Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gigi01


Gigi01
őstag

Szerintem ezt látják.Minden oldalon,újságban,tv-ben.Szinte minden ismert ember kezében azt látni.Persze,hogy az kell,a többi már nem is jó.Egyre több embert látsz,aki dugig van pénzzel,ők diktálnak,a fiatalok meg követik őket.

(#2) tope válasza Gigi01 (#1) üzenetére


tope
addikt

Nem hiába "divat"telefon.

(#3) Bozodi János válasza tope (#2) üzenetére


Bozodi János
aktív tag

persze az oviban meg kisiskolásként ez felesleges, de:

- az én gyerekem iPadet kap a suliban, akkor most mi van? vegyem el?
- igenis vannak családok, akiknek jobban fussa, és ilyet vettek
- esetleg apu/anyu megunt régebbi telefonját használják
- illetve az akárhány tízezres android vagy windows phone az jó lenne, az beleférne?

olyan gyerekek is vannak, akik tizenpár évesen több tízezres cipőkben meg ruhákban feszítenek, sőt olyanok is, akik motorral/autóval járnak, az minek van? ez van, el kell fogadni.

[ Szerkesztve ]

(#4) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Netezni, facebookozni, google mapset használni. Milyen egy hülye kérdés már ez?

x gon' give it to ya

(#5) sztanozs


sztanozs
veterán

Miért mit kell adni nekik? Androidot vagy WP-t?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6) XtremLor


XtremLor
őstag

Csak azert mert az ipad-et nem viheti be a suliba! ;)

"Legen...Wait for it...Dary"

(#7) industrial


industrial
tag

Konkrétan az Iphone-nal az ertekere akartam utalni. De oda irtam ugyanugy hogy az aktualis csucskeszulekek.

(#8) guftabi96 válasza sztanozs (#5) üzenetére


guftabi96
addikt

Gondolom arra gondolt, hogy miért van szüksége egy 14 éves gyereknek iphone-ra, az aktuális Droid/wp csúcskészülékre, amik ugye nem 2Ft-ba kerülnek.

Kérdező:
Én azt tudom mondani, amit a saját családomban látok:
Mert iPhone. Ezért kell nekik. Idézem: "mert az menő". Lényegében fogalma nincs, arról, hogy mit fog a kezében, de rá van írva, hogy iPhone ami ugye menő. Lényegében az ő esetükben tekinthetjük egy baromi drága Facebook/snapchat kliensnek.
Ez van, én már meg se próbálom megérteni.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#9) Stanlee


Stanlee
őstag

Suldo koromban ha nem volt vastagtalpu Buffalo cipje az embernek, akkor nem volt cool. Egy par tobb mint egy havi fizetese volt anyukamnak, szoval soha nem lett ilyen cipom. Akkoriban ezzel mutathatta ki az ember, hogy megvan a ravalo, jobb modu a csalad. Manapsag gondolom a markas ruhazat mellett ez is egy olyan eszkoz, amivel a fiatalok menozhetnek.

Funkcionalitasa? Szerintem az osszes telefon eleg arra, hogy az ember telefonaljon vele vagy uzenetet kuldjon, bongesszen. Az egyik volt munkahelyemen mindenkinek iphone-ja volt, mert az meno es a kuncsaftok fele azt mutatja, hogy nekunk mennyire jol megy... Amugy persze jobban esett egy iphone-t elovenni, mint egy 100 euros telefont, de mivel olyan kornyezetben dolgoztunk, hogy kellett a tok, igy nem lehetett latni, hogy milyen telefont birizgal az ember, igy menozni sem lehetett vele.

