Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Mert kicsi a forgalmad. Hozz el havi 10+ millás tételben vasat, akkor kicsit olcsóbb lesz. De olyanra ne számíts, h fél áron megkapod, pár %-ról van csak szó.

De mi is céges szinten kiskerből hozzuk, mert ugyanazt tapasztaltuk. Nincs túl nagy forgalmunk, nem profilunk a mezei vas eladás, egyszerűbb 1 közeli normális kiskerből elhozni a cuccot, mint 5-6 nagykerből.

[ Szerkesztve ]

(#2) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Üdv. Tudom, hogy nem ez a branch, de mi drónokkal foglalkozunk vállalkozásként, illetve korábban egyéb modellekkel is, és hát én is azt mondhatom, hogy a nagykerek ára sokszor pont pariban van, vagy drágább a banggood és társai távolkeleti oldalaknál. Így generálj profitot, és ne halj éhen. Ez csak addig lehetséges, amíg elég kevés olyan ember van, aki közvetlenül vagy közvetve tud angolul, és össze tudja szedni a bátorságot egy ilyen oldal kezeléséhez, az onnan rendeléshez. És nem hiszem, hogy a dolog számunkra kedvező arányban változik.

Amit meg lehetne próbálni az a konténeres rendelés a gyártótól, de arra egykis üzletnek sajnos vajmi kevés esélye van: értsd egy közepes (már épp nem dacia) családi autó árából egy fél konténer sem telik meg, és hiába a kedvező árak, ha itt viszonylag gyorsan cserélődnek a termékek, és akkora mennyiségekkel kellene operálni, amik nem tudnának hamar kifutni.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#3) nemlehet


nemlehet
őstag

Nem vagyok nagykeres vagy érdekelt, de még lótifuti koromban egyszer elég sokat kellett várnom és dumáltam egy nagyker beszerzőjével. Ő azt mondta, hogy itthon a nagykerek elég kicsi árréssel dolgoznak (pár %) mert egyszerűen nem lehet többel, mert kicsi a piac és így elveszítik az érdemi mennyiségi kedvezményeket a gyártóktól/beszállítóktól. Mivel nagyon sok fajta terméket kell árulni és készletezni így még csak arra sem tudnak rámenni, hogy akkor pl VGA-ban lesznek olcsók, mert az itthoni piac nem így működik.
Pl ezért van, hogy olyan nagykerben ahol akár magánemberként is vásárolhatsz jellemzően nem lehet kártyával fizetni, mert a kártyás tranzakció díja elviszi a nyereséget.

Lehet, hogy ez nem igaz, vagy nem teljesen igaz, de simán el tudom képzelni. Nagyon nem mindegy, hogy valamiből 1000 db-ot tudsz eladni 1.000.000-t...

Amúgy ha vállalkozó vagy akkor szerezz EU-s adószámot és rendelj a szlovákoktól, vagy a románoktól. Ott nem csak az áfa alacsonyabb, de a beszerzési ár is alacsonyabb.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) deicide


deicide
veterán

Boltot nyitsz és nincs fogalmad az áfacsalás, szürkeimport lényegéről? :DDD A disztribútorok/nagykereskedők egy része hivatalos forrásból vásárol, ők drágák, az áfacsalt meg olcsó.

Egy példa, i7 6700K
Árgépen pl Aqua, PC-Land, stb, 107-108k HUF körül árulja.

A disztribútor pedig 327 USD körüli áron tudja megvenni hivatalosan, amiből 327*293 (árfolyam)*1,27 (áfa) =121.600.- Ft, amin még nincs árrés. A 27% áfa elcsalása olyan szakadékot képez, amit nem lehet legálisan vásárolva áthidalni.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5) totron


totron
addikt

A nagyker kisbetű... :/

(#6) anjani182 válasza deicide (#4) üzenetére


anjani182
őstag

Ez így igaz, viszont van még más is...

