Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) dezz válasza asadasad22 (#42) üzenetére


dezz
nagyúr

A mérföldköves dologgal azt próbáltam közölni, hogy szerintem az említett dolgok egy nagyobb ugrást jelentenek. Amit még valamikor később bevezethetnek, az a Deep Color támogatása (10+ bit/színkomponens), és - valószínű ezzel együtt - a dinamikus kontraszt-számítás pontosabbá (több biten számolttá) tétele, ami által megszűnik zavaró tényezőnek (többé-kevésbé, adott megvalósítástól függően) lenni. De ez már eléggé szem kérdése, mennyire látja valaki ennek előnyét. Meg egyátalán, mikor fogja ezt valami kihasználni.

Az általad említett típusokban már WCG-CCFL van, ami a ~130% NTSC color gamut biztosításával (egy jó panellal) igen jó. A LED-es háttérvilágítás (többek között) rátesz erre még kb. egy 20-ast, amit már nem nagyon lehet hova növelni LCD-vel.

Nos, ha kizárólag Sonyban gondolkodunk, itt csak a 70"-esnél van LED-es háttérvilágítás, iszonyat összegekért. 100Hz-es frissítés viszont már az pl. a 40X3000 és 3500-ban is van, és néhány 46-osban is. Az mondjuk nem derült ki egyelőre a számomra, hogy a frissítések között kikapcsolják-e a háttérvilágítást, és csak "kész képeket" villantanak fel (CRT-nél ez is nagyon sokat számít a mozgások élességében!), vagy sem. (Nem tudom, hogy a CCFL-t lehet-e 100Hz-en villogtatni, vagy csak jóval magasabb frekin. A LED-eket mindenesetre lehet.)

Full HD-s 40"-esek összehasonlítása (Sony).
Ugyanez 46"-70"-esekkel.

De pl. a Samsung már tavaly ősszel bemutattott 40"-es LED-es, 100Hz-es típust, 3000 dolláros árszinttel: [link]
Igaz, ez még nem Full HD-s. Nem tudom, azóta mi történt, utána kellene nézni.

Ja, a Philips is eléggé az élen van ezekben. De most nincs időm tovább keresgélni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.