Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez az első a "Tesla egy lufi" cikk 2021-ben?
Egyszer csak igaz lesz.

(#2) 30z.Samu válasza D1Rect (#1) üzenetére


30z.Samu
félisten

2021-ben szerintem mindenkinek ingadozni fog a vagyona, az okokat nem kell ismertetni. :D

Sic Parvis Magna

(#3) lezso6 válasza D1Rect (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, mert valójában Elon Musk egy lufi.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) #75376384


#75376384
törölt tag

"Saját bevallása szerint nincsenek nyaralói és hajói: a pénzének felét a Föld problémáinak megoldására fordítaná..."

valamiert megse teszi.

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Irigylem a problémáikat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) Samott


Samott
addikt

Musk is azt mondja, hogy a Tesla arfolyama tulertekelt. Ugyanakkor a Tesla shortolason nagyon sok penzt el lehet bukni amig tenyleg normalizalodik az arfolyam.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7) Tüzi válasza D1Rect (#1) üzenetére

Mivel az.
Nem tud minden ember háromtonnás 5000km-erre elegendő akksival rendelkező 20négyzetméter frontfelületű autóval járni.
Ezt amúgy pont maga Musk mondta (mármint nem így de lényegében ő nevezte lufinak a cégét).
Azért a "legértékesebb" autógyártó most a Tesla, mert akkor a hájp, hogy most mindenki azon akar meggazdagodni (lásd btc). Nehogy azt mond nekem, hogy egy Toyota, ami a világ legjobb hibrid rendszerével rendelkezik, akkora tapasztalata van gyártásban mint a Teslának évtizedekig nem lesz, szóval a Toyota a tizedét sem éri a Teslának, annak ellenére, hogy két éve még a legértékesebb gyártó volt.
Nem fura?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8) maximilian4 válasza #75376384 (#4) üzenetére


maximilian4
addikt

Inkább űrkutatásra fordítja, miután ő meg a maradék top 2%, akiknek a kezében vannak az olajvállalatok meg a gyáróriások szétba***ák a Földet, el tudják hagyni és tovább éljék a szaros életüket. :D

Maxi

(#9) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Pont olyan emberek egyike, akire azt mondom legyen ő a világ leggazdagabbja. Nem milliárdos autó gyűjteményt tart, sokadik kastélyt meg a tipikus dolgok amiket a gazdagok csinálnak, hanem meg akarja valósítani a vízióit, ami előreviszi a világot.
a Tesla nagyszerű katalizátora lett az elfuserált autóiparnak.
Értem én, hogy mindendenki tudna nagyobb hatótávot, jobb szoftveres környezetet, mégse jön össze.
A legtöbb eddigi klasszikus gyártótól származó EV valami elcseszett dizájnnal került piacra, a Tesla meg igen vállalható szép forma.
Az ID3 is egy elég fura autóforma.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#10) D1Rect válasza Tüzi (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudom ajánlani a Tesla shortolását ezen esetben.

(#11) Sanya


Sanya
nagyúr

De ez nem az ő vagyona, csak idióta módon átveszünk minden szenzációhajhász híreket.
Ennyit érne (ÉRNE, de nem ér!) az összes tesla részvénye, ha valaki a jelenlegi kereskedési árfolyamon megvenné.
Ha elkezdené a piacraönteni a részvényeit, lemenne. Ha hirtelen öntené, akkor a robotok (algoritmusok) elkezdenék eladni a gazdáik részvényeit, míg másik robotok elkezdenék felvásárolni azt. Ha elég sokat önt a piacra, akkor leverné az árat, ergó nem tudna 201 milliárt dollárt kivenni belőle.
Szóval nincs ekkora vagyona.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) Kinder


Kinder
senior tag

Jézusom, ezt nem mondjátok komolyan, hogy ti is lehoztok egy "Tesla = lufi" cikket.

Szánalmas már az ilyen károgás.
Tudomásul kell venni, hogy változik a világ, változnak az élen állók.

