Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kavalkád


kavalkád
aktív tag

mi ebben a hír?

(#52) dabadab válasza lezso6 (#36) üzenetére


dabadab
titán

Musk tényleg zseni, de az nem igaz, hogy nem beleszületett, mert igencsak pénzes családból származik.

Tény, hogy felsőközép családból származik, nem egy brazil favellában volt féllábú árva, de az még nagyon messze van attól, hogy beleszületett a vagyonba.

DRM is theft

(#53) dabadab válasza MATEO6600 (#43) üzenetére


dabadab
titán

Ezzel nem lassítja jelentős mértékben a többi greenpeace szervezet munkáját.

Mondjuk azokat lehetne egy kicsit lassítani, mert elég nagy szerepük van abban, hogy a fosszilis energiatermelés ilyen hangsúlyos maradt. A pokol meg a jó szándék, illetve a hülyeség meg a szorgalom.

DRM is theft

(#54) #75376384 válasza bkercso (#37) üzenetére


#75376384
törölt tag

ja hat ertem en, masokat pedig megegettek mert szerintuk nem a fold korul keringett a nap, de ez most miert is relevans?

elon azt mondta szivesen segitene a foldon, de hat kozben meg nem igazan akar ez osszejonni neki es ugye penzpenzpenz.

(#55) Tuomas válasza #75376384 (#54) üzenetére


Tuomas
addikt

Mire alapozva állítod ezt, hogy nem igazán jön neki össze?
A SpaceX volt az első, amelyik folyékony metánnal működő hajtóművet fejlesztett ki.
Ami a Teslat illeti, az tény, hogy az akkumulátorok nem környezetbarát eszközök, de azért lássuk be, környezetbarátabb egy elektromos autó, mint az amerikai bazinagy autók. Ott Amerikában nem 1.1-es motorral szerelt kis suzukikkal meg hasonlókkal járnak. Ha az amcsi jópolgár divatból eladja a böhöm dzsippet és helyette tesla-t vesz, már tisztább lesz a környezet.
És akkor még ott van a napelemes biznisze is.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#56) #75376384 válasza Tuomas (#55) üzenetére


#75376384
törölt tag

Hát igen, ha pár amerikai a benzintemetőt lecseréli már megerte(?). De akkor tőled is megkérdezem, ha bejön a trend és mindenki elektromos autót akar majd és figyelembe vesszük amit te is leírtál hogy nem a legjobbak az akksik, akkor jobb lesz a földnek? Ugye az emberek szeretnek úgy gondolkodni, hogy “jaj hat lecseréltem a benzinest eleget tettem a környezetért mert ez elektromos” és csapatja ugyanúgy tovább. Az áram meg persze majd megtermelni önmagát és képes lesz ellátni azt a halom autót, amelyik délután munka után szabadul rá a töltőállomásokra.

[ Szerkesztve ]

(#57) Pingüino válasza k-adi (#18) üzenetére


Pingüino
senior tag

Én ezt sosem értettem.
A mars jelen formájában teljes mértékben lakhatatlan.
Ha ott ki tudnak alakítani olyan zárt környezetet, ami képes az élet fenntartására, akkor azt meg tudják tenni a földön is, akármennyire b...ák szét. Minek ahhoz a marsra menni?

Ne érts félre, nem vagyok az űrutazás ellen, sőt, támogatom, csak sokan az okát látják rosszul. A mars kolonizálása nem B tervnek jó, egyszerűen az emberiség kiváncsiságát, és felvedezési kényszerét elégíti ki.

(#58) emvy válasza Pingüino (#57) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ha ott ki tudnak alakítani olyan zárt környezetet, ami képes az élet fenntartására, akkor azt meg tudják tenni a földön is, akármennyire b...ák szét.

Nem errol szol a marsi sztori, hanem arrol, h ha pl. jon egy meteorit, akkor ne feltetlen haljunk ki teljesen. (Meg persze cool is.)

while (!sleep) sheep++;

(#59) UnA válasza himpike (#44) üzenetére


UnA
Korrektor

Így van, és onnan látszik a legjobban, hogy a Tesla tőzsdei értéke egy év alatt 740 százalékkal emelkedett. Erre nincs semmilyen épeszű magyarázat a cég teljesítménye alapján, egyszerűen csak a felesleges dollárokat elnyelte a tőzsde...

