Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Figyelembe véve, hogy a Sony T3500, D3500, V3000 modelljei is FullHD-sek, a hír helyesen úgy szólna, hogy a Sony csúcskategóriás TV-ihez ingyen adják a PS3-ast. :)

Mondjuk aki már vesz a legalább fél milliós (forintban), de inkább drágább TV-kből, az nem hiszem, hogy játékkonzolról fog Blu-Ray filmet nézni, egy vele egy árban lévő asztali lejátszó ott már nem oszt, nem szoroz...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) AMD_ok válasza Cifu (#1) üzenetére


AMD_ok
őstag

Ez igaz, de minimum gesztus értéke van a dolognak sztem.

Nem semmi, mindenesetre. :Y

(#3) Renwick válasza Cifu (#1) üzenetére


Renwick
őstag

Ausztráliában csak a hírben is említett szériákban kapható Full HD-s típus...

Szerk: a PS3-at meg nyilván azért is tolják, hogy a konzolvonalat is erősítsék.

üdv

R.

[ Szerkesztve ]

I see you blaming each other -- And I love you still

(#4) Olasza


Olasza
aktív tag

Az árát úgyis visszakapják a megvásárolt játékokból.
Emlékszem, mikor megjelentek a plasma TV-k, egy ismerősöm egy Suzukit kapott hozzá ajándékba :)

(#5) Jhonny06 válasza Olasza (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az pedig megint egy más dolog, hogy a Suzuki ingyen se kéne, ugye.

(#6) Cifu válasza Renwick (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

És tényleg, náluk a D széria, az S széria, és van egy V3100-as széria, ami valami mutáns, mert amúgy a D3000-essel tünik egy tudásúnak...

Ritka hülye egy regionális rendszere van a Sony-nak. xD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) lorcsi


lorcsi
veterán

úgyis benne van már az árában..vagy a játékok\filmek vásárlásával bőven kaszálnak
hamarabb is az eszükbe juthatott volna, pl. a nagy karácsonyi vásárlások előtt

(#8) DeSanto válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


DeSanto
őstag

de még másnak kellhet... :U

(#9) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Mennyivel jobban hangzana, ha azt mondanák ingyen TV :D

All Black...

(#10) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Na rohanok fullHD tévét venni. Úgy látszik a Sony nagyon el akarja passzolni a HD tévéit, és a PS3-ait. :)

(#11) DeSanto válasza WonderCSabo (#10) üzenetére


DeSanto
őstag

Ausztráliába az út 6 ps3-at kifut :D

(#12) Parci válasza Cifu (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a ps3 az egyik legjobb blu ray lejátszó az összes piacon lévő modell közül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) heihachi válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


heihachi
addikt

Neked lehet, hogy nem, de bárki másnak, aki egy picit is ért hozzá, annak igen.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#14) asadasad22


asadasad22
őstag

És itt ilyen nem lesz? :(
Február környékén készülök külön Bravia FullHD-TV-t venni és PS3-at, FullHD-ből egy gyengébb volt betervezve, ezek közül az egyik: T3500, D3500, V3000, és így is 450-500k környékére jött volna ki a 2 együtt. Ezzel az akcióval pedig 450k-ért kapnám meg, egy jóval jobb HDTV-vel... Komolyan mondom, kiutazok Ausztráliába, röhely egyszerűen, hogy az ott amúgyis 5-10-szer annyit kereső emberek olcsóbban kapnak meg mindent és ilyen akcióik vannak. Ebben az országban meg csak szop az ember, lehúzzák róla a bőrt is...

(#15) erdoke válasza heihachi (#13) üzenetére


erdoke
titán

:F
Ekkora általánosságban mindkét nézőpont téves. Ahogy az már lenni szokott a nagy általánosításokkal...
Másrészt mindenki azt hiszi magáról, hogy ért hozzá. :Y

A legjobb aláírás a héten

(#16) Bundás22 válasza asadasad22 (#14) üzenetére


Bundás22
őstag

Ebben az országban meg csak szop az ember, lehúzzák róla a bőrt is...
jah a véredet is kiszíjják :DDD

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#17) heihachi válasza erdoke (#15) üzenetére


heihachi
addikt

Oké, eltúloztam. :R

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#18) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Nem semmi, elég messzire mennek már. Kiváncsian várom a végkifejletet. Elég elképzelhetőnek tartom, hogy mindkét szabvány marad, aztán elterjednek a mindkettőt+dvdt támogató lejátszók.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#19) WonderCSabo válasza DeSanto (#11) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ööö, WTF?! :F

