Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) megint én


megint én
őstag

Kezdem elveszíteni a fonalat...
Akkor most nem jó az én alaplapomba???

Azt hittem azért még 2-3 de legalább 1 procicseréig megmarad az alaplapom -_-'

[ Szerkesztve ]

(#2) Blase19


Blase19
tag

Szóval az már tuti rosszul jár, aki H67-es rendszerre épített. legalább a foglalat nem változik.

#3: nincs új foglalat, csak új lapkakészlet.
#1: A Te alaplapodba már a SNB sem jó, nem hogy az Ivy bridge.

[ Szerkesztve ]

(#3) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Új (n)év, új foglalat. Mi ebben a meglepő? :DDD

elképesztő...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#4) Chaser válasza megint én (#1) üzenetére


Chaser
titán

A tiedbe már a SaB sem, ha ez vigasztal.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Nyalóka...

(#6) Daniford


Daniford
tag

Bírom ezt a sok fejlesztést csak nem látom értelmét!

Már a mostani gépemet sem használja egyik alkalmazás sem 100%-ig, akkor minek fejleszteni a hardware-t???

Bár ezek már inkább cégeknek való fejlesztések... :B

[ Szerkesztve ]

(#7) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Megjött Intel bácsi Mikulása, de mit szörnyülködtök? Hiszen aki processzort vásárol az alaplapot is cserél (mondják az Intel hívők).

DanifordKell a pénz, az új Intel gyárra, meg miegymás, nagy a család sok az éhes száj.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Az IGP fejlesztéséhez nagyon jó jött az NVIDIA-val kötött "béke". Nem csodálkoznék ha valami "tegraszerű" mindent játszó-támogató cucc jönne ki :K

(#9) Angel1981 válasza Daniford (#6) üzenetére


Angel1981
veterán

Mint írták, főleg az IGP fog fejlődni, amire rá is fér.

Egyébként ez tetszik!
Bő 2 hete jelent meg a SB de máris mindenkit az utód érdekel! (Engem is!)
Telhetetlenségünk maximális! :D

(#10) mghltm válasza Angel1981 (#9) üzenetére


mghltm
addikt

de a penztarcank nem! :(

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#11) Balu77


Balu77
őstag

És vajom mikor fog ez megjelenni?

izé

(#12) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Mintha tavaly azt mondták volna hogy az IGP ereje nem is fontos egy CPU-ban.

Balu77Mivel a cikk úgy kezdődik hogy jövő Januárra várható a megjelenés most megfogtál minket,gőzünk sincs.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) Szlovi válasza Balu77 (#11) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Mindjárt az első mondatban megtalálod a választ ;)

"...megjelenése a következő év januárjára várható"

[ Szerkesztve ]

(#14) Mans20 válasza Angel1981 (#9) üzenetére


Mans20
addikt

Aztán jön még a haswell meg rockwell 16 nanométeren, 2013 ba elvileg,lehet csak arra váltok,vagy a ivy re,de már unom hogy évente jön ki valami új.

(#15) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Tiszta gáz amit az Intel csinál...
Még a végén az AMD ránő a fejére.. :DD .

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#16) Angel1981 válasza Mans20 (#14) üzenetére


Angel1981
veterán

Így van! :)
Tick-tock.
2012 Q1: Ivy Bridge, 22nm
2013 Q1: Haswell, 22nm
2014 Q1: Rockwell, 16 nm

Eddig nyílvános a tervezet, de biztos van tovább is ;)
Én is várok még vagy 3 évet a gépfejlesztéssel, addig elég lesz, ami van.

[ Szerkesztve ]

(#17) DRB


DRB
senior tag

"A Sandy Bridge IGP-jének problémája, hogy nem kezeli a manapság terjedő szabványokat, így hiányzik a legújabb DirectX és DirectCompute, valamint az OpenCL és a WebGL használatának lehetősége"

Tehát magyarul semmire nem jó, csak hogy legyen valami kép a monitoron(viszont ezért tök felesleges volt belepréselni a prociba), és ahhoz, hogy továbblépjen az ember(proci csere egy már valóban használhatóra) kell egy másik alaplap. Nesze neked Intel, aki most megvette a lapot + procit, az meg is szívta ahogy az a nagykönyvben(Intel forgatókönyve) meg van írva. Ez nekem akkor se kéne ha féláron adnák. :(((

(#18) D1Rect válasza megint én (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem jó.
De szerintem le volt írva az elmúlt időszakban párszor, hogy ha 1156-ot veszel akkor úgy vegyed, hogy nem lesz bele nagyon proci.