(#60) emvy válasza UnA (#59) üzenetére


emvy
nagyúr

Tehat azok, akik reszvenyeket vettek, egyszeruen butak, es nem latjak azt, amit Harangi Laszlo @ itcafe lat. :O :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#61) D.Va


D.Va
senior tag

Nem a kolonizálás a Space-X fő célja. A kolonizálás csak Musk egyik kedvenc hobbija.
Van 3 ok is van, ami a Space-X célja:
1: hogy lényegesen olcsóbbá, elérhetőbbé tegye az űrbe való feljutást, mert jelenleg méregdrága 1 db rakétát is legyártani, és azzal feljuttatni bármit. (embert, műholdat, alkatrészt stb)
2: hogy 1 rakéta ne egyszer használatos petárdaként üzemeljen, hanem minél kevesebb legyen a bolygó pazarlása, tehát egy rakéta többször fel tudjon repülni... Ezzel óriási költségeket, munkát és anyag pazarlást spórolva.
3: Biztonságosabbá akarja tenni az űrutazást.

Ahhoz meg senkinek nem kell tőzsde mágusnak lenni, bárki józan paraszt ésszel kilogikázhatja, hogy ha egy cég így kilő, (hirtelen!) (valódi érték nélkül, - ez alatt azt értem hogy az eladott Tesla autók száma 2021-ben is elenyésző törpe mennyiség lesz a többi autógyártókéhoz képest) akkor az előbb utóbb lufi. A Tesla nem termelt eddig igazán nyereséget, az eladott autók értéke nem fedezte a gyártási/fejlesztési költségeket eddig sem. Ha nem lenne Musknak pénze, már rég lehúzták volna a rolót.

(#62) Tuomas válasza #75376384 (#56) üzenetére


Tuomas
addikt

Napelemmel lehet áramot termelni, és már léteznek ilyen töltőállomások.
Az akkumulátorokat lehet ártalmatlanítani, ha megfelelő helyre adják le? Úgy tudom, igen.
Akksi amúgy a hagyományos autóba is kell (még ha nem is annyi). Emellett kőolajat finomítani az üzemanyaghoz és a kenőanyaghoz,tehát a hagyományos autó sem csak annyit szennyez amennyit elpöfög.
Tisztább lesz a környezet, mintha benzin/dízel autókat vennének? Fentiek alapján igen, úgyhogy igen, megéri ha lecserélik a monstrumokat.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#63) emvy válasza D.Va (#61) üzenetére


emvy
nagyúr

"A Tesla nem termelt eddig igazán nyereséget, az eladott autók értéke nem fedezte a gyártási/fejlesztési költségeket eddig sem. Ha nem lenne Musknak pénze, már rég lehúzták volna a rolót."

Jesszus, tenyleg semmi fogalmad nincs a valosagrol. A Tesla eves bevetele jelenleg 20 millard dollar korul van. Musk nagysagrendileg 10 millio dollart rakott bele. A Tesla 1) eleg sok bevetelt termel mar most is 2) annyi penzt tudnak behuzni befektetoktol, amennyit csak akarnak. Musknak semmit nem kell beleraknia.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#64) Pingüino válasza emvy (#58) üzenetére


Pingüino
senior tag

A meteor magát a bolygót nem szedi darabokra. Ha jönne is ilyen, már ma is megvan hozzá a technika, hogy szétrobbantsák kisebb darabokra. Amik ugyanúgy begyújthatják mondjuk a légkört, vagy idézhetnek elő földrengéseket, vulkánkitöréseket, és a többi, de az egész bolygó mint olyan semmivel sem lenne lakhatatlanabb, mint a Mars most ebben a pillanatban. Szóval az életbenmaradást szem előtt tartva teljesen felesleges a marskolonizációra koncentrálni.

Helyette pontosan azért csinálják, amit a végére írtál, mert cool. Az teljesen igaz is, és adom.
Ha nem végleles döntés, hanem lehetne túristáskodni, ki ne akarna leruccanni a marsra egy pár hétre?! De ez egyáltalán nem a túlélésről szól.

(#65) dabadab válasza #75376384 (#56) üzenetére


dabadab
titán

és mindenki elektromos autót akar majd és figyelembe vesszük amit te is leírtál hogy nem a legjobbak az akksik, akkor jobb lesz a földnek?

Érdemes lenne figyelni azt, hogy mit csinál a Tesla, mert az akkuk terén is elég komoly fejlesztéseik vannak, amik többek között azoknak a környezeti terhelését is célozzák (recycling kiépítése meg egyszerűbb, könnyebben hozzáférhető, kevésbé szennyező anyagok alkalmazása).