A Tesla nem egyenlő egy autógyártóval, az csak egy része, az csak a hardver.
A szoftver a durva, ezt árazza a tőzsde.
Egyszerűbben mondva, az önvezetés.
Mert amikor mindenki számára elérhető lesz, akkor a Tesla agyonveri ( ebben is ) a többieket. Márpedig a full önvezetés záros hatáidőn belül itt lesz.
Lehet röhögni a Tesla autók mostani tétovázásain, de azt nem lehet mondani, hogy a többi autógyárnak bármi esélye lenne ebben utolérni a Teslát. Sehol sincsenek, és míg csak az, hogy reggel elviszem a gyerekemet a Teslával az iskolába, már okosabb lesz az egész önvezető rendszer, az összes Teslában, azt a többiek nemhogy utolárni, de elképzelni sem tudják. Nincs teszt kilométerük. Vagyis van, pár ezer, tízezer. A Teslának milliárd.
Pont ennyivel előrébb is vannak.

(#13) #75376384 válasza LurkerSheik (#9) üzenetére


#75376384
törölt tag

es melyik hobortja is jarul hozza hogy ne bassza szet meg jobban a foldet? az elektromos auto vagy az urturistaskodas?

#8 maximilian: kb ja. szarik a bolygora.

#14 lev258: valoban, pontatlanul fogalmaztam. arra akartam ravilagitani, hogy az egesz raketasdi a legutolso dolgok egyike, amivel kb foglalkozni kellene szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#14) lev258 válasza #75376384 (#13) üzenetére


lev258
veterán

Az utóbbi Bezos fő célja, nem Musk-é.
Én nem értek egyet. A SpaceX elég sok dolgot tett le az asztalra, ami jövőbe mutató. Tudom, ettől nem lesz olcsóbb a gyümölcs a piacon.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#15) D1Rect válasza #75376384 (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Az elektromos közlekedés.

A SpaceX célja, hogy multiplanet legyen a civilizációnk.

(#16) kilua válasza Tüzi (#7) üzenetére


kilua
senior tag

Az összes 1000 milliárdnál többet érő amerikai techcég árfolyama szerintem lufi.

(#17) lezso6 válasza D1Rect (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A SpaceX tök jó, csak szerintem elég nagy hülyeség egy új bolygót kolonizálni, ha emberiség még arra sem érett meg, hogy egyet felelősséggel birtokoljon. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) k-adi válasza lezso6 (#17) üzenetére


k-adi
nagyúr

ha ennek lőttek akkor kell B terv

(#19) k-adi válasza #75376384 (#4) üzenetére


k-adi
nagyúr

hogyne tenné

az elektromos közlekedés trendivé tétele és a SpaceX akkor mi neked ??

(#20) #75376384 válasza lezso6 (#17) üzenetére


#75376384
törölt tag

sose gondoltam volna, hogy ezt irom, de egyetertek veled. :D (legalabbis a regebbi filmes topikos beszelgetesek alapjan).

jonnek itt az ur kolonizalassal es hasonlok, kozben pedig szepen teszik tonkre azt a bolygot ahol elnek, es egyikojuk se tunik ugy, hogy javitani akarna barmin is. valamiert eszembe jutott az a Bodocs klasszikus az olimipiaval es a szimpla hetkoznappal.

#15D1Rect: es annak pontosan melyik resze? mert ahogy nezem autokra hegyezi ki az egeszet es ez az ossz kornyezetszennyezes eleg harmatos szelete. persze nagyon konnyu az autokat demonizalni, hiszen naponta latjuk oket az utakon pofekelni es egyszerubb oket szidni, mint azt mondani a parasztnak, hogy he a tulfogyasztasod fogja kizsigerelni a bolygot es nem feltetlen az autod.

tudom tudom Elon egy elo memelord, ot nem szabad szidni, hiszen nepszeru figura a neten.