- a D-Link cuccok az összes nagykerben drágák, az Edigital konkrétan rebate-re jogosult, azért tudja sz*ré-húgyé adni pl. a NAS-okat, tehát itt a nagyker számláz olcsóbban adott cégnek, megállapodás végett

- sok cég visszatérítést ad az értékesítések után, marketing pénz/beváltható pontok stb., ki hogy nevezi, ezért a kereskedő eleve veszteséggel adja el, majd aztán kvázi a hasznot kapja meg utólag

- nagy tételnél egyedi árazás lép élebe, igaz akkor már a gyártó partner managerével is meg lehet beszélni a dolgokat

- vinyók, procik ÁFA csalt mind, hivatalosan egy normális nagykerben drágább

- manapság a nagykerben már ásványvizet, kávékapszulát, domestost is vehetsz, had ne soroljam...néha nem is az ár számít, hanem hogy átutalásra viheted el, nem kell kp.-zni

- sokszor az is döntő, hogy valami VAN, van választék, gyorsan kell, most azonnal...

Forever and ever, let's make this last forever.

(#7) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

"Régóta foglalkozom gépek építésével és szervizelésével, mostanra olyan szintre jutottam hogy megérte belevágnom egy egyéni vállakozásba."
Hiba volt. Helyi cégek (tehát akik nem nagy webshopokat üzemeltetnek) szinte kivétel nélkül legfeljebb PR okokból tartanak fent kisker eladást és/vagy szervízt. Céges megrendelésekből és/vagy szofterfejlesztésből/eladásból élnek, a kisker hardver eladás és szervíz legjobb esetben is 0-ra jön ki.
Ugye mi a probléma? A bolt nagy készletet nem tud tartani, így annak az esélye, hogy a random vevő bemegy és meg kap valami specifikus cuccot, 0. Aki nem specifikus cuccot vesz, hanem kell neki "egy memória" (mert elromlott) az 5 évente jó ha cserél gépet, szóval belőlük nem lehet megélni. Szervíz se tud belőlük megélni, mert mivel 5 évente vesz gépet, ha azt mondod hogy 1-2ezer Ft-nál többet kéne fizetni, akkor már ki lesz akadva, neked meg lehet napod rámegy, hogy kitaláld miért és mikor recseg a hangkártya.
Aki specifikus cuccot vesz, ő a szervízelést megoldja maga. Alkatrészt meg nem fog tőled venni, mert ha bemegy hozzád, megnézed, hogy az "Ultra-brutál VGA"-t te 150.000 Ft-ért tudod meghozni (nagyker ár + haszon), jó esetben heti 1x felmész Bp-re és akkor elhozod. Ez ugye attól függően, hogy mikor megy be a vevő 2-7 nap (2 nap: ma bemegy, holnap mész Bp-re, holnapután mehet érte) várakozást jelent. Ezzel szemben ha megrendeli valamelyik nagy webshoptól, akkor garantáltan 2 nap múlva ott lesz nála, és jó eséllyel postaköltséggel együtt is olcsóbb lesz, mint a te árad.
Nyilván "saját szakállra" csinálva lehet zsebpénzt szerezni hardverből és szervízből, de vállalkozóként adót és járulékokat fizetve? Esélytelen.

(#8) denko válasza anjani182 (#6) üzenetére


denko
senior tag

Mivel elöző cégnél ahol dolgoztam csináltam pár piac analizist kicsit mesélek neked hogy müködik ez:

Elöször én is megvoltam szeppenve hogy miért van az hogy pl alkatrészek, vagy telefonok drágábbak mintha nagy külföldi nagykerektől vinnéd be az árút M.ora vagy szinte a gyártól rendelnéd.

Az a helyzet hogy M.on szinte minden árú áfacsalt, attól függetlenül hogy külföldről szerzik be vagy már már magyar nagykerektől. Nagyon sok esetekben a nagykerek is nagy "stock"okat vásárolnak amik már utaztatva voltak szlovákiában stb, mert annyival jobb áron adják a "már" megbizható külföldi források ( akil szintén már utaztatott árút vesznek.

Aki nem csal áfát annak az ára is " nagy" és eltér a piac lévőtől.
Ez egy ördögi kőr amit már már aligha lehetne megszakitani, beleivodott a magyar kereskedelembe.
Viszont érdekesség képen hiába vannak 1-2 boltban vagy nagykernek jobb ára, azok viszont nem fogják neked nagy mennyiséget eladni hogy küldölre vigyed, mert paráznak hogy bekerül abba az országba ahonnan vitték a cuccot hogy ne legyenek sárasok. Rengeteg megbeszélésen vettem részt emiatt nagykerekkel, kereskedőkkel, ez olyan mint nyilt titok.