Szoval szerintem ez egy olyan kiegeszito, aminek a hasznalatat nem erti az idosebb nemzedek, mint ahogy nem ertettek a szuleim sem a Buffalo cipo hasznalati tobbleterteket egy olcsobb sportcipovel szemben :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#10) sztanozs válasza guftabi96 (#8) üzenetére


sztanozs
veterán

Azt nem érted meg, miért akar mindenki menő lenni?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11) balint1337


balint1337
újonc

khm:D

[ Szerkesztve ]

(#12) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Osztályomban pár tehetősebb emberkének iPhone ja van, és csak fészbúkra, snapchatre, instagrammra meg ilyen szarokra használják, meg persze szelfizni... Meg mutogatják hogy jajjde jó mert Iphoneom van, alma persze látszódjon, az a lényeg! Szerintem anyucinak meg apucinak nincs mire a pénzét költeni, azt cuki gyerek ezt szeretné, hát legyen neki.
De némelyik olyan beképzelt hülye picsa, hogy nagyobb az arca mint maga a gyerek...

[ Szerkesztve ]

(#13) total90


total90
veterán

Hol a problema ezzel?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) KISDUCK válasza balint1337 (#11) üzenetére


KISDUCK
addikt

(#15) MineFox54


MineFox54
őstag

Én 14 évesként egy családban levetett 3GS-t használok. És nem azért mert divat, mielőtt ez meg lett volna, lenéztem az iPhone-t, de amint kipróbáltam ezt, magába szippantott. Imádom. Kicsit lassúcska, meg nincs minden app rá, de a kezelőfelülete verhetetlen.

vapebook.hu, e-cigi tesztek és leírások - ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#16) ferensz válasza total90 (#13) üzenetére


ferensz
senior tag

Nem értem én sem :F

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#17) guftabi96 válasza sztanozs (#10) üzenetére


guftabi96
addikt

Azt nem értem meg, hogy miért lesz valaki attól menő, mert van egy XY nevű telefonja.

Lehet velem van baj, de én mindig ilyen voltam. Telibesz@rtam a divatot, nem érdekelt soha, hogy a másikon milyen ruha van, milyen cuccai vannak, mitől lesz valaki menő stb stb
Aztán volt, aki ezt megszólta,nem tetszett neki (a kedvencem, amikor valakinek az nem tetszett, hogy én mindig fekete farmerokban járok) és van aki elfogadta az én *néha kibírhatatlan* stílusom.

(#14) KISDUCK
Cáááááááááááááá
Már azt hittem, hogy elfelejtettem ezt a videót, de újra itt van :DDD
Jó a buli csak sok itt a k*csög :D

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#18) elektrotank


elektrotank
tag

Én 21 évesként egy Galaxy ACE 3-t használok, húgom meg már Iphone-t akar... de nem kap :DDD 16 éves, esetleg a jövőben kap egy jobb felszereltségű telefont, mint ami most van. Viszont a áhított Iphone-áért neki kell majd megdolgoznia :) Úgy jobban is meg fogja becsülni, mintha a kezébe nyomnánk egyet.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#19) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Jah már értem, csak a szokásos irigykedés.

x gon' give it to ya

(#20) szente


szente
addikt

Mert még nem elég érettek ahhoz, hogy normális okostelefonjuk legyen. ;]

(#21) dlaj


dlaj
őstag

Mert a legegyszerűbb (legbutább) OS. A (hülye)gyerek is elboldogul vele.
Belépsz egy alkalmazásba, és kilépsz az alkalmazásból - ezt tudja atombiztosan.

(#22) industrial válasza fordfairlane (#19) üzenetére


industrial
tag

Kár hogy az ilyen jellegū kérdésekre egybõl az irigységgel kell dobálózni....
Csak egy jól esõ vitát szerettem volna indítani. Egyébiránt én is ájfónt használok. Csak ezt a menõségi faktort próbálom megérteni .

(#23) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Mikor én felső tagozatos lettem, a zenélő kvarcóra volt a menő. Meg a rádiós-magnó. 14-15 évesen a Simson. :)
Megkaptam mindegyiket. Maiaknak Ájfon kell, változik a világ, nincs ezzel semmi baj szerintem, amíg az Iphone mellett meg kajára nem futja, na az a gáz! :)

(#24) XtremLor válasza dlaj (#21) üzenetére


XtremLor
őstag

hw+sw nagyon jol van optimalizalva, es felhasznalobarat az biztos.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#25) marositech válasza tope (#2) üzenetére


marositech
senior tag

Igen! Az apple a hibás! :W
*komolyan...mi van itt?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#26) tope válasza marositech (#25) üzenetére


tope
addikt

1 szóval nem mondtam ilyet :F

(#27) C4mp3r válasza dlaj (#21) üzenetére


C4mp3r
addikt

mit kell meg mast tudnia?