[ Szerkesztve ]

(#21) bitblueduck válasza lezso6 (#17) üzenetére


bitblueduck
senior tag

pont ezért kéne legalább 3 bolygó legalább mert 1-et simán eltúrhatunk :D

[ Szerkesztve ]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#22) lezso6 válasza k-adi (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:DD Hát ez meglehetősen felelőtlen, konzumidióta logika. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) Tazsam01 válasza lezso6 (#17) üzenetére


Tazsam01
tag

Az van, hogy ha holnap reggel jön egy kavics a világűrből akkor soha nem is lesz semmihez elég érett az emberiség mert egy pillanat alatt hírmondó nélkül kipusztul minden ami hozzánk köthető.
Az emberiség legfontosabb kötelessége maga felé, hogy legalább két csillag körül legyen saját telepünk.
Ne érts félre, tudom, hogy most csak egy kártékony fajnak tününk, de az egyetlen ismert faj vagyunk amiben van potenciál, ezt naponta kockára tenni és nem a túlélésre hajtani a butaság legmagasabb foka.

(#24) lezso6 válasza Tazsam01 (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Mars nem holnapra lesz kolonizálva, ráadásul attól még nem lesz független a Földtől. Ahhoz minimum terraformálni kell, ami meg kb esélytelen ebben az évszázadban. Szóval ez kb nem több, mint egy gyerekes álom.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) k-adi válasza lezso6 (#22) üzenetére


k-adi
nagyúr

lehet.. sőt biztos... de amikor beüt a szar... és befog.. hidd el.. akkor azért jó lenne egy B terv nem?

(#26) D1Rect válasza #75376384 (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Metodikától függően a közlekedés ~12-20%-áért felel a globális "környezetszennyezésnek".

(#27) k-adi válasza lezso6 (#24) üzenetére


k-adi
nagyúr

"A Mars nem holnapra lesz kolonizálva"

ezt senki nem is mondta... de valamikor el kell kezdeni nem?

(#28) D1Rect válasza lezso6 (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

A tesla a plan A, a spaceX a plan B.
Próbáltam volna ennyi a betű nélkül írni, de nagyon magyartalan volt, sebaj. :DDD

(#29) lezso6 válasza D1Rect (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én úgy tudtam, hogy az A terv meghiúsulása esetén szokás végrehajtani a B tervet. De itt eleve az van, hogy az A terv meghiúsul, akkor B-t végre sem tudod hajtani, mert függ az A-tól. Föld nélkül nincs Mars kolonizálás, terraformálás, stb.

Szerintem a Mars téma jó meg minden, de most azzal foglalkozni olyan, mintha ha égne a házam, én meg nekiállnék ráépíteni még egy emeletet arra az esetre, hogy ha esetleg nem sikerülne eloltani tüzet.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) sb válasza Kinder (#12) üzenetére


sb
veterán

Ezt senki nem vitatja, de pontosan hány USD-t ér ez az előny?
Most épp 500e autót adtak el egy év alatt? Az mennyi bevétel, mennyi profit a fejlesztések/gyártás mellett és mikor jön ki a jelenlegi kapitalizáció által elvárt hozam?

Oké, hogy a jövőt árazzuk, de a matek akkor is egyszerűen kidobja, hogy jelenben és később elvárt bevételek/költségek mellett ez a jövő 3-5-10 év vagy végtelen.

És minél hosszabb annál biztosabb, hogy nem fog megmaradni az előnyük.

(#31) #75376384 válasza D1Rect (#26) üzenetére


#75376384
törölt tag

ja hat milyen egyszeru is egy kalap ala venni minden(?) kozelekedesi modot, maris megurik az a franya szazalek.

de akkor irom ugy. tegyuk fel holnaptol mindenkinek az autojat lecserelnenk egy aktualis teslara. a jelenlegi novekvo fogyasztasi igenyek mellett mi valtozna? ok, nem pofekelne a kocsi vagy a repulo, adott pontra. de ugye azt is le kell valahol gyartani es tudtommal az akksi resze nem eros oldala ezeknek a kocsiknak (es ide ertem a gyartast es felhasznalt anyagot is). vagy akkor onnantol az olaj helyett az akksi alapanyagert terjesztene demokraciat az amerikai hadsereg? ja varjunk nem, hiszen olaj is kelleni fog ugyanugy, mert akad meg egy par fosszilis eromu is.