Igy ez a cég ahol "voltam" ki is dölt hamar mert lehetlen jobb árat ajánlani kb ha nem szállsz be a buliba, beszálni meg alig ha engedik a "nagy" cégek.

úgyhogy sok sikert.. ;) és welcome to the real world...

Ja igen ez jellemző az élelmiszerre is..

[ Szerkesztve ]

(#9) anjani182 válasza Cathfaern (#7) üzenetére


anjani182
őstag

Tökéletesen egyetértek! :K

Forever and ever, let's make this last forever.

(#10) Shing válasza Cathfaern (#7) üzenetére


Shing
őstag

Igen, az a durva hogy Budapestről olcsóbban meglehet venni mindent. Én Miskolcon lakom, vettem már a helyi számtech boltokban kisebb cuccokat, de a főbb hardvereket megveszem a fővárosból olcsóbban. Csoda, hogy ezek a kisebb üzletek még életben vannak, pedig van nálunk vagy 10... Nem tudom mennyire megy a szerviz része, én egyébként körbejártam mindegyiket munkakeresés miatt, de örülnek hogy még élnek, nem hogy még bővüljenek, a dolgozók meg sajnos nem cserélődnek. Itt egy ilyen állással már nyugdíjba mennek az emberek...

industrial:
Ha egyszer beindulsz és kell ember, szólj bárhol is laksz. :DDD

(#11) E.Kaufmann válasza ncc1701 (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Dettó, de a mobilszolgáltatónk "kedvezményeitől" is borsódzik a hátunk :) .

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12) CAB85


CAB85
tag

Én rendelésre építek "nem belépő" szintű PC-ket. Saját céget nem csináltam rá, mert ebben az országban minimális a sansz rá, hogy ebből tisztán meg lehessen élni. De munka van bőven, van igény a több százezres gépekre. Ráadásul egyre többen veszik külföldre, ismerősön keresztül. Nem mentem utána, hogy ki és miért teszi.

A nagykerekben viszont két módon juthatsz jobb árakhoz. Stabil, növekvő forgalommal. Anno induló webáruházzal úgy léptünk előre, hogy egyre nagyobb mennyiségeket vettünk egy-egy akcióra.

A másik út, amit ezzel párhuzamosan "kell" vagy érdemes kiépíteni, a gyártói, disztribútori kapcsolatrendszer.

Ezek persze a hivatalos források. Elkezdheted keresni a kiskapukat, a szürke importtal foglalkozó nagykerek felé, tudnék mesélni. Részben emiatt távolodtam el a kereskedelem közvetlen közeléből.

Emellett nagyon fontos a különféle megállapodások ápolása. Értékesítés utáni visszatérítés, Brand függő egyedi nagyker árazás. Jó kapcsolatokat KELL ápolni a megfelelő emberekkel. Ezt általában előre kell kiépíteni, mert ezek nélkül belevágva nagyon rögös és költséges lesz az út.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#13) industrial


industrial
tag

Innentől kezdve szinte értelmét veszti a nagyker fogalom. Jobban járok ha a netről balról-jobbról össze vadászom a kellő alaktrészeket.

(#14) industrial válasza deicide (#4) üzenetére


industrial
tag

Tételezzük fel hogy mindent szabály szerint csinálnék :D :C :C

(#15) CAB85 válasza industrial (#13) üzenetére


CAB85
tag

Más kereskedelmi szabályok vonatkoznának rád. Hiába EU, elég ha egy termék útja nem stimmel. A garanciális ügyintézés ideje nagyon meghosszabbodik, nem tudod tartani a magyar jogszabályokban előírtakat, bonyolódnak a jóváírások, termékcserék. Könnyű ráfaragni. Plussz megnövekedik a Te szállítási időd is, ha csak nem raktározol, ehhez viszont hely és tőke kell, és van benne kockázat nem kevés.

A nagykernek van értelme, de elég kicsi a magyar piac, és sok a szereplő. Sok a zavarosban halászó, és nehéz megfogni a nagyokat. Ezért jobban figyelnek a kicsikre... Mint itthon minden, ez is a kapcsolati hálón múlik.

De Pl a Ramiris sosem lesz olcsó... A Bestbyte a saját kisker üzlete... konkurenciát gyárt magának. De ez is csak egy példa a sok közül

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#16) joghurt


joghurt
addikt

Ehhez még annyi adalék, hogy sok brand (pl. a fent említett Aqua) mögött rendszeresen cserélődik a cég (XY Kft.), a régit meg jól el lehet adni valami hajléktalannak, a felhalmozott adótartozással.