Jaa, hogy "GeForce + Intel volt, van és lesz is mindig a legjobb!"
Akkor meg ne hőbörögj, valamiből ki kell fizetni a legjobbságot. ;]

(#19) hfrankee


hfrankee
senior tag

Minden foglalat kavarás ellenére,ami ultra gáz,ha az összes szabvánnyal kompaktibilis lesz,elég élhető és használható platform lesz.
Bár az én next gen. gépem az a Llano lesz... :K

(#20) megint én


megint én
őstag

:O És azt hittem, hogy előre gondolok, legyen benne USB3, Sata3, Stb, Stb... Érre jön az 1155ös, meg most ez is... Hát amígre lesz nekem Sata3as adathordozóm addigra már a 3. alaplapom lesz -_-' :((( :(((
Ilyet vazzze, most nagyot csökkent a szememben az intel.
Ja és persze ott van még a tuning csonkítása! Fúúúj, de pöce kis g.cik ezek!

[ Szerkesztve ]

(#21) marcias


marcias
őstag

Miért nem forrasztják rá a procit az alaplapra? Komolyan kérdezem. Úgy legalább olcsóbb lenne valamivel.

Amúgy biztos, tuti, 100%, hogy nem lenne mód megoldani úgy, ahogyan az AMD-nél: kap egy plusz utótagot, és működni fog, csak kicsit lassabban.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#22) Boxi88


Boxi88
őstag

Nem sokáig bírják ki egy foglalatnál... kár!

(#23) lenox


lenox
veterán

OpenCL esetében csak az 1.0-s verzió kezelhető, és az is borzalmasan lassan

Amugy a Sandy Bridge CPU-ja viszont egy 128 sp-s skalar gpu-nak megfelelo teljesitmenyt tud, az meg nem olyan rossz azert.

(#24) Abu85 válasza lenox (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elméletben biztos. Gyakorlatban kevésbé. Eleve az IGP a MAD utasítást sem támogatja.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) sz.j


sz.j
nagyúr

Eddig föleg Intel gépeim voltak, de ha ez így megy tovább és az AMD nem váltogatja a foglalatokat, ill. a lapkákat, lehet, hogy átpártolok .... :(((

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#26) kenwood3 válasza sz.j (#25) üzenetére


kenwood3
őstag

+1
nekem is elegem van ebből , hogy az Intel mindenkit arra akar rávenni , hogy évente vegyen lapot , procit és lassan már ramot is

Mi az az ekezet dragasag??

(#27) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Egyvalami maradhat a gépben, a hűtő. Mert ugye a foglalat ugyanaz :DDD

⭐ Stella

(#28) radi8tor válasza kenwood3 (#26) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak annak "kell" vennie aki venni akar. Semmi sem kötelező...

⭐ Stella

(#29) Solten


Solten
addikt

Szoval az LGA1155 nem lesz kompatibilis az LGA1155-el... Well done Intel :C

Saor Alba

(#30) megint én válasza sz.j (#25) üzenetére


megint én
őstag

Hát ja én eddig 99.9999%ig Inteles és 0.0001%ig AMDs voltam, de most már csak 75/25% Ez mondjuk nem csak a foglalatnak, hanem a tuningcsonkításnak köszönhető.

(#31) davep


davep
tag

Az Intel csak könnyebé akarja tenni a Bulldozer dolgát, így majd az jön és mindent ledózerol :))

Machete don't text

(#32) megint én


megint én
őstag

Emberek, vigasztaljatok meg, legalább visszafele kompatibilis lesz???
Tehát nem kell majd egyszerre 100.000et kinyögni, hanem elég először egy alaplap és abba még jó lesz a mostani proci? És elég lesz utána "felzárkóztatni" a procit???

