Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Őszintén szólva nem is értem hogy lehet összehasonlítani a két céget. Amazonnál rákattintok valamire, beírom hogy mennyit kérek hova, fizetek, két nap és megérkezik.
Alibabánál ki van írva hogy az ára 0.01$ és 20$ között van, minimális rendelési mennyiség 1000 darab, el kell beszélgetni egy kínai, angolt törő emberkével hogy mikor hova mit, aztán Cseng a kínai postás valamikor beesik és hozza. Aztán talán azt kaptad amit rendeltél.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) Akula válasza Blindmouse (#1) üzenetére


Akula
őstag

Ez az info is több a semminél. Én még sosem használtam az Alibabát

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#3) FlekkeN válasza Blindmouse (#1) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Amazonnál 2-4 nap a prioritásos szállítás, míg a sima 7-10 nap, ráadásul ez a Egyesült Királyságbeli, mert több országban is jelen van.
Alibabának van egy ali express nevű honlapja ott hasonló a vásárlás menete.

Az üzleti modell összehasonlításához nem kell hasonló vásárlási menet.

[ Szerkesztve ]

(#4) #06658560 válasza FlekkeN (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ellenben nem árt, ha azonos piacon vizsgáljuk.

(#5) MarQs válasza FlekkeN (#3) üzenetére


MarQs
senior tag

Nem csak az üzleti modell, de a vásárlói kör is más: B2B kontra B2C - enyhe almát a körtével hatás.
Valóban szerencsésebb lett volna, ha az Aliexpress, mint név és aloldal többet szerepel a cikkben...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#6) micafighter válasza Blindmouse (#1) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az Alibaba egy webáruház, ahol sok -féle termék van, van amit csak nagy tételben lehet venni, van amit darabra is. Ebben a cikkben a webáruházak lettek összehasonlítva, nem a termékek.

(#7) icons


icons
addikt

Hogy jött ki az a 71 ezer dolláros amcsi átlag?

Egy picit soknak tűnt, utánanéztem, és Wiki szerint 30ezer dollár volt az 2010 körül. Hacsak azóta nem lett kétszer akkora, akkor nem teljesen értem ezt a számot (való igaz, hogy ez medián és nem átlag, pont ezért kifejezőbb is).

89 ezer dollár pedig az átlag doktori fizetés. Erősen kétlem, hogy ennyire kevés Amazon Prime lenne :) Németországban aki gyakran rendel, az általában szerez magának Prime-ot, mert gyorsabb, swag-ebb, és mostmár lehet filmeket is streamelni!:D

(#8) -szp- válasza icons (#7) üzenetére


-szp-
aktív tag

Jogos, a 71 ezer dollár az átlagos amazon vásárló éves fizetése, és még be is akartam hivatkozni. Jó hogy észrevetted, köszi!

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#9) icons válasza -szp- (#8) üzenetére


icons
addikt

Kerestem is a hivatkozást, hátha meg tudom nézni, hogy hol lehet a félreértés esetleg :)

Nagyon szívesen!

Egyébként még így is durva ez a 71 ezer dollár ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.