Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezt jól kigondolta az ASUS. Lehet hogy VRM hűtést kellett volna gyártani az 500 dolláros lapra, nem csini díszítést. :U

[ Szerkesztve ]

(#2) energy4ever válasza #16939776 (#1) üzenetére


energy4ever
addikt

Tunung=garivesztes :DDD
Kell ra neked hutes, tuningolni szeretned, rendelj toluk ingyen hutest(cserebe bukod a garit... ;] )

Megeri nekik is, neked is, ez igy full logikus! :N

[ Szerkesztve ]

(#3) #65675776 válasza #16939776 (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, rendes hűtés kellene a lapokra. Régen belefért még a középkategóriába is, ma már a csúcsba sem. Például: [link] Pedig csak 4+1 fázis volt. De az a borda még tuningolt IGP mellett sem melegedett 40-45°C felé. A lap meg volt kemény 29k.

(#4) IamMenyus


IamMenyus
tag

Nem értem kinek mi baja ezzel, kijött anno a Zenith, ami stabil volt húzott 1950x procival, egy évre rá kijön egy jelentősen nagyobb TDP-re méretezett új proci 2x annyi maggal mint az amire a lapot tervezték anno (29xx széria a fasorban sem volt nemhogy a lineup-ban amikor a zenith kijött), most INGYEN adnak hozzá kieg hűtést.

Szerintem ez teljesen rendben van.

(igaz, nálam egy EK vizes blokk hűti a VRM-et és a procit :D )

(#5) #65675776 válasza IamMenyus (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annyi a probléma mindössze, hogy az AMD már az első TR megjelenése előtt jelezte, hogy a következő generációban leszenk 250 W TDP-jű procik is. Szóval a gyártók tudták, hogy mire kell tervezni. Mégis alálőttek, mert a design fontosabb volt, mint a tényleges hűtési teljesítmény. Nagyon gyéren bordázottak a mai "VRM hűtések", nagyrészük szinte csak egy fémtömb. Alig bírják leadni a felvett hőmennyiséget. A korábban linkelt Giga lap NB/VRM hűtője nagyobb teljesítményű volt, mint most egy TR-es lapé. Pedig abba max 140 W-os procik mentek, és az NB fogyaszthatott max 15-20 W-ot tuningolt IGP-vel.

(#6) Molyzsa válasza #65675776 (#5) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Lehet, hogy nem jól tudom, de azért a MOSFET-ek és az alkalmazott tekercsek is fejlődnek, és az újabbak már nem melegednek annyira mint régen :)

..o.O..

(#7) mepet


mepet
addikt

Ezt én már 2012-ben feltaláltam, tudtam, hogy szabadalmaztatni kellett volna. ;]

(#8) #65675776 válasza mepet (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Socket A-s lapok jó részén volt ventilátor a NB bordán.

(#9) IamMenyus válasza #65675776 (#5) üzenetére


IamMenyus
tag

a zenith lapon aktív hűtés van heatpipe-ra szerelt lamellázott bordával, és igen jó hatásfokú vrm -ekkel, 250W nem gond neki - próbáltam. Más kérdés hogy egy 4cm-es venti is zajjal jár, hát még több...
Stílusos lenne egy fizetős gyári tuning hűtés sok RGB ROG csicsával, de a célnak az ingyenes cucc is megfelel, ha meg a csend a fontos ott van az ek blokk amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#10) ttt


ttt
senior tag

Olyan deja'vu-m van... anno a déli hidakra raktak ilyen kerregőket, 5-7 ezres fordulattal 4-5 cm átmérővel. Max. egy hónap után úgy sikított mindegyik, mint ha ezer éve mennének, már ha nem álltak be mint a gerely.
Mit össze kellett vadászni egy normál passzív bordára ami el is fért. (Ja, de azóta is megy a lap - immár 12 éve :D )

[ Szerkesztve ]

(#11) Legyes


Legyes
tag

Páran képzavarban vannak, ugyanis csak a tuninghoz kell a mod. A 250W procik esetében is. Ma láttam Der8uer Dual-Epyc tuning videóját... Hát izé... :D

-=LeGyEs=-

(#12) jacint78 válasza #65675776 (#3) üzenetére


jacint78
addikt

Már megint kezdődik ugyanaz. A tipikus hülyeség, amikor régen a nagyra becsült gagyibájtod képes volt túlméretezni a hűtést, az elavult VRM mellett és végülis működősképes volt. A gond csak az, hogy azóta megháromszorozódott a terhelés, miközben a hűtőfelület effektíve csökkent, mert alig van hely a HEDT lapokon...

type your text here..

(#13) Tidus válasza #16939776 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Amúgy semmit nem ér az az 500 dolláros alaplap. De a többi gyártóé sem.
Valahogy mintha AMD alá spórolnának, de még a választékkal is.

(#14) jacint78 válasza Tidus (#13) üzenetére


jacint78
addikt

"Amúgy semmit nem ér az az 500 dolláros alaplap. De a többi gyártóé sem."

Ezt amúgy milyen szakmai érvekkel tudnád alátámasztani?

type your text here..

(#15) Tomassy00 válasza jacint78 (#14) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Ingyen ?!

Megsugom akkor : Semmi sincs ingyen ;]

Ezek az ingyen cuccok már ki vannak fizetve, vagy ki lesznek fizetve. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.