DRM is theft

(#66) bkercso válasza emvy (#48) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az ember arra érik meg, amire a gyakorlat rákényszeríti. Amíg nincsenek elég közel a bajok, addig nem azokkal foglalkozik. A Marskolonizálás pont kivétel lenne ez alól, amíg úgy akarnak odamenni, hogy nem találtak ott semmi nyersanyagot. Ha meg találnak, akkor egyszerű kapitalista kizsákmányolás is lehet a dologból.

Szerintem a rakéta után a legnagyobb akadály pszichés fronton fog amúgy jelentkezni. Vagy mentális sérült embereket küldenek oda, hogy bírják, de abból meg milyen kolónia lesz?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#67) Tuomas válasza Pingüino (#64) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez tévedés, a Ruszkik erőltetik egyedül a meteorrobbantásos dolgot (atomot a kisbolygónak :DDD) , mindenki más rájött, hogy egy ilyen objektum felrobbantásával nem hogy kisebb, de még súlyosabb kárt okoznának.
Emiatt inkább be akarják fogni őket, vagy el akarják téríteni, na ehhez semmilyen technológia nem áll rendelkezésre.
Nem kell mindent elhinni, ami az Armageddonban volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#68) lezso6 válasza dabadab (#52) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát szerintem van az bőven felső-osztály is, nem mindenki apjának van smaragdbányája. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69) Zanik válasza emvy (#63) üzenetére


Zanik
addikt

Fontos leszögezni hogy a Tesla egyik fontos bevétele az emissziós kreditek eladása a rivális autógyártóknak. Ez viszont nem fog örökké tartani.
Annyi esze azért van Musk-nak hogy ezt nem a részvényeseknek herdálja el osztalékként, hanem rögtön visszaforgatja a cég bővítésébe, lásd berlini gyár.
Ettől függetlenül esélyes, hogy kisebb pukk azért lesz, de ez inkább a befektetők irreális elvárási miatt fog bekövetkezni szerintem.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#70) dabadab válasza lezso6 (#68) üzenetére


dabadab
titán

Inflációval mai értékre számolva hatvanezer fontot fizetett azért a bányáért (illetve a feléért). Ha megnézed, hogy mondjuk egy jobbmódú kalifornia család mit fizet a házáért, amiben él, ahhoz képest az aprópénz.

Persze, jómódban éltek, nem aggódtak a pénz miatt, de hát a nyugati felső-közép az azért már csak ilyen, de az még nagyon-nagyon messze van attól, hogy valaki a világ leggazdagabbja legyen.

DRM is theft

(#71) #09256960 válasza Tuomas (#67) üzenetére


#09256960
törölt tag

Ha van idő akkor gravitációs eltérítést tudnak csinálni melléállít egy tömeget ami eltéríti (csak 1-2% kell.)
Amúgy nem tudom mennyire ismeritek a Fallout történetét De az pontosan erről szól, egy politikai elit nevezd deep state-nek elköltözik távol a világtól luxuskörülmények közé.
Zárt rendszerekben még soha nem sikerült életet fenntartani
mindig bevitel kellett és a fény nem elég. a vége felborult háztartás lett mindig rothadás penészedés CO2 többlet.
Musk nagyon jó MANAGER de amikor kimentek szakértők nem voltak elájulva az aksi bemutatóján... a z értékek nélküli grafikonjain nagyon PR szagú volt a fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#72) Top cat válasza Pingüino (#57) üzenetére


Top cat
őstag

Előbb utóbb a Nap vörös óriássá válik. Akkor meg élhetetlen lesz a föld. Úgyhogy idővel menni kell.

Persze ha megéri ezt az emberiség és nem írtjuk ki magunkat előbb. :D

(#73) dabadab válasza #09256960 (#71) üzenetére


dabadab
titán

Amúgy nem tudom mennyire ismeritek a Fallout történetét De az pontosan erről szól, egy politikai elit nevezd deep state-nek elköltözik távol a világtól luxuskörülmények közé.

Wut?
Szerintem próbáld ki, hogy az ilyen deepstate-es hülyeségek olvasgatása helyett játszol a Fallouttal, tök jó játék, de a háttértörténete nem igazán erről szólt.

DRM is theft

(#74) Tuomas válasza #09256960 (#71) üzenetére


Tuomas
addikt

"Ha van idő akkor gravitációs eltérítést tudnak csinálni melléállít egy tömeget ami eltéríti (csak 1-2% kell.)"