(#28) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ilyen korban már simán adható egy gyerek kezébe telefon, sokan pl. biztonsági okok miatt is vesznek (ami a mai világban teljesen érhető és reális). Az, hogy valakinek egy 30k-s Androidra vagy 200k-s iPhone-ra futja, teljesen mindegy.

(#29) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Én is szerettem volna iPhone-t anno a 3G idején. Aztán rájöttem hogy minden hülyének az van és inkább HTC-t akartam. Majd meg is vettem. ;]

Unokatesómnak egy Galaxy valamije volt. (10éves gyerek) el is lopták tőle.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#30) totron


totron
őstag

Álszent kérdésnek érzem. Neked minek? A felnőtt embereknek minek? Biztos tudod, hogy a személyiség-fejlődésnek van egy szakasza - ez általában elemi 6-7. osztálytól indul be igazán - mikor kiemelt jelentősége van a pletykának, a márkáknak, azon keresztül a preztizsnek. Lételem a közösségi interakció - igen, ezt lovagolja meg jól a közösségi média ma. Lételem a menőség, a hovatartozás és egyben a kitűnés. Ideális esetben ez a fiatalfelnőtt korban alábbhagy, illetőleg megszűnik, de vannak, akik képtelenek kinőni ebből és a brandekben látják az önkijelzés, a vagányság kulcsát, de csak abban. Ez kábé annyira szánalmas, mint amikor a 40-es nő 20-asnak öltözik és 20 eleji kislányokkal jár bulcsikázni (partyzni). Nem összekerendő ez azzal, mikor van egy meggyőződés és azt ruhákon, elektronikai cikkeken keresztül IS ki lehet fejezni.

Hát ezért kell nekik.

[ Szerkesztve ]

(#31) Muerte68 válasza totron (#30) üzenetére


Muerte68
addikt

rosszul küldtem bocs :W

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#32) abridabri


abridabri
veterán

Regen is ez volt ,csak akkor meg az volt hogy akinek kinai cipoje rujaha volt azt kineztuk. Adidas / Nike cuccokban mar ember voltal. Viszont annak tobb ertelme is van ha belegondolunk.... nem fel evig birja egy markas cipo /ruha . De ez a mostani divat a 100 ezres telefonokkal meg a 10 evesen cigizzunk mert az meno ,mar tenyleg sok . Szerintem ez a medianak koszonheto , tenyleg ezt latjak az amcsi filmekbol meg a neten . Most komolyan mire nem eleg egy 30 ezres okostelefon egy tininek? (mert lassuk be tenyleg szukseguk van egy okostelefonra ,a mai felgyorsult vilagunkban) Azon is ugyanugy tud facebookolni.
Amugy a felnotteknel is ugyanez van,es raadasul pont az ertelmiseg koreben...nem is a tanulatlan "bunkoknal" . Egy komoly uzleti targyalasra sem mackoban mesz ,hanem 250 ezres oltonyben ,meg 1 millas oraval a csuklodon , ez van .

[ Szerkesztve ]

(#33) Muerte68 válasza totron (#30) üzenetére


Muerte68
addikt

+1 :R
Nekem van ilyen nő ismerősöm :D 20-asokkal bulizni,iphone stb...