ha olyan nagyon a sziven viselne a fold sorsat, akkor az energiatermelesbe fektetne vagyonokat, meg probalna kezdeni valamit azzal a halom szemettel amit az ember feleslegesen termel. vagy jojjek a ruhaiparral, a sok felesleges elelmiszerrel, amit kidobasra termelnek? esetleg az irrealisan nagy husfogyasztasa az embereknek?

szerinted miert nyilatkozta o maga is, hogy nem josol nagy jovot a teslanak? pont azert, mert nem gondolta, hogy ennyire rakapnak a nepek. de ugye az embereknek egyszeru megoldasok kellenek meg az olyan komplex problemakra is, mint a klimavaltozas. es mi is egyszerubb, mint az elektromos autoktol varni a megoldast?

#32sb: az egesz onnan indult, hogy Elon azt mondta szeretne a fold problemaira forditani a penzet.

majd ha a vilag legnagyobb cege sotet anyag kutatassal fog foglalkozni akkor lehet az emberek amiatt is rancolni fogjak a homlokukat.

senki se vitatja el az altalad hozott lista fontossagat, de remelem te is erzed az aranyokat es a fontossagi sorrendet.

[ Szerkesztve ]

(#32) sb válasza lezso6 (#29) üzenetére


sb
veterán

Ez most eléggé szőrszálhasogatás.
Semmilyen kellően újszerűnek ható, akár elméleti akár gyakorlati felfedezés nem úgy indul, hogy ne scf-fi-nek, sőt, ne idiótaságnak tűnjön elsőre.
Atomok létezése? Sötét anyag, génszerkesztés?
Egyik se segít most a krumplitermésen.

Ha Föld nélkül is önellátó Maros szeretnél akkor azt hol kell elkezdeni? Kb. ugyanitt.
Ha meg jön a köv. vírus és kipusztulunk akkor ez és sok más is a hülyeség kategóriába süllyed, csak virológiával kellett volna foglalkozni. De ez csak utólag derül ki. :)

(#33) bkercso válasza maximilian4 (#8) üzenetére


bkercso
nagyúr

Minden zseni fura, de Musk vitathatatlanul egy zseni, nem csupán egy beleszületett pénzes ember, mint az agyatlan gyűjtögetők. Használja az agyát ér eredményeket ér el.

A Föld problémait is megoldhatja a pénzéből, amint rájön, hogyan lehet az emberekbe tömegesen és távolról tudást, igényességet és felelősséget injektálni. Addig nehezen - szerintem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#34) lezso6 válasza sb (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem az a baj, hogy nehéz meg lehetetlennek tűnő sci-fi, hanem az a logika, amit a második bekezdésemben írtam. Kb 100 év mire lesz belőle valami Mars-projektből, míg a bolygó meg jóval hamarabb lesz élhetetlen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) grabber válasza Tüzi (#7) üzenetére


grabber
addikt

Csak amíg a nagy neves autgyártok megpróbálnak most "autót" gyártani azt minden csak nem autógyártás. Nézd meg az E-tron-t Foshalmaz. Nézd meg a Peugeot. Lefagy menet közben a szoftver. Menet közben lefagy a kocsi szoftvere? Még jóhogy nem egy újonv gyártó. Gondold el 130km/hnál leállnak a kocsiban csak úgy dolgok. Itt tartunk. Ultra gáz.
Musk azt mondta,hogy lehet préselni karosszériát. Az összes autógyártó a régi szar bevált módszerekkel gyárt,mert az olcsó nekik. Nem képesek kilépni a szűk látókörükből vagy nem akarnak a pénz miatt.
Itt a TEsla ami mindenben szinte újítóként áll hozzá és meg is valósítja. Akku gyártást,navigáció,karosszériapréselés..... mindem amira azt mondta az összes autógyártó hogy nem lehetséges ő megoldja.