Na igen, ha van idő. Meg egy akkora tárgy, amivel el tudják téríteni, és egyáltalán oda tudják juttatni, ami a súlya miatt elég lehetetlen vállalkozás, a Földről indítva.

We were here

(#75) #09256960 válasza dabadab (#73) üzenetére


#09256960
törölt tag

Akkor nem ismered a teljes történetét mielőtt másokat minősítgetsz talán művelődni kellene kicsit meg olvasni.
Nem csak a Fallout 3 van.

(#76) Pingüino válasza Tuomas (#67) üzenetére


Pingüino
senior tag

Félreértettél.
Te arról beszélsz, ha egy akármilyen meteor jön, ami gondokat okoz. Azt én is tudom, hogy jobb valahogy eltéríteni, vagy befogni, mert a több kisebb darabb nagyobb károkat okoz, mint egy nagy.
Én viszont arról beszéltem, ha akkora méretű meteor jönne, ami egyben ha becsapódna, akkor teljesen szétszaggatja a földet, és semmilyen föld alatti, mesterséges oxigéntermelő zárt környezetben sem élnéd túl, mert úgy, ahoyg van, elpusztulna az egész bolygó. Azt ha nagyon nincs más lehetőség, szét lehet robbantani olyan darabokra, amik ugyan az élővilágot ugyanúgy megsemmisítik a földön, de nem kellene miatta a marsra menni, mert olyan mesterséges zárt közeget, amit ott építenének, itt is lehet.

(#77) emvy válasza Zanik (#69) üzenetére


emvy
nagyúr

5%

while (!sleep) sheep++;

(#78) Pingüino válasza Top cat (#72) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az igaz, de a nap jelenlegi életciklusának a vége az nagyon nem most lesz.
Addig az emberiség tízszer kipusztítja magát, legalább. :D

(#79) Tuomas válasza Pingüino (#76) üzenetére


Tuomas
addikt

Ja értem, ez alapján valóban félreértettelek, sorry! :DDD :R

We were here

(#80) btprg válasza lezso6 (#34) üzenetére


btprg
senior tag

Nekem meg az a véleményem (de korábban már itt is volt róla vita), hogy nincs is semmi értelme a Mars-projektnek.
1. Abból, hogy odamegy bohóckodni pár ember, még nem lesz kolonizáció, ahhoz annyi embert kéne odaszállítani ami borzasztóan sok erőforrást emésztene fel.
2. Ki akar egy sivár, élhetetlen helyre menni és ott élni mindenkitől távol élete végéig? Milyen pszichiátriai betegségek melegágya lenne az ottlét, az elszigeteltség?
3. Mi van ha valaki bekattan, és elkezdi a többieket terrorizálni, bántani? Ott nem lesz rendőrség, katonaság meg semmi... Az emberi természetről nem lehet megfeledkezni.
4. Ha – tegyük fel – tényleg el kéne menekülni a Földről, fizikai képtelenség lenne milliókat elszállítgatni (honnan lenne rá erőforrás?). És melyik milliárdos fizetne azért, hogy egyszerű embereket kimenekítsen a saját haverjain kívül?
5. Miből gondolja bárki, hogy a Földön élő emberek milliárdjai szó nélkül néznék, hogy pár ezreléknyi kiváltságos akárki kimenekítésére használják a Föld minden erőforrását, ahelyett hogy azt a Föld élhetően tartására fordítanák?
Ez az egész kolonizálásos téma csak sci-fi kedvelők álma, semmi gyakorlati jelentősége nincs. Ezt komolyan gondolni több kárt okozna mint hasznot az emberiségnek. Az egész a beképzeltségről szól, hogy valaki olyan rohadt fontosnak gondolja magát, hogy ha az egész Föld elpusztulna ő akkor is meg akarna menekülni, nem mintha bármi értelme lenne az emberiség utolsó pár ezer példányaként vergődni valami kietlen helyen...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#81) Pingüino válasza Tuomas (#79) üzenetére


Pingüino
senior tag

Egyébként ha már filmek, nem vagyok nagy akciófilm rajongó. Viszont a Csillagkapuban volt egy jó kis meteor eltérítős rész. Bár, ott hipertérablakot használtak, ami nekünk nincsen sajnos. :D

[ Szerkesztve ]

(#82) vmarci21 válasza Tuomas (#55) üzenetére


vmarci21
tag

Ha az amcsi jópolgár divatból eladja a böhöm dzsippet és helyette tesla-t vesz, már tisztább lesz a környezet.