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#34) #56573440


#56573440
törölt tag

amiért amikor mi 14-15 évesek voltunk -15 16 évvel ezelőtt- akkor oda-vissza játszós walkman, később diskman kellett mert az volt a menő. akkor amikor még 3210-es volt faternak és úgy néztem rá mint a csodára, akkor már a suliban a "menők" 3330-ason csapatták, aztán azon a kerek aljú izén, meg szétcsúsztathatós meg összecsukhatós... akkor is megvolt a jó telefonod van, akkor benne vagy a bandában életforma bizonyos csoportoknál.

a gyerek meg meg akar felelni a menő társaságnak, mert oda akart tartozni. a szülő meg enged. semmivel se rosszabb ez a korosztály mint az enyém volt ilyen téren. csak akkor a játék neve nokia volt...

[ Szerkesztve ]

(#35) pető bá' válasza Zoli bácsi (#23) üzenetére


pető bá'
őstag

Valahogy nem esne jól egy olyan készüléket használnom egy általános/középiskolában, aminek az árából egy osztálytársam családja két hónapig fenntartja magát.

"... and I hope you have a great day!"

(#36) #56573440 válasza pető bá' (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezt nem is értem. egy 10k-s telefon árából meg egy afrikai falu tartja fent magát. és?

(#37) mark!


mark!
őstag

Egyik barátom 14 éves és I6s-e van. Mondjuk ő speciel azon él. Az, hogy menőzzön vele, tudtommal még nem fordult elő, inkább mindig takarja és gigantikus logót takaró tokokat használ. Egyébként szerintem is értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

>

(#38) dlaj válasza C4mp3r (#27) üzenetére


dlaj
őstag

Ha volt androidos telefonod, és kihasználtad az abban rejlő lehetőségeket, akkor tudod a választ.
Home, widgetek, gyorskapcsolók, közvetlen tárcsázás, jegyzetek a kezdőképernyőn, időjárás több napra a kezdőképernyőn, névnap mai tegnapi holnapi, hangprofil váltás, ezek amik hirtelen eszembe jutottak.

Én a telefonomon a bekapcsoló gomb megnyomása után, (illetve azt sem kell megnyomni, mert elég csak az ujjamat elhúzni a képernyőn) azonnal a kezdőképernyőn legalább 10 információhoz, és egy érintéssel módosítható beállításhoz jutok. Ha egy iPhone legalább ezeket alapból tudni fogja, akkor érdekelni fog.

(#39) Drenadar


Drenadar
veterán

Mindegy milyen a telefon nagy a valószínűsége hogy hitelre/részletre van... Sokan az alsó kategóriás android után vágynak valami jóra és azért váltanak szifonra. Érdekes egyes emberek logikája.

(#40) pető bá' válasza #56573440 (#36) üzenetére


pető bá'
őstag

ha nem érted, akkor hagyjuk :)

"... and I hope you have a great day!"

(#41) kmisi99


kmisi99
addikt

Én nekem nincs is az ilyennel bajom ha egy tehetős családról van szó. De már már a középréteg úgy kezeli, hogy jajj nincs munkám meg köcsög állam ez meg az nincs pénzünk, megint kölcsön kértem. Jajj a kis Petikének is most romlott el az iphone 4s aztán vettünk ám neki 5s-t de a köcsög főnök, a köcsög ez meg az nincs pénzünk jajj de rossz nekünk.

Ha van lazán rá pénz akkor ahogy gondolják de annyi közép rétegbeli ember dönt szinte a menőség mellett az életszínvonal rovására, hogy nem értem. Nyavalyognak mindig sír a szájuk szidnak mindenkit akinek jobb, de ők is kidobják a pénzt a szarokra. Tudok olyat akinek volt galaxy s6 edge persze legdrágább előfizetésre, de itt az s7 edge, az s6 ment a kölyöknek mert az S4 már szar volt neki, S7 edge legdrágább előfizetéssel persze. Végülis havi 40 000 ret fizetni 2 telefon előfizetésére az mi az már. Persze nincs pénz áá nincs.