(#33) stratova válasza Abu85 (#24) üzenetére


stratova
veterán

Arról nincs információ, hogy az új lapok fogadni fogják-e a jelenlegi Sandy Bridge processzorokat? Ugyebár az AM3+ egyik előnyeként volt feltüntetve, hogy kezeli a régebbi az AM3-as CPU-kat, így nem kell egyszerre alaplapot és CPU-t cserélni. Ha elméletben van esély a P67-es lapoknál a jövevény támogatására, akkor ez a felvetés sem várható ki nem?

Igaz ennek szvsz itt egy árnyalattal kevesebb értelme van, mert elnézve az SB teljesítményét nem éppen a CPU gyengesége miatt vált a mezei felhasználó lapot. Persze ez csak a 2500, 2600-asnál lenne így. Új Core I3-asokról még el tudom képzelni, hogy erősebb CPU miatt vált valaki (ha lehetséges) először lapot, majd CPU-t elterítve a kiadásokat és megoldva, hogy ne essen ki az érintett gép a(z esetleg) napi használatból.

Egyelőre nekem is szimpatikusabb az AMD megoldása, de meglátjuk mi sül ki még ebből. Most hogy egyre inkább lehoznak olyan szolgáltatást asztali megoldásokba, amik ált. szerverek kiváltságai (itt most a virtualizációt érintő képességekre gondolok AMD-V szinte mindegyik processzorukban (talán csak a Sempronokban nem?), IOMMU a felsőbb kategóriás desktop chipsetekben. Biztos van más is nem vagyok még benne járatos, de egyre jobban érdekel a téma).

(#34) Duree


Duree
veterán

Ha Az AMD megoldás végre megjelenik akkor majd kiderül mit ér az intel megoldás most,és mit ér majd a következö

duree54

(#35) kenwood3 válasza radi8tor (#28) üzenetére


kenwood3
őstag

én vennék is ha úgy alakulna , de idegesítene pl: ha megvenném és fél év múlva megint jönne vmi új...

Mi az az ekezet dragasag??

(#36) Solten válasza megint én (#32) üzenetére


Solten
addikt

kompatibilis? Ez a szo nem talalhato az Intel szotaraban...

Saor Alba

(#37) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Most mit vagytok kiakadva? Akinek van egy 1156os normális rendszere vagy már szandija és cserélni akarja az új szandik érkezésével az egyszerűen hülye. Az hogy jön egy új cucc nem jelenti , hogy kötelező megvenni.

(#38) Móci válasza Dragon3000 (#37) üzenetére


Móci
addikt

Kb. így van. De azért nekem sem tetszik ez a rengeteg 'csere'... :((

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#39) Abu85 válasza stratova (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem biztos kezelik az új alaplapok a Sandy Bridge-et.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) #19617792 válasza megint én (#32) üzenetére


#19617792
törölt tag

LGA1155 lapba csak LGA1155 proci megy, LGA1156-tal semmilyen formában nem kompatibilis. Amúgy kötelez valaki a cserére? Ha már Intel a legjobb, akkor szépen vegyél meg mindent tőle...

Annyira bírom, hogy pl. Intel jön egy új foglalattal, itt sír mindenki, hogy jaj új foglalat, kötsög Intel, minek megint új foglalat, stb... És, kötelez valaki a cserére? Mielőtt valaki fanboyságot sütne rám, az nagy bakot lő. Nekem hótmindegy, hogy AMD vagy Intel logó feszít a procin.

(#29) Solten: Just like LGA775. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41) LGLuke


LGLuke
őstag

Azért kicsit eltúlzottnak érzem a hőbörgést!

Főleg az IGP változik. Aki vesz külön VGA-t, annak:

1. mivel CPU rész nagyon nem változik, ezért magasról tesz rá, hiszen sokat nem profitálna az új prociból
2. akinek H67-es lapja van, annak mivel a tesztek szerint a mostani IGP is erős vagy nem lesz szüksége az újra, vagy vesz mellé egy külön VGA-t később, és megúszta a gép frissítést.

Tudtommal alaplapot és CPU-t akkor cserélünk, ha vagy a memória ezen típusa már nem bővíthető tovább - ebben az esetben 32GB a jobb alaplapoknál - vagy a CPU lassabb, ez meg ugye kiderült, hogy az újabb se lesz sokkal gyorsabb.
Az meg eleve hülyeség, hogy a most drágán megvett CPU-dat féláron eladod, hogy vegyél újra 2x áron egy 10%-kal gyorsabbat.