(#20) Prof01 válasza WonderCSabo (#19) üzenetére


Prof01
veterán

Mivel MO-n még nem kapható (valószínűleg nem is lesz kapható :D ) ezért ki kell menned Ausztráliába, ami 6db PS3 ára. :)
Én így értelmeztem. :U

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#21) WonderCSabo válasza Prof01 (#20) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sorry 2x ment el... :(((

[ Szerkesztve ]

(#22) WonderCSabo válasza Prof01 (#20) üzenetére


WonderCSabo
félisten

THX! :R

(#23) ody42 válasza asadasad22 (#14) üzenetére


ody42
senior tag

a szivem szakad meg, hogy annyira lenyuzzak ebben az orszagban a borodet, hogy fel millat koltesz TV-re es konzolra :)

(#24) Prof01 válasza ody42 (#23) üzenetére


Prof01
veterán

Lehet is sajnálni szegényt. :DDD

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#25) savior válasza ody42 (#23) üzenetére


savior
őstag

az a vicc, hogy ennyi penzert nezheti majd a kereskedelmi tv-ket, amik adasa rosszabbul nez ki nagykepernyos hd tv-n, mint kisebb kepcsovesen. ha estenkent megakar nezni 1-1 hd filmet, akkor az napi +5k a filmvasarlas miatt. raadasul 1 honap alatt meg is nezi az osszeset.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#26) asadasad22 válasza ody42 (#23) üzenetére


asadasad22
őstag

És ha mondjuk azt mondanám, hogy évek óta spórolok egy ilyen TV-re? A hobbim a filmnézés, ez egy hosszútávú beruházás lesz, amit legalább 10 évig nem cserélek, sokkal haszontalanabb dolgokra is el lehetne b@szni ennyi pénzt. Egyébként meg hülye nem vagyok: nem a kereskedelmi TV adásokat fogom rajta nézni amik nem is HD-ben jönnek. Alig nézek TV-t amúgy is, van 1 sorozat amit minden héten megnézek és ha esetleg van valami jó film, azt megnézem rajta, de ez sem szokott heti 1-nél többször előfordulni. HD filmeket fogok rajta leginkább nézni (x264 DVD filmeket), illetve PS3-an játszani.
De amúgy ez is full jellemző erre az országra, hogy csak annyit mondok h nálunk miért nincs ilyen, és egy HDTV-t akarok venni és máris mondják, hogy szegényke, meg milyen rossz lehet, hogy ennyiért akarok TV-t venni. Ne is törődjön senki vele, hogy ez az egyik álmom, évek óta gyűjtöm rá a pénzt, és csakis az én érdemem, hogy nagyjából sikerült összeszedni, mert ami az országon múlt, az ott húzott le és annyival, amennyivel csak lehetett. Ennél lehúzósabb, sz@rabb helyet már alig bírok elképzelni. És nem elég, hogy drágább minden, mint egy külföldi helyen, ahol 5szörösét keresi minimum mindenki, de ezek mellé itt húznak le a legjobban mindenféle adóval és itt látja az ember a legkevesebb fejlődést. Nyáron voltam kint Romániában (igen, ott, a putriban), és olyan utak voltak ott kiépítve, amiről itt álmodni sem mernénk. Nem volt kátyú, meg semmi hasonló, gyönyörű, tiszta utak voltak. Már ők ennyire lehagytak minket, pedig ez azért nem semmi. Qrvajó kis országban élünk. De itt már befejezem az offolást, csak enyhén felhúztatok az idióta beszólásaitokkal. :(

(#27) kzoltann válasza asadasad22 (#26) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Ha sajnalkozni akarok Kozep Afrika állapotárol olvasgatok... Van teto a fejed felett, van mit enned és van mit innod...