Rohadtul nem sajnálom,sem a pénzét sem azt hogy lufi. Sokkal jobb mint egy VW aki a károsanyag mérést is elcsalta.

[ Szerkesztve ]

(#36) lezso6 válasza bkercso (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Musk tényleg zseni, de az nem igaz, hogy nem beleszületett, mert igencsak pénzes családból származik. A zsenialitás önmagában sajnos nem elég.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) bkercso válasza #75376384 (#13) üzenetére


bkercso
nagyúr

arra akartam ravilagitani, hogy az egesz raketasdi a legutolso dolgok egyike, amivel kb foglalkozni kellene szvsz.
Nikola Teslának is voltak olyan kritikusai, akik az elektromágnességről mondták ugyan ezt. A Nobel-díjas Peter Higgs-et meg egyenesen kiröhögték az '50-es években.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#38) bkercso válasza lezso6 (#17) üzenetére


bkercso
nagyúr

elég nagy hülyeség egy új bolygót kolonizálni
Én is így érzem, de közben meg nem lehet előre látni, miből lesz a jövő. A Marson legalább már eleve adottak azok a problémák, amik itt még csak formálódnak: nem élhető. Szóval egy problémamegoldó, okos, együttműködő stb. attitűddel rendelkező kolónia lesz rajta, vagy semmilyen.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39) emvy válasza lezso6 (#34) üzenetére


emvy
nagyúr

ez sima whataboutism, uncsi

while (!sleep) sheep++;

(#40) lezso6 válasza bkercso (#37) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Millió más embert meg 500 éve is kiröhögtek meg most is. Attól még hogy tudsz pár embert, akinél másképp volt, nem következik belőle, hogy a SpaceX megváltja a világot.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41) lezso6 válasza emvy (#39) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az érvek nélküli semmitmondás még unalmasabb. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) emvy válasza lezso6 (#41) üzenetére


emvy
nagyúr

"Szerintem a Mars téma jó meg minden, de most azzal foglalkozni olyan, mintha ha égne a házam, én meg nekiállnék ráépíteni még egy emeletet arra az esetre, hogy ha esetleg nem sikerülne eloltani tüzet."

afrikaban meg a gyerekek eheznek

while (!sleep) sheep++;

(#43) MATEO6600 válasza lezso6 (#34) üzenetére


MATEO6600
őstag

A bolygónk megmentésén x ezer különféle szervezet dolgozik, a Marson meg 1. Szerintem Musk hadd dolgozzon azon amihez ért, és szeretne.
Ezzel nem lassítja jelentős mértékben a többi greenpeace szervezet munkáját.

(#44) himpike


himpike
aktív tag

Nyilvánvalóan lufi... A Toyota sokkal több autót adott el. Ez csak hype.
Mi a francnak menne különben bárki pont a Marsra...?

[ Szerkesztve ]

(#45) lezso6 válasza emvy (#42) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Olvass vissza, s akkor rájössz, hogy mi az összefüggés, s nem csak hülyeségeket böfögnél be ide.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46) lezso6 válasza MATEO6600 (#43) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, csináljon amit akar. Csak ne hazudja azt, hogy neki fontos a bolygó élhetősége. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47) Noukoum válasza lezso6 (#46) üzenetére


Noukoum
veterán

Miért nem fontos neki? Miből gondolod ezt?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#48) emvy válasza lezso6 (#45) üzenetére


emvy
nagyúr

Onnan indult, hogy "elég nagy hülyeség egy új bolygót kolonizálni, ha emberiség még arra sem érett meg, hogy egyet felelősséggel birtokoljon". A kettonek kb. semmi koze egymashoz,.

while (!sleep) sheep++;

(#49) Gargouille válasza Noukoum (#47) üzenetére


Gargouille
őstag

Nyilván jól ismeri. Haverok. Ennyi. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50) dabadab válasza lezso6 (#3) üzenetére


dabadab
titán

Én azt hittem, hogy az autopilot a lufi :D

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.