Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanchez638


Sanchez638
addikt

40Gbps, azé az valami asztali fronton :D

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2) berVi


berVi
senior tag

Cool. Varhato valamikor 36W-nal erosebb toltes? Elkezdtem az ilyen alaplapokat osszeirni, de eddig eleg gyer a lista.

Motherboards with USB Power Delivery

(#3) htc07 válasza berVi (#2) üzenetére


htc07
addikt

Milyen gyakorlati haszna lenne a 36W-nál többnek? Milyen USB eszköznek nem elég ez? :U

(#4) berVi válasza htc07 (#3) üzenetére


berVi
senior tag

Laptop.

(#5) Hiftu


Hiftu
senior tag

Lemaradtam a fejlődés ennek a lépcsőjéről.
Vannak már széles körben elterjedt Thunderbolt perifériák?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#6) htc07 válasza berVi (#4) üzenetére


htc07
addikt

Azt hittem hajszárítót :DDD

Ugyanannyi értelmét látom.

Miért terhelnél egy asztali PC alaplapot/tápot/USB csatlakozót egy laptop töltésével?

Amúgy a laptop mióta USB eszköz?

[ Szerkesztve ]

(#7) Reggie0 válasza htc07 (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Pl. adatgyujto kartyak, vagy usb 3.5" hdd, esetleg ez raidben, ki tudja mit hoz a jovo. Ha mindig a multbeli igenyekre alapoznanak, akkor nem lenne fejlodes.

En mondjuk orulok neki, mert egy normalis FPGA-t mar nem lehet megtaplalni USB2.0-rol es allandoan kulso tap kell a fejlesztopaneleknek.

[ Szerkesztve ]

(#8) berVi válasza htc07 (#6) üzenetére


berVi
senior tag

Nem latod ertelmet az eszkozok totlesenek? Nem sokaig hasznalhatod oket :DDD

En meg azt nem ertem, miert akarnek 5 tapegyseget hasznalni, amikor lehetne egyet is?

(#9) mcload21


mcload21
tag

Végülis 4x olyan gyors papíron (40Gbps), mint az usb 3.1 ...
A külső PCI Express - OCuLink 4GB/s - 32 Gbps -ot tud, ami édeskevés - felesleges rákötni külső vga-t, ahogy a Thunderbolt 3 is lassú hozzá.
Nekem bőven elég az USB 3.0 .

(#10) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Már csak ráköthető eszköz kéne.

(#11) Peter13 válasza berVi (#8) üzenetére


Peter13
senior tag

Van olyan laptop ami fogad toltest usb-n keresztul? En meg csak olyat lattam, ami lead feszultseget, de ha van visszafele is, erdekelne.

A hirhez: most igy hirtelen nem tudok olyan ertelmes dolgot mondani, aminek ne lenne eleg ez a teljesitmeny; kijelzo hatareset lehet, ha nagy, de telefon-tablet nyilvan mehet, bt hangszoro es egyeb cuccok szinten, kulso hdd vidaman, szoval szerintem jo ez. Jojjenek csak szepen sorban az ilyen lapok....

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#12) lezso6 válasza htc07 (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Monitor, hangfalak, VGA, stb. Notebooknál az lenne jó, ha fogadná is az áramot, így végre csak egyféle töltőcsati lenne.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Tikakukac válasza lezso6 (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahha, még a végén nem kéne 50 féle töltőt is tartanunk, hát még mit nem!!! :DDD

Egyébként komolyan mondom, ha megélném azt, hogy tényleg minden rohadt notiba 1 fajta töltő menne...hát kevés boldogabb embert találnál nálam. Mikor már márkánként is van 2 töltő legalább de inkább több és mindig kanócolni kell meg keresni miből tudnám kiszedni...gyilkos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#14) kromatika


kromatika
veterán

Up neki.

(#15) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Akkor ez most mit is jelent? Az Intel nem ül tovább a szabványon és nem tartja tovább mesterségesen horribilis áron a technológiát?

Ja bocsi, mégsem, úgy látom a legolcsóbb ilyen alaplapjuk is 150K-ról indul, ami simán egy komplett gép ára, hát bravó.

(#16) XuChi válasza Tikakukac (#13) üzenetére


XuChi
addikt

Ne is mond. A szervizben, a fiókomban csak a HP gépekhez van 4 féle töltőm :) Asus, Toshiba, egyes Lenovo-k elmennek az Asus 120W tápommal, és egy átalakítóval az Acer-ek nagy része is. Na de ez már így is 6 táp minimum :D. És akkor még nem írtam a Dell, Thinkpad, Sony, Samsung, Appel, és társai töltőket amik szintén körülöttem tanyáznak!!! Jó lenne a szabványosítás igen :)

(#17) -Skylake- válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


-Skylake-
addikt

+1

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) zsolt501 válasza Tikakukac (#13) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ugyan ez nekem is a bajom, ahány gyártó annyiféle táp csatlakozó, szerencsére a telefonok esetén már elkezdtek egy jó irányba haladni, jó lenne ha ez a laptopoknál is megkezdődni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#19) #06658560 válasza Peter13 (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

BT hangszóró, de a delej vezetéken menjen. Annak mi értelme?

(#20) Reggie0 válasza #06658560 (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert egyebkent szerinted a BT-n kuldi a tapot vagy esetleg akkumulatoros es tolteni is szoktak?

(#21) #06658560 válasza Reggie0 (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem BT-n küldi a tápot, viszont akkus esetnél pont a Thunderbolt ami működővé teszi, aha.

(#22) Reggie0 válasza #06658560 (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

A kommentek temaja elhajlott a mire jo a 36W-os usb fele es nem a thunderboltrol szol.

(#23) htc07 válasza lezso6 (#12) üzenetére


htc07
addikt

Oké, hogy egy féle töltőcsati legyen, de miért kellene azt egy szegény asztali gépnek kiszolgálnia, nem lenne egyszerűbb egy fali adapterrel?

Vagy itt mindenki kizárólag PC-ről tölti a tabletjeit, telefonjait?

szerk. igaz, ez itt már nagyon off.

[ Szerkesztve ]

(#24) lezso6 válasza htc07 (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ki mondta, hogy egy másik PC-nek kéne töltenie? Ugyanaz lenne az adapter, csak usb csati lenne a végén.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) htc07 válasza lezso6 (#24) üzenetére


htc07
addikt

Mivel onnan indultunk, hogy #2 berVi olyan alaplapot keres, ami képes a 36W-nál többet leadni.

Ezek szerint nem voltam világos. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.