(#42) Cyberpunk válasza Dragon3000 (#37) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tudod vannak akik csak akkor érzik jól magukat ha mindig a legfrissebb hardver van a gépükben. Mert az a menő és nőhet az e-pénisz ;] Én például nem futok SB-t venni jó nekem az i7 is. Sőt ez legalább jobb többkártyás rendszerekhez.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#43) kenwood3 válasza Cyberpunk (#42) üzenetére


kenwood3
őstag

"e-pénisz" :D
de ez igaz , hogy sokan csak ezért veszik meg :K

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#44) D1Rect válasza megint én (#32) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem tudlak megvigasztalni.
Egyszerre kinyögős művelet.

Ezért örülnek sokan az AMD megoldásának.

(#45) Angel1981 válasza Solten (#29) üzenetére


Angel1981
veterán

A 775 esetében ezt jópárszor eljátszotta! :)
Hiába ugyanaz a foglalat, ha a CPU belső felépítése miatt a chipset nem kompatibilis vele.

[ Szerkesztve ]

(#46) M@cika válasza Blase19 (#2) üzenetére


M@cika
őstag

Ha már megvettem a H67-et, akkor 3 évig nincs piszkálás, addig meg kifut pár új chipkészlet meg procigeneráció. Aztán majd akkor a megfizethető legjobbat újra megveszem. :-))

Nasit a kis fehér medvének!

(#47) #21795072


#21795072
törölt tag

Engem spec érdekel, hogy időt álló legyen a lapom. 2006-ban vettem P5B Deluxe deszkát E6600 procival. ez a lap még most is tökéletes, és az E8600 proci, amit 2009-ben vettem 13000 ráfizetéssel most is 4,6GHz-en ketyeg benne. Ez így együtt nem volt rossz vétel.

Ha jól akarod húzni a procit, ahhoz jó lap kell. Csak procit cserélni egyszerűbb, mint mindent.

(#48) Balu77 válasza Szlovi (#13) üzenetére


Balu77
őstag

Tény hogy ez áll az első mondatban, de vajon ez teljesülni is fog? A kérdésem inkább teoretikus volt... :DDD

izé

(#49) stratova válasza LGLuke (#41) üzenetére


stratova
veterán

Aki most vett új rendszert nem valószínű, hogy mostanság cseréli. De ha valaki nem csúcs SB-t vesz annak esetleg érdekes lehet, hogy később netán használtan tud-e bele tenni egy újabb procit amire most nem tellett (akár szolgáltatás, akár fogyasztás akár-mi miatt:)).
Korábban AM2+-ba nem volt rossz fejleszteni, de most már nagyon eltávolodott a ddr2 ddr3 ára.
Mondjuk egy 2500K-val a gépemben én sem bánkódnék, ott pont az alaplapok szeparálása lehet zavaró, illetve ennek fényében eleve érdekes a szorzólock és a GPU teljesítmény viszonya Intelnél.
Az sem lehet rossz dolog, ha pl. van egy diszkrét VGA-d és az APU-ban lévő GPU besegít fizikában vagy más műveletben (ki tudja).
A memóriabővítéshez vegyük hozzá a méret mellett az adott típus árát is mint korlátozó tényezőt :DDD
Azért eseménydús évnek nézünk elébe szvsz lesz miből válogasson az ember, most már emberi fogyasztás mellett.

(#50) LGLuke válasza stratova (#49) üzenetére


LGLuke
őstag

A tesztben is le volt írva, hogy túl erősek a CPU-k átlagos felhasználásra.
Aki most ilyet vesz, annak CPU-t 3 évig tuti nem érdemes cserélnie, mert nem nagyon használja ki semmi, ha csak nem olyan munkához veszi.
Aki komoly munkához választ gépet, az meg betudja költségnek, úgyis mindig a legújabbat kell megvennie.

Az hülye, aki mindig otthoni felhasználásra a legújabb terméket választja. A nagy többség 2-3 generációnként, vagy még később vált, addigra meg úgyis új ram és alaplap kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.