[ Szerkesztve ]

(#42) #56573440 válasza pető bá' (#40) üzenetére


#56573440
törölt tag

értem én, te nem érted. attól hogy neked az adott szituációban milyen telefonod van teljesen irreleváns. ha egy 10k-s használt dzsunkád van attól a másik családnak se rosszabb se jobb nem lesz. mert a szüleid nem adják a különbözetet oda az ő családjának.

csupán és pusztán erre akartam utalni ;)

(#43) Csapoati


Csapoati
nagyúr

1. Vagy megtehetik a szüleik (és valljuk be, az iOS használata a legegyszerűbb, legyen ez egyben előny és hátrány is)
2. Vagy az általuk lecserélt iPhone-t kapják meg a gyerekek.

Én látok ennél durvább problémákat is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44) Bozodi János válasza pető bá' (#35) üzenetére


Bozodi János
aktív tag

azt ugye nem gondolod komolyan, hogy ezen bármi múlik? aki mondjuk támogatni akarná a rászorulókat, az megtehetné azzal együtt is, hogy ájfónt ad a gyereknek, illetve ilyen alapon az összes mercis/bmw-s/thaiföldön nyaralós egy érzéketlen féreg.

(#45) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Pont hogy csak egy telefon, nem mindegy mi van nála?
Szálljatok már le a telefon=státusszimbólum dologról, csak egy eszköz. Valószínű apuci levedlett darabja. Dobták volna ki?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#46) C4mp3r válasza dlaj (#38) üzenetére


C4mp3r
addikt

amiket felsoroltal azoknak a nagyresze szifonon is elerheto a notification center-ben ha az adott app rendelkezik widgettel, csak le kell huzni felulrol. hangprofil nincs, a control center-ben a legtobb shortcut elerheto. volt androidom, egy lg g2 kb fel evig, nem is volt rossz, amig egyszer levettem toltorol a telot es a busz ut kozepen nezem, hogy forro a telefon es 20%-on van az akku, mert a messenger app beragadt es porgette a procit ezerrel. akkor fogtam eladtam es visszamentem ios-re, azota nincsenek ilyen problemak.

(#47) pető bá' válasza #56573440 (#42) üzenetére


pető bá'
őstag

ez így is van. Ettől a fentit még tartom - én nem érezném jól magam.
Voltak olyan ismerőseim, akik még érzékeltették is ezt a "felsőbbrendűséget" másokkal.. Nem velem, nem személyes élmény, én elvből nem veszek 50k-nál drágább telefont, pedig megtehetném.
De gyerekek (ált.isk) között durva érzéketlenségek mennek (néha).

(#44) Bozodi János

olvasd el még egyszer, ha nem sikerült értelmezni: számomra kellemetlen lenne gyerekként az osztálytársaim előtt egy ilyen értékes használati tárgy. Tudom, bennem van a hiba.

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#48) #56573440 válasza pető bá' (#47) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez egy teljesen normális mentalitás ha ez neked szarul esik, csak igazából a helyzet szempontjából pont nem oszt és szoroz. ;) attól hogy te eszel aszalt szilvát nekem még lehet szorulásom :D

az, hogy kinek mi a telefon életkor, neveltetés, környezet függő. így 30 fele -párszor leírtam már- lófszt nem érdekel kinek milyen telefonja van a baráti társaságunkban pl. valaki bevillant egy 300 k-s akármit? hol achivement az már? ház, kocsi, gyerek, az már igen... egy telefon? ezekhez a kiadásokhoz képest kanyarban sincsenek. meg ilyenkorra már kinőttük a telefon az önkifejezés eszköze című kört is, a legelvetemültebb it-s kockacimbora se rootol vagy mókol már évek óta...

(#49) fordfairlane válasza industrial (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha neked ez a vita jólesik, ám legyen. :))

x gon' give it to ya

(#50) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

nekem van egy ismim 15 évesen egyszer megcsókolta a Iphone 4s készülékét.

Mondtam neki hogy azért ez utcán ne csinálja :D

amúgy komolyra fordítva a szót,az a gond hogy sok gyerek nem tud vigyázni egy kicsit drágább telefonra,vagy bármire.
Ugye úgy van vele hogy majd apuci anyuci megveszi.
Annó én is így voltam,aztán amikor elment az ember dolgozni,és ő vette meg magának,már jobban vigyáz rá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.