És még mennyivel tisztább lenne, ha az amcsi jópolgár divatból eladja a böhöm dzsippet és helyette nem vesz semmit, hanem vonatra, metróra és buszra száll...

Ennek a promotálása és támogatása lenne a közlekedésben az igazi környezetvédelem, de ezt nem Musk-tól fogjuk hallani, mert ő inkább a föld alatti alagútjaiban is metró helyett autókat járatna...

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#83) Pingüino válasza btprg (#80) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ezekre a felvetésekre is van egy elég jó film.
Elysium.
Pont erről szól, hogy a föld ugyan nem lakhatatlan, de egy szeméddomb lett, a gazdagok meg felköltöztek egy űrállomásra. A földön élők gyak. rabszolgamunkát végeznek nekik, ők meg élik világukat. Csak aztán ez nem mindenkinek tetszik, és meglesz az eredménye. :)

(#84) Tuomas válasza vmarci21 (#82) üzenetére


Tuomas
addikt

Kissé utópisztikus gondolat elvárni azt XY-tól, hogy tegye le az autóját, nemdebár?

We were here

(#85) pilóta válasza btprg (#80) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nézzük akkor sorban:
1. Borzasztóan sok erőforrást fog felemészteni. De megcsinálják.
2. Már most túljelentkezés van...
3. Nyilván lesz ott is társadalmi hierarchia, lesz főnök, lesznek fogdmegek, megoldják.
4. Ehhez bizony idő kell. Ha a jövő héten következik be, akkor nem fog összejönni. Ha 50 év múlva, akkor viszont esélyes, hogy nem a mai technológia lesz a csúcs. Esetleg elképzelhető, hogy olcsóbb/gyorsabb/nagyobb tömegek számra is elérhető/stb. technológiák állnak majd rendelkezésre.
5. Úgy néz ki, hogy ma is bármit eltűrnek bárkinek, miért pont ezt ne tűrnék?
:U

Aki él és nem boldog, az téved!

(#86) #09256960 válasza vmarci21 (#82) üzenetére


#09256960
törölt tag

Láttam neki azt a LOOP tesztjét a túlnyomás kapszulával hajtással, hát az úgy remegett nem tudom nem fog e vele besülni max teherszállításra tudom elképzelni,
Az az érdekes ebben hogy egy ember mennyi dologgal kisérletezget más nagy kormányok meg alig valamivel .

[ Szerkesztve ]

(#87) gabor7th


gabor7th
addikt

Lesz hamarosan sok versenytársa, ezért egy lesz majd csak a sok közül...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#88) Pingüino válasza #09256960 (#86) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ez azért van, mert a kormányok vezetői kiszedni szeretik a pénzt, nem bele rakni.
Náluk általában első a tiszta és gyors profit, amiből minél többet lehet kilapátolni, amíg ők vannak kormányon.
Elon meg úgy látszik, szeret játszani. Sokszor kockáztat is, ami sztem kisebb mértékben nyereségvágyból történik, mint inkább abból, hogy kiélje az "olyat alkottam, amit senki más" érzést.

Azért jó am a hozzáállása, mert lehet, hogy időnként besül 1-2 dologgal, de összességében kevés ember/cég/kormány mozdította előrébb a tudományt, mint ő.

[ Szerkesztve ]

(#89) vmarci21 válasza Tuomas (#84) üzenetére


vmarci21
tag

Miért lenne utópisztikus?
Van néhány ország, ahol jelentősen kevesebb autó jut egy emberre, mint az USA-ban, (gyakorlatilag az összes :DD ), ha a grafikon bal részét (a szegényebb országokat) nem nézzük, akkor is látni egész sok jó példát: San Marino, Hong Kong, Szingapúr pl. elérhetetlennek tűnik, (meg méretükből adódóan ezek elég speciális országok), de ott van pl. Dánia is, GDP szempontjából nagyjából az USA-val egy vonalban, mégis kb. fele annyi autó jut egy emberre.. Amúgy ha nem az egész USA-t nézzük, hanem csak 1-1 nagyvárost, akkor szerintem a Hong Kong-i érték kellene legyen inkább a cél, de ne legyünk telhetetlenek, kiindulásnak a dániai szint is megteszi... Kezdésnek csak annyi hiányzik, hogy valaki a pénzét metróba meg vasútba fektesse..