A tej élet, erő, egészség.

(#17) joghurt válasza industrial (#14) üzenetére


joghurt
addikt

Orvos mit mondott? :DDD

(Egyébként a magyar jogszabály-dzsungelben olyan nincsen, hogy mindent szabály szerint tudj csinálni, még ha akarnál is. Akinél akar, a Nav úgyis talál valamit.)

A tej élet, erő, egészség.

(#18) industrial válasza joghurt (#17) üzenetére


industrial
tag

NÉHA :)) :)) :D :DD :C

Egyszer végre bebombázhatnák ezt a rendszert :))

(#19) CAB85 válasza joghurt (#16) üzenetére


CAB85
tag

Mondjuk az Aqua pont nem az a cég. De sok ilyen akad

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#20) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Családnak is van informatikai vállalkozása. Anno volt bolt is, de a mediamarkt kinyírta a forgalmat. Amit a többiek is leírtak tényleg az van. Egy informatikai vállalat nem a hardver eladásból el, hanem rendszergazdai szolgáltatás, tárhely bérlés, szofverfejlesztes etc etc. Sajnos az afacsalo boltok (és a legtöbb az) olyan előnyt szereznek, hogy így lehetetlen ezt a profilt nyomni. Tőlünk csak azért vásárolnak a partnerek ilyen dolgokat, mert ahhoz jár támogatás / telepítés / gar ügyintézés. Persze vannak partnerek, akik arukereson vásárolnak és utana meg kérnek minket, hogy telepitsuk a gépet stb stb mi meg szíves örömest tesszük ezt, normális és igen kemény dijszabassal, ami nem lett volna ha tőlünk vásárol.

Szóval butykolesbol, vagy eladásból esélytelen boldogulni.

Apám meg sosem vásárol ilyen himihumi helyekről, mert ha kicserelodik a cég, akkor a garanciális ügyintézés nem biztos, hogy menni fog.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#21) CAB85 válasza alkatraz3000 (#20) üzenetére


CAB85
tag

Ez anno a Mistral nevű csodával indult meg. Rengeteg ember ügye a mai napig függőben van... Pl az én garanciális ügyemről is végleges bírósági ítélet van, de felkutathatatlanok a felelősök. Tíz éve lógnak 80 ezerrel. Sajnos ez bukó

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#22) E.Kaufmann válasza CAB85 (#21) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szomorú. Én azért örültem itt vidéken vevőként, mikor felbukkant a közeli nagyvárosban az említett bolt, addig pl csak Acorp tápot tartott mindenki abban a vidéki nagyvárosban. Új alkatrészből meg sose vettem 20ezernél drágábbat és a leggyorsabb gariztatásom is náluk volt.
Az biztos hogy pl konkrétan ahol én élek egy kisvárosban volt már egy halom számtech bolt, igaz nem egyszerre, max kis átfedésekkel. Most a helyi háziasszonyok boltjában árusítják ki a bennragadt készleteket, meg még mintha jönne is pár cucc, (egér, billentyűzet, router).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23) RexMaximus válasza CAB85 (#21) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

A rendszervalatas nevu csodaval indult. Mi vasarlok pedig fentartottuk. Itt derul ki, hogy igazabol, hogy fogyasztokent kepmutatoak vagyunk. Verjuk az asztalt a korrupcio miatt. De igazabol csak akkor ha nem vagyunk benne :)

Itt a masodik videoban benne van, hogy kb mi a szitu a hw piacon (is). [link]

(#24) CAB85 válasza RexMaximus (#23) üzenetére


CAB85
tag

"mi vásárlók pedig fenntartottuk" még ma is árérzékeny a piac, nem csoda. Ez sajnos kényszerű reakció. Én ma már megtehetem, hogy rendes boltban vásároljak. De sok ember aki megtehetné, nem hajlandó rá. Az asztalt nem verem, kilenc éve dolgozom ebben, teszek ellene, és van tisztulás. De ehhez egy szervezet fellépése kellene. Amíg viszont sokaknak 4000 Ft a hónap utolsó hetén azt jelenti, hogy eszik, vagy nem, hiába várunk bármit is.

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.