. :D

De ha tudsz olyan böngészőt mutatni, ami az Operánál nagyobb részesedést tudott elérni az elmúlt 5 évben,

Firefox név mond valamit? Lehetett volna úgy is, de az Opera adware mocsárban állt fél lábbal és amikor kihúzta őket a Google, akkor már tényleg többnyire csak az igényesebbeknél volt esélye. Ennek nem sok köze volt a kockasághoz.

(#17) Nekomajin válasza cami][us (#16) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Az Opera a Chromium projekt második legnagyobb hozzájárulója. A Google után ők fejlesztik a legnagyobb mértékben a motort.

És igen, a Firefox brutális növekedésben volt az elmúlt öt évben: http://gs.statcounter.com/#browser-ww-yearly-2011-2016

(#19) cami][us válasza Nekomajin (#17) üzenetére


cami][us
senior tag

Core team nélkül ez poén.

És igen, a Firefox brutális növekedésben volt az elmúlt öt évben:

Ez hogyan kozmetikázza az Opera eredményeit? Szemetet adnak ki, zárt kóddal. A legújabb mini is pocsék lett sajnos.

(#20) Nekomajin válasza cami][us (#19) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Honnan veszed, hogy nincs core team?

Az Opera adatait ez sehogy sem kozmetikázza. Azt kértem, hogy mutass olyan böngészőt a három gyárin kívül, ami jelentős piaci részesedést tudott szerezni az elmúlt öt évben. Erre hoztad te a rókát, aminek a piaci részesedése meredeken csökken az adott időszakban. Kismillió alternatíva jelent meg Chromium és Gecko alapon is, és egyik sem tudott labdába rúgni. Ezek mellett az Operának semmilyen magyarázkodásra nincs szüksége.

(#21) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Jó lenne. A Thorral a ,,videomegoszto oldalak" nagyrésze nem megy, szarul van implementálva a HTML5, és emiatt flasht kér, azt meg rakja fel akinek hét anyja van ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#22) troller válasza #20749568 (#18) üzenetére


troller
senior tag

Nem tudom, hogy a Playt konkrétan be lehet-e csapni, de én az ingyenes DotVPN kiegészítővel simán tudom nézni a BBC iplay videóit, amit elvileg csak angliában tartózkodva lehetne.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#23) cami][us válasza Nekomajin (#20) üzenetére


cami][us
senior tag

Nem a Mozillát adják el egy kínai adathörcsögnek, szóval a csökkenéssel együtt is több befolyása van a piacra (és sokkal nagyobb részesedése a felhasználókból) az FF-nek a webes szabványokra, mint az Operának valaha is volt, vagy egyáltalán lesz. Az mondjuk lenyűgöz, hogy még használja valaki azt a szemetet valaki asztalon. :D

(#24) #24737024


#24737024
törölt tag

Én amúgy sosem értettem mi bajuk van egyeseknek a Chromium alapú Operával. Én használtam annakidején a 12-es Operát is és bizony távolról sem volt olyan tökéletes, mint ahogy sokak emlékezetében él. Bizony sok szívás volt vele, számtalan oldal nem támogatta. Teljesen logikus lépés volt tőlük áttérni egy jobban támogatott nyílt forráskódú motorra és a Presto foltozgatása helyett új funkciók fejlesztésébe fektetni az energiát :U Tény, hogy az elején fapados volt, mivel gyakorlatilag egy új böngészőt írtak. Azóta viszont rengeteget fejlődött és jelenleg sok szempontból a leghasználhatóbb böngésző. Néha a munkahelyen kénytelen vagyok Chrome-ot vagy Firefoxot használni, ami után mindig felüdülés otthon bepattintani az Operát :)

[ Szerkesztve ]

(#25) GeryFlash válasza #24737024 (#24) üzenetére


GeryFlash
veterán

Senkinek semmi baja vele, par geek elárulva érzi magát ennyi. Tudod ami Chroimum az csak szar lehet :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#26) troller válasza #24737024 (#24) üzenetére


troller
senior tag

Szerintem is teljesen jó lett mostanra.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#27) kymera válasza Syl (#3) üzenetére


kymera
senior tag

Forró drót lesz közvetlenül :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#28) troller válasza troller (#22) üzenetére


troller
senior tag

Mindenesetre a speedtest.net simán elhiszi, hogy Kanadában vagyok, pedig dehogy:

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#29) gabor7th


gabor7th
addikt

Ez elsőre jól hangzik.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#30) kerobi


kerobi
senior tag

Az opera vpnt tiltja a prohardver,de azért reklámozza.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.