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#90) #06658560 válasza lezso6 (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nézd a jó oldalát, a Marson nem sok mindent tudnánk elbaszni.

(#91) #06658560 válasza dabadab (#70) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért nem sok középosztálybeli családnak van repülőgépe, amit el tud adni.

(#92) #06658560 válasza Zanik (#69) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az a berlini gyár környezetvédelmi szempontból elég érdekes, és szerintem elég komoly kenőpénzek mozogtak ott, hogy átmenjen a hatóságokon.

(#93) 8th válasza D1Rect (#26) üzenetére


8th
addikt

Ami az egyre tisztább üzemű belsőégésű autók révén folyamatosan csökken és egyes becslések szerint 2040-re a jelenlegi szint felére esne az elektromos autók nélkül is. Pusztán csak azért mert takarékosabbak és tisztábbak a járművek. Tehát biztosan nem a belsőégésű motor miatt fogunk kipusztulni.

(#94) schwartz válasza D1Rect (#15) üzenetére


schwartz
addikt

Es az elektromos kozlekedeshez a vizbol nyerik ki a zoxigent vagy szeneromubol? Haggyuk ma'...

If he dies, he dies.

(#95) Tuomas válasza vmarci21 (#89) üzenetére


Tuomas
addikt

Az lehet, de azért Dániában, és San Marinoban nincsenek is akkora kiterjedésű városok, mint az USA-ban, ha pl a város (netalátntán agglomerációban) egyik végében élsz a másikban meg dolgozol, az nem helyettesíthető egykönnyen sem bringával, sem tömegközlekedéssel. És ott rengeteg ilyen ember van.

We were here

(#96) Tuomas válasza 8th (#93) üzenetére


Tuomas
addikt

Takarékosabbak és tisztábbak ja. :DDD Ahogy azt a manipulált fogyasztási adatok is bizonyították (aka dízelbotrány). :DDD ;]

We were here

(#97) Tuomas válasza schwartz (#94) üzenetére


Tuomas
addikt

Vízből épp kinyerhetik, meg a napból meg a szélből is. :DDD

We were here

(#98) Noukoum válasza Tuomas (#96) üzenetére


Noukoum
veterán

:C :DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#99) szmörlock007 válasza lezso6 (#29) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

"Szerintem a Mars téma jó meg minden, de most azzal foglalkozni olyan, mintha ha égne a házam, én meg nekiállnék ráépíteni még egy emeletet arra az esetre, hogy ha esetleg nem sikerülne eloltani tüzet."

Nem. Ez elég téves következtetés. A helyes az, hogyha kigyullad a házad, valahol messzebb van egy másik, amiben tökéletesen megvagy. Ha van 2 bolygód, és az egyikkel valami történik, akkor a másik még ott van.
Ez a "messze van mire lesz belőle valami szóval el sem érdemes kezdeni" mentalitás meg elég vicces dolog ám, ennyi erővel a Cpu-k tervezése is anno nagyon messze volt a széles körben használatostól, el se kellett volna kezdeni. De ugyanígy akkor a kvantumszámítógékep meg hasonló kutatások is teljesen feleslegesek, mert messze vannak még nem? Nem is értem mit akartál ezzel mondani. Az űrkutatásnak az emberiség szempontjából bizony több értelme van, mint legyártani még x db sorozatot meg játékot pár milliárdból, vagy kiadni a századik okostelefont ami kicsit többet tud mint az eddigiek. Szomorú, hogy sok ember mennyire szűk látókörű, és ha valamilyen fejlesztés nem arról szól, hogy neki kényelmesebb legyen az élete vagy olcsóbb legyen valami akkor az hülyeség, és amúgy is van fontosabb dolog is. Mondjuk ezen hihetetlen fontos dolgokra én is kíváncsi lennék, amik miatt egyeseket zavar, hogy a SpaceX létezik és pénzt raknak bele.

Amúgy meg teljesen logikus, hogy több bolygón kell megkapaszkodni az emberiségnek. Utána több csillagrendszerben stb. Éhezés, meg szegénység meg szar dolgok meg mindig lesznek, de azokra nem az űrkutatástól kéne elvenni a pénzt amire amúgy is sokkal kevesebbet költünk mint kéne, hanem a teljesen értelmetlen dolgoktól.

(#100) 8th válasza Tuomas (#96) üzenetére


8th
addikt

Röhöghetsz idiótán de attól ez még így van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.