(#28) Cifu válasza Parci (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért a PS kontroller nem nevezhető rendes távirányítónak, pláne hogy nem működik PS3-on a HDMI CEC (amit a Sony Bravia Theatre Sync-nek hív), legalábbis nekem nem sikerült működésre bírnom. Kicsivel kényelmesebb az, amikor egy távirányítóról kezelem a TV-t, a lejátszót meg az erősítőt...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) Cifu válasza asadasad22 (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

A T3500-öst inkább hanyagold, ha Blu-Ray filmeket akarsz nézni, nem támogatja a valós 24p-s lejátszást...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) asadasad22 válasza Cifu (#29) üzenetére


asadasad22
őstag

Köszi, végre egy hasznos ember. A D3500, V3000 már támogatja? Azokról mit gondolsz? És ebből a kettőből melyik ajánlott? Mind2 400k környékén van, feljebb már semmiképpen nem mennék.

(#31) Prof01 válasza asadasad22 (#30) üzenetére


Prof01
veterán

Itt tedd fel inkább a kérdésed!: [link]
Gyorsabban kapsz választ. ;)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#32) asadasad22 válasza Prof01 (#31) üzenetére


asadasad22
őstag

thx

(#33) dezz válasza Cifu (#28) üzenetére


dezz
nagyúr

Esetleg végy egy PS3 Blu-ray Remote-ot..

[ Szerkesztve ]

(#34) lúzer válasza asadasad22 (#26) üzenetére


lúzer
veterán

:R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#35) lúzer


lúzer
veterán

kár hogy nem ausztria az még vállalható

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#36) fotel válasza asadasad22 (#26) üzenetére


fotel
aktív tag

Mi tegnap voltunk Erdélyben, január végére kaptunk a futóművesekhez időpontot, annyira jók az utak arrafelé... (Arad, Nagyvárad, Belényes). Nem minden rózsaszín. Autopályát láttál arrafelé? Közvilágítás csak akkor van, amikor már töksötét van, de emberek és birkák addig is kóricálnak nemzetközi tranzitútvonalakon.

(#37) Bundás22 válasza fotel (#36) üzenetére


Bundás22
őstag

persze a lényeg h a mi sz@runk jobb legyen a románokénál ;]
inkább vesd össze a németekkel ;)

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#38) lúzer válasza Bundás22 (#37) üzenetére


lúzer
veterán

:C :C

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#39) Jenci válasza ody42 (#23) üzenetére


Jenci
csendes tag

Ha tetszik, ha nem tényleg lenyúzzák :(

Egy jobban kereső ember (~nettó 300-400) a valós költségének 30-35% kapja csak meg, ami egy vicc..

(#40) dezz válasza asadasad22 (#30) üzenetére


dezz
nagyúr

A helyedben azért várnék még addig, amíg a LED háttérvilágítású, 100Hz-es(*) változatok elérhető árszintre kerülnek. (Tudom, mindig van jobb, de ez egy olyan mérföldkő, amit érdemes kivárni.)

(* Ezeknél nem folyamatosan van kint a kép, amit átír a frissítés, hanem a kész képeket "teszik ki", frissítés közben lakepcsolják a háttérvilágítást. Ezért kell a 100Hz. Mozgások sokkal jobbak rajta.)

(#41) lúzer válasza dezz (#40) üzenetére


lúzer
veterán

típust, árat példaként tudnál írni?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#42) asadasad22 válasza dezz (#40) üzenetére


asadasad22
őstag

Hát, én nem tudom... Eleinte azon gondolkoztam, hogy sima legyen-e, vagy FullHD, aztán a FullHD mellett döntöttem, mert hosszútávra veszem, nem pár évre, és az egy olyan új szabvány aminél jóideig nem lesz jobb. Aztán kiderült, hogy amit kinéztem, az nem tud 24p-t (T3000-es Bravia), ezért feljebb tettem a lécet még1el és most ahogy áll, V3000 vagy D3500 lesz. Erre most meg jön egy újabb tanács tőled, hogy még az sem elég jó, mert kell a 100Hz :) Félre ne értsd, köszönöm a tanácsot, gondolom értesz hozzá, jobban mint én, csak kicsit kezd idegesítő lenni, hogy ahogy te is írtad: mindig van jobb :) Utána pedig lehet, hogy olyan jön, amin már nagyon durván jók a színek, és akkor meg arra érdemes várni. Vagy neadjisten jönnek az elérhető OLED Bravia-k, azok meg egészen biztosan durván odaverik a TFT-ket (0,01ms késedelem ugyebár, meg a színek sem kicsit durvál OLED-en, a feketéjéről nem is beszélve). Nemtom még, hogy mi lesz, először is élőben meg fogom nézni azokat amiket kinéztem és esetleg megnézek pár LED-es 100Hz-es példányt (én is kérném h tudnál mondani pár típsut ami ilyen?) és az alapján döntök.

(#43) dezz válasza asadasad22 (#42) üzenetére


dezz
nagyúr

A mérföldköves dologgal azt próbáltam közölni, hogy szerintem az említett dolgok egy nagyobb ugrást jelentenek. Amit még valamikor később bevezethetnek, az a Deep Color támogatása (10+ bit/színkomponens), és - valószínű ezzel együtt - a dinamikus kontraszt-számítás pontosabbá (több biten számolttá) tétele, ami által megszűnik zavaró tényezőnek (többé-kevésbé, adott megvalósítástól függően) lenni. De ez már eléggé szem kérdése, mennyire látja valaki ennek előnyét. Meg egyátalán, mikor fogja ezt valami kihasználni.

Az általad említett típusokban már WCG-CCFL van, ami a ~130% NTSC color gamut biztosításával (egy jó panellal) igen jó. A LED-es háttérvilágítás (többek között) rátesz erre még kb. egy 20-ast, amit már nem nagyon lehet hova növelni LCD-vel.

Nos, ha kizárólag Sonyban gondolkodunk, itt csak a 70"-esnél van LED-es háttérvilágítás, iszonyat összegekért. 100Hz-es frissítés viszont már az pl. a 40X3000 és 3500-ban is van, és néhány 46-osban is. Az mondjuk nem derült ki egyelőre a számomra, hogy a frissítések között kikapcsolják-e a háttérvilágítást, és csak "kész képeket" villantanak fel (CRT-nél ez is nagyon sokat számít a mozgások élességében!), vagy sem. (Nem tudom, hogy a CCFL-t lehet-e 100Hz-en villogtatni, vagy csak jóval magasabb frekin. A LED-eket mindenesetre lehet.)

Full HD-s 40"-esek összehasonlítása (Sony).
Ugyanez 46"-70"-esekkel.

De pl. a Samsung már tavaly ősszel bemutattott 40"-es LED-es, 100Hz-es típust, 3000 dolláros árszinttel: [link]
Igaz, ez még nem Full HD-s. Nem tudom, azóta mi történt, utána kellene nézni.

Ja, a Philips is eléggé az élen van ezekben. De most nincs időm tovább keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#44) dezz


dezz
nagyúr

The next step in LCDs is LEDs
Azt írják, (többek között) sokkal jobb a feketéjük.

Samsung F9 Series LCD TV: 52″ 70″ LCD TV with LED Backlights
Full HD, Motion adaptive 100Hz-et is tudja.
Price: 52″ (€4,699, ~US$6,400), 70″ (€39,999, ~US$54,600)

Most már csak egy Full HD-s LED-es 100Hz-es 40"-es kellene... :) Talán az ára is "értelmesebb" lesz.

[ Szerkesztve ]

(#45) dezz


dezz
nagyúr

A prad-de nyári IFA PreView LCD beszámolója.
(A köv. oldalon szó esik az előbb említett Samsung F9-es sorozatról, melyik között van 40"-es is, 3000 dollárért, és 46"-os 4000-ért.)

És itt van az őszi IFA2007 riport: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46) lúzer válasza dezz (#45) üzenetére


lúzer
veterán

sonyban melyiket ajánlanád - minimum?
32"-ben ami már nem gagyi
látom vágod!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#47) dezz válasza lúzer (#46) üzenetére


dezz
nagyúr

Ajánlgatni nem nagyon szeretnék, csak leírom, milyen újdonságok vannak, és szerintem mi mennyit számít.

(#48) lúzer válasza dezz (#47) üzenetére


lúzer
veterán

akkor esetleg a betűsorrend?
32U... vagy 32P... 32S... erre gondolok

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#49) dezz válasza lúzer (#48) üzenetére


dezz
nagyúr

Itt van az összesítő táblázat, nézd meg, melyik mit tud, mi mit jelent, neked melyik fontos. Néhány típus tudja itt is a Motionflow 100Hz-t, és a 24p-t (a kettő egybe is esik), én spec. ezeket venném. Szal KDL-32D3000 és 3010.

[ Szerkesztve ]

(#50) lúzer válasza dezz (#49) üzenetére


lúzer
veterán

köszi szépen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.